Roblox
8+,  9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Gra

Roblox Niezbędnik Gracza

Roblox Niezbędnik Gracza to nieoficjalny przewodnik dla młodych fanów platformy Roblox. To takie miejsce, na którym pojawia się wiele gier sprawiających dzieciom frajdę. Są tam wyzwania związane ze zwierzakami, przetrwaniem, pościgami czy odkrywaniem. Niektóre gry przeznaczone są dla jednego gracza, inne dla grupy przyjaciół. Przekazując swojemu dziecku Niezbędnik Gracza warto samemu do niego zajrzeć, bo wiele wyjaśni. Pozwoli nam rodzicom lepiej zrozumieć, co takiego ma w sobie Roblox, że fascynuje dzieci i wciąga, najlepiej na długi czas.

Na początku książki, w ramce dzieci znajdą Rady dla młodych fanów dotyczące bezpieczeństwa. To ważne, aby wciąż przypominać o nich dzieciom.

Niezbędnik Gracza objaśnia świat Roblox

Krótkie powitanie i lecimy. Tak zaczyna się ta książka, która na kolejnych stronach opowiada i objaśnia wybrane gry. Nie będę wymieniać ich nazw, bo sądzę że tak jak mi i wam nic to nie powie. Całostronicowe kolorowe ilustracje zaczerpnięte jakby z ekranów komputera uzupełniają krótkie teksty w polach.

  • Galerię gier rozpoczynają gry, w których bohaterami są zwierzaki. Będzie o nich mowa jeszcze w dalszej części książki.
  • Dalej gra zręcznościowa z torem przeszkód. Jak przeczytamy są gry z różnym poziomem trudności, a platformy które pokonuje gracz różnią się kształtami i rozmiarami. Czytelnicy znajdą w książce pięć porad jak radzić sobie w takiej rozgrywce.
  • Kolejny blok gier dotyczy pojazdów. W książce pokrótce opisanych jest dziesięć najlepszych gier z autorami.
  • Potem czas na przetrwanie i pięć porad eksperta. Wśród tego typu gier wybór jest spory. Najważniejsza rad Nie przejmuj się porażkami.
  • Dla spragnionych różnorodności jeszcze gry szybkościowe, RPG, akcji, walki i wiele innych. Nie dziwię się, że sieci potrafią utknąć w tym zwariowanych wirtualnym świecie.

Wśród porad i wskazówek w co grać, czytelnicy znajdą jeszcze Robloxowe ciekawostki. Macie pojęcie, że na platformie jest ponad 40 milionów różnych gier! A zanim platforma przybrała imię Roblox nazywała się DynaBlocks.

Roblox kojarzy mi się trochę z pierwszymi gierkami, które pamiętam ze swojej młodości. Oczywiście ich tryb i jakość nie mają porównania do dzisiejszych, jednak mechanika niektórych już tak. Staram się zrozumieć fenomen gier i radość młodego człowieka z tego rodzaju rozrywki. Podobnie jak Minecraft przynosi naprawdę wielką frajdę dzieciom. Dzięki Roblox Niezbędnik Gracza początkujący adepci poczują się silniej i będą wiedzieli o co na platformie chodzi. Jest to też unikalna okazja dla rodziców, aby wkraść się w świat dziecka i dowiedzieć się co tam tak klika zawzięcie. Odczarujcie Robloxa.

Roblox Niezbędnik Gracza, opracowanie zbiorowe, HarperCollins Polska, 216 stron, wiek 8+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *