Sherlock Junior
6 - 8,  9 - 12,  Anglojęzyczne,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Edukacyjne

Sherlock Junior – seria detektywistyczna po polsku i angielsku

Już jest! Trzecia część w serii Sherlock Junior pod tytułem Grób w Westminster w Abby. Bardzo czekałam na tę książkę. Autor fenomenalnie łączy format detektywistyczny, który dostarcza porcję sporą dawkę wiedzy o miejscach w których rozgrywa się akcja. Z drugiej strony świetnie uczy oraz utrwala zwroty, powiedzenia oraz słówka w języku angielskim. O pierwszej i drugiej części: Niedźwiedź z Londynu oraz Bezgłowy Goniec pisałam TUTAJ. Bohaterami Sherlocka są dawaj młodzi detektywi: Sherlock (potomek TEGTO Sherlocka) oraz jego przyjaciel, asystent Watson (tak naprawdę pochodzący z Berlina Walter). Chłopcy dogadują się i uzupełniają wzajemnie co sprawia, że rozwiązanie kolejnej, skomplikowanej tajemnicy to tylko kwestia czasu.

Grób w Westminster Abbey

Do biura detektywistycznego zgłasza się John Smith, dziekan Westmister Abbey ze ściśle tajną sprawą. Ktoś włamał się do grobowca Thomasa Parr`a, znanego z tego, że zmarł w sędziwym wieku 153 lat. Młodzi detektywi podejmują wyzwanie i już następnego dnia stawiają się w opactwie. Po rutynowych przesłuchaniach, wieczornych oględzinach grobowca jak również przejrzeniu nagrań z kamer wiedzą, że rabusie chcieli ukraść srebrny puchar. Ktoś jednak ich spłoszył. Czy to już koniec dochodzenia skoro nie ma kradzieży? Czy Sherlock Junior wraz ze swoim asystentem dojdą do sedna sprawy?

Czytelnicy poznają prawdę towarzysząc detektywom w śledztwie do jego końca.

Sherlock Junior uczy i buduje zaangażowanie

Bardzo doceniam elementy angażujące czytelników. Zagadki na końcu rozdziałów, odnoszące się do treści lub ilustracji oraz Słowniczek, gdzie dzieci mogą szukać wyjaśnień do anglojęzycznych zwrotów użytych w tekście. Zagadki nie są banalne, trzeba się mocno zastanowić. Każdy tom zawiera również mapkę Londynu, z oznaczeniem najciekawszych londyńskich atrakcji.

Książka jest wydana w twardej oprawie, bardzo starannie.

Polecam serię Sherlock Junior wszystkim dzieciom, które lubią książki detektywistyczne, odkrywanie i poznanie świata. Książka wymaga koncentracji bowiem detektywi wnikliwie szukają śladów i dowodów. Zaglądają do zakamarków. Przy okazji czytania oraz dobrego spędzania czasu, dzieci pogłębią znajomość języka angielskiego. Same plusy. Nie przegapcie tej serii.

Sherlock

Poniżej na stronie wydawcy możecie odsłuchać Sherlock Junior i Bezgłowy Goniec w języku angielskim.

Sherlock Junior

Sherlock Junior I grób w Westminster Abbey, Premiera 8 marca 2023, autor THiLO -Thilo Petry-Lassak, tłumaczenie Miłosz Urban, Media Rodzina, 104 stron, wiek 8+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *