Zły kocurek
3 +,  Świąteczne,  Zwierzęta

Zły kocurek. Gwiazdka

Tak się złożyło, że w ostatnich moich poleceniach królują koty! I tak będzie i tym razem. Choć na codzień nasze serca skradły świnki morskie. Ale świąteczna historia w serii Zły kocurek. Gwiazdka jest warta uwagi. To propozycja dla młodszych dzieci. Dużo w niej kolorowych, przezabawnych, wymownych ilustracji. Mnóstwo ruchu, emocji i bałaganu również. W ekscesach Złego kocurka chodzi jednak o coś więcej niż tylko psoty. Bardzo podobają mi się rymowane teksty, które wpadają w ucho. Sporo jest krótkich zdań. Słowem książka idealna dla maluchów. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii to jest okazja.

Szalona Gwiazdka

Zły Kocurek już o świcie podpędził pod choinkę sprawdzić co tam czeka. Niezadowolony, urządził tam niezłą demolkę. Zobaczywszy to, jego właściciel mówi „Nie myślałem już wcale o świątecznej atmosferze, czułem tylko jak mnie złość na kocura bierze!” i zaprasza Kocurka do sprzątania. Wieczorem kiedy właściciele i ich zwierzęta jadą samochodem, zły kocurek wyskakuje przez okno i ucieka. Szczęśliwie w wigilijną noc nie pozostanie sam, ktoś życzliwy pomoże samotnemu i zmarzniętemu. To będą zupełnie inne święta, choć skromne to jednak pełne ciepła i wspomnień. Powiem tylko, że cała przygoda skończy się szczęśliwie nie tylko dla niego, ale również dla pewnej starszej Pani.

Ta zwariowana opowiastka przypomina o tym, aby pamiętać by zostawiać wolne nakrycie dla samotnego wędrowcy, który chciałby z nami spędzić wieczór wigilijny.

Książka wydana w twardej porządnej oprawie. W środku lekko usztywnione stronice, dobrze przygotowane na wertowanie małymi rączkami.

Zły Kocur to bardzo fajna seria, a kosmaty bohater narysowany, aby psocić. Uwaga wasze maluchy mogą polubić koty po tej lekturze.

Całą serię możecie podejrzeć TUTAJ.

Zły kocurek, Gwiazdka; Nick Bruel, wydawnictwo mamania, 40 stron, oprawa twarda, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − osiemnaście =