Szkicownik Szalonego Naukowca
3 +,  Aktywizujące,  Dla każdego,  Edukacyjne,  Kreatywne,  Na Wakacje

Szkicownik Szalonego Wynalazcy

Dziś świetna, angażująca, pełna pomysłów książka Szkicownik Szalonego Wynalazcy czyli Najdziwniejsze Pomysły na Świecie i Twoje Własne Niezwykłe Projekty. To książka o tym, „żebyśmy odważali się marzyć”, ciągle próbowali, nie poddawali się kiedy spotykają nas niepowodzenia. Trzy rady które podpowiada Szkicownik dla początkujących: Rób notatki, Ucz się Akceptować porażki i Nie działaj Pochopnie (czyli miej oko na to co zostało już wynalezione). W książce czytelnik, twórca staje się wynalazcą poprzez kreowanie, wymyślanie i rysowanie swoich pomysłów, nawet tych najbardziej zwariowanych. Podczas pracy rusza lawina pomysłów, a co za tym idzie zadowolenia i szczęścia. Tak, ta książka daje radość. Jest kolorowa, inspirująca i porusza umysł w kierunku wielu dziedzin życia.

Szalone Wynalazki czyli co i jak?

Autorzy książki zaproponowali kreowanie we wszystkich dziecinach jakie można sobie wyobrazić. Po małej rysunkowej inspiracji oraz krótkim wprowadzeniu, młodzi wynalazcy mogą stworzyć na przykład: łodzie podwodne; psie gadżety; maszynę do czytania; pisak, którego chciałby użyć każdy; wynalazek na niepogodę; zachwycający rower; zwariowane auto; morskie buty; po prostu zabawkę; nowe słodycze oraz wiele innych cudownych rzeczy. Czy Wasza wyobraźnia już zaczęła działać?

W książce młodzi wynalazcy znajdą również wiele informacji o ludziach, którzy nimi byli, o rzeczach, które zachwyciły świat, o innowacjach, które dokonały trwałych zmian. Na przykład dowiedzą się, że:

  • „…Ralph Samuelson w 1992 roku skonstruował pierwsze narty wodne…”,
  • „W 1973 roku w Stacji Kosmicznej Skylab zamieszkały dwa pająki. Ich obecność miała wykazać, czy potrafią tkać swoją sieć w stanie nieważkości…”,
  • „… jeden z wynalazców superniezdrowej dla zębów waty cukrowej … był dentystą!”.

Zapraszam, zobaczcie kilka wybranych stron, na których pełno jest miejsca na jedyne w swoim rodzaje prace i wynalazki naszych dzieci.

Szkicownik jest wydany na sztywnych kartkach, zarówno okładka jak i stronice w środku. Cała paleta kolorów, przemyślana i pomysłowa grafika oraz przestrzeń do pracy, zachęcają do kreatywnej zabawy. Polecam, polecam każdemu, małemu i dużemu. To dobra okazja do zabawy, a na końcu mała, duża nagroda w postaci dyplomu.

Jako inspirację do tworzenia polecam książkę Wielcy Odkrywcy i Wielcy Naukowcy TUTAJ, a jeśli okazuje się, że wasze dzieci lubią „bawić się z książka” to zajrzyjcie do opisanych ostatnio TUTAJ 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat.

Szkicownik Szalonego Wynalazcy czyli Najdziwniejsze Pomysły na Świecie i Twoje Własne Niezwykłe Projekty.; Andrew Rae i Lis Regan, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 128 stron, wiek bez ograniczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 2 =