Żarłak
6 - 8,  6+,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje

Żarłak przerażający bywalec wielkiego lasu

Książka pod tajemniczym tytułem Żarłak to z wdziękiem zilustrowana opowieść o przyjaźni, odwadze oraz pokonywaniu swoich strachów. Mali zwierzęcy bohaterzy wcielają się w postacie, które wcale nie mają małych problemów. Choć roześmiani śpiewają, tańczą oraz celebrują szczęśliwy dzień, który mógłby trwać dłużej niż do jutra, to coś lub ktoś nie daje im spokoju. Puszek, Biedroneczka oraz Żabson boją się Żarłaków, przerażających pożeraczy istnień.

Czy Żarłaki istnieją? A może każdy z nas ma swojego żarłaka, przed którym chciałby zamknąć się na cztery spusty tak jak Puszek? Historia o Żarłaku pięknie łączy, a nie dzieli pokazując, że czasem z bliska wszystko wygląda inaczej.

Żarłak przybywa do Wielkiego Lasu…

i Puszek już wie, że las zostanie spustoszony, a wszystkie grzybkodomki są zagrożone. Co robić? Nie wychodzić spod ciepłej kołderki? Czekać? Puszek ma swój tajny sposób, a kiedy po niego sięga wszystko z bliska okazuje się być inne. Poznajcie prawdziwe oblicze Żarłaka, stworzonego z gałązek oraz skał. Przeczytajcie tę historię z dziećmi, ponieważ jest niezwykła, a na końcu czeka na was wymyślacz pięknych istnień.

Delikatny kolorowy świat stworzony w tej historii zachwyci małych czytelników. W leśnej krainie wiruje wiele emocji. Okazuje się, że różnorodność może ze sobą pięknie współistnieć, biorąc to co łączy, a nie to co dzieli.

Żarłak książka dla dzieci

Polecam Żarłaka do wspólnego czytania, przytulasów jak również uważnej rozmowy. To książka, która doda dzieciom odwagi w radosny i brykająco – chichoczący sposób. Ciekawi?

O książkach, w których mowa jest o dziecięcych emocjach przeczytacie również TUTAJ. Wybierzcie tytuł najlepszy dla waszej wyjątkowej rodziny.

Żarłak, Estelle Billon-Spagnol, tłumaczenie Monika Motkowicz, wydawnictwo No bell, ilustracje, 56 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *