Bobek Poważny królik o niepoważnym imieniu
9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Przygodowe

Bobek Poważny królik o niepoważnym imieniu – recenzja

Książka pod tytułem Bobek Poważny królik o niepoważnym imieniu zabrała nas w niebanalną niesamowitą przygodę, w której spotkały się dwa światy. Ten rzeczywisty ze wszystkimi troskami dorastających dzieci oraz ten bajkowy ze snów. Już pojawienie się samego lazurowego królika, który stał się Bobkiem przyśpieszył rytm serca. Okazało się, że wystarczy „odrzucić rozsądek”, aby wyobraźnia zabrała nas choć na moment w piękne miejsca.

Główny bohater Billy Banks mieszka z rodzicami na obrzeżach niewielkiego miasta. Jest ciekawy świata, lubi czytać książki, ma swoje zainteresowania oraz ukochanego psa Kulkę. Nie ciekawią go gry, piłka nożna i przepychanki pod klasą, przez co miewa problemy z rówieśnikami. Mały biały piesek jest największym przyjacielem chłopca, ale pewnego dnia podczas spaceru Kulka znika.

Jesteście gotowi na „przygodę do przeżycia” która zaprowadzi was do puenty? Nie wahajcie się, ta opowieść jest po prostu fantastyczna.

Bobek Poważny królik

Bobek Poważny królik

Bobek to postać z krainy magii, którą poznajemy w śnie Billego. W nim chłopiec tak jak zresztą na jawie, szuka zaginionego pupila. Szybko okazuje się, że niebieska postać nie znika wraz z nocą, ale przenosi się do rzeczywistości do pokoju chłopca. Obaj, Billy i królik zdają się być zszokowani zaistniałą sytuacją. Królik od poziomek nie wie jak wrócić do Snu, a Billy nie wie czy, aby na pewno nie zwariował. Od słowa do słowa postanawiają jednak działać razem.

Bobek Poważny królik

Bajkowi bohaterzy

Bobek to nie jedyny intrygujący bohater w tej opowieści. Pojawią się również inne osobliwe postacie, których tożsamość jest równie ciekawa co zagadkowa. Jamnik Fisz o cukierkowym nosie, kocur Mruk, wyłysiały Szpon. Każdy z nich będzie miał istotną rolę do odegrania, o czym czytelnicy przekonają się w trakcie tej szalonej podróży.

Niebieski Królik Bobek

Nowa przyjaciółka

Utrata ukochanego zwierzaka popycha Billego do czynów i decyzji, którym nigdy przedtem by nie podołał i nie podjął. Splot wydarzeń zaprowadzi młodego bohatera do domu sąsiadów, gdzie jak się okaże mieszka zapatrzona w gwiazdy Sara Aurora Pettersen. Równocześnie pojawiają się Tim i Fred, dwa ancymony.

Towarzysząc bohaterom czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w poszukiwaniach Kulki i rozwikłać kryminalną zagadkę.

Ciekawych wątków, które łączą się w jedną całość w tej opowieści jest wiele. Magia. Przyjaźń. Sprawy i codzienność nastolatków. Dobre i złe charaktery. Kryminalna zagadka. Młodzieńcza walka o swoją tożsamość. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Książka przygodowa dla młodzieży o spełnianiu marzeń przyjaźni

Świetna przygoda

Jak myślicie, jak potoczą się losy nastoletnich odważnych bohaterów, którzy nie zawahali się ruszyć w drogę ku słusznej sprawie? Przebrnęli bystrą rzekę. Stawili czoło niebezpieczeństwu…

Czy „magiczni” wrócą do świata snów? A Billy odnajdzie wiarę w siebie? Czy źli dostaną należną im nauczkę? Czy dobro zaleje serce bohaterów tej historii?

powieść dla młodzieży

Bobek Poważny królik o niepoważnym imieniu to świetni bohaterzy jak również przejmująca przygoda ze snów. Jak powiedział magiczny Bobek z sennego świata „Po drugiej stronie powiek, gdzie magiczny staje się też człowiek”. Czy braliście kiedyś pod uwagę możliwość, że „… idąc spać, tak naprawdę się budzimy?”.

Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na to, że autorka nie stroniła w tekście od trudniejszych, bardziej „wykiwintynycn” słów. Słów, których dzieci mogą jeszcze nie znać. Dlatego też są one podświetlone w tekście szarym kolorem, a ich tłumaczenie można znaleść w Słowniku wyrazów mniej znanych na końcu książki. Uważam, że to świetny pomysł.

Razem z moim synem uznaliśmy, że też chcielibyśmy spotkać swojego „Bobka” na jawie i zaczęliśmy marzyć. Polecam wam tę lekturę, bo może i was poniesie w krainę marzeń i chichotów tak jak nas. Bezcenne.

Bobek Poważny królik o niepoważnym imieniu, Zuzanna Samsel, Self-publish, 222 strony, według mnie ok. wiek 10+

Aby dowiedzieć się więcej o autorce i książce zajrzyjcie na stronię https://www.bobek.com.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *