• Pokręcone życie dżdżownicy
  3 - 5,  6 - 8

  Pokręcone życie dżdżownicy

  Książka Pokręcone życie dżdżownicy wzbudziła u nas wiele emocji. Do tematu podeszłam z entuzjazmem. Ogromnie zdziwiło mnie, że tyle można o dżdżownicach powiedzieć. W siedmiu rozdziałach, temat dżdżownicy został rozłożony na czynniki pierwsze. Zabawne ilustracje stanowią doskonałe tło do pełnego humoru tekstu. Jest bardzo różowo, optymistycznie, a dżdżownice są bardzo uśmiechnięte. Nie mniej to świetna edukacja przyrodnicza podana w wersji dla najmłodszych badaczy przyrody. Gotowi na pokręcone dżdżownice?

 • 6 - 8,  Dzieci,  Pies

  Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia – psia historia

  Dzieci kochają pieski, dlatego historie o tych kudłatych czworonogach są czytane z entuzjazmem. Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia to psia historia napisana już jakiś czas temu. Nie mniej jednak jest fajna i z pomysłem, dlatego chciałam wam ją pokazać. Sytuacja stara jak świat, ośmioletnia Kasia chce pieska, ale rodzice nie koniecznie, zwłaszcza tata. Jednak los czasami wychodzi naszym marzeniom na przeciw. I pies nagle staje, w tym przypadku znajduje się na Kasi drodze. Dziewczynka zrobi naprawdę wiele, aby jej nowy, malutki przyjaciel został jej psem. Jesteście ciekawi?

 • Uniwersytet Pani Bajki
  9 - 12,  Fantasy,  Przygodowe,  Uczucia i Obyczaje

  Uniwersytet Pani Bajki – świat fantazji i odkrywania

  Uniwersytet Pani Bajki to powieść fantasy dla dzieci, w której główną bohaterką jest Barbara zwana Rabarbarem. Zdominowana przez rodziców dziewczynka, nie ma czasu na bycie sobą, na fantazje, na bycie dzieckiem. Jest skupiona na nauce, piętrzącym się wymaganiom i wciąż nowym oczekiwaniom stawianym przez rodziców. Marzy o bliskości z mamą i tatą oraz o tym, by zostać usłyszana. Wkrótce Basia ma rozpocząć naukę w nowej szkole. Z internatem. Nie będzie już "przeszkadzać" rodzicom. Będzie mogła skupi się na nauce, a oni na pracy. Jednak okazuje się, że głęboko skrywane marzenia i fantazje zaprowadzą Basię do zupełnie innej "bajki", na Uniwersytet Pani Bajki.

 • Wiem co jem
  3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne,  Kulinarne

  Wiem co jem! Makaron i Miód

  Seria Wiem, co jem! powstała z myślą o najmłodszych dzieciach w ramach znanej i lubianej Akademii mądrego dziecka. Książeczki objaśniają dzieciom skąd pochodzą lubiane przez dzieci produkty. Tym razem w roli głównej Makaron oraz Miód. Książki wydane z dużą starannością, w twardej oprawie. Wnętrze kryje nieco utwardzony oraz jakościowy papier. Bardzo podobają mi się ilustracje. Proste w przekazie, czytelne, jakby ustępujące pola treści. W tej serii mali czytelnicy traktowani są niezwykle poważnie. I choć wszystko wyjaśnione jest w prosty dziecięcy sposób, to informacji jest wiele. Jest ciekawie. I naprawdę nie jeden dorosły czytając dokona dla siebie małego odkrycia. W serii Wiem, co jem ukazały się wcześniej: „Chlebek”, „Czekolada”, „Pomidory”, „Banany”.

 • Zima w świecie przyrody
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Zima w Świecie Przyrody z serii Młodzi Przyrodnicy

  W serii Młodzi Przyrodnicy czas na Zima w Świecie Przyrody. Czekałam z tym tytułem na śnieżną aurę, ale nie zapowiada się, więc nie ma na co czekać. Ten tytuł w ciekawy i na dziecięcy sposób opowie małym czytelnikom jak radzić sobie z zimnem oraz bezpiecznie ruszyć na wyprawę. Jednak jak to zwykle w tej serii, głównym bohaterem jest przyroda: zwierzęta oraz rośliny. Sama z ciekawością przeczytałam jak wygląda zimowanie w wodzie, a mój syn przeszedł do doświadczeń oraz QR kodów, dzięki którym można posłuchać śpiewu ptaków.

 • Porwanie w kalifornijskiej kolei
  6 - 8,  9 - 12,  Detektywistyczne,  Przygodowe

  Porwanie w kalifornijskiej kolei – przygoda w pociągu

  Po wciągającej pierwszej części, bardzo czekałam na kolejny tytuł w serii Przygoda w pociągu. Tym razem, wraz z bohaterami czytelnicy udadzą się w podróż kalifornijskim pociągiem i czeka ich Porwanie w kalifornijskiej kolei. Jedenastoletni Harrison Beck wraz z wujkiem Natanielem Bradshaw będą podziwiać cuda Ameryki z okien Kalifornijskiej Komety, do której doczepiono wagon Srebrny Zwiadowca. Srebrny Zwiadowca to oryginalny i odrestaurowany wagon należący do miliardera Augusta Rezy. W trakcie tej podróży przedsiębiorca ma ogłosić swoją nową wizję przyszłości. Koncept owiany tajemnicą. Niespodziewanie, a może spodziewane pewne wydarzenie zakłóci plany bogatego biznesmena.