0 - 3,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Znikające Zwierzęta – to książka, która uczy i bawi

Znikające Zwierzęta. Książka – wyszukiwanka, która przedstawia zagrożone zwierzęta z całego świata, z różnych środowisk wodnychy, lądowych i powietrza. Mamy tu góry, las deszczowy, rafę koralową, pustynię, jaskinię, jeziora i rzeki, przestworza (a w nich ptaki), sawannę, podziemie (czyli zwirzęta żyjące pod powierzchnią ziemi) i oceny. Dla każdego z tych środowisk wybranych jest pięciu najbardziej zagrożonych przedstawicieli, np. lampart amurski – którego pozostało już tylko 60 sztuk na świecie, czy lutung jasnogłowy – którego jest niewiele więcej, tylko 64 sztuk. Spotkanie z tymi zwirzętami jest niezwykle pouczajace nie tylko dla dzieci, ja sama nie znałam wszystkich wymienionych tu gatunków.

Każda kraina to oddzielnie, pięknie namalowany dwustronny widok. Autorka stworzyła niezwykle oryginalny klimat. Zadaniem czytelnika jest odnaleźć wszystkie pięć ukrytych zwierząt wśród całej gromady innych zwierząt i kolorowych, fantazyjnych roślin. Zadanie nie jest proste, zwierzaki są naprawdę mistrzosko ukryte. Całą książkę „przeszukało” wraz ze mną dwoje pięciolatków. Byli bardzo pochłonięci i nie zamknęliśmy książki póki wszystkie zwierzaki nie zostały odkryte. Było to dla nich fajne wyzwanie, szczególnie, że mogliśmy się ścigać kto znajdzie pierwszy, albo kto znajdzie więcej.

Na końcu książki jest opis wszystkich wymienionych wcześniej zwierząt. Znajdziemy też informację gdzie zwierzę występuje, jaka jest akutalna liczebność gatunku i dlaczego znika.

Znikające Zwierzęta warto odkryć i przewertować. Świetna książka, która wymaga skupienia i zastanowienia. Na pewno jest też fajnym rozwiązaniem na wartościowe zagospodarownie czasu w podróży.

Zachęcam do wspólnego szukania i budowania dziecięcej wrażliwości na przyrodę oraz walory estetyczne.

Znikające Zwierzęta, Isabella Bunnell, wydawnictwo Dwie Siostry, 32 strony, wiek 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × 3 =