Sklep z Marzeniami Domowej Roboty
3 - 5,  6 - 8,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

Sklep z Marzeniami Domowej Roboty – intrygująca historia

Sklep z Marzeniami Domowej Roboty to książka, która nas zaskoczyła. Pomysł na rzeczywistość, w której liczą się tylko rzeczy, a sensem życia jest ich podziwianie niemal zmroził nam krew w żyłach. Początek tej historii wyglądał mało optymistycznie. W miasteczku Rzeszowie dzieci właśnie rozpoczęły wakacje, a to oznaczało, że mają teraz duuuuużo czasu na spędzanie go w swoich pokojach pośród wielu, wielu rzeczy. Główny bohater Tomasz Mamwszystko „… był chłopcem, który miał wszystko, co każdy chłopiec mieć powinien”, wszystko poza marzeniami. Nawet rodzice chłopca nie pamiętali już czym one są. Jesteście ciekawi tej historii?

Początek wakacji w Rzeszowie

Miłego podziwiania rzeczy!” – krzyknął Julek, do Tomka kiedy umilkł ostatni szkolny dzwonek przed wakacjami. Wszystkie dzieci popędziły do domów, by zamknąć się w swoich pokojach. Jednak Tomek po godzinie podziwiania, potem czyszczenia i układania rzeczy od nowa, stwierdził, że ma dosyć. Wziął rower i wyruszył na wycieczkę. Ciekawość pchała go do przodu, mijał wysokie budynki, sklepy, fabrykę aż w końcu opuścił miasto. Po niedługim czasie „znalazł się pod niewielkim domem„. Zaniedbany budynek nie zniechęcił chłopca, wręcz przeciwnie. Wszedł do środka, a tam czekała na niego niespodzianka. Staruszek, jak się okazało Pan Wyobraźsobie oraz jego aligator Dobromił. Ta ekscentryczna para prowadziła sklep, w którym wyrabiała marzenia, choć od dawna nikt już się nimi nie interesował. Sklep więc podupadł. W ten właśnie sposób Tomasz dowiaduje się czym są marzenia i poznaje historię miasta Rzeczowo, do którego kiedyś zawitała Nuda i wmówiła wszystkim, że potrzebują rzeczy zamiast marzeń.

Sklep z Marzeniami …

otworzył przed Tomkiem świat wyobraźni i …. przestrzeń kosmiczną, do której wskoczył i o której nie mógł już zapomnieć. Chłopiec postanawia, że nikt nie odbierze mu zabawy, radości i marzeń, które odkrył w sobie. Szybko wtajemnicza w sprawię Julka, kolegę ze szkoły, a potem inne dzieci. Tego, co ma nadejść nie da się już powstrzymać.

Jak myślicie czy Tomkowi i mieszkańcom Rzeczowa uda się pokonać groźną Nudę? Czy ludzie pokonają wygodę i zamiłowanie do przedmiotów? Czy odnajdą radość życia? Dowiedzcie się czytając tę historię.

Przyznam, że to naprawdę ciekawa lektura, która daje do myślenia. Bardzo zaciekawiła mojego syna. Dziwił się jak to może być, tak całkowicie bez … marzeń. Oboje byliśmy zaintrygowani jak to wszystko się skończy. Książki opowiada dzieciom o tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu: emocje, radość, rówieśnicy oraz doświadczanie. To wszystko jest bezcenne i przynosi szczęście, rozwija. Zajrzyjcie do tej książki.

Nuda

Sklep z Marzeniami Domowej Roboty, Magdalena Walkowiak, wydawnictwo kinderkulka, 88 stron, wiek 5+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *