Smaczna Banda i Emocje
3 - 5,  6 - 8,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje

Smaczna Banda i Emocje – seria dla najmłodszych

Emocje w życiu są bardzo ważne, wiemy. Sprawiają, że jest ono piękne albo wręcz przeciwnie, pełne wyzwań i cieni. Czy wiemy jak mądrze opowiadać o nich najmłodszym? Z pomocą przychodzi nam fenomenalna, zabawna seria Smaczna Banda i Emocje, a w niej dwa tytuły: Niesforne Ziarenko i Wzorowe Jajo. Świetnie się je czyta i pięknie ogląda. Przekonajcie się ze mną jakie są książki, które znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa.

Niesforne Ziarenko

to historia małego ziarenka słonecznika. Poznajemy je w nie najlepszym dla niego czasie, kiedy na wszystkich się złości, dokucza, kłamie i nie myje rąk i nóg. Jest nielubiane. Jednak jak samo o sobie mówi, „nie zawsze takie było”. Coś w jego życiu sprawiło, że „zmienił się w środku” i stał się nieobecny, nieczuły, niedobry. Nasz bohater jednak pragnie się zmienić. Daje sobie czas. Stara się krok po kroku być lepszym. Piękna historia prawda?

Niesforne Ziarenko

Wzorowe Jajo…

opowiada nam zgoła inną historię. Nasz bohater ma z natury dobre serce. Jak to się mówi na dłoni. Dbanie o innych (poza sobą) doprowadza do pęknięć na jego skorupce. Jajo czuje zbyt wielką presję i „pęka”. Opuszcza swoje pudełko jajek i rusza by odnaleźć spokój. I tak kawałek po kawałku odnajduje siebie. Dalej chce być radośne i pomocne, ale wie już że bez troski o samego siebie to się nie uda. Pięknie opowiedzieć tę historię dzieciom, żeby pamiętały, że aby być silnym dla innych trzeba najpierw zadbać o siebie.

Wzorowe Jajo

Dwie niezwykle mądre historie o uczuciach. Warto zatrzymać się w biegu by dostrzec i zrozumieć. Te opowieści przydadzą się zarówno dzieciom i jak dorosłym. Pomogą w rozmowie, która wydaje się trudna. Polecam bardzo tę serię. Sama jestem ciekawa, kolejnych zapowiedzianych części autorstwa Jory’ego Johna (tekst) i Pete’a Oswalda (ilustracje). Skwaszone winogrona i Bystre Ciastko czekamy na Was!

Premiera obu tytułów to 8 marca 2023 roku, ale jak informuje wydawca można książki kupić przedpremierowo od 22 lutego 2023 w Empiku.

Ciekawych książek dla dzieci o emocjach szukajcie w kategorii Uczucia i obyczaje TUTAJ. Zebrała się już dorodna lista wartościowych tytułów.

Niesforne Ziarenko, Jory John, wydawnictwo HarperKids, 32 strony, wiek 3+

Wzorowe Jajo, Jory John, wydawnictwo HarperKids, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *