Marvellers
9 - 12,  9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Dzieci,  Fantasy

The Marvellers Cudmistrzowie

Seria The Marvellers i tom pierwszy zatytułowany Cudmistrzowie zaprasza czytelników do niezwykłego świata magii. Czytelnicy wraz z główną bohaterką Elli Durand wkroczą do Arcanum, Instytutu Przedsięwzięć Cudownych i Magicznych, gdzie Cudmistrzowie* z całego świata praktykują swoją magię. Fakt, że Ella dołącza do akademii jest o tyle wyjątkowe, że po raz pierwszy w historii naukę wśród Cudomistrzów rozpocznie uczeń wywodzący się spośród Zaklinaczy**. Opowieść dostarczy niezapomnianych wrażeń, oferując barwny i pełen magicznych niuansów świat. Czytaliśmy już wiele książek fantasy, ale ta nadaje temu gatunkowi nowe znaczenie. Opisywana przez autorkę rzeczywistość jest całkowicie inna niż dotychczas, skomplikowana, momentami niedorzeczna i trudna do wyobrażenia dla zwykłego śmiertelnika. Czasami przecieraliśmy oczy ze zdumienia w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Warto wyruszyć w tę niesłychaną przygodę z Elli.

Cudmistrzowie

Po opuszczeniu rodzinnego fewelskiego miasta i uroczystej podróży w asystyście rodziny, Ella trafia do akademii. W nowym pokoju ma trzy współlokatorki Cudomistrzynie, z których dwie wywodzą się z wielkich rodzin, a trzecia kryje mroczną tajemnicę. Nie pozostanie tam długo, a miejsce dziewczynek zajmie Bridget z Nowego Yorku.

Początki w szkole są dla Elli trudne, acz ekscytujące. Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego przeszły jej najśmielsze oczekiwania. Była bardzo ciekawa do jakiej klasy cudomistrzostwa zostanie wkrótce przydzielona. Właśnie spełniała swoje marzenia, była wśród dzieci ze wszystkich stron świata, a każde z nich dysponowało swoim wyjątkowym cudem, miało w sobie światło.

Czy życzenie Elli, aby wszyscy polubili zaklinanie i ją się spełni? Co czeka pierwszą Zaklinaczkę w nowej szkole? Czy uda jej się dociec do prawdy o świecie Cudotwórców, w którym każdy ma jakąś tajemnicę? Kim jest As Anarchii Gia i co wkrótce miało nadciągnąć?

Historia The Marvellers Cudmistrzowie toczy się w swoim rytmie, skupiając się na szczegółach powoli wprowadza czytelnika w tajemnice akademii. Nie sposób przewidzieć co wydarzy się za chwilę. Ale niech to gwiazda świśnie czuć, że w powietrzu unosi się wielka tajemnica.

Przedziwna opowieść

Podczas czytania zaskoczy was mnogość przedmiotów nie z tego świata. Jak na przykład astrolabium, zbiornik pogodowy, kryształ translacyjny, butelkowe drzewo, padło-jajo czy choćby nowiboksy.

Być może chcielibyście poznać praktykantką dyplomacji, posiadać cud mądrości albo należeć do klasy smaku z herbacianym cudem lub też karmić wombity?

Mimo, że Ella znalazła się grupie dzieci wybranych, wyjątkowych, posiadających czarodziejskie moce, to nie ominie ją ostracyzm. Niektóre dzieci, z ważnych i znanych rodów pełne są uprzedzeń, uznają Ellę za niegodną bycia w Acrum. The Marvellers Cudmistrzowie to opowieść o tolerancji, sile charakteru, uporze i otwartości na to, co nowe i nieznane.

Autorka doskonale balansuje pomiędzy wciągającą opowieścią, a przekazem wartości, co sprawia, że ta powieść staje się znakomitą propozycją zarówno dla młodych miłośników fantastyki, jak i ich rodziców. To pełne magii i emocji doświadczenie, które pozostanie w pamięci czytelników na długo w oczekiwaniu na kolejny tom opowieści.

Zostawiam was z cudomistrzowskim przesłaniem Oczaruj świat!

The Marvellers Cudmistrzowie, Dhonielle Clayton, wydawnictwo Wilga, 432 strony, wiek 9+

* Cudomistrzowie czarowali, byli spadającymi gwiazdami. Każdy z nich miał w sobie elementy tworzące ten piękny obraz nad nami (niebo).

** Zaklinacze zaklinali, potrafili wkradać się głosem do czyjegoś umysłu, od trzynastego roku życia towarzyszyły im zwierzęta czyli pokrewne dusze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *