Zagadka Srebrnego Ducha
9 - 12,  Detektywistyczne,  Dzieci

Zagadka Srebrnego Ducha – kryminał dla dzieci

Zagadka Srebrnego Ducha to nowy, drugi tom kryminalnej serii Klub Przyrodnika. Wielowątkowa, przygodowo – kryminalna opowieść skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Jej bohaterami są nastolatki Julia, Zuzanna, Tymek i Dominik oraz w tej części również koleżanka Daisy. Akcja pełna tajemnic rozgrywa się w Szkocji. W pięknych przyrodniczych okolicznościach otaczających posiadłość goszczącego ich Magnusa Cambella, wielbiciela przyrody i bocianów. Oprócz świetnej, momentami mrocznej i mrożącej krew w żyłam historii, czytelnicy znajdą w książce Biuletyny Przyrodnicze pełne edukacyjnych, ciekawych treści oraz zdjęć opisywanych okazów. To książka, od której trudno się oderwać.

Niespodzianka

Pewnego dnia mama Julki i Zuzy w ramach niespodzianki, oferuje dziewczynom wyjazd do Szkocji. Mają tam odwiedzić swoją koleżankę Daisy, która mieszka z mamą w Edynburgu. Do dziewczyn mają dołączyć Tomek i Dominik i razem z Daisy pojadą spędzić trochę czasu w okolicy Highlands, w posiadłości, a właściwie zamku Magnusa Cambella. Człowieka zaangażowanego w ratowanie ginących gatunków roślin i zwierząt. Dzieciaki cieszą się na tę przygodę. Wyjazd już za tydzień.

Zagadka Srebrnego Ducha

Zamek okazuje się znajdować w okolicy znacznie oddalonej od innych zabudowań mieszkalnych. Gospodarz i pracownicy zamku są niezwykle mili, ale już od samego początku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Dzieciaki niepokoją nocą tajemnicze odgłosy, światło w wierzy i nocni „goście”.

Młodzi Miłośnicy Przyrody i zagadek kryminalnych wpadają również na lokalną, niewyjaśnioną dotąd sprawę podpaleń oraz zaginięć. Z Daisy kontaktuje się poszukiwany nastolatek, który prosi o spotkanie, aby przekazać ważne informacje. Pojawia się coraz więcej nieścisłości i wątków do wyjaśnienia pozornie ze sobą nie związanych.

Czy zamek kryje jakaś tajemnicę? Czy ukryta komnata, w której giną ludzie istnieje naprawdę? Kto stoi za podpaleniami? Czy pana Magnusa Cambella łączy coś z przedziwnymi zdarzeniami? I czy srebrny jeleń istnieje naprawdę? Aby odkryć te tajemnice i przeżyć wraz z bohaterami dreszcze emocjonującego odkrywania, podsuńcie dzieciom tę książkę do przeczytania. Myślę, że dorośli lubiący gatunek, też przeczytają ją z przyjemnością.

Na zdjęciach poniżej prezentują się Biuletyny Przyrodnicze. Tym razem jest o ptakach, płazach, owadach, ale też o gatunkach węży występujących w Polsce i zającach. Na koniec przepis na koktajl z bananem. Przyznam, że bardzo lubimy przepisy autorki. Korzystamy z tych zapisanych w Mazurscy w Podróży. Pisałam o nich TUTAJ.

Książka wydana w miękkiej oprawie, jak typowy kryminał. Od czasu do czasu treść przeplatają czarno białe ilustracje przedstawiające bohaterów. Oczywiście jest też kolorowy biuletyn w formie gazetki. Zagadka Srebrnego Ducha to świetna historia dla młodszej młodzieży. Zaciekawia tajemnicą, angażuje w przygodę, przekazuje wiedzę opowiadając o świecie oraz pokazuje jak dobrze mieć przyjaciół wokół siebie. Polecam.

Klub przyrodnika. Zagadka Purpurowej Orchidei. Tom 1. TUTAJ.

Zagadka Srebrnego Ducha, Agnieszka Stelmaszyk, wydawnictwo Wilga, 288 stron, wiek według mie 10+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *