Rozpoznaję Ptaki
6 - 8,  Edukacyjne,  Na Wakacje,  Przyrodnicze,  Ptaki

Rozpoznaję Ptaki z serii Młodzi Przyrodnicy

Aktualnie w Polsce istnieje 463 gatunki ptaków, a wiosenny oraz letni czas jest wprost dokonały na ich „podglądanie” i obserwacje. Z książką Rozpoznaję Ptaki z serii Młodzi Przyrodnicy, dzieci poznają bliżej aż 23 gatunki ptaków znanych z zza okna, z parku, z jeziornej okolicy, z lasu, z łąki, krótko mówiąc z przestworzy. Krótki wstęp w książce obejmuje podstawowe informacje na temat obserwacji ptaków, potrzebnych do tego narzędzi oraz przydatne określenia związaną z tą grupą gatunkową zwierząt. Na przykład co to jest wypluwka czy zimowisko. Dalej następuje część właściwa czyli opis gatunku, poczynając od Bociana Białego. Książka ma bardzo poręczny format, zaokrąglone rogi okładki i uroczą niebieską gumkę do zamykania zawartości, co daje wrażenie notesu. Ciekawie i zachęcająco to wygląda. Zapraszam do wnętrza.

Opisy gatunków ptaków

Jak wspomniałam, w książce opisano 23 gatunki ptaków. Każdy zilustrowano i krótko scharakteryzowano. Co mnie bardzo zaciekawiło to Kalendarz roczny, który pokazuje jaki tryb życia wiedzie dany gatunek. Kiedy migruje (jeśli), kiedy zakłada gniazdo i w jakim miesiącu odbywa się wylęg młodych. Jest to pokazane bardzo czytelnie i zwięźle. Dzieciom z pewnością łatwo będzie przyswoić tak podaną wiedzę. Na kolejnych stronach jeszcze ciekawostki i fakty z życia danego gatunku. W przypadku Bociana Białego, na przykład jakie życie towarzyskie wiedzie. W przypadku Czapli Siwej o jej piórach pudrowych, w przypadku Mewy śmieszki o tym, że wcale nie jest śmieszna. Wiele z ptaków to dobrzy znajomi dzieci, tacy wakacyjnie oraz widziani w drodze do przedszkola czy szkoły.

Książka Rozpoznaję Ptaki to spora dawka wiedzy, podanej w bardzo przejrzysty i przyjazny sposób. Teksty krótkie, tytuły, różne czcionki i wreszcie stosowane ilustracje, sprawiają że to idealna wakacyjna książka przyrodnicza dla dzieci. Zabierzcie ją ze sobą na sprawcę, czy leśną wyprawę. W plenerze sprawdzi się doskonale.

W serii Młodzi Przyrodnicy znajdziecie również inny ciekawy tytuł poświęcony ptakom Młodzi Przyrodnicy Ptaki. Książki opisane przeze mnie, w których bohaterami są Ptaki znajdziecie we wpisie Przyroda wokół nas – Ptaki TUTAJ. Zachęcam do odwiedzin.

Rozpoznaję Ptaki, seria Młodzi Przyrodnicy, tekst Patrycja Zarawska, ilustracje Aleksandra Szpunar, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzynaście + dziewiętnaście =