Wolny wybieg i Fajny Cieciorek
3 - 5,  3 +,  6 - 8,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje

Wolny wybieg i Fajny Cieciorek – nowości w serii Smaczna Banda

W serii Smaczna Banda i emocje pojawiły się właśnie kolejne tytuły pełne emocji jak również spożywczych wiktuałów: Smaczna Banda i Wolny Wybieg oraz Fajny Cieciorek. Każda z książek w tej serii kryje w sobie zabawną historię. A każda historia przynosi cenną wiedzę o budowaniu i utrzymywaniu relacji na codzień oraz wyzwaniach jakie one przynoszą. Przekonajcie się ze mną co, tym razem przekażą małym czytelnikom nietuzinkowi bohaterzy.

Wony Wybieg to opowieść o tym, że bycie częścią większej rodziny czy grupy rówieśniczej bywa męczące, ale bycie samym na dłużej tak naprawdę nie przynosi radości. Natomiast Fajny Cieciorek to historia o poszukiwaniu siebie oraz swojego miejsca wśród rówieśników. O potrzebie bycia docenionym. Mały bohater odkryje co sprawia, że człowiek czuje się fajnie.

Smaczna Banda to książki dla dzieci w wieku od trzech lat, których wspólne czytanie i oglądanie, prowadzi do spontanicznej rozmowy na ważne dla dzieci tematy.

Smaczna Banda i Wolny Wybieg

jest o dwunastu jajach, które zamieszkują papierową wytłaczankę. Pewnego dnia Skorupski budzi się w pustym pudełku i … czuje się z tym bardzo dobrze. Nareszcie może pobyć sam. Ach to dopiero życie. Domyśla się, że inne jajka właśnie udały się na wolny wybieg gdzie pewnie jak zawsze psocą dowoli. Podczas lektury przekonacie się, że tak właśnie jest. Jaja dokazują. Czas mija, a Skorupski nadal siedzi sam i zaczyna się niepokoić.

Okazuje się, że RAZEM jest fajnie, że WSPÓLNE WYGŁUPY są najfajniejsze. Mały Skorupski dostanie cenną lekcję.

Fajny Cieciorek

Bycie fajnym i lubianym przez innych wydaje się być nieosiągalne dla małego Cieciorka. Kiedyś bawił się z kolegami, dziś jakoś mu to nie wychodzi. Wszystko jest nie tak. Nigdy nie zostanę fajną fasolką – myśli mały bohater. I patrząc na fajnych kolegów, do których należy świat, myśli o sobie jak o zwykłym strączku.

Pewnego dnia, gdy Cieciorkowi wydaje się, że gorzej być już nie może, wydarza się COŚ, co zmienia wszystko. Okazuje się, że jeden mały serdeczny gest, a potem kolejny jest w stanie dodać skrzydeł. Cieciorek odkrywa, że aby stać się fajnym i lubianym nie trzeba fajnej fryzury i gadżetów. Wystarczy skierować pozytywną energię w dobrą stronę, uśmiechnąć się i pomóc komuś kto właśnie tego potrzebuje. To dopiero jest Czad!

Mądre opowieści o tym co w życiu ważne

Nowe tytuły w Smacznej Bandzie przynoszą pozytywne i mądre przekazy o tym, że:

  • Przyjaciele oraz rodzina dają nam siłę i sprawiają, że czujemy się potrzebni. Nawet, gdy czasem trzeba zrezygnować z przyjemności na rzecz innych, warto spróbować.
  • Każdy z nas ma to coś w sobie aby być fajnym, docenianym. Uśmiech i humor, życzliwość wobec innych mogą sprawić cuda. Bycie sobą, a świat cię polubi.

Książki pełne radosnych ilustracji różnią się nieco formatem. Tak samo mocną stroną książek jak przekaz jest oprawa graficzna. Dzieci pokochały spożywczych bohaterów i ich przygody. Chętnie towarzyszą im gdy są wesołe i rozbrykane oraz wtedy, gdy doskwiera im żal, smutnego i są zagubione. Miks emocji jest bliski dzieciom, bo same często go doświadczają. Razem z bohaterami Smacznej Bandy łatwiej zrozumieć i ogarną swoje uczucia.

Polecam wam tytuły: Wolny wybieg i Fajny Cieciorek, ale zajrzyjcie również do pozostałych w serii. Warto poznać je wszystkie.

Wcześniejsze recenzje książęk z Bandy znajdziecie tu:

  • Niesforne Ziarenko i Wzorowe Jajo TUTAJ
  • Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór TUTAJ
  • Skwaszone Winogrono i Bystre Ciastko TUTAJ

Smaczna Banda i Wolny wybieg, autor Jory John, ilustracje Pete Oswald, wydawnictwo Harper Collins Polska, 32 strony, wiek 3+

Fajny Cieciorek, autor Jory John, ilustracje Pete Oswald, wydawnictwo Harper Collins Polska, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *