Wszystko o
6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Wszystko o … Mrówkach i Sowach

Wszystko o … to seria, która zaprasza do przedziwnego świata przyrody. To edukacja przyrodnicza na najwyższym poziomie. Tym razem młodzi czytelnicy odkryją Wszystko o Mrówkach oraz Wszystko o Sowach. Fakty oraz ciekawostki o tych stworzeniach zaprezentowano w jednym miejscu, na wyciągnięcie ręki. Wiedza podana w niezwykle prosty, dostosowany do dzieci sposób. Bogate ilustracje oraz kolorowe jakościowe wydanie z odrobiną humoru, sprawia że książki będzie wartościowym nabytkiem do dziecięcej biblioteczki. Jesteśmy zwierzolubami i miłośnikami natury, tak więc te książki sprawiły nam wyjątkową przyjemność. Przekonajcie się, czy to propozycje również dla wszego domu.

Wszystko o … Mrówkach

Wiadomości o mrówkach ułożono w piętnastu przejrzystych rozdziałach. Od ogółu do szczegółu. Dzieci poznają oraz dowiedzą się między innymi:

  • Jaki jest mrówczy kodeks.
  • Cykl życia oraz budowę ciała mrówki.
  • Zasady panujące w mrowisku oraz role przypisane jego mieszkańcom.
  • Etos mrówczej pracy.
  • oraz bogactwo gatunków.

Książka bogata jest w ciekawostki oznaczone żółtym tłem. Czy wiecie, że … ” Nasze rude mrówki leśne, których kopce możesz zobaczyć w lasach iglastych, wiosną potrafią strzelać stężonym kwasem mrówkowym nawet na odległość metra…” a na „Na świecie występuje około 22 tysięcy gatunków mrówek…” !

o … Sowach

Nie wiem dlaczego, ale w bajkach sowa to zawsze mądra głowa. Z tej książki dzieci wreszcie dowiedzą się prawdy ponieważ wcale tak nie jest. Na tle innych ptaków intelekt sowy wypada dość blado. Za to oczy „U niektórych gatunków sów stanowią aż 5% masy ciała…” , poza tym sowy to bardzo skuteczni łowcy. Sowie informacje poukładano w dziesięciu rozdziałach, z których dzieci dowiedzą się:

  • Jakie gatunki sowy występują w Polsce, (a jest ich całkiem sporo) oraz jak są chronione.
  • Poznają drapieżny tryb życia sowy jak również jej kulinarne upodobania.
  • Co nieco, o sowich zmysłach.
  • o ich obecności w kulturze i znaczeniu jakie przypisywał im człowiek.

Sowich ciekawostek jest całe mnóstwo. Warto zapamiętać, że …

„Gdy znajdziesz w lesie lub w parku młodą sowę na ziemi, nie zabieraj jej do domu. … Wystarczy posadzić je na konarze okolicznego drzewa, a młode szybko wdrapie się wyżej… „.

Z całą pewnością seria Wszystko o …. dostarczy czytelnikom rzetelnej wiedzy. Właściwie większość tego, o czym przeczytaliśmy była dla nas odkrywcza. Sympatyczne ilustracje sprawiają, że wraz z lekturą wzrasta sympatia do poznanych stworzeń.

Wszystko o Mrówkach oraz Wszystko o Sowach to zupełnie świeże wydawnictwa ponieważ premiera książek odbyła się 24 stycznia.

TUTAJ znajdziecie inne tytuły z serii (o krowach, kotach, psach, koniach, pszczołach), a TUTAJ możecie zajrzeć do Wszytko o … Niedźwiedziach, o których pisałam już jakiś czas temu.

Wszystko o … Mrówkach, Paweł J. Mazurkiewicz, Adam Świecki, wydawnictwo Dragon, 64 strony, wiek ok. 6 lat

Wszystko o … Sowach, Radosław Włodarczyk, Maciej Kamiński, Blanka Olasik, wydawnictwo Dragon, 64 strony, wiek ok. 6 lat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *