Czytam sobie
3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne

Seria Czytam Sobie ma już 10 lat

Pamiętam kiedy dla mojego syna sięgałam po pierwsze tytuły z serii Czytam Sobie. Czas ucieka niebywale, a ta wyjątkowa Czytam sobie w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny! W tym czasie mali czytelnicy mogli cieszyć się wciąż nowymi, inspirującymi tytułami. Czytam Sobie to niezwykle przemyślany program do nauki czytania dla dzieci, któremu towarzyszą zarówno książki jak i ciekawe wydarzenia promujące czytelnictwo. W zależności od umiejętności dziecka można sięgnąć po tytuły z poziomu pierwszego, drugiego lub trzeciego. Pierwszy jest skierowany dla początkujących czytelników, jest w nich więcej ilustracji. Ostatni natomiast to już więcej tekstu, zdania złożone i historie stworzone do samodzielnego czytania.

Wszytko po to, aby w naszych dzieciach zaszczepić pasję czytania. Nieskromnie mówiąc mi się to udało, ale wkład do mego starania ma z pewnością ta seria. Spośród bogatej listy tytułów zawsze wybierałam te, które interesowały moje dziecko na danym etapie rozwoju. Podbijaliśmy i poznawaliśmy kosmos. Zdobywaliśmy bieguny. Zwiedzaliśmy zamki. Odwiedzaliśmy miejsca pełne zwierząt albo też szukaliśmy skarbów. W tej serii każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

CZytam sobie

Poziom 1 Czytam Sobie

Książeczki z poziomu pierwszego to proste historie, opatrzone wieloma ilustracjami, pisane dużą czcionką. Teksty zawierają maksymalnie od 150 d 200 słów. Na każdej stronie umieszczone zostały słowa w podziale na litery, tak aby łatwiej było dziecku zapamiętać pojawiające się nowe słownictwo. Ale również, aby łatwiej było składać słowa w czytaniu.

Jeśli idolem waszego dziecka jest Lewandowski, sięgnijcie po Lewy, gola! Rafała Witka.

Bogaty wybór tytułów z 1 Poziomu możecie przejrzeć TUTAJ, a na zdjęciach widzicie rąbek naszych wyborów.

Poziom 2

Poziom drugi skierowany jest do dzieci, które już samodzielnie czytają ale doskonalą tę umiejętność. Teksty zbudowane już z większej liczby, do 900 wyrazów. Ale wciąż dużo zabawnych, kolorowanych ilustracji rozwijających gusta dzieci.

Wśród tytułów drugiej serii naszym hitem była Babula Babalunga. Babcia, która ofiarowała rodzinie w trudnym momencie optymizm, śmiech i swoje „dziwactawa”.

Możecie jednak wybrać coś wyjątkowego dla swojego dziecka sposób tytułów Poziomu 2 TUTAJ.

Poziom 3

Trzeci poziom przeznaczony jest dla samodzielnie czytających dzieci. Teksty dużo już dłuższe, do 2800 znaków. Znacznie mniej ilustracji, a jeśli to w czarno białej kolorystyce. To już zdecydowanie bardziej wymagający etap. Wybrane tematy są poważniejsze, edukują i rozbudzają ciekawość również do nauki w młodych ludziach. Pojawiają się wielcy – znani jak Kolumb, Edison, Maria Skłodowska-Curie, ale też bardziej przyziemne tematy o emocjach, zmaganiach z codziennością. Tematy bliskie dzieciom.

Wszystkie tytuły z 3 Poziomu możecie przejrzeć TUTAJ. Jest w czym wybierać.

W Czytam Sobie każdy z poziomów oznaczony jest dedykowanym kolorem. Na końcu książeczki znajdują się … naklejki do wykorzystania. Obrazki na naklejkach podpisane są motywującymi tekstami. Dobrze jest przeczytać, że Jest się super! i Można spełniać marzenia.

Choć pojawiło się jeszcze wiele innych serii do nauki czytania dla dzieci, to Czytam Sobie ma wyjątkowy charakter, niepodważalne edukacyjne walory, wyjątkową estetykę. W jej powstanie zaangażowali się najwybitniejsi polscy twórcy i artyści ilustratorzy. Zdecydowanie polecam Czytam Sobie. Niech rośnie razem z Waszymi dziećmi.

Czytam Sobie Bawię się

Wszystko o serii, wiele materiałów edukacyjnych oraz do pobrania znajdziecie na stronie Czytam sobie –> TUTAj.

TUTAJ jeden z moich dawnych już wpisów, w której znalazły się wybrane i czytane wtedy przez nas tytuły.

Czytam sobie to wybitni autorzy oraz ilustratorzy, serię wydało wydawnictwo Egmont, a wybór poziomu zależy od poziomu zaawansowanie czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =