Historia Naturalna Syren
6 - 8,  9 - 12,  Atlas,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Fantasy,  Przyrodnicze,  Woda

Historia Naturalna Syren

Historia Naturalna Syren to zaproszenie do świata pełnego fantazji oraz fascynujących informacji na temat mistycznych podwodnych stworzeń. Książka powstała w oparciu o zapiski Daniel Dawson, dziewczyny która w męskim przebraniu wzięła udział w wyprawie dookoła świata na pokładzie statku oceanograficznego Challender w 1872 roku. Czy panna Dawson istniała? Czy jej odkrycia dotyczące oceanów jak również zamieszkujących je stworzeń są prawdziwe, tego Brytyjskie Towarzystwo Nauk Przyrodniczych nie potwierdza. Zatem za autorką przekazuję, aby traktować treści księgi jako piękną oraz inspirującą ciekawostkę, fikcję literacką. Zanurzcie się w „Legendy o istotach z ludzkim tułowiem i rybim ogonem„, popłyńcie na falach wyobraźni oraz marzeń. Pośród opowieści czytelnicy znajdą również prawdziwe ciekawostki o podwodnym świecie. Wszystko to w wyjątkowej szacie graficznej, pełnej ilustracji, grafik oraz błękitów.

Historia Naturalna Syren

Badaczka Daniel Dawson przekazała w swych ilustrowanych notatkach ogrom syreniej wiedzy, opatrzonej datowanymi liścikami. Zapiski zgrupowano w rozdziałach Księgi tematycznie. Znajdziecie w niej:

  • Zwyczaje jak również cykl życia syren,
  • Syrenie ogony,
  • Gdzie mieszkają syreny. Ich siedliska oraz Zdobywanie pożywienia,
  • Syreny i inne zwierzęta oraz wrogowie,
  • Śpiewy syren,
  • Syreny z całego świata,

Ciekawych zagadnień jest całe mnóstwo, jak choćby sposoby kamuflażu oraz ochrony w razie zagrożenia. Syrena australijska to mistrzyni kamuflażu, dla ochrony syreny zbierają się w ławice, a syrena Najeżkowata potrafi rozdąć się w kolczatkę.

Badaczka obala mit syreniego śpiewu na skałach. Za to zdradza sposoby ich porozumiewania się.

Czytelnicy dowiedzą się z jakimi stworzeniami morskimi syreny łączy więź, a które są ich wrogami. Wśród tych pierwszych między innymi ośmiornica. Wśród drugich Żarłacz Biały.

Zadziwią was zwyczaje syren. Grzebień służący pielęgnacji, drobiazgi zbierane na plaży, wędrówki w szyku czy też latające syreny.

Przepięknie prezentują się syrenie ogony. Dzięki nim łatwo odróżnić gatunki mistycznych stworzeń.

Historia Naturalna Syren to uczta dla oka. Książka wydana w płóciennej oprawie, gdzie na błękicie układają się wytłaczane srebrzyste litery i wzory. Taka oprawa to rzadkość. Niezapomniana pozostanie w dziecięcych wspomnieniach.

Jeśli wasze dzieci to odkrywcy, podróżnicy czy też szperacze ta książka sprawi im przyjemność. Po jej lekturze posypie się grad pytań. Czy syreny istnieją naprawdę? My czytaliśmy jak zaczarowani, pełni nadzieji oraz złudzeń, że opisany świat oraz jej mieszkańcy gdzieś tam naprawdę istnieją. Polecam wam rodzinną przygodę po Niezwykłym Świecie Syren.

W serii Historia Naturalna ukazały się również tytuły o Wróżkach oraz Magii.

Historia Naturalna Syren, Emily Hawkins, wydawnictwo HarperKids, 64 strony, wiek 8+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *