Książkożercy
6+,  Edukacyjne

Seria Książkożercy – książeczki dla dzieci, które uczą się czytać

Wakacje to dla dzieci czas zabawy i szaleństw na świeżym powietrzu, bez dwóch zdań. Jednak od czasu do czasu namawiam, aby syn też zajrzał do książki i poćwiczył czytanie. Pewno wiecie, że nie jest to proste zadanie 🙂 W czasie tegorocznych wakacyjnych wypadów towarzyszyły nam książeczki z seri Książkożercy. Małe, niepozorne książeczki, ale czyta je się bardzo przyjemnie. Dzieci zdecydowanie je lubią, bo mogą wybrać sobie temat, który jest dla nich szczególnie ciekawy. Zajrzycie ze mną do wnętrza wybranych dwóch tytułów, które dołączyły do wcześniejszych opowieści, a które swoją premierę miały całkiem niedawno.

Seria Książkożercy i jej zalety:

  • Czytelny podział na poziomy zaawansowania: A dla Książkogryzaków, B dla Książkołasuchów oraz C dla Książkożerców.
  • Ciekawe, różnorodne tematy;
  • Zabawne i kolorowe ilustracje, wspierające zrozumienie tekstu;
  • Poręczny, mały i lekki format;
  • Sekcja Czytam i Rozumiem na końcu książki czyli pytania do przeczytanej historii.

Inka ze Srebrnej Groty

Przenosi nas w czasy prehistoryczne i opowiada o dziewczynce i jej rodzinie. Pewnego dnia Inka spotyka w lesie Mamuta i …. Ten wielki zwierz sprawia, że w życiu dziewczynki wydarza się coś niecodziennego.

Poziom A jest dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki. Każda strona to rysunek oraz jedno lub dwa zdania tekstu. Czcionka duża, łatwa do czytania. Na końcu sekcja Czytam i Rozumiem, o której wspomniałam wcześniej, w postaci kilku prostych pytań. Zaraz potem strona z motywacyjnymi naklejkami z postaciami z bajki.

Koko uczy się migać,

To historia goryla Koko, który nauczył się porozumiewać z ludźmi na migi. Dzieci dowiedzą się jak do tego doszło i jak wyglądała ta nauka. Bardzo ciekawe opowiadanie, ale już nieco bardziej rozbudowane. Dużo większa objętość tekstu (więcej stron), a każda strona to kilku zdaniowy tekst z rozbudowanymi zdaniami. Pojawiają się trudne pod względem ortograficznym wyrazy. Na tym poziomie na końcu książki umieszczono Słowniczek Trudnych Wyrazów, również sekcję Czytam i Rozumiem z pytaniami oraz stronę z naklejkami przedstawiającymi bohaterów.

Jeśli szukacie książeczek do nauki czytania to polecam Waszej uwadze serię Książkożercy. Warto szukać urozmaiceń, aby mały czytelnik miał wybór i mógł odkrywać nowe tytuły. Poniżej możecie zobaczyć jakie książki w serii już się ukazały.

Inne serie książeczek do nauki czytania dla dzieci, z których korzystaliśmy znajdziecie w TYM wpisie.

Seria Książkożercy, wydawnictwo Wilga, nasze tytuły:

Inka ze Srebrnej Groty, poziom A, Anna Paszkiewicz, 24 strony

Koko uczy się migać, poziom C, Anna Paszkiewicz, 48 stron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *