• Skandynawia i Finlandia
  9 +,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przyrodnicze

  Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia – recenzja

  Bezsprzecznie książka pod tytułem Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia kryje w sobie urok i klimat państw północy: Danii, Szwecji, Norwegi oraz powstałej sto lat temu Finlandii. Przewodnikiem po odległych zakątkach jak również niezliczonych ciekawostkach jest puszysty kocur Lumikki, w tłumaczeniu na nasz język Śnieżka. Śnieżka poprowadzi nas nie tylko po terenach Półwyspu Skandynwskiego, ale również zabierze nas w przeszłość. Poznamy zwyczaje i legendy oraz magiczne stworzenia, znane z baśni i filmów

 • Bomba i Ptyś komiksowe przygody
  6 - 8,  Komiks,  Przygodowe

  Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa – komiks dla dzieci

  Bomba i Ptyś to prawdziwa eksplozja kolorów, przygód i emocji zamkniętych w komiksowej formule. Właśnie pojawił się trzeci tytuł w serii, z nieśmiałą zjawą. Każdy tytuł to niezależna przygoda. Czytelnik może więc zacząć spotkanie z bohaterami od dowolnej części. Komiks rozpoczyna się prezentacją miasta Fąflopolis oraz bohaterów. Okazuje się, że Fąfle różnią się zdecydowanie, wyglądem oraz charakterem, co jak się okazuje tylko wzmacnia ich przyjaźń. Bomba to ciągły entuzjazm i energia, Pyś to empatia, troska oraz inteligencja. Razem potrafią zdziałać cuda.

 • Kreatywne rodzicielstwo
  Dla Rodziców

  Kreatywne rodzicielstwo

  Dziś chcę wam pokazać niezwykłą książkę pod tytułem Kreatywne rodzicielstwo. Sięgnęłam po nią, ponieważ w dobie zmian społecznych i technologicznych, chciałabym podążać za swoim synem, mówiąc w prost "dawać radę". I choć "Prawdopodobieństwo, że w pełni pojmiemy świat, w którym przyszło dorastać naszym dzieciom, jest znikome", to zależy mi by pozostać rodzicem słuchającym, a nie zabraniającym, który broni utartych schematów jak lew. Mam tu na myśli na przykład gry komputerowe czy oglądanie telewizji. Książka, a raczej jej autor dr Eyal Dorn, zmienił moje myślenie w tym temacie i w wielu innych. Aby rozumieć dzieci, wymagać i inspirować, sami jako rodzice powinniśmy wymagać od siebie bardziej elastycznego myślenia.

 • Najlepsi Przyjaciel
  6+,  Pies,  Uczucia i Obyczaje

  Najlepsi Przyjaciel – wzruszająca opowieść o psim życiu

  Dziś chcę wam opowiedzieć o naszych wrażeniach z książki Najlepsi Przyjaciel. W książce o swoim życiu opowie czytelnikom terier Irmo. Poznajemy go w chwili gdy jeszcze mieszka w kojcu wraz z mamą i swoim i baraszkującym rodzeństwem. Irmo jest dziewiątym szczeniaczkiem, ostatnim. Jak sam mówi nie pchał się na świat, bo jest grzeczny i dał pierwszeństwo rodzeństwu.

 • Orbitki
  Edukacyjne

  Seria Orbitki – Galaktyczny Lux i Kasia Kometka

  Zapraszam do wnętrza nowych tytułów, które ukazały się właśnie w serii Orbitki: "Galaktyczny Lux" oraz "Kasia Kometka". To optymistyczne, rodzinne historie, których akcja dzieje się na Ziemi, w 3023 roku. Na Ziemi sporo się zmienia. Kosmos jest w zasięgu ręki, ale niektóre dylematy pozostają te same. Jej bohaterami są bliźniaki, przedszkolaki: Oliwka i Maks, rodzice oraz inne postacie, które stają się częścią historii Orbitków. Kolorowe, zabawne, pełne kosmicznych przygód książki, trafią do serc dzieci. W kosmicznej codzienności Oliwki i Maksa dzieci odnajdą cząstkę siebie.

 • Kosmiczna Kraksa nad Wigrami
  9 - 12,  9 +,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Przygodowe

  Kosmiczna kraksa nad Wigrami – recenzja

  Kosmiczna kraksa nad Wigrami pozwoliła nam pozostać w wakacyjnym klimacie mimo, że wrzesień ma się ku końcowi. Głównymi bohaterami Kosmicznej kraksy nad Wigrami są dzieciaki. Co roku zjeżdżają się do miejscowości położonej nad jeziorem Wigry, by beztrosko i na zabawie spędzać razem czas. Są kąpiele w jeziorze, wycieczki do lasu i okolic, łowienie ryb z dziadkiem, turniej sportowy, zabawy oraz tajna baza. Dzieci dogadują się ze sobą znakomicie, a w tym roku do ekipy dołącza nowy kolega Albert.

 • Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego
  6 - 8,  6+,  Detektywistyczne

  Róża na Tropie – Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego

  Już jest. Drugi tom z serii Róża na Tropie pod tytułem Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego. Tym razem wraz z Różą, Rupertem oraz tatą, udajemy się w podróż do dżungli parowcem o wdzięcznej nazwie Panna Wanilia. To ma być specjalny rejs. Róża ma napisać recenzję krewetek na zlecenie swojej idolki, Katarzyny Rodriego. Pani Kapitan Musztarda usilnie zabiega o uwagę małej recenzentki i serwuje krewetki. Zapowiada się trudny do zniesienia i nudny rejs, ale czy na pewno? Kolejna tajemnica do odkrycia czeka.

 • Mali Dyplomaci
  6+,  Uczucia i Obyczaje

  Mali Dyplomaci czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

  Tytuł Mali Dyplomaci musiał dojrzeć u nas na półce. Może dlatego, że w naszej rodzinie sztywne zasady nigdy nie działały, a kultura osobista po prostu nam towarzyszy. Nie czułam dużej potrzeby czytania o zasadach savoir vivre. Jednak Mali Dyplomaci są nie tylko o dobrym zachowaniu, ale również szacunku do inności i różnorodności. Stawianiu granic. Obowiązkach. Podążaniu swoją drogą, a nie kierowaniem się stereotypami. To niezwykle ciekawa rozmowa autora z córką o ważnych dla młodych ludzi spawach.

 • Jak powstaje dziecko
  6 - 8,  Ciało,  Edukacyjne

  Jak powstaje dorosły – ciałopozytywny przewodnik po dojrzewaniu

  Jak powstaje dorosły - ciało pozytywny przewodnik po dojrzewaniu to książka z pewnością potrzebna dzieciom. W prosty, niekrępujący sposób opowiada o przebiegu procesu dojrzewania człowieka, różnorodności i akceptacji. "Proces dojrzewania jest wspólny dla wszystkich ludzi, choć nie u każdego przebiega w ten sam sposób". Łatwo to wyjaśnić. Dzieje się tak, bo każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Tekst Jak powstaje dorosły jest niezwykle "czuły", opiekuńczy.

 • Frigiel i Fluffy
  6+,  Minecraft

  Frigiel i Fluffy – niezwykłe przygody w świecie Minecraft

  Frigiel i Fluffy to bohaterzy przygodowej serii Początek, której akcja rozgrywa się w świecie Minecraft. Friegiel to dziewięcioletni chłopiec, który nigdy nie poznał swoich rodziców, a Fluffy to jego wierny psi przyjaciel. Początek to trzy tytuły dla młodszych miłośników gry, które w ciekawy sposób opowiadają o życiu mieszkańców wioski Lanniel. Nie brakuje w nich dziecięcych charyzmatycznych oraz odważnych postaci, a niezwykle wartka akcja pełna minecraftowych stworów (mobów) sprawia, że książki czyta się błyskawicznie.

 • Rozmowa z autorem książki
  Rozmowa

  Rozmowa z Moniką Kołodziej autorką książki Niechciejkowo

  Niechciejkowo to mądra, pełna przygód opowieść o krainie rzeczy niechcianych. W tym „malowanym filetową barwą” świecie, obecność mieszkańców zawsze sprawia komuś radość. Ta historia zaczyna się jednak smutno dla misia Kraciatego, który pewnego dnia budzi się pod fioletową wierzbą nie mając pojęcia, gdzie się znajduje. Na szczęście szybko odnajdują go nowi przyjaciele...

 • Polowanie na grzyby
  Dla Rodziców,  Przyrodnicze

  Polowanie na grzyby – od borowika do grzybowej

  Dziś razem z Zofią Leszczyńską-Niziołek autorką książki Polowanie na grzyby zabieram was do lasu. Ciekawa jestem czy są wśród was grzybiarze? Bardzo ucieszył mnie tytuł Polowanie na grzyby, bo grzybiarzem jestem od dziecka i doskonale pamiętam jak wielką frajdę robiły nam dzieciom, rodzinne wyprawy do lasu. Wspólne buszowanie między drzewami, piosenki mamy, wiklinowe kosze i koniecznie mały nożyk do grzybów. Prześcigaliśmy się i konkurowaliśmy kto z nas znajdzie największy, jadalny okaz. Swoją wiedzę o grzybach przekazałam synowi, tak jak kiedyś moi rodzice mi. Jednak z przyjemnością dowiem się więcej o grzybach i lesie, a przy okazji i was bardzo chciałam zachęcić do grzybowych lub po prostu leśnych, jesiennych spacerów. Sezon…

 • Niechciejkowo
  6+,  Ekologiczne,  Uczucia i Obyczaje

  Niechciejkowo – świat, w którym każdy jest potrzebny

  Kraina Niechciejkowo to miejsce, o którym istnieniu wcześniej nie myślałam. Założę się, że też o niej nie wiecie. Jest to jednak bardzo magiczne miejsce, w którym drugie szczęśliwe życie otrzymują przedmioty niechciane. Porzucone zabawki, stare telefony, dziurawe donice czy pozdzierane opony, wszystkie te rzeczy okazują się być na nowo ważne i potrzebne.

 • Panda na Scenie
  6+,  Dzieci,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Panda na Scenie – recenzja

  Panda na Scenie to drugi tom zabawnych przygód pandy z edynburskiego zoo oraz rodziny, która boryka się z problemami dnia codziennego. W pierwszej części Panda na Progu - pand Pudding nieoczekiwanie staje się nianią i przyjaciółką dla dzieci: małej Tabby oraz dziewiecioletniego Calluma. Mimo kłopotów na horyzoncie, panda staje się ważnym członkiem rodziny. W drugiej części Pudding wraz z tatą zostają artystami. Ich komiczne przedstawienie pełne żartów podoba się widzom, a sytuacja rodziny ma dzięki temu ulec poprawie. Pudding udaje, że nie jest pandą, a tylko występuje w jej skórze czyli kostiumie. Sprawy zaczynają się komplikować, bo ktoś chce rodzinie zaszkodzić. Panda na scenie to pełna optymizmu historia o tym,…

 • Tajemnica ognia
  9 - 12,  9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Przygodowe

  Klub Kwiatu Paproci, tom 3: Tajemnica ognia – recenzja

  Trzecią część serii Klub Kwiatu Paproci skrywa tytuł Tajemnica Ognia. W nim kolejne pasjonujące przygody dzieci z rodziny Lipowskich i ich przyjaciół. Tym razem rodzeństwo pozna tajemnicę miejscowego chłopca Garda, syna szeptuchy Baby Jagi i kapłana Mieszka. Wytrwała Tosia wychowa swojego chowańca. Pojawi się kilka nowych demonów. Naprawdę groźnych. Poza tym wkrótce zacznie się szkoła, a okoliczne wsie przygotowują się do dożynek. W okolicy dochodzi do niewyjaśnionych zniknięć dzieci. Dużo tych wydarzeń, przyznacie. Dzieci zdaje się polubiły Bieliny, choć z niepokojem wypatrują pierwszego dnia w szkole. Ciekawi? Tajemnica Ognia Z każdą kolejną częścią mam wrażenie, że słowiańskie demony stają się coraz bardziej zadziorne. Tajemnica Ognia momentami przyprawia o dreszcz grozy,…

 • Chatka w sercu lasu
  6+,  Dzieci,  Przygodowe,  Przyrodnicze,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Gaja z Gajówki – Chatka w sercu lasu – recenzja

  Chatka w sercu lasu opowiada o życiu siedmioletniej dziewczynki imieniem Gaja. Dziewczynka mieszka w leśniczówce razem z mamą oraz tatą, który jest leśnikiem. Gaja rozpoczyna naukę w pierwszej klasie, w tak zwanej edukacji domowej. Czytelnicy będą mogli towarzyszyć jej w lekcjach, nie tylko przyrodniczych z tatą, które ma w środy. Życie w leśniczówce Gajówce odbywa się z rytmem natury, spodoba się małym czytelnikom. Książka pisana z perspektywy dziecka, prostym językiem, ale z wieloma ciekawostkami z leśnych klimatów.

 • W Głowie
  Edukacyjne

  W Głowie – wyprawa do wnętrza mózgu

  Książka pod tytułem W Głowie - wyprawa do wnętrza mózgu zaskakuje ogromem wiedzy na temat tego, co dzieje się w ludzkiej głowie. Autorki wiedzione ciekawością, zgłębiają temat bardzo wnikliwie. To książka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych czytelników. Wiele się z niej dowiedzą, a nade wszystko, to że "Nasz rozwój nigdy się nie kończy. Nawet kiedy robimy się bardzo starzy...".

 • Pod ziemią w kopalni
  6 - 8,  6+,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Pod ziemią

  Zajrzyjcie dziś ze mną do książki Pod ziemią. To historia małego szczurka, któremu przyszło żyć w tunelach kopalni, gdzie lato nie różni się od zimy. Jest ciekawski, żądny przygód, wiedzy i marzeń. Jest mistrzem w znajomości podziemnego terenu. Uczy się, najwięcej od mamy i marzy "że, gdy dorośnie, pojedzie tam. W górę. Szybem. Wraz z górnikiem..." To właśnie opowieści pracujących pod ziemią ludzi inspirują szczurka do działania.

 • Tajemnica Dąbrówki
  9 - 12,  9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Przygodowe

  Klub kwiatu Paproci, tom 2: Tajemnica Dąbrówki – recenzja

  Tajemnica Dąbrówki to drugi tom z serii Klub Kwiatu Paproci opowiadający o przygodach rodziny Lipowskich. Rodzina: mama wraz z czwórką dzieci (Dąbrówką, Tosią, Leszkiem oraz Bogusią) przeniosła się z Warszawy do Bielin, do domu ciotki. Kiedyś miejscowej szeptuchy czyli Mądrej Baby. Bieliny to mała miejscowość na świętokrzyskiej ziemi, ale dzieje się tam wiele. Dzieci z początku mało optymistycznie nastawione do nowego miejsca, spędzają na wsi swoje pierwsze wakacje. Po raz kolejny przyjdzie im zmierzyć się ze słowiańskimi demonami. Dziwnym trafem złe moce widzą tylko dzieci, które nie zamierzają martwić dorosłych, a szczególnie zatroskanej mamy. Ze złymi mocami mierzą się same. Tajemnica Dąbrówki to kolejna świetnie napisana historia, w której przeszłość…

 • Czytam sobie
  3 - 5,  6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Edukacyjne

  Czytam sobie – Nauka czytania z radością

  Czytam sobie to seria znana rodzicom maluchów. Stworzona, aby uczyć dzieci czytać z radością i to już od 10 lat. Bogata tematyka książek, duży wybór tytułów jak również dostosowanie poziomu do umiejętności dziecka sprawia, że każdy mały czytelnik znajdzie coś dla siebie. Czytam sobie to także najlepsi polscy autorzy i ilustratorzy. Seria Czytam sobie właśnie powiększyła się o kolejne tytuły. Wybrałam dla was po jednym na każdy z poziomów. Książki są jak zawsze znakomicie zilustrowane, niebanalne, inspirujące. To dobra literatura dla dzieci na start. Jeśli nie znacie jeszcze Czytam sobie, to jest okazja.

 • Być jak kapibara
  3 +,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Być jak kapibara – największy gryzoń świata

  Za sprawą książki Być jak kapibara zapraszam was na spotkanie z tym przecudownym zwierzakiem. Przepięknie zilustrowana opowieść, w której kapibara opowiada sama o sobie to świetna okazja, aby przedstawić dzieciom ten zupełnie wyjątkowy gatunek. Urocza kapibara daje dzieciom lekcję samoakceptacji. Opowiada o swoich uczuciach, zwyczajach, przyjemnościach - urokach życia w duchu mindefullness. Dobrze przeczytać tę książkę razem.

 • Władca Skrzyni Piorunów
  13 +,  9 - 12,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Wielcy Ludzie

  Detektywi na kółkach- Skrzynia Władcy Piorunów

  Skrzynia Władcy Piorunów to pierwszy tom w serii zatytułowanej Detektywi na Kółkach. To kolejny, niebywały tytuł, który towarzyszył nam podczas wakacyjnych wypraw. Książka to detektywistyczna przygoda, w którą niespodziewanie uwikłani zostają bohaterzy: czternastoletnia Julka oraz bliski jej młodzieńczemu sercu kolega Tom. Ojciec chłopca zostaje nagle porwany. Młodzi ludzie stawią czoło niebanalnej zagadce jak również oprychom, którzy nie bawią się w sentymenty.

 • Czy na wyspie grasują duchy szpiedzy?
  9 +,  Dzieci,  Przygodowe

  Czy na wyspie grasują Duchy i Szpiedzy? Kuzyni Karlsson na tropie

  Kuzyni Karlsson na tropie to świetna seria przygodowa, którą rozpoczyna tytuł Czy na wyspie grasują Duchy i Szpiedzy? To książka bardzo wakacyjna. Czworo dzieci, kuzynów Karlssonów nie widziało się od lat. Znają się raczej tylko z mglistych wspomnień. Jednak rodzicie, z różnych względów, postanawiają że dzieci spędzą wakacje u cioci Fridy, na wyspie Perkozów.

 • W prastarym lesie
  6 - 8,  9 - 12,  Przygodowe,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  W prastarym lesie – recenzja

  W prastarym lesie zagościło u nas i podbiło nasze serca. Przejmująca, bajkowa opowieść o leśnych mieszkańcach, którzy zmuszeni są stawić czoło przeciwnikowi w nierównej walce. Zwierzęta kontra ludzie prowadzący wycinkę Prastarego Lasu, niszcząc ekosystem oraz schronienia mieszkańców. Wielka tragedia i zatrwożone "futrzane" serca, kontra bezrefleksyjne niszczycielskie działania ludzi kierujących stalowymi maszynami.

 • Ella i wykończyciel
  6 - 8,  Dzieci,  Przygodowe

  Ella i wykończyciel – kolonie na wesoło

  Ella i wykończyciel to ostatnio wydana część przezabawnej fińskej serii Ella i przyjaciele. W czwartym tomie przeczytacie kontynuację przygód Elli oraz jej koleżanek i kolegów z klasy. Wszystkie sytuacje opisane są z perspektywy dzieci. Tak jak w poprzednich trzech tomach, sytuacja lekko wymyka się spod kontroli, po to by w naturalny i oczywisty dla dzieci sposób, zakończyć się dobrze.

 • Róża na Tropie
  6 - 8,  6+,  Detektywistyczne

  Róża na Tropie – Zagadka Ekspresu Polarnego

  Zagadka Ekspresu Polarnego to pierwszy tom z serii detektywistycznej dla dzieci pod tytułem Różna na Tropie. Książka ma niezwykle ciekawą oprawę graficzną i niewielki rozmiar, stąd znalazła się w naszym wakacyjnym zestawie podróżnym. Detektywistyczna historia w pociągu jest zajmująco napisana, trzyma w napięciu, cały czas coś się święci. Świetnie się bawiliśmy, również dlatego, że pojawiają się w niej absurdalne wątki takie jak tygrys kucharz.

 • Komiks-Popularnonaukowy
  9 - 12,  Edukacyjne,  Komiks,  Przyrodnicze

  24 godziny w epoce kamienia oraz na Antarktydzie – nowe tytuły

  Seria edukomiksów 24 godziny... rozrasta się. Poznajcie nowe tytuły: 24 godziny w epoce kamienia oraz 24 godziny na Antarktyce. To nauka w formie przygodowej. Czytelnicy wraz z głównym bohaterem odwiedzają odległe miejsca, tym razem zarówno w przestrzeni jak i czasie. Komiksy są świetnie narysowane i opowiadają całe mnóstwo interesujących faktów o odwiedzanym miejscu. To książki, które czyta się od początku do końca, jednym tchem. Otwierają młode głowy na to co nieznane. Zachęcają do eksploracji. Pokazują piękno świata i możliwości.

 • Tajemnica Domu w Bielinach
  9 - 12,  9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Przygodowe

  Tajemnica Domu w Bielinach – recenzja

  Tajemnica Domu w Bielinach to świetnie napisana rodzinna historia z lekkim dreszczykiem. Rodzina Lipowskich to mama Kazia wraz z czwórką dzieci w wieku od prawie roku, do dwunastu lat. Czytelnicy poznają Dąbrówkę, Tosię, Leszka oraz Bogusię. Jak się okazuje to rezolutne i niezwykle zgrane rodzeństwo. Mimo niełatwej sytuacji, jaką jest rozwód rodziców i przeprowadzka do wsi Bieliny gdzieś w województwie świętokrzyskim, wspierają się wzajemnie i pomagają mamie. W nowym domu, gdzie mieszka ciocia - babcia Mirka dzieją się dziwne rzeczy.

 • Archeo Kids Kreatywny podręcznik młodego archeologa
  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne

  Archeo Kids Kreatywny podręcznik młodego archeologa

  rcheo Kids Kreatywny podręcznik młodego archeologa to książko zeszyt wprowadzający dzieci w świat archeologii. Objaśnia kim właściwie jest odkrywca "zakopanej" historii. Jakie wyzwania przed nim stoją oraz jakie cechy powinni posiadać. "Kopanie w ziemi to podróż w czasie, nigdy jednak dokładnie nie wiadomo, dokąd się dotrze i co się znajdzie". Kiedy już ktoś uzna, że chciałby zostać archeologiem, książka podpowiada jaką ścieżka podążyć, aby zrealizować marzenie. Jak w wielu innych dziedzinach, trzeba wykazać się determinacją jak również ciekawością świata. Arecho Kids umiejętnie miesza w swym wnętrzu wiedzę, z zadaniami do samodzielnego wykonania. Delikatna kolorystyka pozwala skupić myśli na "wykopaliskach".

 • Poradnik Wiercipięty
  9 +,  Aktywizujące,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Edukacyjne

  Poradnik Wiercipięty czyli jak uwolnić energię na 101 sposobów

  Poradnik Wiercipięty to wakacyjne koło ratunkowe dla rodziców. Znajdują się w nim inspiracje dla dzieci w co się bawić, gdy nuda dopada, a moc i siły nadal kipią. Książka przedstawia, a niektórym przypomina zabawy zarówno na powietrzu, jak i wewnątrz. To aktywności grupowe, albo do wykonania w pojedynkę. Ten zestaw to świetna alternatywa dla technologicznych gadżetów i bajek. Wymaga od dzieci skupienia, przygotowania oraz zaangażowania.

 • Detektyw Wróbel i Złamane Pióro
  3 - 5,  6 - 8,  9 - 12,  Komiks,  Przyrodnicze,  Ptaki

  Detektyw Wróbel i Złamane Pióro

  Bardzo ptasi komiks Detektyw Wróbel i Złamane Pióro to jak w zapowiedzi książki, kryminalne zagadki wielkiego miasta. W roli głównej Wróbel Domikuś o detektywistycznych aspiracjach oraz jego trochę przypadkowa "asystentka" Purzysława, Włochatka zwyczajna. W tej komiksowej historii dzieci znajdą wielu ptasich przedstawicieli, tym samym dowiedzą się jakie gatunki ptaków pomieszkują w miastach oraz jak przystosowują się do życia w nienaturalnym dla siebie środowisku.

 • Dinozaury i Wielkie Ssaki niesamowite dzieje Ziemi
  13 +,  9 - 12,  Dinozaury,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Zanim pojawiły się Dinozaury – niesamowite dzieje Ziemi

  Zanim pojawiły się Dinozaury to książka popularno - naukowa, autorstwa Krzysztofa Poznańskiego. Jak sam o sobie pisze w od autora, nauką o Ziemi zajmuje się od zawsze. Książka Zanim pojawiły się Dinozaury to dzieje Ziemi przed dinozaurami, a więc prolog tego o czym pan Krzysztof pisał we wcześniej wydanym tytule Dinozaury i Wielkie Ssaki. Tym razem czytelnicy poznają historię naszej planety z naciskiem na świat nieożywiony. To podróż w czasie o miliardy lat wstecz.

 • Złoty Pociąg
  9 +,  Edukacyjne,  Sztuka

  Złoty Pociąg i Inne Największe Zagadki Historii Sztuki w Polsce

  Złoty Pociąg i Inne Największe Zagadki... to książka dla całej rodziny, zarówno dzieci jak i dorośli będą się dobrze bawić. Odkrywa tajemnice z przeszłości i budzi "żyłkę tropiciela" w czytelnikach. A to za sprawą Fishki na codzień przewodniczki, a po godzinach tropicielki zakurzonych skarbów i zagadek. Na czytelników czeka dwanaście rozwikłanych lub prawie, odkurzonych spraw, które wydarzyły się na terenie Polski.

 • Gekon który odkrył echo
  3 - 5,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Gekon który odkrył echo – picturebook dla dzieci

  Gekon, który odkrył echo to rymowany picturebook dla młodszych dzieci z rozśpiewanym gekonem w roli głównej. Atutem książki są wyraziste, pełne barw ilustracje. Bardzo byłam ciekawa tej książki, a konkretnie tego kim okaże się gekon. W jakiej roli zostanie obsadzone to niepozorne, małe stworzonko. Okazało się, że to postać złożona, która ewoluuje w trakcie opowieści. Gekon, który odkrył echo to tekst z pozytywną puentą...

 • Rozmowy o wychowaniu w szacunku
  Dla Rodziców,  Uczucia i Obyczaje

  Rozmowy o wychowaniu w szacunku

  Po Rozmowy o wychowaniu w szacunku sięgnęłam, bo najprościej mówiąc sama na codzień wybieram taką relację ze swoim dzieckiem. Tak jak piszą autorki, towarzyszę dziecku w rozwoju, ale mimo to czasem mam poczucie, że coś nie gra. Chciałam posłuchać jak o relacjach z dzieckiem mówią specjaliści psychologii i pedagogiki, skupiający się na budowaniu relacji, komunikowaniu się, uważności oraz na szacunku wobec tego co różne. Książka porusza wiele "dużych" tematów, poczynając od poczucia wartości, relacji rodzeństwa, agresji, stresie, granicach w rodzicielstwie, seksualności, roli ojca czy komunikacji w rodzinie. To nie wszystkie tematy, ale wszystkie "przegadane" zostały w bardzo przystępny, bezpośredni sposób.

 • Biuro Dzieci Znalezionych
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Biuro Dzieci Znalezionych – recenzja

  Biuro Dzieci Znalezionych to zbiór dziewięciu niezwykle emocjonalnych historii. Głównymi bohaterami są młodzi ludzie, dziewczynki i chłopcy, a to co przeczytamy, wydarzyło się naprawdę. Sytuacje i doświadczenia, raczej smutne i trudne, w których znajdują się bohaterzy z pewnością mają wpływ na ich dalsze losy. Jednak w tych opowieściach mamy do czynienia z dziećmi, które walczą o siebie, o zmianę na lepsze. Nie poddają się trudnościom. Ta książka uczy empatii. Być może sprawi, że inaczej popatrzymy na kogoś, kto obok nas potrzebuje pomocy.

 • Wypożyczalnia Skrzydeł
  3 +,  Bajkowe Stworzenia

  Wypożyczalnia Skrzydeł – recenzja

  Wypożyczalnia Skrzydeł to książka o ... książkach oraz o tym, co kryje się w ich wnętrzu. To poetycki picturebook, napisany i namalowany z myślą o najmłodszych czytelnikach. Ilustracje to prawdziwe dzieła sztuki. Zachwycają i zapraszają do świata baśni i dziecięcej wyobraźni. Tytułowa Wypożyczalnia Skrzydeł okazuje się być biblioteką, w której dzieci wypożyczając książki, jakby dostają skrzydeł. Na nich "mogą dotrzeć do przeróżnych krain"

 • Gdzie jest wydra. Śledztwo w Wilanowie
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Gra,  Przewodniki,  Wielcy Ludzie

  Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie

  Nasz spacer w Wilanowie nigdy nie był tak ciekawy jak z książką Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie. To książka wydana już dość dawno temu, jednak na potrzeby urozmaicenia rodzinnego, letniego spaceru jest idealna. To rodzaj gry książkowej, w której czytelnicy mają za zadanie odnaleźć zaginioną wydrę króla Jana III Sobieskiego, zwaną Robakiem. W pałacu ma odbyć się wielka uczta, trzeba się spieszyć aby odnaleźć pupila zasmuconego króla.

 • Król Muzy i Pomarańcze - Park Łazienki Królewskie - książka dla dzieci
  6+,  Edukacyjne,  Przewodniki

  Król Muzy i Pomarańcze czyli co się kryje w Starej Oranżerii

  Książka Król, Muzy i Pomarańcze czyli co się kryje w Starej Oranżerii zabiera nas do czasów króla Stanisława Augusta do Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. To książka pełna sztuki: malarstwa, rzeźby, architektury, ale przede wszystkim angażujących zadań do samodzielnego wykonania przez dzieci. Odwiedzając Łazienki Królewskie zabierzcie książkę ze sobą, a wasz spacer nabierze zupełnie innego wymiaru. Bardzo staranne, jakby muzealne wydanie, na sztywnych stronicach dodaje powagi artystycznym poczynaniom młodych twórców. Opowieść o Łazienkach Królewskich czytelnicy rozpoczną w starożytnej Grecji gdzie poznają muzy greckie, szczególnie bliski artystom i uczonym.

 • Tam Gdzie Gra Muzyka
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Wielcy Ludzie

  Tam Gdzie Gra Muzyka. Przewodnik po Żelazowej Woli

  Czas wakacji to czas odwiedzin wielu pięknych miejsc w całej Polsce. Jeśli macie w planach wycieczkę do Żelazowej Woli (co polecam, bo jest przepiękna), małej mazowieckiej wsi to chciałabym wam pokazać książkę pod tytułem Tam Gdzie Gra Muzyka. To niebanalny, angażujący dzieci Przewodnik po Żelazowej Woli, ale również źródło wiedzy o życiu pianisty Fryderyka Chopina.

 • Lisy nie kłamią to historia o zwierzętach w podróży
  6 - 8,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Lisy nie kłamią – historia o szczerości i obłudzie

  Zupełnie innej historii spodziewałam się po książce Lisy nie kłamią. Zaskoczyła nas, w dobrym tego słowa znaczeniu. Z pozoru prosta, zabawna historia o grupie zwierząt czekających w poczekalni na odlot samolotu. Brzmi jak prosta historia. Jednak zamienia się w opowieść o ważnych emocjach i decyzjach, które niosą morał. Zebrane towarzystwo, czyli: tygrys, panda, małpka, gęś oraz przyrodnie owce jak również pilnujący ich pies, okazują się mieć sporo tajemnic. Akcja książki jest niezwykle dynamiczna i zmienia się, nabierając coraz większej mocy.

 • Legendy Chomiczków z Kijowa tom 1
  6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Fantasy,  Komiks

  Legendy Chomiczków z Kijowa. Tom 1 – Książęca Wola

  Na Legendy Chomiczków z Kijowa natknęłam się podczas warszawskich Targów Książki. Z uwagi na nasze rodzinne zamiłowanie do gryzoni jak również komiksów, tom 1 pod tytułem Książęca Wola znalazł się w naszym domu. Jak się okazało chomiki to niezwykle dzielne stworzenia, które przed wiekami założyły miasto Kijów. Komiks zachwyca ilustracjami, dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach. Wartki potok zdarzeń wciągnie miłośników akcji. W tle odwaga, honor i bohaterstwo.

 • Zagadki Detektywistyczne Sztuka
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Detektywistyczne

  Zagadki Detektywistyczne Sztuka

  Zagadki Detektywistyczne Sztuka to jeden z tytułów w serii, w którym czytelnicy szukają odpowiedzi na zadane łamigłówki. W książce znalazło się 25 "tajemniczych przypadków" do rozwikłania. Tym razem motywem przewodnim jest Sztuka. Tematy poukładano na osi czasu od Prehistorii przez Starożytność, Sztukę Średniowieczną, Nowożytną oraz Współczesną. Oś czasu jest spisem treści. By trenować mózg dzieci wyruszają w podróż w czasie. Poznają wiele historyjek o artystach jak również ich dziełach. Krótkie wprowadzenie oraz zasady gry, poprowadzą i zmobilizują dzieci do zbierania punktów. Włącz logiczne myślenie, łącz fakty, czytaj dokładnie, dedukuj - oto rady dla każdego kto podejmuje wyzwanie.

 • Zrodzona z Ognia. Feniks i Pałac Mrozu.
  6 - 8,  9 - 12

  Zrodzona z Ognia. Feniks i Pałac Mrozu

  Zrodzona z Ognia. Feniks i Płac Mrozu to drugi tom niesamowitej powieści fantasy dla dzieci i młodzieży. Akcja książki rozgrywa się w wykreowanym przez autorkę prehistorycznym świecie, pełnych magicznych istot oraz stworów o jakich nam się nie śniło. Niektóre z nich są piękne, niosą zachwyt i dobre moce. Inne wręcz przeciwnie, są ciemnością i mrokiem. Gówna bohaterka Feniks, wcześniej Dwunastka, jako dwunastoletnia dziewczynka złożyła przysięgę i została Łowcą Hunting Lodge. Jej celem jest strzec pokoju w krainie Ember. Spokojowi klanów zamieszkujących Ember zagrażają złe moce i przerażające bestie.

 • Kurzol. Gdzie się podział sen?
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Komiks

  Kurzol. Gdzie się podział sen?

  Przeczytaliśmy Kurzela!. Kurzol Gdzie się poddział sen? to opowieść o tym, jak działa ludzkie ciało. Jednak to historia opowiedziana w niesamowity sposób. Antek oraz jego przyjaciel Kurzol za sprawą czarodziejskiej piątej klepki przenoszą się do wnętrza ciała chłopca. Tam trwa zamieszanie wśród hormonów, wywołane niezdrowymi nawykami Antka. Razem z bohaterami czytelnicy przemierzą ludzki organizm, spotykając niezbędne do jego funkcjonowania istoty. Prosty, a jednak w pewien sposób nieźle zakręcony język jak również świetne ilustracje sprawią, że dzieciaki poznają prawdę o potędze snu. Przyswoją zdrowe zasady określone przez Regulamin Spania. Ta książka to wyzwanie. Czytaliśmy z wielkim zaciekiem i w doskonałych humorach.

 • Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy czyli Zagadka zwierciadła Twardowskiego
  Edukacyjne

  Detektywi z Tajemniczej 5 – Kontra Duchy

  Detektywi z Tajemniczej 5 - Kontra Duchy to seria detektywistyczna z elementami faktów historycznych. Oprócz zagadki do rozwiązania, autorka wpłata w fabułę ciekawe miejsca, przedmioty, legendy, historię. Pojawiają się interesujący bohaterzy. Naprawdę jest to niezwykle ciekawe i zachęca do dalszego eksplorowania. Do dyspozycji czytelników w wieku 6+ jest już pokaźny wybór tytułów. U nas zagościł tytuł Zagadka Zwierciadła Twardowskiego.

 • Billy and the Mini Monsters Go Camping
  6+,  Anglojęzyczne,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

  Billy and the Mini Monsters

  Wakacje to świetny czas, aby zachęcić dzieci do czytania ... również po angielsku. Mam dziś dla was świetną propozycję, której nie oprze się absolutnie żadne dziecko. Billy and the Mini Monsters, tytuł Monsters go Camping. Super kolorowa, zabawna, genialnie narysowana, wspierająca lektura dla dzieci, w wieku mniej więcej sześciu lat. Billy and the Monsters to cała seria opowieści, w których tytułowy Billy wraz ze swoją bandą mini potworków radzi sobie z rozmaitymi dziecięcymi wyzwaniami. Są nimi na przykład przeprowadzka, zawody pływackie, wizyta w szpitalu, wycieczka szkolna czy podróż samolotem. W części Monsters go Camping, Billy wraz z klasą wybiera się na kamping. Będzie się działo.

 • 3 +,  Przygodowe,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Gdzie się podział Czwartek?

  Dziś chcę wam pokazać książkę pod tytułem Gdzie się podział Czwartek? Wpadła mi w oko zupełnie przypadkowo i zachwyciła swoją prostotą, spokojem oraz przepięknymi nastrojowymi ilustracjami. To opowieść dla zupełnie małych słuchaczy. Mowa w niej o dziecięcym żalu za mijającymi urodzinami. Zabawa szybko się kończy, a przecież wszyscy się tak dobrze bawią!. Bohaterami są zwierzątka, niedźwiadek Nosek oraz jego przyjaciel Dziubek. Razem ruszą na poszukiwanie minionego czwartku, dnia w którym Nosek obchodził radośnie swoje urodziny.

 • Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów
  6+,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów

  Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów to zabawna, obrazkowa przygoda o szalonych ptakach. W sam raz na wakacje. Bandę odlotowych tworzą Gruchot, Ekspres, Wywrotka, Maskoptak i Papilotka. Każdy z nich to gołąb innej rasy co oznacza, że posiada również inne szałowe umiejętności albo moce. To historia z gruntu absurdalna, opatrzona śmiesznymi ilustracjami. Trudno dopatrzeć się logiki, kiedy bandytą okazuje się Wrona Wielkodzioba przebrana za kota! a Łowcą nietoperzy Megagacek. A kiedy te dwa nikczemne stworzenia połączą siły, Odlotowe Gołębie będą się musiały nieźle napracować, aby uratować festyn food trucków. To zdecydowanie wakacyjna lektura, która rozbawi dzieciaki, a w zapowiedziach już szykują się kolejne tytuły.

 • NASTAWIENIE NA ROZWÓJ 55 ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat
  6 - 8,  9 - 12

  Nastawienie Na Rozwój

  Nastawienie na Rozwój to poradnik, którego założeniem jest pokazanie zmiany podejścia w myśleniu dzieci, z nastawionego na trwałość na myślenie na rozwój. Nastawienie na rozwój to nic innego jak umiejętność stawiania czoła wyzwaniom, wyznaczania sobie celów oraz twórczego myślenia. Książka skierowana jest do dzieci, ale znalazło się w niej również słowo do rodziców.

 • Mopsik który chciał zostać pszczołą to kolejne kolejne przygody słodkiej Peggy
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Pies

  Mopsik, który chciał zostać pszczołą

  Mopsik, który chciał zostać pszczołą to już dziewiąty tom przygód suczki Peggy oraz jej rodziny. Czytelnicy towarzyszą kadrom z codzienności pewnej rodziny: rodziców oraz trójki dzieciaków. Najstarszy chłopiec to Finn, potem są siostry Chloe oraz najmłodsza Ruby. Zawsze czekają ich ciekawe domowe jak również szkolne wyzwania. Tym razem rodzina spontanicznie postanawia założyć pasiekę w ogrodzie. Natomiast Chloe wraz z przyjaciółkami przygotowuje projekt edukacyjny na piknik naukowy do szkoły. Jak zawsze dom jest pełen rwetesu, zwierząt i rodzinnego ciepła. W tej części chodzi o to, że wszystko jest prostsze kiedy działa się razem.

 • Woda
  6 - 8,  Edukacyjne,  Ekologiczne

  Woda – Chlupiące historie, które bawią i uczą

  Woda - Chlupiące historie, które bawią i uczą to tytuł, który pokazuje wodę w wielu aspektach naszego życia. Jak pisze we wstępie zespół Polskiej Akcji Humanitarnej "Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze życie nieodwracalnie powiązane jest z życiem reszty planety", dlatego powinniśmy szanować oraz mądrze korzystać z jej zasobów. Woda jest najcenniejszym z nich. Książka ma formułę krótkich opowiadań..

 • Minecraft Super Kompaktowe Konstrukcje książka o niezwykłych miniprojektach, które można zrealizować w Minecrafcie!
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Kreatywne,  Minecraft

  Minecraft Super Kompaktowe Konstrukcje

  Wiecie już, że u nas w domu Minecraft jest grany. Dlatego książki w tytule z Minecraft są u nas czekane i niezmiernie doceniane. Oto właśnie pojawił się nowy, trzecie tytuł w serii książek o niezwykłych miniprojektach, które można zrealizować w Minecrafcie! Super Kompaktowe Konstrukcje! To kolejny inspirujący poradnik dla graczy o tym, jak tworzyć przestrzenne budowle. Czerpiąc z zaprezentowanych pomysłów czytelnicy, gracze uczą się nowych technik. Jednocześnie mogę je urozmaicać swoimi pomysłami. Tytuły z serii o minecraftowych budowlach są przygotowane we współpracy z producentami gry i jako jedyne oficjalne tytuły na rynku mogą pochwalić się rekomendacją MOJANG czyli produkt oficjalny. 20 Super Kompaktowych Konstrukcji Książka prezentuje dokładnie 20 różnorodnych konstrukcji.…

 • Wielka Księga Wody Zanurz się w Wielkiej księdze wody
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Ekologiczne

  Wielka Księga Wody

  Wielka Księga Wody dostarczy dzieciom wszelkich informacji o życiodajnej wodzie. W niezwykle prosty oraz praktyczny sposób dzieci dowiedzą się skąd wzięła się woda na Ziemi i jaki wpływ ma na nasze życie oraz jak wiele jej zawdzięczamy. Korzystając z wody na codzień nie zastanawiamy się skąd bierze się w naszych domach i jak cennym jest zasobem. Czytelnicy odwiedzą podwodne krainy, lasy deszczowe oraz pustynię, aby przekonać się jak stworzenia zamieszkujące różne zakątki globu przystosowały się do życia, w zależności od dostępności wody. Świetne ilustracje stanowią doskonałe uzupełnienie tekstu. Żadna grafika nie znalazła się tu przypadkowo. Sięgnijcie po Wilka Księgę Wody, aby dowiedzieć się Dlaczego trzeba pić wodę.

 • Poznaj Swoje Prawa i Broń Ich. Przewodnik dla Młodych
  13 +,  6 - 8,  9 - 12,  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Uczucia i Obyczaje

  Poznaj Swoje Prawa i Broń Ich

  oznaj Swoje Prawa i Broń Ich i Broń Ich. Przewodnik dla Młodych to wyjątkowa książka, stworzona przez organizację Amnesty International we współpracy z Angeliną Jolie. Aktora w przedmowie zwraca się do młodych czytelników "Twoje prawa jako młodej osoby są tak samo ważne jak prawa dorosłych". Ta teza jest potwierdzana na kartach książki, niezależnie od tego skąd pochodzi i kim jest młody czytelnik. To w mojej opinii bardzo potrzebna lektura na dzisiejsze, niespokojne czasy.

 • Rozmowa z autorem
  Rozmowa

  Rozmowa z Beatą Piliszek – Słowińską, autorką książki Ktosiek oraz Ktosiek 2.0

  Ktosiek i Ktosiek 2.0 to tytuły, do których niezmiennie lubię wracać. To dwie historie rodziny, której losy świadczą o tym, że aby żyć w pełni potrzebujemy całej gamy uczuć i doświadczeń, dobrych i tych trudniejszych. To książki o tym, że ważne jest: dotrzymywanie słowa i mówienie prawdy. To opowieści o marzeniach, wartości przyjaźni i szacunku, do tych którzy są inni. Również o tym, że dziadkom, rodzicom i wnukom niełatwo zrozumieć siebie nawzajem. Ktosiek i Ktosiek 2.0 wywarły na mnie ogromne wrażenie i dlatego dziś w rozmowie z Panią Beatą, chciałabym je wam przybliżyć i zaprosić do przeczytania.

 • Jest to seria detektywistyczno -ekologiczna dla dzieci w wieku 7-11 lat
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Ekologiczne

  Stach i smog – recenzja książki

  Stach i smog to kolejna, druga przygoda grupy przyjaciół z klasy 4b, której przewodzi tytułowy Stach. Podobnie jak w pierwszej części w tej historii mamy do czynienia z zagadką do rozwikłania oraz wątek ekologiczny. Ktoś zatruwa okolicę, a uczniowie szkoły do której chodzi Stach i paczka, zaczynają się źle czuć.

 • Bardzo Niesamowita Historia Medycyny
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne

  Bardzo Niesamowita Medycyna

  Dbając o względy estetyczne zastanawiam się czy pokazać wam książkę Bardzo Niesamowita Medycyna. Jednak po spektakularnym sukcesie tej książki w naszym domu, wątpliwości rozwiały się same. Niesamowita Medycyna jest mówiąc wprost obrzydliwa, a momentami nawet szokująca. Prawda o rozwoju medycyny wraz z rozwojem cywilizacji jest brutalna. Miliony cierpiały, abyśmy dziś mogli cieszyć się lekami, właściwą diagnozą oraz skuteczną terapią. Niektóre odkrycia były dziełem przypadku, inne okupione latami badań, a inne ryzykanctwem graniczącym z wariactwem. Dzięki oddanym swojej pracy lekarzom (bądź nie lekarzom) dziś nasza sytuacja jako pacjentów wygląda zupełnie inaczej niż kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu.

 • Japonia
  3 - 5,  6 - 8,  Dzieci,  Przygodowe

  Matsuri oraz Dzieci z Hamamatsu – Japonia oczami dziecka

  Dziś chcę wam przybliżyć dwa tytuły autorstwa Ka Mochi: Matsuri oraz Dzieci z Hamamatsu. Oba tytuły to opowieści o japońskiej kulturze, tak ciekawej co odmiennej od naszej. Dobrze jest przenieść się na chwilę do tego niesamowitego świata. Dobrze jest opowiadać dzieciom o innych kulturach i otwierać na to co inne, odległe. Być może kiedyś będą miały okazję poznać ten świat z bliska. Dzieci z Hamamatsu to książka wydana w 2020 roku. Znalazła się u nas z polecenia, choć przyznam, że nie miałam impulsu do czytania. Ten pojawił się kiedy zobaczyłam najnowszy tytuł autorki, Matsuri czyli rok w rytmie świąt.

 • Przewodnik dla dużych i małych
  6 - 8,  9 - 12,  Przewodniki,  Przyrodnicze

  Przewodnik dla dużych i małych: Bałtyk i Tatry

  Za niecały miesiąc początek wakacji, powiew lata i letnich wojaży czuć już w powietrzu. Z tej okazji chcę wam pokazać Przewodnik dla dużych i małych. W serii tytuły Tatry oraz Bałtyk. Po ich lekturze przychodzi wielka ochota by ruszyć w Polskę z dzieckiem i poznać swój kraj jeszcze bliżej. Jak w tytule, to książki w których ciekawe informacje znajdą zarówno dzieci jak również rodzice. Na wyprawę w Tatry zabiera nas Paweł Skawiński, były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Natomiast Bałtyk to historia pisana przez Jana Wilanowskiego, bałtykoluba, koordynatora Błękitnego Patrolu WWF na Mierzei Wiślanej. Obaj z wielką pasją dzielą się z czytelnikami swoją wiedzą jak również doświadczeniem, zdradzając ciekawe miejsca, nieznane…

 • Pola i Piotruś
  0 - 3,  Uczucia i Obyczaje

  Seria dla maluchów – Pola i Piotruś: Ślimak oraz Nowy kolega

  Dziś chcę wam pokazać kontynuację cudownej serii dla najmłodszych dzieci, Pola i Piotruś. Kolejne, dwa nowe tytuły: Ślimak oraz Nowy Kolega zachwycą maluchy. Urocze i mądre historie, pięknie zilustrowane przez Alxela Scjefflera. Bawią i uczą, objaśniając świat emocji. Serię wyróżnia również doskonałe wydanie. Gruba, porządna okładka dostosowana do małych rączek oraz lśniące stronice wewnątrz. Wszytko to dopełnia cała gama barw, która cieszy oko. Intensywny kolor morza, piękny żółty piasek czy zieleń trawy w ogródku. Przyjemnie jest pobyć choć przez chwilę z bohaterami Polą i Piotrusiem w ich świecie.

 • Edukomiks
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Komiks

  Róża, a co chcesz wiedzieć? – Edukomiks dla dzieci o nauce, technologii i programowaniu

  Dziś chciałabym pokazać rewelacyjną serię Róża, a co chcesz wiedzieć? To Edukomiks, który uczy dzieci kompetencji przyszłości: komunikacji, krytycyzmu, kooperacji i kreatywności. Uczy jak rozwijać swoje zainteresowania i ciekawość świata. W poszczególnych częściach omawiane są technologiczne tematy, ale nie tylko, bo wbrew pozorom sporo jest emocji i wyzwań z którymi dziś mierzą się dzieci na codzień.

 • Książka dla całej rodziny
  13 +,  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Książka dla całej rodziny: O Lesie i O Drzewach

  Dziś chcę wam pokazać wnętrze dwóch "zielonych" tytułów z serii Książka dla całej rodziny. Mowa tu O lesie oraz O drzewa i ich mieszkańcach. Obie książki uświadamiają młodszym, ale również starszym czytelnikom czym tak naprawdę jest dla nas las i drzewa. Jakie funkcje pełnią oraz dlaczego tak bardzo są nam potrzebne. Książki są pełne ciekawych zdjęć, tekstów oraz notatek. We wnętrzu książek znajdziecie wszystkie odcienie natury. Po ich lekturze dzieci z pewnością z przyjemnością wyruszą na spacer, aby obserwować to co wokół: drzewa, rośliny, ptaki, zwierzęta...

 • Grzeczny Pies
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Pies,  Przygodowe

  Grzeczny pies opowiada swoją historię

  Grzeczny pies to Winter, malamut alaskański. Poznajemy go jako szczeniaka, gdy pojawia się w "nowym domu" pewnej rodziny. Tworzą ją dzieci Alek i Julka oraz tata Henryk i mama Hanka. Czytelnicy szybko zorientują się, że Winter to niezłe ziółko - choć to perspektywa ludzka (czytających). Z psiej perspektywy, z której napisana jest książka, wszystko jest jak najbardziej w porządku. Przyznam, że gdy czytaliśmy przygody Grzecznego Psa, nie raz śmialiśmy się do łez. Tym bardziej, że nasz roczny już teraz pies miewa podobne "przygody". Książka genialna dla miłośników psów. Świetnie napisana, lekko i z poczuciem humoru, któremu mówimy TAK!. I prosimy o Więcej. Nie jest to nowość, ale nie mogłam jej…

 • Psy i Dzieci
  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Piraci,  Zwierzęta

  Psy i Dzieci – Jak ugryźć temat

  Tytuł Psy i Dzieci niezmiernie mnie ucieszył. Miałam nadzieję, że znajdę w nim skuteczne wskazówki, bo kiedy rok temu pojawił się u nas pies, przewrócił nasz dom do góry nogami. Dosłownie. Chyba nikt z naszej rodziny nie spodziewał się takiego zamieszania. Było tak jakby w domu pojawiło się małe dziecko. Nie za bardzo przemawiał do nas argument, żeby za wszystko nagradzać psa chrupkami, dlatego podejście autorów książki, że pies to nie tylko chrupek bardzo mnie przekonało. „…pies nie działa jak maszynka. Nie wystarczy, że ktoś da mu smakołyk, i jego zachowanie od razu się poprawi…” Ta książka pozwoli właścicielom psów, lepiej je zrozumieć. Otworzyć się na psi świat i odpowiedzialnie…

 • Bomba i Ptyś
  6 - 8,  Komiks,  Przygodowe

  Bomba i Ptyś – bombowy komiks

  Bomba i Ptyś zaciekawił mnie od pierwszej chwili. Zachwyciła mnie soczystość barw, tryskający z bohaterów optymizm, nieograniczona fantazja autora. Wszystko to co lubią dzieci. To komiks, w którym bohaterami są barwne Fąfle zamieszkujące Fąflopolis. Czytelnicy staną się towarzyszami ich zwariowanych przygód. Nasi bohaterzy bardzo się od siebie różnią, mają odmienne charaktery, a mimo darzą się przyjaźnią. Dynamiczna akcja wciągnie dzieci, a komiksowa formuła zachęci do czytania.

 • Jak Naukowcy Mierzą Świat
  9 - 12,  Edukacyjne

  Jak Naukowcy Mierzą Świat

  Książka pod tytułem Jak Naukowcy Mierzą Świat powstała, bo jak mówi autor "Zamiast wierzy w cuda i bajki, mamy przyrządy pomiarowe i metodę naukową", a od magii lepsza jest nauka oraz inżynieria. Takie pragmatyczne podejście do otaczającego nas świata i zjawisk, jest oczywiste również dla mnie. Nauka poprzez szukanie rozwiązań oraz pytania: dlaczego, skąd, jak jest najciekawsza. Znalezienie rozwiązania czy opisanie problemu staje się intrygującym procesem. Do tego przekonuje również książka. Zajrzyjcie ze mną do świata miar i wag.

 • Projekt Pszczoła
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Minecraft,  Przygodowe

  Minecraft Saga Stonesword tom 4 – Projekt Pszczoła

  siążki z serii Minecraft Saga Stonesword to u nas bardzo oczekiwane tytuł. Właśnie pojawił się tom czwarty. Kolejna Oficjalna przygoda Minecraft Projekt Pszczoła. Jeśli wasze dziecko jest miłośnikiem gry, a jeszcze nie znacie tej serii, zachęcam do jej poznania. Jeśli znacie, to z pewnością nie trzeba zachęcać bo dzieciaki ją uwielbiają. Każdy tom to oddzielna przygoda, ale ci sami bohaterzy (Morgana, Ash, Harper, Po, Jodi i Theo). Grupa przyjaciół ze szkoły przeżywa różne perypetie równolegle w świecie realnym oraz w grze.

 • Pies Naukokomiks
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Komiks,  Pies

  Psy – Od drapieżników do obrońców

  Z naukokomiku Psy. Od drapieżników do obrońców dowiecie się naprawdę wiele o psach. Ten kolorowo zilustrowany komiks wciąga i zaciekawia już od pierwszych stron. Naszym przewodnikiem po psim świecie jest kundelek Rudy. Opowiada i prezentuje fakty w zajmujący, szczery oraz bardzo psi sposób. Przy okazji poznania historii czworonogów, czytelnicy poznają wiele ciekawostek i postaci ze świata nauki. Wszystko jest spisane w lekki, ciekawy jak również niezwykle prosty sposób, tak że samo wchodzi do głowy. Genialne, "roześmiane" ilustracje prowadzą czytelników przez psie dzieje oraz przygody.

 • Świat pełen nadziei
  9 - 12,  Aktywizujące,  Uczucia i Obyczaje

  Świat pełen nadziei na lepsze

  Świat pełen nadziei. Poradnik o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze. Nie mogło zabraknąć u nas tej książki! Wspierająca i pełna cierpliwości. Aby opowiedzieć o super mocach nawiązuje i przybliża dzieciom wiele ciekawych postaci. Postaci fikcyjnych oraz osób prawdziwych, które zapisały się na kartach historii. W trosce o świat oraz innych ludzi, autorka nie zapomina zatroszczyć się o młodych czytelników.

 • Historyjki Po Angielsku i Po Polsku
  6+,  Anglojęzyczne,  Edukacyjne

  Historyjki Po Angielsku i Po Polsku

  Historyjki Po Angielsku i Po Polsku to książka, w której znajdziecie dziesięć opowieści w języku polskim oraz angielskim. To proste historie, które dają małym czytelnikom sposobność ćwiczenia języka angielskiego. Kolorowe, liczne ilustracje stanowią doskonałe wsparcie dla tekstu. Jednocześnie wszystko prezentuje się bardzo przejrzyście i czytelnie. Historie są zróżnicowane tematycznie, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Coś w kosmosie, pod wodą i w namiocie. Ciekawi?

 • Książki o Mamie dla Dzieci
  3 - 5,  6 - 8,  9 - 12,  Tematyczne,  Uczucia i Obyczaje

  Książki o Mamie dla Dzieci

  Książki o Mamie dla dzieci przydadzą się Wam na zbliżający się Dzień Matki, który przypada na 26 maja. Wspólne czytanie jak również rozmowa o uczuciach może uzmysłowić wam jak wiele dla siebie znaczycie. Przy takich książkach o bliskich relacjach, popłynie nie jedna łezka. Te chwile wzruszeń nie trwają długo, ale są piękne, takie do zapamiętania na zawsze. Porozmawiajcie z dziećmi jak są dla was ważne. Posłuchajcie kochane mamy jak widzą was dzieci. To może być ciekawa rozmowa. Ja się zawsze rozklejam. Na przestrzeni czasu czytaliśmy różne "mamowe" książki. Wybrałam dla was same dobre tytuły dla dzieci w różnym wieku, które sprawdziły się u nas na przestrzeni czasu. Książki, które zaciekawiły…

 • Przygoda z Nauką
  3 +,  Edukacyjne,  Kreatywne

  Przygody z Nauką: Piasek i Mydło

  Książki z serii Przygody z Nauką to same konkretne informacje oraz doświadczenia. Wszystko podane dzieciom w bardzo przystępnej, zabawnej oraz kolorowej formule. Książka rozpoczyna się porcją wiedzy na dany temat czyli na przykład od właściwości piasku, gdzie go można znaleść oraz co można z niego wykonać. Po krótkiej części teoretycznej przechodzimy do praktyki. Dzieci z łatwością wykonają zadania samodzielnie. Każde doświadczenie zajmuje dwie strony. Najpierw jest prosta instrukcja wykonania, realizacja, potem wnioski wraz z gratulacjami. To nauka przez zabawę oraz doświadczanie

 • O dziewczynce Która Wpadła w Baśń
  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

  O dziewczynce, Która Wpadła w Baśń

  O dziewczynce, która wpadła w baśń to powieść dla dzieci, które lubią wymyślone, zakręcone historie. To książka, która rozhuśta wyobraźnię i zabierze dzieci "przez zapadnię" do bajkowych krain, gdzie jak się okazuje jest tyle do zrobienia. Główna bohaterka, dziewięcioletnia Lana od zawsze bawiła się w wymyślanki ze swoim, starszym bratem Harrisonem. Ale od kiedy poszedł do gimnazjum stał się poważniejszy. Uczył się dużo, nawet mimo wakacji. Mała Lena była niepocieszona.

 • Wychowanie przy Ekranie
  Edukacyjne

  Wychowanie przy Ekranie dla współczesnych rodziców

  Wychowanie przy Ekranie dla współczesnych rodziców to książka, którą w dobie rozpędzonych i wszechdostępnych technologii cyfrowych polecam każdemu rodzicowi. Autorka bardzo rzetelnie podeszła do zagadnienia, a opracowanie zadedykowała Naszym Dzieciom. Dowiecie się z książki o jasnych stronach szeroko pojętej technologii. Jak również o zagrożeniach czających na dzieci i roli naszej - rodziców i opiekunów. Pojawi się wiele nowych pojęć...

 • Historia Naturalna Syren
  6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Fantasy,  Podwodny Świat,  Przyrodnicze

  Historia Naturalna Syren

  Historia Naturalna Syren to zaproszenie do świata pełnego fantazji oraz fascynujących informacji na temat mistycznych podwodnych stworzeń. Książka powstała w oparciu o zapiski Daniel Dawson, dziewczyny która w męskim przebraniu wzięła udział w wyprawie dookoła świata na pokładzie statku oceanograficznego Challender w 1872 roku. Czy panna Dawson istniała? Czy jej odkrycia dotyczące oceanów jak również zamieszkujących je stworzeń są prawdziwe, tego Brytyjskie Towarzystwo Nauk Przyrodniczych nie potwierdza. Zatem za autorką przekazuję, aby traktować treści księgi jako piękną oraz inspirującą ciekawostkę, fikcję literacką. Zanurzcie się w "Legendy o istotach z ludzkim tułowiem i rybim ogonem", popłyńcie na falach wyobraźni oraz marzeń.

 • Smaczna Banda
  3 - 5,  6 - 8,  Uczucia i Obyczaje

  Skwaszone Winogrono i Bystre Ciastko – nowe tytuły

  W serii Smaczna Banda i Emocje ukazały się kolejne wspaniałe tytuły: Skwaszone Winogrono oraz Bystre Ciastko. To propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym, która w prosty, a zarazem piękny oraz sugestywny sposób opowiada o emocjach. W roli bohaterów produkty spożywcze. Tym razem winogrono oraz ciastko. Zabawa w słowa sprawia, że w tekście kryje się nie tylko wartościowy przekaz ale również jest zabawnie i lekko. Dwa nowe tytuły opowiedzą dzieciom o tym, że warto wybaczać i być uważnym na innych oraz o tym, że każdy jest wyjątkowy na swój sposób.

 • Natka i Czarownice
  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Fantasy,  Przygodowe

  Natka i Czarownice

  Natka i Czarownice magiczna i zabawna historia, która według mnie bardziej zainteresuje dziewczynki. A to za sprawą wielu "dziewczyńskich" bohaterek. W tej opowieści czytelnicy spotkają ośmioletnią Natkę oraz jej mamę Natalię. Jak również, a może przede wszystkim trzy zwariowane, emerytowane czarownice Trzykrotki. Magia miesza się z codziennością. Dla czarownic nic nie stanowi większego problemu, żyją jak chcą i to podejście bardzo mi się podoba.

 • Jeżyk Franek
  3 - 5,  Edukacyjne,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Jeżyk Franek – seria dla przedszkolaków

  Dziś chciałabym wam pokazać nową serię pod tytułem Jeżyk Franek napisaną specjalnie dla przedszkolaków. Niezwykle kolorowe, pełne pięknych ilustracji opowiastki o tym, co przydarza się na codzień, co dla maluchów jest ważne, ciekawe, odkrywcze. W rolę bohaterów wcielają się zwierzęta, mieszkańcy lasu, a główny bohater to jeżyk, tytułowy Franek. Dzieci poznają jego rodzinę, przyjaciół z przedszkola oraz innych mieszkańców lasu. Śledząc codzienność Franka wiele się nauczą. To historie napisane z niezwykłą lekkością, ale o wielkich dla dzieci sprawach. Serie rozpoczynają dwa tytuły Franek Sprząta Zabawki oraz Franek mówi „Dzień Dobry”. Franek Sprząta Zabawki Ta historia zabiera nas do przedszkola, gdzie pośród innych zwierzątek spędza czas Franio. Dzieci bawią się świetnie…

 • Przygoda Wielka
  6 - 8,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Przygoda Wielka

  Przygoda Wielka zabiera czytelników na wakacyjną przygodę w sielskich, wiejskich okolicznościach przyrody, ale nie tylko. Przede wszystkim porusza problemy, które dotykają dzisiejszych młodszych nastolatków. Mowa tu o samotności, braku akceptacji, stawianych wymaganiach. Kiedy w domu zaczyna się coś psuć. Brakuje czasu na rozmowę, a uśmiech i radość gdzieś znika, dzieciom łatwo przyjąć postawę buntu i zatopić się w świecie gdzie wszystko jest na wyciagnięcie ręki, łatwe i przyjemne. Bezradność, poczucie winy oraz osamotnienie często prowadzi do silnego zaangażowania w wirtualny świat.

 • Życie co to takiego
  6 - 8,  Uczucia i Obyczaje

  Życie Co To Takiego?

  Dziś chciałam wam pokazać tytuł Życie co to takiego? z serii Dzieci Filozofują. Ta książka przychodzi z pomocą rodzicom i podsuwa pomysł jak w prosty sposób porozmawiać o trudnych do uchwycenia tematach. Tematach niecodziennych, bardziej filozoficznych i nienamacalnych jak szczęście czy ambicja. Narracja prowadzona jest w formie pytań i odpowiedzi. Każde z sześciu głównych pytań stanowi oddzielny rozdział, wyeksponowany oddzielną zakładką (trochę jak w segregatorze). Pytania prowadzą do odpowiedzi, które z kolei wywołują kolejne tematy do rozważań. Bardzo prosta formuła, a budzi tyle emocji.

 • Moc Manifestowania
  Dla Rodziców

  Moc manifestowania. Przejmij kontrolę nad swoją przyszłością

  Książka Moc manifestowania trafiła do mnie we właściwym momencie. Potrzebowałam ułożyć pewne rozproszone sprawy w spójną całość. Moc manifestowania to według mnie nie do końca poradnik. Powstała na bazie przemyśleń oraz doświadczeń autorki zebranych na przestrzeni lat. Ja wolałabym jednak nazwać książkę podróżą, pełną ciekawych obserwacji oraz wskazówek. Podróż ta nie zawsze jest komfortowa, wymaga refleksji, zastanowienia, odrobinę pracy. Przyznania się i dostrzeżenia własnych słabości. Nie tylko część praktyczna wymaga tej gimnastyki mentalnej.

 • Znikające Precle
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Zwierzęta

  Alfred Wiewiór i Znikające Precle

  Alfred Wiewiór i Znikające Precle to tytuł trzeciego tomu detektywistycznej serii, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. W roli głównej występują zwierzaki. Tytułowy Alfred to wiewiórka "Niestrudzony tropiciel tajemnic", a do jego zespołu należą: jeż Maciek "marzyciel" oraz Stefan dzik, który "Zwykle pracuje w przebraniu, bo ludzie na jego widok wpadają w popłoch...". Jest też nieoceniona pani Jadzia. W tej opowieści nasi bohaterzy wyruszają na zasłużone wakacje. Po ostatnim sukcesie sprawy w Egipcie zespół Alfreda wiewióra cieszył się wzięciem i nie narzekał na brak pracy. Czas na krótki odpoczynek.

 • Prawdziwa Katastrofa
  3 - 5,  Dzieci,  Ekologiczne,  Uczucia i Obyczaje

  Iga i Zaczarowany Miś. Prawdziwa Katastrofa

  Pamiętacie opowieść o rezolutnej dziewczynce imieniem Iga? W drugiej części, która właśnie się pojawiła nadciąga Prawdziwa Katastrofa. Tym razem autorka postanawia poruszyć ważny eko temat, a konkretnie śmieci zalegające w ulubionym parku bohaterki. Problem śmieci doskwiera nam szczególnie wiosną kiedy trawniki zamiast się pięknie zielenić, pstrzą się rozmaitymi odpadami.

 • Alex Neptun
  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Przygodowe

  Alex Neptun, Złodziej Smoków – przygoda, odwaga, przyjaźń

  Z początku Alex Neptun wydał nam się odrobinę bojaźliwy wobec oceanu, który ponoć czycha, aby go dopaść i skrzywdzić. Jednak im bardziej czytelnik zagłębia się w opowieść, jednocześnie poznając Alexa wszystko się zmienia. Szybko okazuje się, że to bystry chłopiec, a do tego odważny. Jak sam mówi "Wodne potwory nie istnieją". Alex mieszka w nadmorskim miasteczku Haven Bay, które lata świetności ma za sobą. Kiedyś w mieście, na szczycie klifu zbudowano wielkie akwarium prezentujące "cuda głębokiego oceanu". Dziś miasteczko zmaga się z zanieczyszczeniem wody w zatoce, a mieszkańcy aby zwabić turystów kultywują legendę o Wodnym Smoku oraz niesławnym kapitanie Brineblood.

 • Szczwany Lis
  6 - 8,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Szczwany Lis – Banda Wełniaków

  Dziś u nas Szczwany Lis, trzecia część z serii Banda Wełniaków. Ogromnym atutem tej serii są bohaterzy oraz genialny humor. Ta przezabawna opowieści przypadnie do gustu nie tylko dzieciom (wiek rekomendowany ok. 6+), ale również dorosłym. Będziecie się świetnie bawić razem przy tej lekturze, jestem przekonana. Sama się zastanawiam jak autor Nathan Luff wpada na tak komiczne pomysły. Z pozoru banalne, ale jednak, aby je wymyśleć i zapisać tak lekko i śmiesznie, to już wyższa szkoła jazdy. W Bandzie Wełniaków jest jednak nie tylko śmiesznie za sprawą tekstów, ale również za sprawą ilustracji. Brawurowo narysowane postacie, krzyczą do czytelnika emocjami z każdej strony.

 • Lodówka Zosi
  3 - 5,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Lodówka Zosi – historia o przyjaźni i empatii

  Lodówka Zosi to pięknie zilustrowana książka o relacji dwóch dziewczynek, koleżanek Zosi i Hani. Małe bohaterki poznajemy na placu zabaw. Razem spędzają czas na wspólnej zabawie. Jednak czytając, dość szybko odkrywamy tajemnicę Zosi - pustą lodówkę w domu. Rodzina dziewczynki ma kłopot z finansami, a wnętrze lodówki świeci pustakami. Historia, w pierwszej chwili kolorowa oraz pełna beztroski odkrywa przed małymi czytelnikami problem ubóstwa czyli właśnie braku pieniędzy, niemożności zrobienia zakupów dla rodziny i głodu. To książka o przyjaźni i dochowywaniu danego słowa.

 • Wokół Świata na wariata
  9 +,  Przygodowe

  Wokół Świata na wariata – wielka włóczęga

  Podróże to wielka przygoda, w którą niezmiennie chętnie wyruszamy. Z przyjemnością przeżyliśmy przygodę opisaną w książce Wokół świata na wariata, towarzysząc dwum szalonym podróżnikom z dawnych lat. Ich podróż pełna jest spontanicznej beztroski, odwagi, ale również ciężkiej pracy. Podczas lektury cofamy się do roku 1926 kiedy to dwaj przyjaciele Tadeusz oraz Leon postanowili wyruszyć w świat. Tak po prostu. Bez większego planu, gps`a czy zarezerwowanych biletów na samolot. Za to z entuzjazmem oraz uśmiechem na ustach. Wsiadają do pociągu, prawie jak w piosence „byle jakiego„. Ich plan jest mglisty, a koleje losu bywają zaskakujące. Jednak świat czeka na nich otworem, a mimo różnych przeciwności osiągają wymarzony cel. To książka o…

 • Wilki
  9 - 12,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Wilki – historie prawdziwe

  Sięgnęliśmy po tytuł Wilki, choć przyznam, że nie wiedziałam czego się spodziewać. Chyba po prostu chcieliśmy lepiej poznać wilka, dzikie zwierze okryte złą sławą nie tylko w książkach. Nie spodziewałam się historii tak ciekawej, pełnej przyrodniczych informacji oraz pasji do tych stworzeń. Kiedy zaczęliśmy czytać świat jakby na chwilę przestał istnieć. Znaleźliśmy się wśród naukowców i badaczy, w lesie, w terenie, na polnej drodze, w laboratorium. W różnych częściach Polski. Poznaliśmy losy prawdziwych wilków: Szeliny, watahy Grapa, Halnej, Luny czy Kampinosa i przekonaliśmy się jak dużego zaanagażowania ludzi wymaga ochrona ginących gatunków.

 • Sara Kuba i rozróba
  6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Przygodowe

  Seria Czytam bo lubię – nowy tytuł Sara, Kuba i rozróba

  Dla dzieci, które już dobrze czytają i lubią zakręcone historie polecam nowy tytuł w serii Czytam bo lubię - Sara, Kuba i rozróba. To książka, przy której nie można się nudzić. Jest pełna zwrotów akcji, naszpikowana szczegółami i pełna wątków do ogarnięcia. Pytanie jakie stawiają sobie wszyscy mieszkańcy ulicy Małowąskiej oraz okolic to "Czy Bybołów istnieje? ".

 • Ananasy i Gagatki
  3 +,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Ananasy i Gagatki – dzieci mają głos

  Ananasy i Gagatki to nowa seria dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mowa w niej o ważnych dziecięcych emocjach oraz o tym, że dzieci nie zawsze są grzeczne. Czasem mają swoje humory, potrzeby, nie zawsze wpisujące się w wizję rodziny o posłusznych dzieciach. W serii Ananasy i Gagatki ukazały się dwa tytuły: Cioci Buzi oraz Grrr... Grzmot. Książki wyróżnia ciekawa stylistyka, bynajmniej nie cukierkowa, za to bardzo wyrazista oraz "potargana".

 • Dziwo
  3 - 5,  Świnka morska,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Dziwo to opowieść o tym, że warto być sobą

  Dziwo to zupełnie wyjątkowa książka dla najmłodszych dzieci. Wyjątkowa z kilku powodów Po pierwsze opowiada piękną historię, a jej finał to ważne przesłanie, o tym, że "Życie jest za krótkie, by nie być dziwem..." Po drugie główną jej bohaterką jest świnka morska. A dzieci uwielbiają te zwierzątka. Po trzecie książka jest genialnie zilustrowana. Oddaje wszystkie odcienie emocji na zwierzęcych pyszczkach. I choć zaczyna się milczącą niespodzianką, potem jest dużo zamieszania, dalej odrobina smutku, a potem nasza bohaterka spotyka kogoś... I wszystko się zmienia.

 • niedźwiedź polarny
  9 - 12,  Przygodowe,  Przyrodnicze

  Przyjaciel Północy – pełna przygód pogoń za kłusownikami

  Przyjaciel Północy to powieść, której akcja rozgrywa się w Norwegii, w okolicznościach mroźnej i surowej przyrody "najbardziej północnej wyspy na świecie" Spitsbergen. Dwunastoletni Daniel w czasie wakacji odwiedza swoją Ciotkę, dziennikarkę, na stałe mieszkającą na w Spitsbergen. Planują razem ruszyć śladami ptaków zamieszkujących tereny wyspy. Kiedy ma się dwanaście lat, plany szybko się zmieniają. Na wyspie grasują kłusownicy polujący na niedźwiedzie polarne. Mimo, że znaleziono już czwartego martwego niedźwiedzia, nikt nie kwapi się, aby wyjaśnić sprawę. Ciotka i Daniel ruszają w przygodę, aby rozwiązać zagadkę i ocalić kolejne niedźwiedzie od zguby.

 • Wynalazki Roślin
  3 - 5,  6 - 8,  Przyrodnicze

  Wynalazki Roślin, które inspirują

  Dziś chcę wam pokazać książkę pod tytułem Wynalazki Roślin. Nowość, która ukazała się w serii Akademia Mądrego Dziecka. To seria przeznaczona dla dzieci w różnym wieku, od maluszków, dzieci przedszkolnych, aż do najmłodszych uczniów. Książki przekazują dzieciom wiedzą o otaczającym nas świecie, inspirują do dalszej eksploracji oraz stawiania odważnych pytań. Wynalazki Roślin odkrywają tajemnice roślin, a właściwie superroślin, które "... zasilają nasz świat..." swoimi wyjątkowymi właściwościami.

 • Ogród Meduz
  6+,  Podwodny Świat,  Przyrodnicze

  Ogród Meduz – intrygujący podwodny świat

  Ogród Meduz to książka ukazująca czytelnikowi fascynujący obraz stworzeń jakby nie z tego świata. A konkretnie Meduz, które żyją pod powierzchnią wody na całym świecie. Ich różnorodność, wygląd oraz cechy osobnicze budzą zaciekawienie ale i respekt. To lektura, którą warto przeczytać i dokladnie obejrzeć, bo zwiera wiele wskazówek na wypadek bliskiego spotkania z przedstawicielem gatunku. Byłam tej książki ciekawa, ale jej wnętrze przerosło moje oczekiwania. Dużo wiedzy, faktów podanych w otoczeniu znakomitych ilustracji. Duży format nadaje wydaniu charakter atlasu. Pokażcie dzieciom piękny świat przyrody z meduzą w roli głównej. Ogród Meduz… to taka lekcja biologi, w czasie której czytelnicy dowiedzą się między innymi, o: Dla amatorów i smakoszów jest również…

 • Cuda w Lesie
  3 +,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Cuda w Lesie. Opowieści 5 minut przed snem

  Cuda w Lesie to wiosenna nowość dla czytelników w wieku przedszkolnym. Książka zawiera dziewięć niezwykle mądrych, przyrodniczych opowieści. Krótkie historyjki okraszone roześmianymi, barwnymi ilustracjami zajmują nie więcej niż 5 minut. Maluchy będą zachwycone. Już na początku książki dzieci dowiedzą się, że cuda dzieją się w lesie, a "Planeta w kosmosie się kręci co dnia, a wszystko, co żyje, swój dom na niej ma". Zaskoczyła mnie ta książka niezwykle pozytywnie i odkryła kilka nieznanych mi ciekawostek. Naprawdę! Zapraszam dzieci do świata grzybów, żabek oraz zajęcy, sarenek, żuczków oraz wielu innych wspaniałych stworzeń.

 • Bajka i Jej Gang
  6+,  Komiks,  Pies

  Bajka i Jej Gang – komiks dla dzieci

  Dla młodszych miłośników komiksu, seria Bajka i Jej Gang z pewnością jest znana lub "widziana". W związku z tym, że ostatnio sporo sięgamy po psie tematy, to Bajka zawitała i do nas. Ostatnia wydana w serii historia nosi tytuł Bajka i Jej Gang i jest jakby jej pobocznym wątkiem.

 • Ty też możesz uratować świat
  6+,  Edukacyjne,  Ekologiczne

  Ty też możesz uratować świat – ekoopowieści

  Dziś chciałbym pokazać wam eko książkę pod tytułem Ty też możesz uratować świat, która powstała po to by edukować i podpowiadać jak być przyjacielem Ziemi. Jej inicjatorem jest Fundacja ING Dzieciom. Jeśli macie ochotę doczytać o jej działalności to wskakujcie TUTAJ. Ja spotkałam się z nią pierwszy raz, ale książka jest na tyle ciekawa i wartościowa, że zachęcam. Co więcej, książkę możecie pobrać bezpłatnie ze stron fundacji. Nic tylko czytać, poznawać i szerzyć dalej eko wiedzę.

 • Minecraft Saga Stonesword
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Minecraft

  Minecraft Saga Stonesword tom 3 – Akcja Zwierzaki

  Minecraft Saga Stonesword to seria będąca kontynuacją Kronik Woodsword, czyli opowieści stworzonych na licencji twórców gry Minecraft. W obu seriach czytelnicy śledzą zmagania grupy przyjaciół Morgana Mercado, Harper Houston, Po Chen, Jodi Mercado (młodsza siostra Morgana) oraz Theo Grayson (nowy w paczce). Ekipę opuszcza Ash, która wraz z rodziną zmienia miejsce zamieszkania, ale nie traci kontaktu z przyjaciółmi. Ciekawie jest obserwować różne charaktery i osobowości, które tak fajnie się dogadują i wspierają wzajemnie. Tytuł Akcja Zwierzaki to trzeci tom należący do Sagi Stonesword. Wszystkie dotychczasowe opowieści zachowują podobną stylistykę. Czytelnik towarzyszy dzieciakom zarówno w prawdziwym, realnym życiu jak i w ich Minecraftowych spotkaniach w e-świecie. To świetna opowieść o przyjaźni,…

 • Rozmowa z autorką
  Rozmowa

  Rozmowa z Moniką Borkowską – Szmit, autorką książki Stach i śmieci

  Stach i śmieci to książka skierowana do dzieci w wieku 7 lat i więcej. Bohaterem jest tytułowy Stach, uczeń klasy 4b oraz jego szkolni przyjaciele. Jednak, ta opowieść to nie tylko szkolne perypetie, ale detektywistyczna zagadka o wyrzucanych na placu zabaw śmieciach. Przed Wami Monika Borkowska - Szmit, autorka książki Stach i śmieci

 • Wielka Podróż Koko
  6 - 8,  Ekologiczne,  Przygodowe,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Wielka podróż Koko i Koko szuka wody

  Wielka podróż Koko oraz Koko szuka wody to opowieści, które zapraszają małych czytelników do zielonego świata lasów deszczowych i jego egzotycznych mieszkańców. W trakcie czytania towarzyszyła mi myśl, że ekranizacja tych bajek byłaby zachwycającą przygodą dla dzieci. Opowieści o małpce Koko skojarzyły mi się z dawnymi pięknymi baśniami dla dzieci w stylu Tarzana. "Zielona" przygoda jednak tylko z pozoru jest opowieścią o zwierzątkach. W pierwszej części szybko okazuje się, że do mieszkańców lasu zbliża się wielkie zagrożenie. Ludzie przy użyciu metalowych maszyn wycinają las. Tym samym pozbawiają wiele zwierząt miejsca do życia oraz pokarmu. Drugi tytuł natomiast zwraca uwagę młodych czytelników na globalny problem nieposzanowania źródeł wody pitnej.

 • Od Mitów do Nauki
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Od Mitów do Nauki. Akademia Mądrego Dziecka

  Od Mitów do Nauki to tytuł dla dociekliwych młodych czytelników. Książka wydana w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka dla starszaków. Jej formuła jest bardzo ciekawa, a stylistyka oryginalna. Piękna oprawa skrywa odpowiedzi na pytania "Jak przestaliśmy zgadywać i zaczęliśmy rozumieć". Wszytko po to, aby lepiej rozumieć otaczający świat, rozumieć jego aurę. Autor wybrał kilka zagadnień spośród wielu "...barwach historii". Czytelnicy przebędą drogę od mitów i wierzeń do faktów, których dostarcza nauka.

 • Sherlock Junior
  6 - 8,  9 - 12,  Anglojęzyczne,  Detektywistyczne,  Edukacyjne

  Sherlock Junior – seria detektywistyczna po polsku i angielsku

  Już jest! Trzecia część w serii Sherlock Junior pod tytułem Grób w Westminster w Abby. Bardzo czekałam na tę książkę. Autor fenomenalnie łączy format detektywistyczny, który dostarcza porcję sporą dawkę wiedzy o miejscach w których rozgrywa się akcja. Z drugiej strony świetnie uczy i utrwala zwroty, powiedzenia oraz słówka w języku angielskim. Bohaterami Sherlocka są dawaj młodzi detektywi: Sherlock (potomek TEGTO Sherlocka) oraz jego przyjaciel, asystent Watson (tak naprawdę pochodzący z Berlina Walter). Chłopcy dogadują się i uzupełniają wzajemnie co sprawia, że rozwiązanie kolejnej, skomplikowanej tajemnicy to tylko kwestia czasu.

 • Smaczna Banda i Emocje
  3 - 5,  6 - 8,  Uczucia i Obyczaje

  Smaczna Banda i Emocje – seria dla najmłodszych

  Emocje w życiu są bardzo ważne, wiemy. Sprawiają, że jest ono piękne albo wręcz przeciwnie, pełne wyzwań i cieni. Czy wiemy jak mądrze opowiadać o nich najmłodszym? Z pomocą przychodzi nam fenomenalna, zabawna seria Smaczna Banda i Emocje, a w niej dwa tytuły: Niesforne Ziarenko i Wzorowe Jajo. Świetnie się je czyta i pięknie ogląda. Przekonajcie się ze mną jakie są książki, które znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa.

 • Minecraft Tryb Czytania
  3 +,  Minecraft,  Przygodowe

  Minecraft Tryb Czytania – nowe tytuły

  Dziś u nas dwa nowe tytuły w serii Minecraft Tryb Czytania. Najmłodsi wielbiciele tej gry "dostają" dwie wciągające, ciekawe przygody: Podniebna przygoda oraz Ucieczka z Netheru. Ta seria to nie tylko świat Minecrafta oraz jego bohaterowie, ale również nauka czytania. Zasób słów oraz długość tekstów jest starannie dobrana, tak aby zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Świetne są również ilustracje, oczywiście kwadratowe, ale kolorowe, wyraziste, pełne emocji oraz akcji.

 • Hela sama
  0 - 3,  Dzieci,  Kartonówki

  Hela sama! – seria książeczek dla najmłodszych

  Hela sama to seria książek dla najmłodszych dzieci, których bohaterką jest mała dziewczynka. Każdy dzień przynosi Heli nowe umiejętności, którymi dzieli się z małymi czytelnikami. Poznając świat z Helą dzieciom będzie łatwiej podejmować codzienne wyzwania, takie jak mycie głowy czy rozstanie z rodzicami.

 • Opowieści o tym co ważne
  9 - 12,  Dla Rodziców

  Opowieści o tym, co w życiu ważne

  Opowieści o tym, co w życiu ważne to rodzinne kadry, a w nich wiele o wartościach, uczuciach, sile słów. To ciekawa i dająca do myślenia lektura dla dzieci, ale również dorosłych. W książce czytelnicy znajdą dziewiętnaście krótkich opowiastek, z którymi dzieci z łatwością będą mogły się utożsamić. Bohaterami historii są członkowie rodziny: Julka (która kocha taniec i śpiew), Miłosz (o wielkim sercu), Mama, Tata. Pojawia się też babcia, dziadek, rówieśnicy. Poprzez historie z życia wzięte, dzieci poznają sens ważnych słów, jak szacunek, tolerancja, akceptacja, czy godność. Na zakończenie każdego rozdziału pojawia się również sama definicja wplecionej w opowiadanie wartości. Ale też ciekawe cytaty krążące wokół.

 • Sekretne życie mózgu nastolatka
  Dla Rodziców,  Uczucia i Obyczaje

  Sekretne Życie Mózgu Nastolatka

  Książka Sekretne Życie Mózgu Nastolatka to jakby opowieść, której bohaterem jest niesłychany mózg. Narząd, który tworzy tożsamość człowieka, wpływa na nasze emocje oraz zachowanie. Autorka Sarah-Jayne Blakemore, profesor neuronauki wyjaśnia, co dzieje się w mózgu i daje nam klucz do zrozumienia młodych ludzi. Wskazuje, że to czas wielkiej kreatywności oraz wrażliwości kulturowej. Świadomie i z pasją wybrana przez nią ścieżka kariery naukowej sprawia, że potrafi w dość prosty sposób opowiedzieć i udokumentować swoje obserwacje. Sięgnęłam po Sekretne Życie Nastolatka ponieważ niebawem i moje dziecko wkroczy w nastoletni czas i bardzo zależy mi, aby pozostać z tym wspaniałym młodym człowiekiem w dobrym porozumieniu.

 • Tajemnica Francuskiej Willi
  9 +,  Dzieci,  Przygodowe

  Tajemnica Francuskiej Willi

  Od pierwszych stronic książka Tajemnica Francuskiej Willi zachwyca niepowtarzalnym klimatem francuskiej Bretanii. Po dość zwięźle opisanej rodzinnej podróży, wraz z bohaterami docieramy do Bretanii. Stajemy u progu domu babci położonego nad samym morzem. Jest pięknie i ekskluzywnie. Mama, tata oraz dzieci: trzynastoletnia Julka i szesnastoletni Franek jak również ich kotka Blanche ponownie widzą się z babcią Marią, która na stałe mieszka we Francji. Czytelnik szybko zostaje wtajemniczony w podróżnicze upodobania i zainteresowania każdego z członków rodziny. A po chwili również bez problemu zadomawia się w przytulnej willi babci w Dinard.

 • Więźniowie Geografii
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Więźniowie Geografii – pozwolą dzieciom zrozumieć świat

  Więźniowie Geografii to książka, na którą trafiłam przypadkowo. Przykuła moją uwagę skutecznie. To książka, która jak mówi autor Tim Marshall w przedmowie "Pokazuje w jaki sposób geografia wpływa na relacje międzynarodowe...", jak kształtuje historie narodów i nie rzadko powtarza na przestrzeni dziejów. To książka, której celem jest wzbudzenie pytań w głowach młodych ludzi. Ciekawości o losy świata oraz ludzi, o przyszłość. To według mnie lektura, która dzieciom w wieku szkolnym wiele wyjaśni o świecie, szczególnie w tak niespokojnych czasach, jak dziś. Więźniowie Geografii to rodzaj atlasu, w którym znajdziecie opowieść o każdym z kontynentów, ale też o wielkich mocarstwach najpotężniejszych państwach na Ziemi.

 • Wycieczki śmieciareczki
  3 +,  Auta,  Ekologiczne

  Wycieczki Śmieciareczki – książeczki dla dzieci

  Dziś chcę wam pokazać dwie książeczki o autach z serii Wycieczki Śmieciareczki. Jako mama małego chłopca szukałam wszelkich książeczek, w których bohaterami były autka. Mieliśmy ich kilka i bez przesady mogę powiedzieć, że czytaliśmy je dziesiątki razy. Uśmiechnięte pojazdy i ich przygody to na pewnym etapie ulubione bajeczki chłopców, a czasem również dziewczynek. Dwa dostępne tytuły to: Spotkania i sprzeczki małej śmeieciareczki oraz Cześć, Śmieciareczko. Warto wspomnieć, że poza tym iż autko jest przyjazne i uśmiecha się do dzieci, to ważnym elementem jest tu edukacja. Mali czytelnicy dowiedzą się sporo o śmieciach, jak również o pracy śmieciarki.

 • Uniwersytet Pani Bajki
  Rozmowa

  Rozmowa z Agnieszką Rautman – Szczepańską autorką książki Uniwersytet Pani Bajki

  Uniwersytet Pani Bajki to z jednej strony pełna fantazji magiczna kraina, w której każdy chciałby spędzić trochę czasu. Z drugiej jednak strony książka porusza temat relacji rodziców i ich oczekiwań wobec dzieci. W tej historii dorośli, rodzice Basi, widzą córkę jako Barbarę i mają wobec niej konkretne, niebezinteresowne oczekiwania. W zamian za bycie posłuszną prymuską, dziewczynka nie otrzymuje od bliskich tego czego najbardziej pragnie: bliskości, bycia usłyszaną. Pozostawiona przez mamę i tatę bez prawa wyboru szkoły, ucieka w świat fantazji. 

 • Gregor i Niedokończona Przepowiednia
  9 - 12,  Dzieci,  Fantasy

  Gregor i Niedokończona Przepowiednia

  Gregor i Niedokończona Przepowiednia to porywająca w nieznane przygoda fantasy. Czytelnicy udadzą się wraz z bohaterami do krainy, którą zamieszkują dziwne istoty. Miejsca, w którym panują inne reguły gry, a raczej przetrwania. W Podziemiu, bo o nim mowa, skrywanym głęboko pod miastem Nowy York, toczy się odwieczna walka. Główny bohater jedenastoletni Gregor będzie musiał komuś zaufać, by móc wrócić do domu i ocalić swoją malutką siostrę Botkę. Czy przepowiednia, którą odkryją przed chłopcem Poziemni ma się spełnić? Czy Gregor, mały Naziemny jest wybrańcem? Opowieść wciąga czytelnika bez reszty po to by, odkryć tajemnicę.

 • Co zrobić aby mieć dużo pieniędzy
  9 - 12,  Edukacyjne,  Ekonomiczne

  Co robić, aby mieć dużo pieniędzy

  Co robić, aby mieć dużo pieniędzy to książka o przedsiębiorczości, zarządzaniu pieniędzmi i czasem. Tytuł skierowany do dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, ale też rodzice skorzystają niemało. Książka ma charakter broszurowy, dużo w niej miejsca na pracę własną. Treść, a potem zadania są tak zaprojektowane, aby czytelnik ruszył głową i jak najwięcej skorzystał. Historie, służące za inspirację są z życia wzięte. Czytelnicy poznają między innymi chłopca Samuela, którego sytuacja popchnie do nieszablonowego działania. Czy okaże się opłacalne? Towarzysząc bohaterom, czytelnicy poznają wiele ekonomicznych pojęć i ciekawostek ze świata finansów.

 • Finansowe przygody bobra Antosia
  6 - 8,  Edukacyjne,  Ekonomiczne

  Akademia Młodych Milionerów. Finansowe przygody bobra Antosia

  Akademia Młodych Milionerów to seria książek dla dzieci ucząca przedsiębiorczości. U nas zagościł tytuł Finansowe przygody bobra Antosia, w której mały bóbr słuchając opowieści dziadka i doświadczeń taty, uczy się o zarabianiu, wymianie towarów, pracy, wartości pieniądza. To praktyczna wiedza przełożona na prosty dziecięcy język i przykłady czerpane z otaczającej codzienności. Edukację o mechanizmach zarabiania można zacząć z dzieckiem naprawdę wcześnie budząc w młodych głowach świadomość i smykałkę do działania.

 • Pokręcone życie dżdżownicy
  3 - 5,  6 - 8

  Pokręcone życie dżdżownicy

  Książka Pokręcone życie dżdżownicy wzbudziła u nas wiele emocji. Do tematu podeszłam z entuzjazmem. Ogromnie zdziwiło mnie, że tyle można o dżdżownicach powiedzieć. W siedmiu rozdziałach, temat dżdżownicy został rozłożony na czynniki pierwsze. Zabawne ilustracje stanowią doskonałe tło do pełnego humoru tekstu. Jest bardzo różowo, optymistycznie, a dżdżownice są bardzo uśmiechnięte. Nie mniej to świetna edukacja przyrodnicza podana w wersji dla najmłodszych badaczy przyrody. Gotowi na pokręcone dżdżownice?

 • 6 - 8,  Dzieci,  Pies

  Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia – psia historia

  Dzieci kochają pieski, dlatego historie o tych kudłatych czworonogach są czytane z entuzjazmem. Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia to psia historia napisana już jakiś czas temu. Nie mniej jednak jest fajna i z pomysłem, dlatego chciałam wam ją pokazać. Sytuacja stara jak świat, ośmioletnia Kasia chce pieska, ale rodzice nie koniecznie, zwłaszcza tata. Jednak los czasami wychodzi naszym marzeniom na przeciw. I pies nagle staje, w tym przypadku znajduje się na Kasi drodze. Dziewczynka zrobi naprawdę wiele, aby jej nowy, malutki przyjaciel został jej psem. Jesteście ciekawi?

 • Uniwersytet Pani Bajki
  9 - 12,  Fantasy,  Przygodowe,  Uczucia i Obyczaje

  Uniwersytet Pani Bajki – świat fantazji i odkrywania

  Uniwersytet Pani Bajki to powieść fantasy dla dzieci, w której główną bohaterką jest Barbara zwana Rabarbarem. Zdominowana przez rodziców dziewczynka, nie ma czasu na bycie sobą, na fantazje, na bycie dzieckiem. Jest skupiona na nauce, piętrzącym się wymaganiom i wciąż nowym oczekiwaniom stawianym przez rodziców. Marzy o bliskości z mamą i tatą oraz o tym, by zostać usłyszana. Wkrótce Basia ma rozpocząć naukę w nowej szkole. Z internatem. Nie będzie już "przeszkadzać" rodzicom. Będzie mogła skupi się na nauce, a oni na pracy. Jednak okazuje się, że głęboko skrywane marzenia i fantazje zaprowadzą Basię do zupełnie innej "bajki", na Uniwersytet Pani Bajki.

 • Wiem co jem
  3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne,  Kulinarne

  Wiem co jem! Makaron i Miód

  Seria Wiem, co jem! powstała z myślą o najmłodszych dzieciach w ramach znanej i lubianej Akademii mądrego dziecka. Książeczki objaśniają dzieciom skąd pochodzą lubiane przez dzieci produkty. Tym razem w roli głównej Makaron oraz Miód. Książki wydane z dużą starannością, w twardej oprawie. Wnętrze kryje nieco utwardzony oraz jakościowy papier. Bardzo podobają mi się ilustracje. Proste w przekazie, czytelne, jakby ustępujące pola treści. W tej serii mali czytelnicy traktowani są niezwykle poważnie. I choć wszystko wyjaśnione jest w prosty dziecięcy sposób, to informacji jest wiele. Jest ciekawie. I naprawdę nie jeden dorosły czytając dokona dla siebie małego odkrycia. W serii Wiem, co jem ukazały się wcześniej: „Chlebek”, „Czekolada”, „Pomidory”, „Banany”.

 • Zima w świecie przyrody
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Zima w Świecie Przyrody z serii Młodzi Przyrodnicy

  W serii Młodzi Przyrodnicy czas na Zima w Świecie Przyrody. Czekałam z tym tytułem na śnieżną aurę, ale nie zapowiada się, więc nie ma na co czekać. Ten tytuł w ciekawy i na dziecięcy sposób opowie małym czytelnikom jak radzić sobie z zimnem oraz bezpiecznie ruszyć na wyprawę. Jednak jak to zwykle w tej serii, głównym bohaterem jest przyroda: zwierzęta oraz rośliny. Sama z ciekawością przeczytałam jak wygląda zimowanie w wodzie, a mój syn przeszedł do doświadczeń oraz QR kodów, dzięki którym można posłuchać śpiewu ptaków.

 • Porwanie w kalifornijskiej kolei
  6 - 8,  9 - 12,  Detektywistyczne,  Przygodowe

  Porwanie w kalifornijskiej kolei – przygoda w pociągu

  Po wciągającej pierwszej części, bardzo czekałam na kolejny tytuł w serii Przygoda w pociągu. Tym razem, wraz z bohaterami czytelnicy udadzą się w podróż kalifornijskim pociągiem i czeka ich Porwanie w kalifornijskiej kolei. Jedenastoletni Harrison Beck wraz z wujkiem Natanielem Bradshaw będą podziwiać cuda Ameryki z okien Kalifornijskiej Komety, do której doczepiono wagon Srebrny Zwiadowca. Srebrny Zwiadowca to oryginalny i odrestaurowany wagon należący do miliardera Augusta Rezy. W trakcie tej podróży przedsiębiorca ma ogłosić swoją nową wizję przyszłości. Koncept owiany tajemnicą. Niespodziewanie, a może spodziewane pewne wydarzenie zakłóci plany bogatego biznesmena.

 • Ratunku Piraci
  3 - 5,  Piraci,  Zwierzęta

  Ratunku Piraci! – pirackie opowiastki dla dzieci

  Kiedy mój syn był młodszy, często poszukiwałam ciekawych książek o pirackiej tematyce. Wiem, że wśród was również są tacy niestrudzeni poszukiwacze. Dlatego kiedy wpadła mi w ręce Ratunku Piraci, od razu pomyślałam, żeby ją pokazać. Nie jest to nowość wydawnicza, ale w tym przypadku to bez znaczenia. To książka, w której mali czytelnicy odkryją zabawne pirackie opowiastki ze zwierzakami w rolach głównych. Zajmujące, pełne emocji oraz humoru ilustracje spodobają się dzieciom. Duży, kolorowy format i mnóstwo detali do śledzenia sprawiają, że chce się tę książkę wertować. Zdecydowanie wyobraźnia autora dorównuje tej dziecięcej. Sprawdźcie to sami. Ratunku Piraci i Kapitan Korsarzy … to pierwsza historia, w której kapitan Baltazar Suchar sieje…

 • 6 - 8,  9 - 12,  Kreatywne

  Sketchnoting oraz Zrób sobie komiks – kreatywne rysowanie

  Sketchnoting Kompletnie inny sposób notowania oraz Zrób sobie komiks to książki, które ucieszą fanów rysowania, bazgrania i wymyślania nowych historii. Tytuły kierowane do dzieci, ale rodzicom również się spodobają i zapewnią beztroską zabawę. Czytelnicy, a raczej "rysownicy" znajdą w tych książkach wiele świetnych patentów na notowanie i zapisywanie myśli czy też wymyślanych przez siebie opowieści. To dobry relaks dla umysłu, a zarazem trochę trening porządkowania myśli. Pozwólmy dzieciom bazgrać!

 • Skarb Straszliwego Zet
  3 - 5,  Dzieci,  Piraci

  Skarb Straszliwego Zet – podróż pełna przygód

  Skarb Straszliwego Zet opowiada historię małych, nieustraszonych piratów: Mary oraz Jacka. Dzieci bawią się na plaży, kiedy nagle w ich ręce wpada butelka, a w niej wiadomość. Jej treść ujawnia tajemnicę. Na Papuziej Wyspie ukryty jest skarb Straszliwego Zet! Nieustraszona dwójka postanawia go odnaleźć i tu zaczyna się przygoda.

 • OrkiestraŚwiata
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Wiersze dla dzieci

  Orkiestra Świata – wiersze dla dzieci

  Orkiestra Świata to zbiór wierszy dla dzieci. Tematem przewodnim jest otaczająca nas natura, a drogowskazaem pory roku. Bogaty język, subtelne obserwacje przyrody oraz humor sprawiają, że książkę czyta się od początku do końca. Ciekawość nad tym, co dalej zwycięża. Przyznam, że nie uważam się za miłośniczkę poezji nawet w wersji dla dzieci, ale Orkiestra Świata mnie zachwyciła. Zresztą nie tylko teksty są świetne, bo również ilustracje zachwycają. Soczyste barwy cieszą oko. Zwierzęcy bohaterzy, bogactwo szczegółów oraz charakterystyczna dla twórczyni kreska bardzo nam się podobały. Na ilustracjach jest dużo pozytywnej energii i uśmiechu. Zatem nic tylko czytać wiersze i cieszyć się oglądaniem tego, co je w kolorze otacza.

 • Samoregulacja w szkole
  Dla Rodziców,  Uczucia i Obyczaje

  Samoregulacja w Szkole – spokój, koncentracja i nauka

  Samoregulacja w Szkole książka przez, którą "przedzierałam się" dość długo, po to, by wszystko dobrze zrozumieć. Omawiane zagadnienie nie jest proste, szczególnie, że tekst dedykowany jest tu bardziej specjalistom, nauczycielom i również rodzicom. Nie każdy rodzic, czy opiekun może poczuć się tu w pełni kompetentny. Dla mnie było to wyzwanie. Autorem książki jest kanadyjski psycholog Stuart Shanker, który na podstawie doświadczeń, badań oraz wiedzy opracował metodę samoregulacji emocji (Self-Reg). Metoda ta ma na celu wzmocnienie w dzieciach zdolności do samoregulacji, pomóc uniknąć stresu oraz wydobyć potencjał rozwojowy młodego człowieka.

 • Królikowa melodia
  3 - 5,  Komiks

  Opowieści z bukowego Lasu, Królikowa melodia

  Opowieści z bukowego lasu to pomysł na pierwszy komiks dla małych czytelników. Zajrzyjcie ze mną do wnętrza czwartego tomu pod tytułem Królikowa melodia. I choć każdy tom można czytać zupełnie niezależnie, to warto sięgnąć również po wcześniejsze pełne radosnych historii tytuły. Seria Opowieści z bukowego lasu wyróżnia się pięknymi, pełnymi ekspresji ilustracjami, bliską dzieciom tematyką oraz ilością tekstu dostosowaną do potrzeb i możliwości czytelników.

 • Gucio, Łobuz i Afera z Kotami
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Pies,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Gucio Łobuz i Afera z Kotami – detektywi na tropie

  Gucio, Łobuz i Afera z Kotami ... i jednym psem można by dodać od razu. To historia obyczajowa z detektywistyczną nutą. Otóż, w pewnej kamienicy mieszkańcy wiodą spokojne, choć zupełnie nie anonimowe życie. Raczej każdy tu o każdym sporo wie. Wielu z osobliwych lokatorów posiada kota. Ale pewnego dnia w rodzinie Gucia pojawia się pies. Jest "...dużym, kudłatym i hałaśliwym kundelkiem. Do tego okropnie brzydkim".

 • Moja niegrzeczna mama
  6 - 8,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Nasza niegrzeczna mama – pełna ciepła i dobrej energii

  Nasza niegrzeczna mama to książka dzięki, której świat się śmieje. Czytelnik będzie towarzyszył pewnej rodzinie w jej niezwykłej codzienności. Poznamy mamę, Piotrusia, Maksia oraz Kasię, która jest naszym narratorem. Krótkie kadry z życia rodziny będziemy doświadczać przez pryzmat dziecięcej wyobraźni dziewczynki. Będzie zupełnie niesamowicie. W oczach Kasi mam potrafi zamieniać się w jaszczurkę, staje się syreną czy też zamienić się w dziką gorylicę i pokonać węża. Tak, tak to wszystko potrafi mama, która przywdziewa wiele twarzy, ale dla swoich dzieci jest dobra, troskliwa i cierpliwa. Bardzo piękna opowieść, którą bardzo pięknie nam się czytało.

 • Diego Kot Krzysztofa Kolumba
  6 - 8,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Diego Kot Krzysztofa Kolumba

  Wszystko zaczyna się w tawernie pod Siedmioma Papugami, gdzie przedstawia się czytelnikom Diego Kot Krzysztofa Kolumba. Elokwentny i rządny przygód kocur wylegujący się na kontuarze w tawernie, wkrótce zaciągnie się na kawalerę Santa Maria. To statek, którego kapitanem został wielki podróżnik Krzysztof Kolumb. Dzielny żeglarz za zgodą i przy wsparciu króla Hiszpanii, Ferdynanda, wyruszy w rejsy, aby odnaleźć drogę do Indii kierując się na zachód. Był to „pomysł tak niezwykły, że wówczas wręcz szalony”. O tym właśnie, o podróży na morzu jest ta niezwykłą kocia opowieść z pierwszej łapy. Przyznam, że to bardzo ciekawe morskie opowieści. Czytelnicy poznają wiele tajników z życia na morzu. Ciekawe i zaskakujące są również realia…

 • Motek Książka o uczuciach
  3 - 5

  Motek Książka o uczuciach dla najmłodszych

  Motek Książka o uczuciach jest faktycznie właśnie o nich. Po ich odcieniach poprowadzi dzieci, mały bohater, kotek goniący w poszukiwaniu za swoim ulubionych wełnianym motkiem. W prostych słowach kotek opisuje sytuacje, których kolejno doświadcza, dalej swoje odczucia, które mu towarzyszą. By na koniec nazwać bardzo konkretnie to uczucie. Jest "smutny" mówi, kiedy uświadamia sobie, że jego ukochana, miękka zabawka zginęła. Każda rozkładówka to jedno uczucie. Zaczynając od wspomnianego smutku, przez zaciekawienie, odwagę, zmęczenie, zagubienie oraz całą gamę innych dosięgających go emocji.

 • Kocia Szajka
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Zwierzęta

  Kocia Szajka i napad na moście

  Napad na moście to czwarty z kolei tytuł w serii Kocia Szajka, której akcja rozgrywa się w mieście Cieszyn. W tych historiach świat ludzi, mieszkańców miasta przenika się ze światem zwierząt. Prym wiodą koty, a właściwie szajka kocura zwanego Komandosem. Nie brakuje też innych zwierzaków. Wszyscy razem stanowią przedziwną społeczność. Utkanie relacji między dwoma światami ludzi i zwierząt wymaga dużego poczucia humoru. Drugą sprawą są nieco absurdalne zagadki detektywistyczne. Wszyscy bohaterowie dążą do ich rozwikłania z dużym zaangażowaniem i powagą. Po tytuł Napad na moście sięgnęłam ponieważ cała intryga dzieje się zimą, w grudniu, tuż przed Wigilią. W fabule czytelnicy znajdą wiele świątecznych akcentów.

 • Niesamowity Szerlok Worms
  6 - 8,  Komiks

  Niesamowity Szerlok Worms i Niebieskie Monstrum

  Niesamowity Szerlok Worms to zaskakujący komiks dla dzieci z detektywistyczną fabułą. Bohaterami są przedstawiciele świata przyrody. Przyznam, że zupełnie osobliwe postacie. W tytułowego detektywa Szeroka Wormsa wciela się dżdżownica. Natomiast w zgłoszonym przez siebie śledztwie pomaga mu doktor Jaszczurka Zwinka. W trakcie dochodzenia, śledczych będzie brawurowo wspierał bohater drugiego planu Sierżant Moczar - żaba. Kolejnych etapów śledztwa nie da się przewidzieć. Niebieskie Monstrum okazuje się być zawsze krok przez śledczymi, a śledztwo nie posuwa się tak jak powinno. Wynik pościgu za złoczyńcą zaskoczy czytelników.

 • Emi Magia Świąt
  6 - 8,  Dzieci,  Świąteczne

  Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – Magia Świąt

  Emi i Tajny Klub Superdziewczyn tym razem w świątecznej odsłonie w tytule Magia Świąt. To wydanie specjalne w bestsellerowej serii o przygodach Tajnego Klubu Superdziewczyn. Z pewnością wśród waszych dzieci są wielbicieli tej serii , a jeśli jeszcze jej nie znają to zachęcam. Tym razem czytelnicy będą towarzyszyć Emi i jej przyjaciołom w oczekiwaniu na święta. Do klubu należą dziewczyny ale i jeden chłopak. Dzieci samodzielnie stworzą wyjątkowy kalendarz adwentowy i przez dwadzieścia cztery dni będą realizować tajne misje, która zmienią świata na lepsze. 

 • Echowa góra
  12+,  9 - 12,  Dzieci,  Przygodowe,  Uczucia i Obyczaje

  Echowa góra – opowieść o odwadze i o tym, że pozory mylą

  Na przekór białej aurze, dziś u nas "zielona" okładka. Echowa góra to książka, która opowiada, o tym jak dawać sobie radę w trudnych czasach. To opowieści o losach rodziny, jak wielu innych, dotkniętej biedą w czasie wielkiego kryzysu. Główna bohaterka, dwunastoletnia Ellie jest córką krawca i nauczycielki muzyki. Ma starszą siostrą Esther oraz młodszego brata Samuela. Kiedy rodzina na skutek kryzysu traci dom w mieście, sprzedaje majątek i szuka nowego miejsca do życia "Dopóki świat nie wróci do normy". Tym miejscem okazuje się surowe zbocze Echowej Góry.

 • Akademia Mądrego Dziecka
  3 +,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Wiersze dla dzieci

  Akademia Mądrego Dziecka – książki dla Malucha

  Dziś chcę wam pokazać trzy wybrane tytuły z serii Akademia Mądrego Dziecka. Właściwie cała seria jest fantastyczna, ale wybrałam Czy to jest moje?, Myszka szuka domu, Co by tu zjeść? Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej, to książeczki kartonowe z ciekawym motywem wyciętego elementu, który pojawia się na początku książeczki a kończy na jej ostatniej stronie. Książki są niezwykle kolorowe i pięknie zilustrowane. Obrazki są duże, wyraziste, a przedmioty na nich pokazane pochodzą z dziecięcego otoczenia lub łatwo je skojarzyć. Każdej ilustracji towarzyszy zgrabnie napisany wierszyk. To książeczki do wspólnego czytania. Dla rodziców, opiekunów i malucha.

 • Abrakadabra... Mamy Problem!
  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Przygodowe

  Abrakadabra… Mamy Problem!

  Abrakadabra... Mamy Problem! to po prostu zwariowana historia. Kolejne posunięcia powodują, że sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana i angażuje coraz to nowe osoby. A wszystko zaczyna się od tego, że Kamil znajduje w śmietniku, na pierwszy rzut oka "niepozorny stary dzbanek". Szybko okazuje się, że to lampa, a do tego wychodzi z niej dżin i spełnia życzenia. Co prawda nie wygląd jak czarodziejski dżin, ale potrafi spełnić jedno życzenie każdego kto potrze lampę i je wypowie. Jest oczywiste, że każda kolejna osoba zupełnie nie daje wiary w magiczność naczynia. Czego wynikiem są nieprzemyślane prośby, niosące za sobą konsekwencje. Czytając rozmarzyliśmy się, że też chcielibyśmy taką lampę, która coś dla…

 • Minecraft
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Gra,  Kreatywne,  Minecraft

  Minecraft: Rocznik 2023 oraz Niesamowite Projekty oraz Niesamowite Bazy

  Jeśli wasze dziecko jest miłośnikiem Minecraft to mam dla was podpowiedź na książkowy i bardzo minecraftowy prezent. Dwa nowe tytuły: Minecraft Rocznik 2023 oraz Minecraft Niesamowite Projekty oraz zeszłoroczne wydanie Niesamowite Bazy zadowolą wszystkich zagorzałych miłośników tej "kwadratowej" gry. Starannie wydane książki, właściwie albumy w sztywnej oprawie. W środku całe mnóstwo informacji, które przydadzą się by wzmocnić swoje umiejętności w grze.

 • Ukraina dla dociekliwych
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przygodowe,  Przyrodnicze

  OWWA! Ukraina dla dociekliwych

  Dziś za sprawą tytułu OWWA! Ukraina dla dociekliwych, ponownie sięgam do serii Świat dla Dociekliwych – wyjątkowych „przewodników” dla dzieci. Poprzednio opisywałam opowieści o Iranie - wpis znajdziecie TUTAJ. Tym razem jednak książka o kraju, który nagle za sprawą wojny, stał się nam bardzo bliski. Warto więc poznać kulturę Ukrainy, kiedyś księstwa Rusi Kijowskiej i dowiedzieć się dlaczego mówimy w Ukrainie. Książka pełna ciekawych informacji z historii, geografii czy kultury tego wielokulturowego regionu.

 • Sekrety Kolorów
  Dla Rodziców

  Sekrety kolorów – 75 niezwykłych  odcieni i barw

  Tytuł tym razem dosłownie kolorowy tytuł dla rodziców - Sekrety kolorów. Książka zaskoczyła mnie swoją złożonością. Jest to opowieść o 75 odcieniach kolorów, opowiedziana przez pryzmat wydarzeń tworzących historię naszej cywilizacji. Czytając dowiemy się jaki wpływ miały kolory na postęp, kulturę, sztukę czy modę oraz wiele innych dziedzin życia. Wspaniałe studium i kopalnia ciekawych faktów, którymi będziecie zaskoczeni.

 • 5 Nocy do Gwiazdki
  3 - 5,  Świąteczne

  5 Nocy do Gwiazdki

  5 Nocy do Gwiazdki to świąteczna propozycja dla młodszych czytelników oraz rodziców. Wraz z małym bohaterem dzieci będą przeżywać emocje oczekiwania na dzień Bożego Narodzenia. Chłopiec w towarzystwie swojego psa, poczynając od piętej nocy do Gwiazdki, niecierpliwie czeka na Świętego Mikołaj. Mikołaja oraz jego renifery, który przywiozą wymarzone prezenty. Ta zabawna historia przypomina nam dorosłym o tym jak maluchy bardzo czekają na ten jeden dzień w roku. Niesłychanie kolorowa, pełna świecących lampek, choinki oraz śniegu książka, będzie świetną przedgwiazdkową lekturą. Jak mówi nasz bohater „… bo mam w głowie wir zabawek, zamiast jakiś zwykłych snów”. Nieprzespane 5 Nocy do Gwiazdki Mały chłopiec, nasz bohater ma spore kłopoty z zaśnięciem. Aby…

 • Hydropolis
  9 - 12,  Fantasy,  Podwodny Świat

  Hydropolis. Uciekaj – wizjonerska podwodna cywilizacja

  Hydropolis. Uciekaj to pierwszy tom trylogii, opowiadający rzeczywistość podwodnej cywilizacji. Głównym bohaterem, narratorem oraz naszym przewodnikiem po Hydropolis jest jedenastoletni Leonard, zwany Elkiem. Mieszkaniec Drugiej Kolonii Podwodnej. Kolonia, w której mieszka Elek to bąbel dziecinny, w którym najmłodsi spędzają dzieciństwo oraz uczą się zasad bezpieczeństwa. Już od pierwszych chwil czuć, że robi minę do "złej" gry i nie do końca akceptuje świat w jakim przyszło mu żyć. Świat pełen reguł, zakazów oraz zwyczajów, bez których cywilizacja nie mogłaby istnieć. Praw, które mają gwarantować bezpieczeństwo całej społeczności.

 • Dinozaury i Wielkie Ssaki
  9 - 12,  Dinozaury,  Edukacyjne

  Dinozaury i Wielkie Ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi

  Dinozaury i Wielkie Ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi to książka o niepozornych rozmiarach. Książka, która kryje w sobie ogromną porcję wiedzę o Ziemi, zachodzących na niej procesach zmian oraz mieszkańcach. Czytając cofniemy się do początków dziejów naszej planety, do około 4,5 miliarda lat oraz nieco ponad 0,5 miliarda kiedy zaczęło powstawać życie. To logicznie zaprojektowna, bogato ilustrowana książka naukowa, przywołująca wiele nazwisk ze świata nauki. Pojawiają się ciekawe rozmowy z naukowcami. Młodzi miłośnicy dinozaurów zdecydowanie pogłębią swoją wiedzę na temat tych stworzeń.

 • Jak poznałem Świętego Mikołaja?
  9 - 12,  Świąteczne

  Jak poznałem Świętego Mikołaja?

  Jak poznałem Świętego Mikołaja? to magiczna świąteczna opowieść, która wciąga od pierwszej zapisanej kartki. Czytelnicy dowiedzą się z niej wiele na temat Świętego Mikołaja i być może rozwieją swoje wątpliwości, co do jego istnienia. Jackson chłopiec, który przyłapał Mikołaj na "gorącym uczynku" postawi mu trudne pytanie "Jak to wszystko się zaczęło? Jak zostałeś Świętym Mikołajem?" Czy jesteście gotowi na te historię?

 • Mopsik który chce zostać
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Pies,  Świąteczne

  Mopsik który chce zostać elfem

  Losy mopsiczki Peggy śledzimy od początku jej historii, tym razem w tytule Mopsik który chce zostać elfem. W grudniowym, świątecznym klimacie towarzyszymy rodzinie, dzieciom Chloe, Ruby oraz Finnowi i ich rodzicom. Zbliża się czas listu do Mikołaja. Najmłodsza Ruby nie ma problemy ze spisaniem marzeń, Finn zdaje się być za duży, ale to Chleo zdaje się mieć kłopot. Chce po prostu spędzić święta z całą rodziną. Za to mama nieoczekiwanie wygrywa wycieczkę do Laponii na czas świąt. Dzieci są przeszczęśliwe, ale ... okazuje się, że tata będzie musiał pracować całe święta.

 • w dżungli w kosmosie
  9 - 12,  Komiks,  Kosmos,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  24 godziny w dżungli oraz 24 godziny w kosmosie – komiksy popularnonaukowe

  Komiksy coraz śmielej zajmują miejsce w ofercie popularnonaukowej dla dzieci. Dziś dwie, genialne komiksowe książki. Nas zachwyciły. Oto 24 godziny w dżungli oraz 24 godziny w kosmosie. Pięknie wydane historie obrazkowe, które zabierają czytelników do centrum badań naukowych w sercu dżungli na Borneo oraz na stację kosmiczną w przestrzeni kosmicznej. Oba tytuły dostarczają wiele informacji oraz ciekwaostek w prostych, jasno sformowanych tekstach, w kolorowy, zajmujący sposób. To zupełnie nowy sposób przekazywania dzieciom wiedzy.

 • Alfred Wiewiór
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Zwierzęta

  Alfred Wiewiór i Posążek Faraona

  Alfred Wiewiór powraca w kolejnej pełnej detektywistycznych zagadek przygodzie. Tytuł Posążek Faraona zdradza kierunek śledztwa. I tym razem zwierzęta będą miały łapki pełne roboty, podejmą zupełnie nowe wyzwania. Ciekawa, nieoczywista fabuła wkręci małych czytelników oraz zachęci do samodzielnego czytania. Bohaterzy mimo swoich "niedoskonałości" poradzą sobie doskonale.

 • Smocza Straż
  6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Fantasy,  Przygodowe

  Smocza Straż. Legenda Zabójcy Smoków

  Legenda Zabójcy Smoków to książka, która na pierwszy rzut oka zachwyca pięknym wydaniem. Obcując z książką, czytelnik poczuje się wyjątkowo, a otwierając wkroczy do świata pełnego baśniowych stworzeń, legend, tajemnic. Ta opowieść jest dodatkiem do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru. To historia pierwszego zabójcy smoków, który na wezwanie króla miasta Salony stoczył zapierające dech w piersiach walki. Walki ze strasznymi, siejącymi grozę potwormi. Odważne czyny, rozpalały wyobraźnię mieszkańców królestwa i uczyniły z Konrada, syna szewca, wielkiego Legendnika. Czy chcecie poznać Legendą Zabójcy Smoków?

 • Szym Pansik
  3 - 5,  Komiks,  Uczucia i Obyczaje

  Szym Pansik Zostawcie Mnie!

  Zupełnie przypadkowo natknęłam się na komiks dla młodszych dzieci z serii Szym Pansik pod tytułem Zostawcie mnie! Przyznam, że skusiły mnie świetne ilustracje. Od razu pomyślałam, że tekst również taki właśnie będzie. I nie zawiodłam się. Całość jest zabawna, lekka ale nie stroni od emocji i porusza ważne tematy. Nie bez przyczyny Szym Pansik to bohater bestsellera „New York Timesa”, który co prawda tu występuje w komiksie, ale wcześniej gościł na stronach serii picture book`ów.

 • Czytam sobie
  3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne

  Seria Czytam Sobie ma już 10 lat

  Pamiętam kiedy dla mojego syna sięgałam po pierwsze tytuły z serii Czytam Sobie. Czas ucieka niebywale, a ta wyjątkowa Czytam sobie w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny! W tym czasie mali czytelnicy mogli cieszyć się wciąż nowymi, inspirującymi tytułami. Czytam Sobie to niezwykle przemyślany program do nauki czytania dla dzieci, któremu towarzyszą zarówno książki jak i ciekawe wydarzenia promujące czytelnictwo. W zależności od umiejętności dziecka można sięgnąć po tytuły z poziomu pierwszego, drugiego lub trzeciego.

 • Opowieści ze świetnika
  3 - 5,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Opowieści ze Świetnika zabawne historyjki dla maluchów

  Oto przed Wami drugi tom Opowieści ze Świetnika. Sympatyczna banda zwierzaków, mieszkańców świetnika znowu z optymizmem poradzi sobie z wyzwaniami. Znani już dzieciom bohaterzy: Kacper wiewiór, szczur Zadymka, jeżynka Antosia, sroka Kraksa oraz "gościnnie" żaba Smęciucha będą bawić, ale też uczyć małych czytelników. Bo oprócz zabawnych historii dnia codziennego ze świetnika, Kacper (nasz narrator) wplata ważne wątki. Na przykład instruuje jak wykorzystywać i dawać drugie życie przedmiotom, jak samodzielnie wykonać potrzebne przybory czy też jak zrobić przenośny ogródek. Wszystkie te eko triki są proste do wykonania przez dzieci z małą pomocą osoby dorosłej. Książka pełna kolorowych, pozytywnych ilustracji.

 • Iga i Zaczarowany Miś
  3 - 5,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot

  Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot to książka, która prawdziwie mnie wzruszyła. Urocza opowieść o dziewczynce o imieniu Iga, która tego właśnie dnia ma wymarzone urodziny. Widzimy szczęśliwą rodzinę, wspaniałe prezenty, imprezę z piętrowym tortem, jednak coś jest nie tak. Iga dostrzega, że jej przedszkolny kolega jest bardzo smutny. Jest skrępowany prezentem, który ofiarowuje koleżance. Wcześniej tego dnia Iga dostaje od dziadka pluszowego misa, a właściwie misiową Nastkę. Według Igi, Nastka jest magiczna i odegra w tej historii nie małą rolę. To książka o empatii, dostrzeganiu drugiej osoby oraz o pomaganiu i radości która z niej płynie. O tym jak pięknie można zmienić świat.

 • co się dzieje w lesie
  3 +,  6 - 8,  Wyszukiwanki

  Co się dzieje w lesie – wyjątkowa wyszukiwanka

  Co się dzieje w lesie to książka wyjątkowa, która spodoba się najmłodszym miłośnikom przyrody. Dzieci znajdą w niej aż szesnaście leśnych historii. Są to uchwycone kadry z życia Misia i jego przyjaciół. Na tych pełnych szczegółów ilustracjach ukryto ponad dwieście obiektów. Zadaniem dzieci jest je odnaleźć. Każda z ilustracji rozpoczyna się wierszem, który wprowadza w to, co dzieje się na danym obrazie. Karty pełne kolorów, detali, pozytywnych emocji oraz zwierząt zachwycają. Podczas lektury czytelnicy będą towarzyszyć zwierzątkom w dzień i w nocy, latem, jesieniom oraz zimą, w deszczu i słońcu. Pojawiają się wszystkie odcienie zieleni, a co najważniejsze wszyscy bohaterzy tej opowieści pięknie żyją razem i obok siebie.

 • Młodzi Przyrodnicy
  6 - 8,  Przyrodnicze,  Ptaki,  Zwierzęta

  Młodzi Przyrodnicy: Pająki oraz W Górach

  Przedstawiam wam kolejne inspirujące przyrodnicze tytuły z serii Młodzi Przyrodnicy: W górach oraz Pająki. Walory edukacyjne tej serii są oczywiste dla tych co znają i czytają. Jeśli jeszcze nie mieliście tej przyjemności to zapraszam do wnętrza. Jak zawsze podręczny format, starannie dobrane ilustracje tak, aby wybrane gatunki pokazać jak najtrafniej.

 • Czytanie jest super
  6 - 8,  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Uczucia i Obyczaje

  Czytanie jest Super o zaletach czytania

  Zajrzyjcie ze mną do przefajnej książki Czytanie jest Super. Jak tytuł słusznie sugeruje, znajdują się w niej wszystkie argumenty za tym, aby czytać i to jak najwięcej. To zabawna historia o tym, jak z trzydziestu dwóch liter alfabetu powstają „wszystkie książki, które kiedykolwiek przeczytasz„. Od malucha, który uczy się pierwszych słów, przez starszaka, który poznaje litery alfabetu, aż do młodego człowieka, który dzięki książkom uczy się samodzielnie myśleć i odróżniać dobro od zła. Z tej książki dzieci dowiedzą się ile przygód na nich czeka jeśli tylko odważą się wkroczyć do krainy Alefajnie. Czytanie jest Super jest zabawnie napisane i z lekkością zilustrowane. Kolorystyka utrzymana w tonacji zielonej. Książka skłania do…

 • Orangutan i Tukan
  3 - 5,  Przygodowe,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Orangutan i Tukan – Zaginiona Lama

  Orangutan i Tukan oto zupełnie wyjątkowa książka, a dokładnie pierwsza część w serii pod tytułem Zaginiona Lama. Przyznam, że kiedy zobaczyłam ten tytuł poczułam, że bardzo chciałabym go przeczytać ze swoim synem. Ujęli nas bohaterzy tej historii oraz mądre ponadczasowe przesłanie, które zastanawia. Choć niby każdy wie, że "trzeba nam przyjaciół, chociażby jednego!" , to warto sobie to przypomnieć, a już szczególnie opowiedzieć dziecku ile w tym stwierdzeniu prawdy i jak wartościowy jest przyjaciel. A może powinnam napisać bezcenny?

 • 3 - 5,  Edukacyjne

  Elementarz oraz Ćwiczenia dla 4 – latka

  Dziś zajrzymy do edukacyjnych książeczek Elementarz oraz Ćwiczenia dla 4-latka. To wzajemnie uzupełniający się zestaw edukacyjny, który jest kontynuacją serii Krok po kroku. Elementarz to książeczka wydana w sztywnej oprawie, w którym na dzieci czekają krótkie teksty i aktywujące zadania. Ćwiczenia to miękka, zeszytowa okładka i zdecydowanie więcej zdań, ćwiczeń. Na końcu obu książeczek znajdują się naklejki do wykorzystania w trakcie zabawy i nauki. Książeczki są bardzo przyjazne w odbiorze. Wykorzystane do zobrazowania zdań grafiki są starannie i ze smakiem dobrane.

 • Drzewa
  6 - 8,  9 - 12,  Przyrodnicze

  Drzewa – o tym jak niezwykłą mają moc

  Przy wyjątkowej okazji Światowego Dnia Drzewa, które obchodzone jest 10 października zajrzyjcie ze mną do książki Drzewa. To właśnie one są jej głównym bohaterem. Majestatycznym, pokazanym w wielu aspektach. Różnorodnym oraz niezwykle ważnym dla przyszłości. Bardzo długo czekałam aż drzewa pojawią się na naszej półce. Tym bardziej cieszy mnie, że moment ten zbiegł się z datą w kalendarzu.

 • Atlas Podróżników
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Wielcy Ludzie

  Atlas Podróżników. Historie Wypraw na Krańce Świata

  Gości dziś u nas Atlas Podróżników. Historie Wypraw na Krańce Świata. Pięknie wydana książka o tym jak odważni i nieustraszeni odkrywali świat. Czytelnicy poznają postacie, które nie są powszechnie znane w świecie podróżników, a nawet pojawi się teza, że "słynni odkrywcy być może wcale nie byli pierwsi". Podoba mi się stwierdzenie, że dawne "odkrycia" należałoby raczej traktować jako "spotkanie różnych kultur". Należy pamiętać, że owe "odkrywanie" często było krwawe oraz pełne przemocy wobec ludzi zamieszkujących nieznane wcześniej tereny. Jeśli szukacie czegoś inspirujące na nadchodzący weekend, to Alas Podróżników jest ich pełen i zabierze was na odlegle lądy i oceny.

 • Książki o psach
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Pies

  Książki o psach czyli o jamniku Draniu i uroczej Lottcie

  Dziś u nas książki o psach. Zapraszam do przemiłej lektury dwóch cudownych tytułów: Drań czyli moje życie z jamnikiem oraz Lotta czyli jak wychować ludzkie stado. Obie książki to historie oparte na wspomnieniach autorki o jej psich domownikach. Piękne zapiski rozczulają, a zwariowane przygody wywołują uśmiech na twarzy. Jeśli rozważacie psa w domu, to koniecznie przeczytajcie te dwie książki o psach. Poznacie wszystkie psie blaski i cienie, choć oczywiście blasków jest zdecydowanie więcej.

 • Pola i Piotruś
  0 - 3,  Uczucia i Obyczaje

  Pola i Piotruś – nowe tytuły w serii dla maluchów

  Seria Pola i Piotruś wraca z nowymi tytułami. Ulubiona przytulanka oraz Urodziny poruszają tematy bliskie małym dzieciom. Pełne optymizmu, uśmiechu oraz kolorowych ilustracje zapraszają do wnętrza. Książki starannie wydane, cieszą oko. Grube i solidne okładki nadają się w sam raz dla małych rączek. Pola i Piotruś to para przyjaciół, która nigdy się nie nudzi.

 • Podróże z Pazurem
  9 - 12,  Edukacyjne,  Ekologiczne,  Komiks,  Pies,  Przygodowe

  Podróże z Pazurem – powieść komiksowa na czterech łapach

  Komiksowe przygody pod tytułem Podróże z Pazurem to prawdziwa historia, której autorami są podróżnicy oraz ich czworonożny adoptowany przyjaciel Snupek. Jak piszą na swojej stronie podróżezpazurem, ich pies… „Snupi zawitał już w 37 krajach, na 5 kontynentach. Przepłynął ponad 3200 mil morskich, przekraczając Ocean Atlantycki z Maroka do Brazylii, a także rzekę Amazonkę. Przejechał ponad 50 tys. km (z czego 40 tys. autostopem), a licznik wciąż bije, bo od 4 sierpnia 2017 r. jesteśmy w podróży dookoła świata”. Imponujące, prawda? W naszym domu pies Ivo pojawił się kilka miesięcy temu, dlatego z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wskazówki podróżników. Podróż do około świata w towarzystwie włochatego przyjaciela, podróżnicy spisali w powieści komiksowej.…

 • Jesień w świecie przyrody
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Młodzi Przyrodnicy – Jesień w Świecie Przyrody

  W serii Młodzi Przyrodnicy czas na Jesień w Świecie Przyrody. Zarówno w książce jak i za oknem możemy cieszyć się tą kolorową i różnorodną porą roku. Lato odchodzi, pozostawiając nam dni coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze. Jednak ta książka o Jesieni zachęci młodych czytelników do spacerów oraz spotkań z przyrodą. Dzieje się teraz mnóstwo w parkach i lasach. Trwają przygotowania do zimy, zwierzęta gromadzą zapasy, ptaki odlatują do ciepłych krajów, drzewa i krzewy zmieniają kolory. Jest pięknie i o tym wszystkim opowiada Jesień w świecie przyrody. Co wyróżnia na plus to wydanie to mnóstwo ciekawych zdjęć.

 • Poławiaczka pereł
  9 - 12,  Podwodny Świat,  Przygodowe

  Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka

  Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka to opowieść, która wciąga nie tylko pod powierzchnię wody, aby wydobyć cenne perły. Tę historię chce się przeczytać do końca, ponieważ jej zakończenie jest nieoczywiste. Możemy się tylko domyślać jak potoczą się losy głównej bohaterki Mirandy, która jest tytułową poławiaczką pereł. To niesłychanie silna postać, która zmierza do celu. Minie trochę czasu zanim zda sobie sprawę, co tak naprawdę jest dla niej ważne. W drodze do tego okrycia będziemy jej towarzyszyć wraz z innymi ciekawymi postaciami będącymi częścią tej przygody.

 • Akademia Mądrego Dziecka
  6 - 8,  Edukacyjne

  Akademia Mądrego Dziecka: Wycieczka po Mózgu oraz Co robimy gdy Śpimy?

  Akademia Mądrego Dziecka tym razem dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Doceniona przez rodziców, lubiana przez małych czytelników seria edukacyjnych książeczek "rośnie" razem z dziećmi. W ramach cyklu Chcę Wiedzieć Więcej pojawiły się dwa tytuły: Co robimy gdy śpimy oraz Wycieczka po Mózgu. Obie propozycje wyróżnia jakość wydania, ciekawa szata graficzna z charyzmatycznymi bohaterami wziętymi z wnętrza naszego ciała jak również wnikliwe omówienie zagadnień.

 • Układ Słoneczny
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Komiks,  Kosmos

  Naukokomiks – Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie

  Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie to zaskakujące połączenie astronomicznej wiedzy z komiksem oraz sporą dawką humoru. Wszystko dzieje się w wyobraźni. Chorą Sarę odwiedza szkolna koleżanka, która postanawia wyleczyć przyjaciółkę z nudy. Wyciąga książkę o kosmosie i tak zaczyna się historia o poszukiwaczach przygód podróżujących przez Układ Słoneczny. Dziewczyny wymyślają kosmiczny pojazd o silnikach napędzanych entuzjazmem jak również kompletują załogę. W jej skład wchodzą kosmiczne, domowe zwierzaki: pies Riley (kapitan), chomik Fortynbras (inżynier pokładowy), kot Mruczek (kosmiczny kociak) oraz wąż Pan Pełzacz (oficer do spraw naukowych). Celem załogi jest odbycie kosmicznej podróży przez Układ Słoneczny oraz dostarczenie informacji o dokonanych odkryciach. Po to, aby chora Sara przestała się nudzić.

 • Totalnie Wszystko o kosmosie
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Kosmos

  Totalnie wszystko o Kosmosie i innych Galaktycznych Faktach

  Totalnie wszystko o Kosmosie ... cóż to za kosmiczna książka. Młodzi miłośnicy zagadnienia przeczytają ją jednym tchem. Z uwagi na zastosowany styl graficzny, trochę komiksowy i zwariowany, tekst właściwie czyta się sam. Jest mnóstwo frajdy podczas wertowania książki. Lekki styl i umiejętne opisanie trudnego bądź co bądź tematu, sprawia że kosmos odkrywamy na nowo. Jest niezwykle kolorowo, niby chaos ale jakże przemyślany.

 • Wisła
  9 +,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Wisła – królowa polskich rzek

  Bardzo byłam ciekawa książki Wisła, jednak zasób informacji przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. "Spotykam się" z Wisłą niemal codziennie, czasem z bliska, czasem z dalek. Z samochodu, roweru i z perspektywy pieszego. O tym, że jest najdłuższą rzeką w Polsce (1047 km) wie pewnie każde dziecko począwszy od przedszkolaka, o tym, że kończy swój bieg u ujścia Bałtyku również. Jak również o tym, że jest pełna niebezpieczeństw. Jednak z książki dowiedziałam się całe mnóstwo nieznanych mi faktów i naprawdę z ogromną przyjemnością posiadłam tę wiedzę. Zachęcam do lektury i starszych i młodszych czytelników. Dzieciom z pewnością książka przyda się do szkoły. Przekazywana wiedza opatrzona jest ilustracjami, dzięki którym łatwiej zapamiętać informacje,…

 • 6 - 8,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt

  Dopiero co zdradzałam wam Dzikie Sposoby na przetrwanie w świecie zwierząt, a teraz pokażę wam książkę Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt. Świat przyrody jest tak niesamowity, że można o nim bez końca. My bardzo lubimy. Zresztą cała ta wiedza przydaje się potem podczas podróży, nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Na samym początku obrazkowy spis treści. Znajdziecie w nim informacje o tym, jakich trzynaście grup stworzeń poznacie za chwilę. Dalej jeszcze odrobinę wprowadzenia i definicje ściśle związane z omawianym trującym zagadnieniem, na przykład trucizny bierne i czynne.

 • Escape Room
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Przygodowe

  Escape Room. Znajdź odpowiedź. Uratuj świat

  Escape Room to przygoda piątki dzieciaków: Ami, Adjoi, Oscara, Ibrahima oraz Min w domu zagadek. Wartka akcja zaczyna się właściwie zaraz od pierwszych kart książki. Dzieci poznają się wchodząc do najtrudniejszego z Escape Room`ów. Ich zadanie brzmi "Ocalić świat". Młodzi gracze są nastawieni niezwykle entuzjastycznie, ale ich optymizm szybko zostanie ostudzony. Wnętrze Escape Roomu okażę się inne, iż oczekiwali. Mroczne i pełne niebezpieczeństw.

 • Przestańcie się kłócić
  3 - 5,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Przestańcie się kłócić!

  Przestańcie się kłócić to prosta historia o uczuciach dla najmłodszych dzieci. Targane emocjami Maluchy często nie radzą sobie z wyrażeniem tego, co jest dla nich ważne. Warto uczyć dzieci od najmłodszych lat, aby potrafiły zadbać o siebie z szacunkiem dla innych. W bohaterów tej opowiastki wcielają się zwierzęta: szakal Feluś, zebra Albert oraz małpka Zyzio. Nas przykładzie ich relacji dzieci zobaczą do czego prowadzi upór, kłótnie, a nawet bójka, zamiast rozmowy. Naszej zwaśnionej trójce przyjdzie z pomocą żyrafa Teresa. Historia skończy się dobrze, a na końcu padnie magiczne słowo Przepraszam. Uważam, że to bardzo pięknie, prosto i mądrze napisana książka, w której "Kłótnia wydala owoc - nazwy się Zgoda".

 • Dziki Poradnik Przetrwania
  6 - 8,  9 - 12,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Dziki Poradnik Przetrwania – mega porcja wiedzy o zwierzętach

  Dziki Poradnik Przetrwania czyli wszystko o tym, jak zwierzęta chronią i przystosowują się do otaczających je warunków, aby przetrwać. W książce zadziwiające fakty na temat stworzeń z całego świata. Od morza, przez lądy, pustynie, lasy, drzewa. Od małych do dużych. To "megaporcja wiedzy o zwierzętach". Autorka wyjaśnia czytelnikom jak to jest, że natura wyposaża stworzenia w konkretne, potrzebne im cechy. Czym są geny, mutacje albo cechy, a co oznacza ewolucja? Między innymi te pojęcia zostaną objaśnione w wstępie. Dziki Poradnik Przetrwania podzielono na sześć lekcji, w tracie których miłośnicy przyrody poznają wszystkie chyba techniki kamuflażu i obrony przed pożarciem. "Przewodnikiem" po książce jest mały robaczek. "Wyobraź sobie, że patrzysz na…

 • 9 - 12,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Przygodowe

  Klub Poszukiwaczy Przygód

  W trakcie wakacyjnego czytania natrafiliśmy na świetną serię Klub Poszukiwaczy Przygód. To seria dla dzieci lubiących przygody i zagadki, wydana już ładnych parę lat temu, a w niej aż pięć tytułów. Nie mniej dla nas była fantastycznym odkryciem. Historia opowiada jest z perspektywy chłopca Przemka Więcławkiego. To główny bohater ale towarzyszą mu koledzy Bazyl, Muffin, Rodzynek tworząc Klub Poszukiwaczy Przygód. W kolejnych przygodach do chłopców dołączają dziewczynki Miśka i Tola.

 • Przyjaźń
  9 - 12,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Przyjaciele na śmierć i życie

  Przyjaciele na śmierć i życie to książka, od której trudno się oderwać. To historia o przyjaźni nastolatków, których inność sprawia, że wśród rówieśników czują się nieswojo. W pojedynkę ciężko udźwignąć ciężar swojej odmienności, dorastania, samotności, kłopotów z rodzicami. Z przyjaciółmi to zupełnie co innego. Wszystko staje się prostsze, a przyjaciele potrafią zrozumieć jak nikt. Historia zaczyna się w szkole w chwili gdy poznajemy Francisa. On natomiast w czasie szkolnej przerwy poznaje Jessicę, dziewczynkę, która okazuje się być duchem. Mimo to, chłopiec nic a nic się nie boi, a rozmowa klei się jak nigdy. Dzieciaki szybko odnajdują nic porozumienia i umawiają się na później. Mimo, że z pozoru nic ich nie…

 • Lasse i Maja
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Komiks

  Biuro detektywistyczne Lassego i Maji na wakacje

  Biuro detektywistyczne oraz Lasse i Maja to bohaterzy, których dziecięcym miłośnikom zagadek detektywistycznych nie trzeba przedstawiać. Chciałabym wam jednak pokazać Wakacje z Lassem i Mają, specjalne wakacyjne wydanie z opowiadaniami i zagadkami oraz jeden z ostatnich komiksów Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. U nas ksiązki jak zawsze przeczytane jednym tchem, nie zawiodły i tym razem. Świetna zabawa dla młodszych czytelników. Znajome postacie czyli przedziwni mieszkańcy miasta. Jestem przekonana, że wielbiciele Lassego i Maji mają swoich ulubionych bohaterów. Charakterystyczne ilustracje, które jednych śmieszą, innych denerwują, ale wszystkim wpadają w oko i zapadają w pamięć.

 • Instrukcja Obsługi Przyszłości
  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Ekologiczne

  Instrukcja Obsługi Przyszłości

  Dziś Instrukcja Obsługi Przyszłości, niezwykle ciekawa lektura dla czytelnika, który stawia sobie pytania o przyszłość naszej planety i nas ludzi. Sporadycznie dzielę się tytułami dla starszych odbiorców, ale ta książka jest niezwykła i warta uwagi. Otwiera oczy na wiele kwestii. Sprawiła, że zaczęłam mocno zastanawiać się nad przyszłością. Autorka, Arleta Szpura prowadzi dyskusję i stawia pytania, na które odpowiadają specjaliści i aktywiście w dziedzinie ochrony środowiska, technologii, miasta przyszłości, odżywiania, psychologii, współpracy czy biznesu. Dowiedziałam się z tej publikacji wiele ciekawych faktów i zmian, które zachodzą na świecie. Trendów, których ze swojej perspektywy nie mogłam dostrzec.

 • Akademia Mądrego Dziecka
  0 - 3,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Podwodny Świat,  Przyrodnicze

  Akademia Mądrego Dziecka – Las oraz Ocean

  Dziś u nas nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka. Dwa przyrodnicze tytuły Niesamowity Spacer Las oraz Niesamowity spacer Ocean. To bardzo dobrej jakości kartkówki dla dzieci. Znajdują się w nich krótkie treści opisujące otaczającą dzieci rzeczywistość, kolorowe ilustracje pełne detali do oglądania oraz śledzenia paluszkiem ale również ciekawe ruchome elementy. Jednym z kolorów, które wykorzystano do wytłoczenia ilustracji jest srebrny, który sprawia że obrazy się mienią i przykuwają uwagę smyków. Las to spotkanie z leśnymi zwierzętami. Ich śmieszne, uśmiechnięte mordki sprawią, że dzieci z pewnością je polubią. Natomiast Ocean to już stworzenia morskie, meduzy, żółwie, oczywiście rybki. W serii Niesamowity spacer są również tytuły: Pod Ziemią, Łąka, Pod gwiazdami oraz…

 • Detektyw na wakacjach
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Dzieci

  Detektywi na wakacjach

  Detektywi na wakacjach to seria detektywistyczna, która wciągnie czytelników w świat zagadkowych przygód. Tym razem bohaterzy Tuba (dziewczyna) i Patefon (chłopak) podążają śladem złoczyńców (różnych) w czasie wakacyjnego obozu nad morzem. Mimo wolnego czasu i planowanego relaksu na plaży, zmysł detektywistyczny dzieci nie pozwala im na odpoczynek. Przyjaciele szybko wikłają się w nowe śledztwa.

 • 6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przyrodnicze

  Przewodnik dla dzieci – Dobra Nasza! Polska

  Zastanawiacie się jak zachęcić dzieci do zwiedzenia i do opuszczenia wygodniej kanapy? Z przewodnikiem dla dzieci Dobra Nasza Polska to będzie łatwe. Genialne, pełne ciekawostek wydanie opatrzone mnóstwem kolorowych grafik oraz zróżnicowanych czcionek. Ciekawe jest również to, że miejsca są uporządkowanie tematycznie, a nie geograficznie jak to zwykle bywa. Pierwszy rozdział to wędrówka "Szlakiem zamków i pałaców", potem "W rytmie miast" przez całą Polsce. W dalszej części wpisu poznacie wszystkie tematyczne kategorie. Przewodnik to gruba księga pełna wiedzy o przyrodzie, budowlach, ludziach, legendach oraz konkretnych "namiarach" z adresami do ciekawych miejsc. To źródło inspiracji oraz prawdziwa zachęta do wyruszenia na szlak. I te zaokrąglone rogi...

 • Odkryj swoją wyjątkowość
  6 - 8,  9 - 12,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Odkryj swoją wyjątkowość – książki, które wspierają dzieci

  Jako rodzice lub opiekunowie z pewnością czasami doświadczacie bezsilności, kiedy wasza pociecha ma spadek "mocy" i wiary w siebie. Wtedy wszystko wydaje się być czarne, nie białe, ani nawet lekko szare. Trudno wtedy dobrać odpowiednie słowa, aby wesprzeć dziecko, które w naszych oczach jest najwspanialsze na świecie, a ono samo tego nie widzi. Proponuję dziś kilka książek pod hasłem Odkryj swoją wyjątkowość, które mogą pomóc dziecku przepracować swoje zwątpienie. Płynie z nich dużo pozytywnej energii oraz optymizmu. Wykonując wspierające, kreatywne i zaangażuje zadania dziecko zrozumie, co wpływa na jego gorsze samopoczucie i być może odkryje jak takich sytuacji unikać. Obejrzyjcie ze mną wnętrza książek, być może okażą się wam pomocnym…

 • Ekokomiks
  6 - 8,  9 - 12,  Ekologiczne,  Komiks,  Podwodny Świat,  Przyrodnicze

  Ekokomiks: Po co nam Lasy? Po co nam Oceany?

  Znacie Ekokomiks Po co nam Las? lub Po co nam Ocean? Chciałabym zachęcić dzieci do tej niesamowitej lektury pełnej wiedzy o lesie i jej mieszkańcach oraz bezkresnych oceanach pokrywających ponad 70% naszej planety. Książki, a dokładniej Hubert nasz przewodnik opowiada o złożoności świata przyrody oraz porusza wiele eko tematów. W Ocenach dzieci odbędą podróż aż na samo dno oceanu, natomiast w Lesie poczują, że każda wizyta w lesie jest jak podróż w czasie. Oba tytuły w bardzo przystępny sposób przekazują wiedzę jak również objaśniają zjawiska przyrodnicze. Zaciekawiają, odkrywają świat. Po co nam Lasy? Razem z bohaterami ekokomiksu czytelnicy odbędą wędrówkę przez lasy Ardeny, jednego z najstarszych pasm górskich w Europie.…

 • Przewodniki dla dzieci
  Dla Rodziców,  Przewodniki

  Przewodniki dla dzieci: Ucieczki z Miasta i Nie wszystko o Straszeniu

  Przewodniki stworzone z myślą o dzieciach, opiekunach i rodzinnych wyprawach to prawdziwy skarb podczas wakacji, choć nie tylko wtedy. Można z nich przecież korzystać cały rok. Polska Ucieczki z miasta - opasła książka pełna wiedzy, praktycznych informacji oraz wskazówek i takie też lubię najbardziej. Ciekawostką jest również druga książka, o której chcę wam opowiedzieć - To Nie Wszystko o Straszeniu. Przewodnik dla Młodych tropicieli Duchów w Polsce. To książka, która również zaprasza w podróż, choć nieco inną. Zaskoczyła nas bardzo pozytywnie.

 • Kapitan Fox
  6 - 8,  Piraci,  Przygodowe

  Kapitan Fox pirat z Wyspy Mgieł – niezwykła seria o piratach i przyjaźni

  Kapitan Fox i jego pirackie przygody poruszają dzięcięcą wyobraźnię, prowadzą myśli do odległych, minionych, mrocznych czasów. Lubimy czytać o piratach, również dlatego, że nie wszystko jest tam poprawne. Kapitan Fox to znaleziona historia, która nas zaskoczyła niezwykle pozytywnie. Bohaterami są zwierzaki. Kapitan Fox to szlachetny, odważny lis przewodzący czterdziestu siedmiu śmiałym piratom: myszom, królikom... To saga o tym jak po Wielkiej Wojnie Żółtych Bagien, jaszczurki przejmują władzę nad Portem Rat, w Crocodile City. Cesarstwo Wielkiej Jaszczurki jest bezlitosne, a na czele jego floty stoi bezwzględna admirał Sybilla Snake - postrach siedmiu mórz. Myszy żyją pod jarzmem gadów.

 • Wakacje
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Książki na wakacje dla dzieci – przyroda

  Oto zapowiadane książki na wakacje z przyrodą. Jeśli wasze dzieci czują się lepiej w tematach związanych z naturą, a mniej w wyzwaniach matematycznych, oto dla nich propozycja. Bardziej artystyczne oraz spokojne dusze znajdą tu coś, co umili im wakacyjny czas. Nuda jest super, ale czasami warto ją dobrze spożytkować i dowiedzieć się czegoś ciekawego. Fajnie jest dobrać lekturę do miejsca, do którego udajemy się z rodziną na wakacje. Czy morze, czy może las, albo po prostu basen lub trawka, warto to wziąć pod uwagę. Przy okazji zabawy z książką, ciekawostki same wejdą do głowy w przyrodniczych okolicznościach.

 • Książki na wakacje
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Wyszukiwanki

  Łamigłówki dla dzieci – przydadzą się na wakacje

  Mam dla was kilka propozycji na książki na wakacje "do łamania główki". Takie książki to skarb, gdy czas wolny się dłuży, leżycie na plaży lub gdy pogoda spłata figla. W swoim zestawieniu postawiłam na różnorodność. Znajdziecie tu wszystko: krzyżówki, wyszukiwarki, ciekawostki, bazgranie oraz wyzwanie dla szarych komórek. Jeśli chodzi o format to też jest rozmaicie.

 • Dolina Muminków
  3 - 5,  Aktywizujące,  Bajkowe Stworzenia,  Kreatywne

  Dolina Muminków – książka do wyklejania

  Czy wśród waszych dzieci są miłośnicy Doliny Muminków? Założę się, że tak! Otóż pojawiła się przepiękna książeczka do wyklejania, która dzieci zaskoczy. Dolina Muminków to propozycja dla najmłodszych dzieci, w której znajdą swoich ulubionych muminkowych bohaterów oraz mnóstwo naklejek do wykorzystania. We wnętrzu znajduje się osiem pięknych scen, które dzieci mogą kreatywnie zaprojektować. I to nie raz, bo specjalny papier pozwala na łatwe odklejanie i ponowne naklejanie. Poza tym błyszczący papier sprawia, że wszystko wygląda pięknie i jakby nabiera głębi i kształtu.

 • Mała Nina i Wakacje
  9 - 12,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Mała Nina i wakacje

  Mała Nina i wakacje to kontynuacja opowieści o codzienności małej dziewczynki oraz jej rodziny i przyjaciół. Tym razem spotykamy się z Niną w momencie kiedy rok szkolny właściwie się kończy, dzieci dostają świadectwa i rozpoczyna się najfajniejszy dla dzieci czas roku - wakacje. Nina ma jechać z mamą nad morze, a z tatą w góry. Jej rodzice są rozwiedzeni i dziewczynka dzieli swój czas między oboja rodziców. Urok książki polega na tym, że przedstawia cudowną spontaniczną, dziecięcą szczerość. I oczywiście dziecięcy punkt widzenia, często zasadniczo różniący się od dorosłego. Mała Nina i wakacje sprawiła nam ogromną radość, ponownie przyniosła porcję zdziwienia, kupkę śmiechu i ogólnie dużą przyjemność z czytania. Polecam…

 • Kosmiczne Wyzwania
  9 - 12,  Edukacyjne,  Kosmos

  Kosmiczne Wyzwania – Jak budować statki … i spełniać marzenia

  Kosmiczne Wyzwania to wiedza oraz świetnie opowiedziana historia o spełnianiu marzeń. To również opowieść o wytrwałości w dążeniu do wielkiego celu, aby stać się częścią zespołu, który odkrywa kosmiczne przestworza i buduje kosmiczne maszyny. Autorem książki jest Artur Bartosz Chmielewski, syn Papcia Chmiela stworzyciela Tytusa, Romka i Atomka, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. W Kosmicznych Wyzwaniach razem z kosmicznym inżynierem z Polski, pracownikiem NASA czytelnicy poznają wiele ciekawostek na temat pracy oraz wyzwań jakim muszą sprostać konstruktorzy obiektów oraz urządzeń kosmicznych: lądowników, łazików czy teleskopów. Kosmiczne Wyzwania to taka książka, od której trudno się oderwać, która powinna znaleść się na dziecięcej półce. Inspiruje, uczy i bawi w inteligentny sposób.…

 • Warszawa Ucieczki z Miasta
  Aktywizujące,  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przyrodnicze

  No to hop za miasto – Warszawa Ucieczki z Miasta

  Sezon wakacyjny rozpoczęty, a dla tych co planują wycieczki dalsze i bliższe nim nastąpi upragniony urlop proponuję Warszawa Ucieczki z Miasta. Bogaty, zasobny w propozycje przewodnik prezentujący 64 wycieczki po Mazowszu i nie tylko. Znalazłam w nim wiele inspiracji jak ciekawie, wartościowo spędzić czas na szlaku, nie koniecznie super zatłoczonym. Zalety tego wydania to bardzo czytelna i dobrze zorganizowana przestrzeń i dużo dużo pomysłów. Przewodnik podzielono na trzy części: wycieczki na kilka godzin – na przykład spływ kajakowy Świdrem. na jeden dzień – wrzosowiska w Puszczy Kamienieckiej. na weekend – Łosiostrada w Biebrzańskim Parku Narodowym. Każdy z rozdziałów prezentuje kilkanaście urozmaiconych propozycji. Od obcowania z naturą płynąc na kajaku, czy…

 • Opowieści o niezwykłych budowlach
  6 - 8,  Edukacyjne

  Opowieści o Niezwykłych Budowlach

  Czasem wakacyjne wojaże nie są nam pisane z różnych względów, ale wtedy polecam sięgnąć po inspirującą lekturę, z którą zwiedzimy niemal cały świat. Opowieści o Niezwykłych Budowlach to taka właśnie książka wehikuł. Razem z bocianem Feliksem oraz jego przyjacielem żabą Skoczkiem odwiedzimy odległe oraz bliskie zakątki świata w poszukiwaniu zadziwiających architektonicznych dzieł sztuki. Czytając odwiedzimy wszystkie epoki, niezmiennie doceniając wizję pomysłodawców, kunszt architektów oraz ciężką pracę tysięcy budowniczych. "Raz, dwa, jeden, start"

 • Gry Logiczne
  6 - 8,  9 - 12

  Elektryzujące Gry Logiczne dla dzieci

  Elektryzujące Gry Logiczne to wielkoformatowa książka dla dzieci w wieku 6 - 11 lat skrywająca we wnętrzu 8 ciekawych gier - wyzwań. To świetna wakacyjna alternatywa dla klasycznych gier w zajmujących więcej miejsca pudełkach. Solidne wydanie na twardych stronicach sprawi, że z książki skorzysta nie jedno dziecko. Potrzebne do gry elementy: kostka, pionki, żetony oraz arkusz z naklejkami umieszczono na końcu książki. Doceniam starannie przemyślaną, ciekawą tematykę gier, związaną miedzy innymi z kosmosem, geometrią czy matematyką. Książka oferuje naukę logicznego myślenia, planowania oraz kombinowania. Przed Wami Gry Logiczne. Zajrzyjcie do wnętrza.

 • Dzik Dzikus
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Dzik Dzikus i Świnia Malwina

  Książki Dzik Dzikus i Świnia Malwina pochodzą z serii Zwierzaki wydawnictwa Agora, w której znalazło się dotąd siedem tytułów. Historie o dziku Dzikusie to opowieści ze świata przyrody, wypełnione ciekawostkami. Wartka akcja, w której główną rolę wiodą zwierzęta wciąga. Wiele się można o dzikich nauczyć, ale nie tylko o nich, bo również o innych mieszkańcach lasu. Dzięki Dzikusowi dzieci zbliżą się do natury, będą mogły wczuć się w dziczą skórę oraz przyjrzeć się relacjom jakie panują między różnymi gatunkami. Historie Dzikusa, a następnie Malwiny uczulają czytelnika na los zwierząt. Przekazują niesłychanie ważną prawdę, że wolność i szacunek należą się każdemu żywemu stworzeniu. Podarujcie odrobinę lasu i jego dzikich mieszkańców swoim…

 • Złodziej w Sokole Górskim
  6 - 8,  9 - 12,  Detektywistyczne,  Przygodowe

  Złodziej w Sokole Górskim

  Złodziej w Sokole Górskim to trochę jakby spojrzenie w przeszłość, w której panowały dobre maniery i konwenanse. I choć często tylko na pokaz, przyjemnie jest stać się na chwilę ich obserwatorem. Główny bohater, chłopiec Harrison Beck wyrusza ze swoim wujkiem Natem w czterodniową podróż królewskim pociągiem parowym Sokołem Górskim. Wujek jest pisarzem specjalizujących się w tematyce pociągowej, dlatego też zostaje zaproszony do udziału w ostatniej podróży parowej maszyny. To wyjątkowa podróż ponieważ uczestniczyć ma w niej rodzinna królewska oraz inne ważne osobistości z wyższych sfer. Początkowo Harrison nie jest zachwycony wyjazdem z odrobinę staroświeckim wujkiem, ale w czasie trwania przygody to się zmieni.

 • Krok po Kroku
  0 - 3,  Dzieci,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Zwierzęta

  Krok po kroku książeczki z puzzlami dla najmłodszych dzieci

  Seria sztywnych książeczek Krok po Kroku ujęła mnie pozytywnymi oraz radosnymi emocjami, których dostarcza dzieciom. Teraz stała się bogatsza o dwa nowe tytuły: Zwierzaki oraz Mój Dzień. Książeczki nadal mają formułę zabawnych, krótkich rymowanek łatwo wpadających w ucho malucha. Natomiast we wnętrzu niespodzianka, na dwóch stronach pojawiły się puzzle. Dzięki nim dzieci ćwiczą małą motorykę oraz rozwijają swoje manualne zdolności. Książeczki przyciągają wzrok dziecka kolorowymi ilustracjami, a proste opowiastki pomagają poznawać otaczający świat. Krok po Kroku doskonale sprawdzi się do pierwszego wspólnego czytania z dzieckiem.

 • Bah Bah
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przygodowe,  Przyrodnicze

  Bah Bah – Iran dla dociekliwych

  Bah Bah - Iran dla dociekliwych to siódmy tytuł w serii Świat dla Dociekliwych - wyjątkowych "przewodników" dla dzieci. Książka opowiada o kulturze Iranu, historii, miejscach, ludziach czy zamieszkujących kraj zwierzętach. Opowieść pełna informacji i ciekawostek, napisana prostym językiem. Cudownie się czyta, a dzieci z zainteresowaniem słuchają. Kultura Iranu tak odmienna od naszej intryguje. Berim safar – w drogę! Zachęca czytelników do podróży autor tej wspaniałej książki.

 • Dla Rodziców,  Uczucia i Obyczaje

  The Yes Brain – Mózg na Tak

  The Yes Brain - Mózg na Tak to książka, na którą długo i wytrwale polowałam. Opisuje ona koncepcję Mózgu na tak oraz praktyczne techniki i sposoby przekazania tego życiowego podejścia dzieciom. Ponieważ sama mam z problem z podejściem na "tak", przekazanie takiej postawy dziecku nie jest dla mnie naturalne. Natomiast myślę, że otwarty i radosny umysł w podejmowaniu nowych wyzwań jest w życiu bardzo ważny. Pozwala stać się dzieciom tym kim naprawdę chcą, bez ograniczeń. My rodzice mamy moc obudzenia w dziecku tak zwanej receptywności czyli łatwości przyswajania otoczenia.

 • Co wstrząsa Ziemią
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Co Wstrząsa Ziemią?

  Co Wstrząsa Ziemią to książka pełna żywiołów, których doświadcza nasza planeta Ziemia. Wspaniały, wielkoformatowy atlas pełen wiedzy, infografik oraz ilustracji. Czytelnicy dowiedzą się czym są klęski żywiołowe i jakie konsekwencje za sobą pociągają. Dowiedzą się również o tym, iż człowiek w obliczu potęgi natury staje się bezbronny i najczęściej musi ratować się ucieczką. Niektóre z żywiołów wzmagają się poprzez niekontrolowaną ingerencję człowieka w środowisko. Ważne, aby młodsze pokolenia miały tego świadomość i działały odpowiedzialnie, skoro te minione nie potrafiły zachować umiaru i rozsądku na drodze rozwoju i postępu. Co Wstrząsa Ziemią to zajmująca lektura dla całej rodziny.

 • Lasoterapia dla dzieci
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Lasoterapia dla dzieci – Leśne zabawy na cały rok

  Lasoterapia dla dzieci to niezwykła książka, która dostarcza pomysłów na leśne zabawy o każdej porze roku. Szczególnie fajnie rozpocząć z nią przygodę teraz wiosną, latem kiedy w lesie można odkryć i zrobić tyle ciekawych rzeczy. Autorki zapraszają czytelników na leśne wyprawy, w czasie których dzieci będą odkrywać i bawić się "będąc blisko z naturą". Książka niezwykle kolorowa i angażująca. Na samym początku młodzi czytelnicy znajdą wszystko to, co "w plecaku warto mieć". Czyli bidon, przekąski, lupę ... Następnie objaśnione zostają zasady panujące w lesie. Fajnie, że mowa jest również o zagrożeniu jakim są kleszcze. Książka jest zeszytem, w którym można domalować i dopisać wszystko, co tylko się chce, a zabawę…

 • Wszystkie Kolory Świata
  9 - 12,  Uczucia i Obyczaje

  Wszystkie Kolory Świata i bogactwo różnorodności

  Książka Wszystkie Kolory Świata otula czułością oraz ciepłem już od pierwszych wersetów. To zbiór dwudziestu opowiadań skierowanych do dzieci, które z powodu swojej inności doświadczają przykrości i wykluczenia. Po lekarze książki, uważam że powinny ją przeczytać wszystkie dzieci, aby lepiej zrozumieć różnorodność i jej bogactwo. Książka daje siłę by posiąść odwagę być sobą lub mieć odwagę stanąć w obronie słabszych. Jak pisze we wstępie Przemek Staroń "Naszym celem jest to, aby lękać nie musiał się już nikt".

 • Niedźwiedź w wielkim mieście
  3 - 5,  Zwierzęta

  Niedźwiedź w wielkim mieście

  Niedźwiedź w wielkim mieście to przewrotna historia z humorem dla najmłodszych. Historia pełna zwierząt oraz leśno - miejskich plenerów. To książka, która znalazła się na tak zwanej Liście Białych Kruków (White Ravens), najlepszych książek dziecięcych świata. Lista ta opracowywana jest co roku przez Międzynarodową Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium.

 • Mopsik który chciał zostać wróżką
  6 - 8,  Dzieci,  Pies

  Mopsik który chciał zostać wróżką

  Kontynuujemy przygodę z mopsiczką, czy są tu jej fani? Mopsik który chciał zostać wróżką gości w naszej biblioteczce. To ciepła rodzinna i pozytywna opowieść, o małej suczce Peggi oraz jej rodzinie. Rodzicach oraz trójce rodzeństwa: najstarszej dziewczynki Chleo, młodszej Ruby i chłopca Finna. W kolejnych tomach opowieści, dorastają oraz doświadczają codziennych wyzwań. Zawsze wokół jest wielu rówieśników, a relacje między nimi są równie istotne, co te rodzinne. Tym razem sprawa jest poważna, rodzina angażuje się w ratowanie pobliskiego parku. Dzielnie towarzyszy im Peggy. Jeśli wasze dzieci nie znają jeszcze tej historii, to zapraszam.

 • Matematyka dla dzieci
  6 - 8,  Edukacyjne,  Tematyczne

  Książki matematyczne dla dzieci

  Dziś chcę wam pokazać Książki Matematyczne dla dzieci. Zebrało nam się kilka wspaniałych książek, które objaśniają krainę liczb, znaków, równań oraz zachęcają do matematycznej zabawy oraz odkrywania królowej nauk. Z książek korzystamy w zależności od potrzeb, wybierając zagadnienia aktualnie przerabiane przez syna w szkole i dostosowane do wieku. Różnorodny sposób prezentacji treści oraz różnorodność omawianych zagadnień sprawi, że każdy młody człowiek znajdzie pośród nich coś dla siebie. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że dziś dzieci mają dostęp do takich wydawnictw. Już jako bardzo młodzi ludzie pogłębiają wiedzę widząc jej szerszy kontekst jak również jej praktyczne zastosowanie. Mogą uczyć się ze świadomością jakie nauka ma znaczenie i do czego wykorzystają ją w…

 • Kaja i Aleks
  9 - 12,  Aktywizujące,  Gra,  Przewodniki,  Przygodowe

  Kaja i Aleks na tropie Profesora Powsinogi – detektywistyczna przygoda

  W naszym domu książki z przygodą i zagadką w tle są szczególnie mile widziane. Taka właśnie jest Kaja i Aleks na tropie Profesora Powsinogi. Akcja rozgrywa się w Peru, co jeszcze bardziej zachęciło mojego syna do tej podróży. Jako miłośnik świnek morskich, wie że te zwierzątka pochodzą właśnie z tego kraju. Wracając jednak do meritum. Kaja i Aleks to para młodych detektywów z miejscowości Komorniki. Kaja to umysł ścisły, ma 11 lat, natomiast Aleks to dziewięcioletni humanista. Wyposażeni w detektywistyczne gadżety oraz w towarzystwie kota Sherlocka podejmą się każdej dostatecznie trudnej ich zdaniem zagadki. To dwie zupełnie różne osobowości, których wiedza i umiejętności uzupełniają się w trakcie misji. Na zlecenie…

 • Lisek Julek
  0 - 3,  Aktywizujące,  Kartonówki,  Zwierzęta

  Lisek Julek – seria dla najmłodszych dzieci

  Lisek Julek to seria kartonowych, kolorowych książeczek dla najmłodszych dzieci, którym to rodzice i opiekunowie czytają do uszka. Bohaterami opowiastek są sympatyczne, leśne zwierzątka. Jest kolorowo, radośnie, a zawarte w książkach treści są bliskie maluchom. Każda książeczka to aż 22 strony, pełne akcji, ponieważ słuchanie tu jest interaktywne. Przewidziano dla dzieci wiele zadań do wykonania jak klaskanie, przyciskanie wskazanego elementu na stronie, zachęta do tańczenia wraz z bohaterem czy poruszanie noskiem wraz z zajączkiem Lucjanem.

 • Stach i śmieci
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Dzieci

  Stach i śmieci – historia eko detektywistyczna

  Dziś pokażę Wam bardzo wyjątkową książkę pod tytułem Stach i śmieci. To opowieść o chłopcu i jego szkolnych oraz pozaszkolnych perypetiach z silnym wątkiem eko - detektywistycznym w tle. Czytanie książki sprawiło dużą radość mojemu synowi. Została napisana i opowiedziana z dziecięcej perspektywy. Z zaskoczeniem obserwowałam jak teksty wypowiadane przez Stacha trafiają do mojego 10 letniego Janka, jak myśli bohatera oraz problemy, z którymi się mierzy są mu bliskie. To było dla mnie bardzo odkrywcze. Dzieci przeczytają tę książkę jednym tchem, zapewniam. Szczerze, to razem z Jankiem czekam na kolejną część tej historii.

 • NikiiTesla
  9 - 12,  Dzieci,  Edukacyjne,  Przygodowe

  Niki i Tesla – przygodowa seria z zagadkami

  Niki i Tesla to seria przygodowa z dziecięcymi bohaterami w rolach głównych. To bardzo sprytne i zgrane rodzeństwo, dla którego zdobywanie wiedzy, majsterkowanie oraz rozwiązywanie zagadek to chleb powszedni. Z przyjemnością czytałam z synem te książki. Śledząc kolejne przygody tych bardzo samodzielnych dzieciaków. W trakcie toczącej się akcji, Niki i Tesla realizują ciekawe projekty jak skonstruowanie rakiety z wyrzutnią czy kociego robota odciągającego psy. Do każdego projektu jest oczywiście instrukcja wraz z listą potrzebnych przedmiotów.

 • Piraci Oceanu Lodowego
  9 - 12,  Piraci,  Przygodowe

  Piraci Oceanu Lodowego – powieść przygodowa dla dzieci

  Piraci Oceanu Lodowego to przygodowa opowieść, która wciąga, fascynuje i odrobinę przeraża zarazem. Miejsce akcji to dokładnie nieopisana daleka północ, na której ludzie w surowych warunkach zamieszkują między wysepkami zwanymi szkierami. Pośród lodu i chłodu, mieszkańcy Niebieskiej Zatoki przekazują sobie mroczne opowieści o okrutnym piracie Białej Głowie. Herszcie pirackiej bandy, który porywa dzieci i zmusza je do pracy w kopalniach, pod ziemią. Porwane dzieci, już nigdy nie wracają do domu i nikt nigdy nie odważył się ich szukać.

 • Self Regulation
  6 - 8,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Self-Regulation Szkolne Wyzwania – O tym, jak działać gdy emocje biorą górę

  Self-Regulation Szkolne Wyzwania to sześć historii, które opisują trudne sytuacje jakie każdego dnia mogą spotkać nasze dzieci. Książka opowiada o troskach dnia codziennego dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz o tym jak my rodzice możemy je mądrze wspierać. Jak pomagać im regulować emocje i redukować napięcie powstałe w wyniku ekspozycji na stres. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej przeczytać, to zdecydowanie polecam. Czasem z pozoru błahe sprawy stają się dla dzieci ogromną trudnością, a dla nas troską na długo. Jestem pewna, że czytający rodzice odnajdą w tych tekstach sceny z życia swojej rodziny. Mnie szczególnie interesował rozdział omawiający kwestie burzliwych emocji wywołanych u dzieci przez gry komputerowe. "Naucz swoje dziecko, jak…

 • Świetnik
  3 - 5,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Opowieści ze Świetnika – historyjki o zwierzakach

  Opowieści ze Świetnika to historie o zwierzątkach, które zamieszkują śmietnisko. Grupie przewodzi rezolutny wiewiór Kacper, który wie jak uniknąć zagrożeń i dobrze się urządzić. Do paczki należą również sroka Kraska, jeżowa Antosia (która uwielbia truskawki), szczur Zadymka oraz kilku innych przyjaciół. Działając razem zwierzęta korzystają z dobrodziejstw śmietniska. Przerabiają stare graty na nowe i cieszą się życiem. Jednak na śmietnisku zdarzają się też trudne momenty jak na przykład atak Psujów. Plemienia skrzatów, najbardziej niszczycielskiej bandy na świecie. Mroźne dni w zimie. Kocury. Na Śmietnisku zawsze coś się dzieje...

 • Felcia
  6 - 8,  Dzieci

  Felcia czyli szkice z kichającym berecikiem

  Felcia to sentymentalna podróż do minionych lat, widziana oczami dziewczynki. To zbiór sytuacji, które składają się na kolejne rozdziały. Nie ma tu zapierających dech w piersiach niesamowitych wydarzeń. Są za to wyzwania i psoty dnia codziennego. Z charakterną i rezolutną Felcią oraz wybrykami, doskonale radzi sobie rodzina. Mimo, że ta opowieść sięga wstecz kiedy nie było telefonów albo komputerów, to większości dziecięcych odkryć i ciekawości, doświadczają również dzisiejsi rodzice. Po prostu kiedyś było inaczej.

 • Bajka o bąkach
  3 - 5,  6 - 8,  Przygodowe

  Bajka o bąkach i jednym trzmielu śmieszy i zaskakuje

  Bajka o bąkach i jednym trzmielu to zabawna i nieoczywista owadzia przygoda. Przezabawne są imiona bohaterów oraz nazwy miejsc na mapie ich podróży, ale sprawa nader poważna. Łąka, na której mieszkają bąki zaczyna pachnieć chemią pochodzącą z sąsiadujących opryskiwanych terenów rolniczych. Czas znaleść nowy dom dlatego najodważniejsi przedstawiciele bąkowego towarzystwa zamieniają się w ekipę ratowniczą i wyruszają na poszukiwanie nowej "zielonej", "pachnącej", "bez chemii" oraz "bąkowej" łąki. Dzieci z pewnością będą chciały towarzyszyć Tadziowi Bombusowi oraz Józiowi Kwasowi oraz ich przyjaciołom w tej latającej opowieści.

 • Kolekcja Mitów Profesora
  6 - 8,  Komiks,  Przygodowe

  Kolekcja Mitów Profesora Brownstone`a – inspirujący komiks

  Kolekcja Mitów Profesora Brownstone`a to forma komiksowej przygody w nurcie fantasy. Opowieść oparta na mitach, umiejscowiona w magicznych odległych krainach, pełna prastarych artefaktów, gdzie głównymi bohaterami są dzieci. Pokażę wam dwie książki, które dotychczas ukazały się w serii, na naszym rynku: Artur i Złoty Sznur oraz Mary i Zagadka Sfinksa. Mam nadzieję na więcej tytułów napisanych przez autora i ilustratora Joe Tood Statnton. Książki inspirują do działania, dodają odwagi, pokazują co motywuje dzieci do podjęcia wyzwania. Niezwykle kolorowe, piękne ilustracje wciągają do przygody. Sami zobaczcie.

 • Mała Nina
  6 - 8,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Mała Nina pokazuje codzienność z dziecięcej perspektywy

  Mała Nina, ależ ta książka nas pozytywnie zaskoczyła. Główną bohaterką jest dziewczynka, a mimo tego opowieść zaciekawi również chłopców. Książka jest o tym, o czym myślą i co, czują dzieci. O wyzwaniach jakie stawia przed nimi codzienność. W przypadku Niny to szkolna grupa rówieśnicza i odnalezienie się w gronie różnych osobowości. To rodzina, w której mama i tata mieszkają oddzielnie, a na horyzoncie pojawia się nowa znajoma taty i jej córka. Rodzinne i sąsiedzkie relacje. Domowe i dziecięce obowiązki. Sporo tego się nazbiera. Czytając jesteśmy świadkami wnikliwych spostrzeżeń, szczerych odpowiedzi oraz niewypowiedzianych trafnych myśli dziewczynki. Zadziwiające z jak wieloma zgodził się mój syn. Łącznie z tym, że dorośli są dziwni,…

 • 6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Kosmos

  Czy ktoś tam jest? nauka z humorem i rozważania o kosmosie

  Czy ktoś tam jest? to kolejna książka Dara O Briain`a matematyka, fizyka oraz uznanego w Wielkiej Brytanii komika. Książka o kosmosie, jest zbiorem faktów naukowych i rozważań, które mają doprowadzić do odpowiedzi na tytułowe pytanie. To propozycja dla tych, którzy zastanawiają się czasem czy kosmici istnieją. Ja mam głębokie przekonanie, że istnieją na pewno. I choć ludzie zadają sobie to pytanie od tysięcy lat, nadal nie jesteśmy w stanie na nie odpowiedzieć. Książka dostarcza wiedzy z zakresu fizyki, matematyki i astronomii. Jest napisana lekko, w humorystyczny sposób, dzięki czemu w naturalny sposób wiele zostaje w głowie młodego czytelnika.

 • Saga o Ryjówce
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przygodowe,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Saga o Ryjówce – mądry komiks dla dzieci z przyrodą w tle

  Saga o Ryjówce to seria komiksowa, który cieszy młodszych czytelników już od jakiegoś czasu, a dla nas okazała się fajnym odkryciem. Trafiła do nas ostatnio zupełnie przypadkiem. Po pierwszej części Ryjówka Przeznaczenia sięgnęliśmy po kolejne, aby przeczytać wszystkie przygody tytułowej Ryjówki Dobrzyka oraz jego niezwykłych przyjaciół. Przyznam, że bardzo lubię książki Tomasza Samojlika. Niosą niesamowitą wrażliwość na przyrodę jak również zawsze dużą porcję wiedzy przyrodniczej podanej gdzieś między wierszami. Saga o Ryjówce jest zabawna, z pomysłem, opowiada o realnych zagrożeniach i zawiłych relacjach między zwierzętami, w przyrodzie. Niektóre fakty mogą zaskoczyć, a bycie malutką Ryjówka wcale nie jest łatwe. Jednak nawet wśród małych zwierzątek jest bohater, to Dobrzyk. Niezmiernie cenię…

 • Alfred Wiewiór
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Zwierzęta

  Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka – nowa seria detektywistyczna

  Dziś przedstawiam wam Wiewióra. To główny bohater z książki Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka, która otwiera nową serię detektywistyczną Agnieszki Stelmaszyk. To kryminalna opowieść ze zwierzakami w rolach głównych. Zagadka zupełnie nieoczywista, bo też nie wszystko jest takie na jakie wygląda. W tej opowieści pięknie łączą się świat ludzi i zwierząt. Wiewiór to świetna propozycja dla dzieci, które ćwiczą czytanie. Sympatyczne postacie i zmyślnie zaplanowana fabuła sprawią, że dzieciaki będą czekały na kolejne przygody Alfreda Wiewióra, Stefana Dzika i Maćka Jeża.

 • Zaklęte drzewo
  6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

  Zaklęty Las – baśń o najniezwyklejszym lesie na świecie

  Zaklęty las okazał się być jednym z najbardziej zaczarowanych miejsc, jakie odwiedziliśmy w książkach. Trafiliśmy tam za sprawą rodzeństwa Joe, Beth oraz Frannie. Dzieci od razu poczuły magię lasu i usłyszały szumiące w konarach "słyszysz - wiesz". Już w trakcie pierwszej wizyty spotkali tajemnicze bajkowe postacie, które przywiodły ich do Niebosiężnego Drzewa. Dalej wiodła ich już dziecięca ciekawość oraz przygoda.

 • Banda Wełniaków
  6 - 8,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Banda Wełniaków. Byczy i Wściekli – śmieszna i brawurowa

  Oto jest u nas Banda Wełniaków. Byczy i Wściekli. Druga część super zabawnej historii o "wełnianych" mieszkańcach minizoo. Przyjaciele owca Bernard, lama Szama Lama Ding Dong oraz kózka Wiluś tym razem odważnie zmierzą się ze Stekiem, groźnym bykiem, który zajął ich stodołę. "To nasza stodoła! Bykiem wstęp wzbroniony!" - krzyczą szturmując stodołę oraz byka. Ale... byk jest wielki i wełniaki muszą ratować się ucieczką "bijąc rekordy prędkości". Tak zaczyna się ta opowieść. I tak jak w poprzedniej części pojawią się pies Ringo, Bujna Kicia oraz tłum kur. Będzie się działo.

 • Ja Spokój
  3 - 5,  Uczucia i Obyczaje

  Ja, Spokój – sztuka mindfulness dla najmłodszych

  Jeśli poszukujecie książek w nurcie mindfulness, to mam dla was ciekawą propzycję. Zajrzyjcie ze mną do wnętrza książki pod tytułem Ja, Spokój. To propozycja dla młodszych dzieci. Pięknie, delikatnie zilustrowana i opowiedziana historia o tym jak "pokonać" zmartwienia , uspokoić myśli i poczuć się pewnie. Niewielka ilość tekstu ma tu ogromną moc. Zaciekawia dzieci. Pozwala odnaleźć opisywane emocje w sobie. Pomyśleć chwilę.

 • Zagadka Srebrnego Ducha
  9 - 12,  Detektywistyczne,  Dzieci

  Zagadka Srebrnego Ducha – kryminał dla dzieci

  Zagadka Srebrnego Ducha to nowy, drugi tom kryminalnej serii Klub Przyrodnika. Wielowątkowa, przygodowo - kryminalna opowieść skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Jej bohaterami są nastolatki Julia, Zuzanna, Tymek i Dominik oraz w tej części również koleżanka Daisy. Akcja pełna tajemnic rozgrywa się w Szkocji. W pięknych przyrodniczych okolicznościach otaczających posiadłość goszczącego ich Magnusa Cambella, wielbiciela przyrody i bocianów. Oprócz świetnej, momentami mrocznej i mrożącej krew w żyłam historii, czytelnicy znajdą w książce Biuletyny Przyrodnicze pełne edukacyjnych, ciekawych treści oraz zdjęć opisywanych okazów. To książka, od której trudno się oderwać.

 • Potęga Obecności
  Dla Rodziców,  Uczucia i Obyczaje

  Potęga obecności – Jak obecność rodziców wpływa na dzieci

  Potęga obecności to książka, która przynosi odpowiedź na pytanie Dlaczego niektórzy rodzice są obecni, a inni nie? Uświadamia dorosłym jak duży wpływ wywiera przeszłość na to, co dziś. Daje nadzieję na zmianę oraz realne wskazówki jak budować więź w rodzinie, aby czerpać z niej radość. To wielki kapitał na przyszłość jeśli w domu jest bezpiecznie, a dzieci mogą w spokoju doświadczać swojego dzieciństwa. To absolutnie nie oznacza, że jako rodzice musimy być idealni, ale jak mówi autor powinniśmy "...ułożyć spójną opowieść o swoim życiu, dzięki czemu będziemy w stanie zapewnić dziecku swoją obecność".

 • Światła Północy
  6 - 8,  Fantasy,  Komiks

  Światła Północy: Dolina Troli oraz Uczennica Wyroczni – komiks dla dzieci

  Światła północy to skandynawska baśń o mitycznej krainie Jotundale spisana w formie komiksu. Droga do niej wiedzie przez magiczny portal zamknięty w szyszce. Tak dostaje się tam Sonja. W tym niezwykłym miejscu spotykają się losy Wikingów, Trolli oraz Ludzi Gór. Mieszkają tam również tajemnicze, legendarne stwory jak gobliny drzewne czy morskie węże. Czas pokaże, którzy z mieszkańców są przyjaźni oraz jakie mają nadzwyczajne umiejętności. Piękne nastrojowe ilustracje będą prowadzić młodych czytelników przez tę magiczną opowieść.

 • Młody Matematyk
  6 - 8,  7+,  Edukacyjne

  Młody Matematyk notatnik

  Młody Matematyk to notatnik pełen urozmaiconych, ciekawych, wkręcających zadań matematycznych skierowany do dzieci w wieku powyżej 7 lat. Na początku dzieci dowiedzą się, że "Matematyka to nauka o liczbach, figurach i wzorach. Zajmujesz się nią codziennie, bez przerwy...". Stronę dalej krótka instrukcja jak pracować z notatnikiem i co się w nim znajduje. Jest bardzo kolorowo, optymistycznie. Zadania objaśnione w prosty, precyzyjny sposób. Wskazówki podpowiadają, to co nie jest oczywiste dla młodych matematyków. Młody Matematyk to książka, która pokaże dzieciom nowe, fajne oblicze matematyki.

 • Czy to pierdzi
  13 +,  6 - 8,  9 - 12,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Czy to pierdzi? – Sekretne (gazowe) życie zwierząt

  Dziś bardzo ciekawa książka, choć o nieprzyjemnie brzmiącym i nieco krępującym tytule Czy to pierdzi? - Sekretne (gazowe) życie zwierząt. Ale cóż... Życie. Dwoje naukowców: zoolożka Dani Rabaiotti oraz ekolog Nick Caruso, we przy współpracy z wieloma innymi biologami, postanowili odpowiedzieć na pytania o zwierzęce "bąki". Co, kto i dlaczego pierdzi z naukowego punktu widzenia. Książka odsłania wiele faktów na temat aż 80 gatunków zwierząt, ich pochodzenia, budowy ciała oraz sposobu życia. Wszystkiego tego co sprawia, że puszczają wiatry bądź też nie.

 • 0 - 3,  Uczucia i Obyczaje

  Pola i Piotruś – seria dla najmłodszych

  Kiedy tylko zobaczyłam ilustracje od razu wiedziałam, że ta seria będzie świetna. Pola i Piotruś to opowieści dla najmłodszych dzieci. Z bohaterami, Polą i Piotrusiem będą się bawić, poznawać świat i uczyć nowych umiejętności. Zachwycą was piękne ilustracje Alxela Scjefflera, które z pewnością kojarzycie z przygód Grufalla lub Czarownicy na Miotle oraz wielu innych wspaniałych bohaterów. Wracając jednak do Poli i Piotrusia, to seria która podbiła serca małych czytelników, a raczej słuchaczy w Anglii. Dzieci mogą też obejrzeć filmową adaptację bajki. Zajrzyjcie TUTAj. Opowieści są pełne uroku, a przygody dzieją się w przyjaznym i bezpiecznym dzieciom otoczeniu. Bohaterzy podczas zabawy mają pełno pomysłów. Kolorowe ilustracje podpisane prostym, krótkim tekstem obrazują,…

 • O chłopcu, który zniknął świat
  9 - 12,  Dzieci,  Edukacyjne,  Kosmos,  Uczucia i Obyczaje

  O chłopcu, który zniknął świat – o sprawach bliskich dzieciom

  Dziś chę wam opowiedzieć o książce pod intrygującym tytułem O chłopsku, który zniknął świat. Jej autorem jest Ben Miller, który najpierw porzucił karierę naukową, potem aktorską, aby pisać książki. Pisze dla swojego syna, a fascynację fizyką przemycił w książce O chłopcu.... Czytając historię Harrisona, chłopca "o wielkim sercu", który tu jest głównym bohaterem, wciąż przeżywałam zdziwienie.

 • Brud. Cuchnąca historia higieny - jest arcyciekawą
  9 - 12,  Edukacyjne,  Wielcy Ludzie

  Brud. Cuchnąca historia higieny – jest arcyciekawą

  Dziś zajrzyjcie ze mną do wnętrza książki Brud. Cuchnąca historia higieny. To kompendium wiedzy na temat tego jak to z higieną było na przestrzeni wieków. Jak zmieniały się obyczaje i rytuały związane z czystością, ale też prozaiczną fizjologią. Czy toalety Wielkich minionego świata różniły się od ustronnych miejsc najbiedniejszych? Jak różne cywilizacje radziły sobie z myciem na codzień. Dziś mycie zębów, ciała oraz przyborów toaletowych to norma. Używamy toalet, korzystamy z relaksu w wannie, oraz wonnych mydeł. Ludzkie skupiska mieszkalne połączone są kanalizacją, a ścieki przez nas produkowane są oczyszczane. Jednak kiedyś było zupełnie inaczej. Książka jest pełna ciekawych faktów z przeszłości. Pokazuje nie tylko mało higieniczną przeszłość, ale i…

 • Sklep z Marzeniami Domowej Roboty
  3 - 5,  6 - 8,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Sklep z Marzeniami Domowej Roboty – intrygująca historia

  Sklep z Marzeniami Domowej Roboty to książka, która nas zaskoczyła. Pomysł na rzeczywistość, w której liczą się tylko rzeczy, a sensem życia jest ich podziwianie niemal zmroził nam krew w żyłach. Początek tej historii wyglądał mało optymistycznie. W miasteczku Rzeszowie dzieci właśnie rozpoczęły wakacje, a to oznaczało, że mają teraz duuuuużo czasu na spędzanie go w swoich pokojach pośród wielu, wielu rzeczy. Główny bohater Tomasz Mamwszystko "... był chłopcem, który miał wszystko, co każdy chłopiec mieć powinien", wszystko poza marzeniami.

 • Psy pieski psiaki
  3 - 5,  Pies,  Zwierzęta

  Psy pieski psiaki – historyjki dla małych psich miłośników

  Psy pieszki psiaki to pozytywna książka wypełniona psimi historiami. W nich fikcja miesza się z ciekawymi informacjami na przykład o początkach przyjaźni człowieka z psem, o tym jak powstały pierwsze psie ciasteczka czy jak pracują psy - górscy ratownicy. Książka przeznaczona dla młodszych dzieci, opatrzona miłymi dla oka, "kosmatymi" ilustracjami. Każde opowiadanie to oddzielna przygoda psiego bohatera, a każdy z nich jest odważny, oddany, mądry i ciekawy świata. Jeśli macie w domu psa lub planujecie, ta książeczka doskonale wprowadzi dzieci w czworonożny świat.

 • Rasim i Nietolerancja
  6 - 8,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Rasizm i Nietolerancja NIE! – mała książeczka o wielkiej mocy

  W ostatnim czasie bezustannie szukam inspiracji i wsparcia w książkach, które pomogą mi wyjaśnić dziecku co dzieje się wokół nas. O tym jak "...różnice między ludźmi zadziwiają, przyciągają", "...Wytrącają z równowagi, niepokoją...", a "Czasami nawet dochodzi do wojny" dobrze opowiada książka Rasizm i Nietolerancja NIE!. Ta niepozorna, cienka książeczka opowiada w prosty i mądry sposób o tolerancji i rasizmie...

 • Odyseja po Ludzkim Ciele
  6 - 8,  Ciało,  Edukacyjne

  Odyseja po Ludzkim Ciele z Profesorem Astrokotem

  Odyseja po Ludzkimi Ciele z Profesorem Astrokotem to trzecia część z serii z Astrokotem, która nigdy nie zawodzi, za to zawsze jest interesująca i odkrywcza. Część dedykowana ludzkiemu ciała odsłania wiele tajemnic naszego organizmu w prosty i znakomicie uporządkowany sposób. Niesamowicie jest odkrywać co kryje wnętrze naszego ciała i co sprawia, że funkcjonuje tak doskonale.

 • Księga niezwykłych Zwierząt
  6 - 8,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Księga niezwykłych Zwierząt pełna ciekawostek i zagadek

  Księga niezwykłych Zwierząt to ostatnio podpatrzona i jedna z lubionych książek u nas. Połączenie wiedzy z aktywnością i zaangażowaniem czytelnika uważam za bardzo udane oraz wartościowe. Księga niezwykłych Zwierząt wydana jest jak książka, a można w niej pisać jak w zeszycie. Kreślić, łączyć, dorysowywać, zgadywać, wymyślać. Tak jest zaprojektowana.

 • 6 - 8,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Uczucia i Obyczaje,  Wielcy Ludzie

  Krótka historia Polski oraz Mury – książki, które opowiadają historię

  Dziś chciałabym wam pokazać dwie niezwykle, ciekawe książki o historii: Krótka historia Polski oraz Mury. To wydawnictwa, które wsparły mnie podczas rozmowy z synem o Polsce oraz świecie, w kontekście toczącego się konfliktu militarnego tuż za naszą granicą. Książki bogato ilustrowane, opowiadają o ważnych i trudnych faktach, w sposób prosty i interesujący.

 • Recepa na szczęście
  6 - 8,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Recepta na szczęście. Klinika Doktora Borsuka

  Recepta na szczęście. To książka, w której Doktor Borsuk w swojej klinice leczy strapione serca i dusze. Mali czytelnicy przekonają się, że każdy ma jakiś swój kłopot, swoją piętę achillesową z którą samemu trudno się zmierzyć. Doktor Borsuk podchodzi do każdego pacjenta w zupełnie niekonwencjonalny sposób. Diagnozą i receptą na dolegliwość wprawia w zdziwienie swoich pacjentów, ale też czytelników. Czy zerwanie tataraku pomoże lisicy, a puszczanie latawca dzikowi? Czytając byliśmy ciekawi jakie zmiany wśród zwierząt przyniesie czas.

 • Kocham cię całym sercem
  0 - 3,  3 - 5,  Uczucia i Obyczaje

  Kocham cię całym sercem to opowieść o sile rodzicielskiej miłości

  Dziś chcę wam pokazać książkę pod wiele mówiącym tytułem Kocham cię całym sercem. To propozycja dla najmłodszych czytelników. Opowieść o rodzicielskiej miłości mamy niedźwiedzicy i jej małej Misi, która odkrywa świat, bawi się i psoci. Jednak cokolwiek by się nie zdarzyło mama mówi ..."Pamiętaj o tym. Nawet gdy będziesz daleko stąd, moja miłość zawsze zostanie przy tobie".

 • Tajemnice sieci
  13 +,  9 - 12,  Dzieci,  Edukacyjne

  Tajemnice sieci – czyli o internecie dla dzieci

  Tajemnice sieci to książka, która w przystępny sposób wyjaśnia dzieciom postawy działania internetu. Za sprawą grupy przyjaciół w wieku szkolnym, których codzienność związana jest z nowoczesnymi technologiami, internetem, komunikatorami i urządzeniami jak komputer, telefon czy tablet, poznamy potrzeby i wyzwania jakim muszą sprostać dziś dzieci. Kuba, Aleks i Zosia bohaterzy opowiadania, pokażą w jaki sposób internet wkroczył w ich życie zarówno w domu w czasie wolnym, jak i w szkole. Natomiast Tajemnice sieci pokażą jak mądrze korzystać z internetu, jak znaleść potrzebne informacje w gąszczu sieci, jak postępować, aby być bezpiecznym i w końcu czy warto się uczyć skoro wiedza jest na wyciągnięcie "myszki". To bardzo ważna lektura na czasie,…

 • Stop Plotkom
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Stop Plotkom. (Ciekawa) Cała Prawda o zwierzętach

  Zapraszam dziś do lektury książki pod tytułem Stop Plotkom. Całą Prawda o zwierzętach, w której wiele gatunków zwierząt opowie o sobie i obali krążące na swój temat mity oraz utarte "nieprawdy". To książka z humorem dla miłośników zwierząt. Wiele w niej kosmatych pyszczków, ryjków, chrapek, dzióbków i innych mordek, które chcą się wypowiedzieć. Jak mówią na wstępie "Nie jesteśmy Złe. Po prostu za mało o nas wiecie".

 • Młodzi Przyrodnicy
  3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Młodzi Przyrodnicy – nowe tytuły

  Śpieszę pokazać wam kolejne tytuły z serii Młodzi Przyrodnicy: Pod ziemią, Jak nie dać się zjeść oraz Domy Zwierząt. Książeczki jak zwykle zachwycają ilustracjami i dostarczają ciekawej przyrodniczej wiedzy. Miękka okładka i niewielki format sprawiają, że książki są wygodne do zabrania ze sobą. To również bardzo fajna propozycja dla dzieci do nauki czytania z uwagi na dużą czcionkę oraz nieprzytłaczające ilości tekstu wkomponowane w całostronicowe ilustracje.

 • Zielona Podwodna Łódź
  3 - 5,  Dzieci,  Fantasy,  Podwodny Świat,  Przygodowe

  Zielona łódź podwodna Przedziadka

  ielona łódź podwodna tym razem zabierze Przedziadka Edwarda Marshall`a oraz czwórkę jego wnuków Lucy, Tom, Em i Bob na poszukiwania Przebabci! Łódź o kształcie wieloryba uniesie się magicznie. Zabierze ich w odległe krainy, a to wszystko za sprawą magicznej busoli "Bum, cyk, świst...". Najmłodsi czytelnicy wraz z bohaterami będą latać po niebie, spływać z prądem rzeki, odwiedzą dżunglę, aby w końcu zatopić się w morskiej kipieli gdzie spotkają morskiego potwora ale też....Przebabcię.

 • Tajemnica Niebieskich Drzwi
  9 - 12,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Tajemnica Niebieskich Drzwi

  Tajemnica Niebieskich Drzwi to historia pełna uczuć i emocji, pytań i niejednoznacznych odpowiedzi. Rodzeństwo Tola i Janek spędzając czas u babci Marianny, odkrywają zamknięte, niebieskie drzwi na strychu. Do drzwi jednak nie ma klucza, babcia go gdzieś zapodziała. Tajemnica jest jednak bardzo kusząca. Pewnego dnia w trakcie porządków w domu babci, Tola odnajduje niebieski klucz. Od razu dzieci orientują się, że to ten zaginiony klucz, do drzwi na strychu. W tym momencie zaczynają dziać się niesamowite rzeczy, które zmienią nie jedno w życiu rodzeństwa.

 • Wszystko o
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Wszystko o … Mrówkach i Sowach

  Wszystko o ... to seria, która zaprasza do przedziwnego świata przyrody. To edukacja przyrodnicza na najwyższym poziomie. Tym razem młodzi czytelnicy odkryją Wszystko o Mrówkach oraz Wszystko o Sowach. Fakty oraz ciekawostki o tych stworzeniach zaprezentowano w jednym miejscu, na wyciągnięcie ręki. Wiedza podana w niezwykle prosty, dostosowany do dzieci sposób. Bogate ilustracje oraz kolorowe jakościowe wydanie z odrobiną humoru, sprawia że książki będzie wartościowym nabytkiem do dziecięcej biblioteczki. Jesteśmy zwierzolubami i miłośnikami natury, tak więc te książki sprawiły nam wyjątkową przyjemność. Przekonajcie się, czy to propozycje również dla wszego domu.