6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Przygodowe,  Zwierzęta

Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy

Kiedy mokro i szaro za oknem, a w szyby dudni deszcze, chciałoby się przeczytać coś słonecznego i ciepłego. Zapraszam Was na gorącą od emocji i wspaniale przygodową książka pod tytułem

Słoń w salonie

Rodzeństwo Maja i jej starszy brat Karol, zostają sami w domu. I kiedy już leżą w łóżkach i nie mogą zasnąć, ktoś puka do szyby. W szybie widać wielkie oko, to jakiś Olbrzym. Dzieci odważnie postanawiają otworzyć drzwi Olbrzymowi i ofiarować mu szlafrok, tak aby sobie poszedł. Okazuje się jednak, że za drzwiami stoi wielki słoń o imieniu Abuu, który zbiegł z zoo, a teraz szuka go całe miasto i on musi się gdzieś schronić.

I tak słoń Abuu wkracza do salonu i siada na kanapie „… która pęka pod nim z głośnym trzaskiem.”. Opowiada dzieciom swoją historię. Pragnie odnaleźć swoją słoniową rodzinę, od której kiedyś porwano jego mamę Obuyi.

„Karol patrzy pytająco na Maję. Myśli sobie, że słoniowi w biedzie trzeba pomóc. Tylko jak?”

Maja, Karol i Abuu postanawiają jak najszybciej wyruszyć do Afryki, tak aby słoń mógł dołączyć do swojej rodziny i poczuć się szczęśliwy i bezpieczny.

Wielka podróż

Podróż na czarny kontynent, znany Karolowi tylko z globusa, będzie długa i niebezpieczna. Razem przejdą góry i spotkają samotnego niedźwiedzia spragnionego towarzystwa, a potem zamienią się w śnieżną kulę. Spłyną tratwą po rzece. Dotrą do morza gdzie czai się podstępna ośmiornica, a fale są ogromne w czasie burzy. Przejdą przez gorącą pustynię z pomocą wielbłądów i przemierzą gęstwinę dżungli, gdzie przyjdzie im sprawdzić się przed dzikimi zwierzętami. Na koniec dotrą do celu, do afrykańskiej sawanny. Co spotka na miejscu trójkę odważnych wędrowców, przeczytajcie i dowiedzcie się sami.

Książka Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy kryje w sobie wszystko czego można sobie wymarzyć. Przyjaźń, przygodę, niespodziankę i piękne zakończenie. Nasi mali bohaterowie są odważni i troskliwi, stanowią prawdziwą drużynę, której nic nie jest w stanie zatrzymać.

Przygody zostały spisane w jedenastu rozdziałach. Na każdej stronie dzieci znajdą kolorowe ilustracje przedstawiające perypetie bohaterów. Solidna, gruba oprawa sprawia, że obcowanie książką jest niezwykle miłe.

Polecam wyprawę do Afryki na wspólne czytanie, a jeśli Wasze dzieci lubią przygody zajrzyjcie do wpisu Afryka Kazika, to równie wspaniała książka.

Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy, Oliver Scherz, wydawnictwo Debit, 112 stron, wiek

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *