• Minecraft
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Gra,  Kreatywne

  Minecraft: Rocznik 2023 oraz Niesamowite Projekty oraz Niesamowite Bazy

  Jeśli wasze dziecko jest miłośnikiem Minecraft to mam dla was podpowiedź na książkowy i bardzo minecraftowy prezent. Dwa nowe tytuły: Minecraft Rocznik 2023 oraz Minecraft Niesamowite Projekty oraz zeszłoroczne wydanie Niesamowite Bazy zadowolą wszystkich zagorzałych miłośników tej "kwadratowej" gry. Starannie wydane książki, właściwie albumy w sztywnej oprawie. W środku całe mnóstwo informacji, które przydadzą się by wzmocnić swoje umiejętności w grze.

 • Ukraina dla dociekliwych
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przygodowe,  Przyrodnicze

  OWWA! Ukraina dla dociekliwych

  Dziś za sprawą tytułu OWWA! Ukraina dla dociekliwych, ponownie sięgam do serii Świat dla Dociekliwych – wyjątkowych „przewodników” dla dzieci. Poprzednio opisywałam opowieści o Iranie - wpis znajdziecie TUTAJ. Tym razem jednak książka o kraju, który nagle za sprawą wojny, stał się nam bardzo bliski. Warto więc poznać kulturę Ukrainy, kiedyś księstwa Rusi Kijowskiej i dowiedzieć się dlaczego mówimy w Ukrainie. Książka pełna ciekawych informacji z historii, geografii czy kultury tego wielokulturowego regionu.

 • Sekrety Kolorów
  Dla Rodziców

  Sekrety kolorów – 75 niezwykłych  odcieni i barw

  Tytuł tym razem dosłownie kolorowy tytuł dla rodziców - Sekrety kolorów. Książka zaskoczyła mnie swoją złożonością. Jest to opowieść o 75 odcieniach kolorów, opowiedziana przez pryzmat wydarzeń tworzących historię naszej cywilizacji. Czytając dowiemy się jaki wpływ miały kolory na postęp, kulturę, sztukę czy modę oraz wiele innych dziedzin życia. Wspaniałe studium i kopalnia ciekawych faktów, którymi będziecie zaskoczeni.

 • 5 Nocy do Gwiazdki
  3 - 5,  Świąteczne

  5 Nocy do Gwiazdki

  5 Nocy do Gwiazdki to świąteczna propozycja dla młodszych czytelników oraz rodziców. Wraz z małym bohaterem dzieci będą przeżywać emocje oczekiwania na dzień Bożego Narodzenia. Chłopiec w towarzystwie swojego psa, poczynając od piętej nocy do Gwiazdki, niecierpliwie czeka na Świętego Mikołaj. Mikołaja oraz jego renifery, który przywiozą wymarzone prezenty. Ta zabawna historia przypomina nam dorosłym o tym jak maluchy bardzo czekają na ten jeden dzień w roku. Niesłychanie kolorowa, pełna świecących lampek, choinki oraz śniegu książka, będzie świetną przedgwiazdkową lekturą. Jak mówi nasz bohater „… bo mam w głowie wir zabawek, zamiast jakiś zwykłych snów”. Nieprzespane 5 Nocy do Gwiazdki Mały chłopiec, nasz bohater ma spore kłopoty z zaśnięciem. Aby…

 • Hydropolis
  9 - 12,  Fantasy,  Podwodny Świat

  Hydropolis. Uciekaj – wizjonerska podwodna cywilizacja

  Hydropolis. Uciekaj to pierwszy tom trylogii, opowiadający rzeczywistość podwodnej cywilizacji. Głównym bohaterem, narratorem oraz naszym przewodnikiem po Hydropolis jest jedenastoletni Leonard, zwany Elkiem. Mieszkaniec Drugiej Kolonii Podwodnej. Kolonia, w której mieszka Elek to bąbel dziecinny, w którym najmłodsi spędzają dzieciństwo oraz uczą się zasad bezpieczeństwa. Już od pierwszych chwil czuć, że robi minę do "złej" gry i nie do końca akceptuje świat w jakim przyszło mu żyć. Świat pełen reguł, zakazów oraz zwyczajów, bez których cywilizacja nie mogłaby istnieć. Praw, które mają gwarantować bezpieczeństwo całej społeczności.

 • Dinozaury i Wielkie Ssaki
  9 - 12,  Dinozaury,  Edukacyjne

  Dinozaury i Wielkie Ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi

  Dinozaury i Wielkie Ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi to książka o niepozornych rozmiarach. Książka, która kryje w sobie ogromną porcję wiedzę o Ziemi, zachodzących na niej procesach zmian oraz mieszkańcach. Czytając cofniemy się do początków dziejów naszej planety, do około 4,5 miliarda lat oraz nieco ponad 0,5 miliarda kiedy zaczęło powstawać życie. To logicznie zaprojektowna, bogato ilustrowana książka naukowa, przywołująca wiele nazwisk ze świata nauki. Pojawiają się ciekawe rozmowy z naukowcami. Młodzi miłośnicy dinozaurów zdecydowanie pogłębią swoją wiedzę na temat tych stworzeń.

 • Jak poznałem Świętego Mikołaja?
  9 - 12,  Świąteczne

  Jak poznałem Świętego Mikołaja?

  Jak poznałem Świętego Mikołaja? to magiczna świąteczna opowieść, która wciąga od pierwszej zapisanej kartki. Czytelnicy dowiedzą się z niej wiele na temat Świętego Mikołaja i być może rozwieją swoje wątpliwości, co do jego istnienia. Jackson chłopiec, który przyłapał Mikołaj na "gorącym uczynku" postawi mu trudne pytanie "Jak to wszystko się zaczęło? Jak zostałeś Świętym Mikołajem?" Czy jesteście gotowi na te historię?

 • Mopsik który chce zostać
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Pies,  Świąteczne

  Mopsik który chce zostać elfem

  Losy mopsiczki Peggy śledzimy od początku jej historii, tym razem w tytule Mopsik który chce zostać elfem. W grudniowym, świątecznym klimacie towarzyszymy rodzinie, dzieciom Chloe, Ruby oraz Finnowi i ich rodzicom. Zbliża się czas listu do Mikołaja. Najmłodsza Ruby nie ma problemy ze spisaniem marzeń, Finn zdaje się być za duży, ale to Chleo zdaje się mieć kłopot. Chce po prostu spędzić święta z całą rodziną. Za to mama nieoczekiwanie wygrywa wycieczkę do Laponii na czas świąt. Dzieci są przeszczęśliwe, ale ... okazuje się, że tata będzie musiał pracować całe święta.

 • w dżungli w kosmosie
  9 - 12,  Komiks,  Kosmos,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  24 godziny w dżungli oraz 24 godziny w kosmosie – komiksy popularnonaukowe

  Komiksy coraz śmielej zajmują miejsce w ofercie popularnonaukowej dla dzieci. Dziś dwie, genialne komiksowe książki. Nas zachwyciły. Oto 24 godziny w dżungli oraz 24 godziny w kosmosie. Pięknie wydane historie obrazkowe, które zabierają czytelników do centrum badań naukowych w sercu dżungli na Borneo oraz na stację kosmiczną w przestrzeni kosmicznej. Oba tytuły dostarczają wiele informacji oraz ciekwaostek w prostych, jasno sformowanych tekstach, w kolorowy, zajmujący sposób. To zupełnie nowy sposób przekazywania dzieciom wiedzy.

 • Alfred Wiewiór
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Zwierzęta

  Alfred Wiewiór i Posążek Faraona

  Alfred Wiewiór powraca w kolejnej pełnej detektywistycznych zagadek przygodzie. Tytuł Posążek Faraona zdradza kierunek śledztwa. I tym razem zwierzęta będą miały łapki pełne roboty, podejmą zupełnie nowe wyzwania. Ciekawa, nieoczywista fabuła wkręci małych czytelników oraz zachęci do samodzielnego czytania. Bohaterzy mimo swoich "niedoskonałości" poradzą sobie doskonale.

 • Smocza Straż
  6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Fantasy,  Przygodowe

  Smocza Straż. Legenda Zabójcy Smoków

  Legenda Zabójcy Smoków to książka, która na pierwszy rzut oka zachwyca pięknym wydaniem. Obcując z książką, czytelnik poczuje się wyjątkowo, a otwierając wkroczy do świata pełnego baśniowych stworzeń, legend, tajemnic. Ta opowieść jest dodatkiem do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru. To historia pierwszego zabójcy smoków, który na wezwanie króla miasta Salony stoczył zapierające dech w piersiach walki. Walki ze strasznymi, siejącymi grozę potwormi. Odważne czyny, rozpalały wyobraźnię mieszkańców królestwa i uczyniły z Konrada, syna szewca, wielkiego Legendnika. Czy chcecie poznać Legendą Zabójcy Smoków?

 • Szym Pansik
  3 - 5,  Komiks,  Uczucia i Obyczaje

  Szym Pansik Zostawcie Mnie!

  Zupełnie przypadkowo natknęłam się na komiks dla młodszych dzieci z serii Szym Pansik pod tytułem Zostawcie mnie! Przyznam, że skusiły mnie świetne ilustracje. Od razu pomyślałam, że tekst również taki właśnie będzie. I nie zawiodłam się. Całość jest zabawna, lekka ale nie stroni od emocji i porusza ważne tematy. Nie bez przyczyny Szym Pansik to bohater bestsellera „New York Timesa”, który co prawda tu występuje w komiksie, ale wcześniej gościł na stronach serii picture book`ów.

 • Czytam sobie
  3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne

  Seria Czytam Sobie ma już 10 lat

  Pamiętam kiedy dla mojego syna sięgałam po pierwsze tytuły z serii Czytam Sobie. Czas ucieka niebywale, a ta wyjątkowa Czytam sobie w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny! W tym czasie mali czytelnicy mogli cieszyć się wciąż nowymi, inspirującymi tytułami. Czytam Sobie to niezwykle przemyślany program do nauki czytania dla dzieci, któremu towarzyszą zarówno książki jak i ciekawe wydarzenia promujące czytelnictwo. W zależności od umiejętności dziecka można sięgnąć po tytuły z poziomu pierwszego, drugiego lub trzeciego.

 • Opowieści ze świetnika
  3 - 5,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Opowieści ze Świetnika zabawne historyjki dla maluchów

  Oto przed Wami drugi tom Opowieści ze Świetnika. Sympatyczna banda zwierzaków, mieszkańców świetnika znowu z optymizmem poradzi sobie z wyzwaniami. Znani już dzieciom bohaterzy: Kacper wiewiór, szczur Zadymka, jeżynka Antosia, sroka Kraksa oraz "gościnnie" żaba Smęciucha będą bawić, ale też uczyć małych czytelników. Bo oprócz zabawnych historii dnia codziennego ze świetnika, Kacper (nasz narrator) wplata ważne wątki. Na przykład instruuje jak wykorzystywać i dawać drugie życie przedmiotom, jak samodzielnie wykonać potrzebne przybory czy też jak zrobić przenośny ogródek. Wszystkie te eko triki są proste do wykonania przez dzieci z małą pomocą osoby dorosłej. Książka pełna kolorowych, pozytywnych ilustracji.

 • Iga i Zaczarowany Miś
  3 - 5,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot

  Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot to książka, która prawdziwie mnie wzruszyła. Urocza opowieść o dziewczynce o imieniu Iga, która tego właśnie dnia ma wymarzone urodziny. Widzimy szczęśliwą rodzinę, wspaniałe prezenty, imprezę z piętrowym tortem, jednak coś jest nie tak. Iga dostrzega, że jej przedszkolny kolega jest bardzo smutny. Jest skrępowany prezentem, który ofiarowuje koleżance. Wcześniej tego dnia Iga dostaje od dziadka pluszowego misa, a właściwie misiową Nastkę. Według Igi, Nastka jest magiczna i odegra w tej historii nie małą rolę. To książka o empatii, dostrzeganiu drugiej osoby oraz o pomaganiu i radości która z niej płynie. O tym jak pięknie można zmienić świat.

 • co się dzieje w lesie
  3 +,  6 - 8,  Wyszukiwanki

  Co się dzieje w lesie – wyjątkowa wyszukiwanka

  Co się dzieje w lesie to książka wyjątkowa, która spodoba się najmłodszym miłośnikom przyrody. Dzieci znajdą w niej aż szesnaście leśnych historii. Są to uchwycone kadry z życia Misia i jego przyjaciół. Na tych pełnych szczegółów ilustracjach ukryto ponad dwieście obiektów. Zadaniem dzieci jest je odnaleźć. Każda z ilustracji rozpoczyna się wierszem, który wprowadza w to, co dzieje się na danym obrazie. Karty pełne kolorów, detali, pozytywnych emocji oraz zwierząt zachwycają. Podczas lektury czytelnicy będą towarzyszyć zwierzątkom w dzień i w nocy, latem, jesieniom oraz zimą, w deszczu i słońcu. Pojawiają się wszystkie odcienie zieleni, a co najważniejsze wszyscy bohaterzy tej opowieści pięknie żyją razem i obok siebie.

 • Młodzi Przyrodnicy
  6 - 8,  Przyrodnicze,  Ptaki,  Zwierzęta

  Młodzi Przyrodnicy: Pająki oraz W Górach

  Przedstawiam wam kolejne inspirujące przyrodnicze tytuły z serii Młodzi Przyrodnicy: W górach oraz Pająki. Walory edukacyjne tej serii są oczywiste dla tych co znają i czytają. Jeśli jeszcze nie mieliście tej przyjemności to zapraszam do wnętrza. Jak zawsze podręczny format, starannie dobrane ilustracje tak, aby wybrane gatunki pokazać jak najtrafniej.

 • Czytanie jest super
  6 - 8,  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Uczucia i Obyczaje

  Czytanie jest Super o zaletach czytania

  Zajrzyjcie ze mną do przefajnej książki Czytanie jest Super. Jak tytuł słusznie sugeruje, znajdują się w niej wszystkie argumenty za tym, aby czytać i to jak najwięcej. To zabawna historia o tym, jak z trzydziestu dwóch liter alfabetu powstają „wszystkie książki, które kiedykolwiek przeczytasz„. Od malucha, który uczy się pierwszych słów, przez starszaka, który poznaje litery alfabetu, aż do młodego człowieka, który dzięki książkom uczy się samodzielnie myśleć i odróżniać dobro od zła. Z tej książki dzieci dowiedzą się ile przygód na nich czeka jeśli tylko odważą się wkroczyć do krainy Alefajnie. Czytanie jest Super jest zabawnie napisane i z lekkością zilustrowane. Kolorystyka utrzymana w tonacji zielonej. Książka skłania do…

 • Orangutan i Tukan
  3 - 5,  Przygodowe,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Orangutan i Tukan – Zaginiona Lama

  Orangutan i Tukan oto zupełnie wyjątkowa książka, a dokładnie pierwsza część w serii pod tytułem Zaginiona Lama. Przyznam, że kiedy zobaczyłam ten tytuł poczułam, że bardzo chciałabym go przeczytać ze swoim synem. Ujęli nas bohaterzy tej historii oraz mądre ponadczasowe przesłanie, które zastanawia. Choć niby każdy wie, że "trzeba nam przyjaciół, chociażby jednego!" , to warto sobie to przypomnieć, a już szczególnie opowiedzieć dziecku ile w tym stwierdzeniu prawdy i jak wartościowy jest przyjaciel. A może powinnam napisać bezcenny?

 • 3 - 5,  Edukacyjne

  Elementarz oraz Ćwiczenia dla 4 – latka

  Dziś zajrzymy do edukacyjnych książeczek Elementarz oraz Ćwiczenia dla 4-latka. To wzajemnie uzupełniający się zestaw edukacyjny, który jest kontynuacją serii Krok po kroku. Elementarz to książeczka wydana w sztywnej oprawie, w którym na dzieci czekają krótkie teksty i aktywujące zadania. Ćwiczenia to miękka, zeszytowa okładka i zdecydowanie więcej zdań, ćwiczeń. Na końcu obu książeczek znajdują się naklejki do wykorzystania w trakcie zabawy i nauki. Książeczki są bardzo przyjazne w odbiorze. Wykorzystane do zobrazowania zdań grafiki są starannie i ze smakiem dobrane.

 • Drzewa
  6 - 8,  9 - 12,  Przyrodnicze

  Drzewa – o tym jak niezwykłą mają moc

  Przy wyjątkowej okazji Światowego Dnia Drzewa, które obchodzone jest 10 października zajrzyjcie ze mną do książki Drzewa. To właśnie one są jej głównym bohaterem. Majestatycznym, pokazanym w wielu aspektach. Różnorodnym oraz niezwykle ważnym dla przyszłości. Bardzo długo czekałam aż drzewa pojawią się na naszej półce. Tym bardziej cieszy mnie, że moment ten zbiegł się z datą w kalendarzu.

 • Atlas Podróżników
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Wielcy Ludzie

  Atlas Podróżników. Historie Wypraw na Krańce Świata

  Gości dziś u nas Atlas Podróżników. Historie Wypraw na Krańce Świata. Pięknie wydana książka o tym jak odważni i nieustraszeni odkrywali świat. Czytelnicy poznają postacie, które nie są powszechnie znane w świecie podróżników, a nawet pojawi się teza, że "słynni odkrywcy być może wcale nie byli pierwsi". Podoba mi się stwierdzenie, że dawne "odkrycia" należałoby raczej traktować jako "spotkanie różnych kultur". Należy pamiętać, że owe "odkrywanie" często było krwawe oraz pełne przemocy wobec ludzi zamieszkujących nieznane wcześniej tereny. Jeśli szukacie czegoś inspirujące na nadchodzący weekend, to Alas Podróżników jest ich pełen i zabierze was na odlegle lądy i oceny.

 • Książki o psach
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Pies

  Książki o psach czyli o jamniku Draniu i uroczej Lottcie

  Dziś u nas książki o psach. Zapraszam do przemiłej lektury dwóch cudownych tytułów: Drań czyli moje życie z jamnikiem oraz Lotta czyli jak wychować ludzkie stado. Obie książki to historie oparte na wspomnieniach autorki o jej psich domownikach. Piękne zapiski rozczulają, a zwariowane przygody wywołują uśmiech na twarzy. Jeśli rozważacie psa w domu, to koniecznie przeczytajcie te dwie książki o psach. Poznacie wszystkie psie blaski i cienie, choć oczywiście blasków jest zdecydowanie więcej.

 • Pola i Piotruś
  0 - 3,  Uczucia i Obyczaje

  Pola i Piotruś – nowe tytuły w serii dla maluchów

  Seria Pola i Piotruś wraca z nowymi tytułami. Ulubiona przytulanka oraz Urodziny poruszają tematy bliskie małym dzieciom. Pełne optymizmu, uśmiechu oraz kolorowych ilustracje zapraszają do wnętrza. Książki starannie wydane, cieszą oko. Grube i solidne okładki nadają się w sam raz dla małych rączek. Pola i Piotruś to para przyjaciół, która nigdy się nie nudzi.

 • Podróże z Pazurem
  9 - 12,  Edukacyjne,  Ekologiczne,  Komiks,  Pies,  Przygodowe

  Podróże z Pazurem – powieść komiksowa na czterech łapach

  Komiksowe przygody pod tytułem Podróże z Pazurem to prawdziwa historia, której autorami są podróżnicy oraz ich czworonożny adoptowany przyjaciel Snupek. Jak piszą na swojej stronie podróżezpazurem, ich pies… „Snupi zawitał już w 37 krajach, na 5 kontynentach. Przepłynął ponad 3200 mil morskich, przekraczając Ocean Atlantycki z Maroka do Brazylii, a także rzekę Amazonkę. Przejechał ponad 50 tys. km (z czego 40 tys. autostopem), a licznik wciąż bije, bo od 4 sierpnia 2017 r. jesteśmy w podróży dookoła świata”. Imponujące, prawda? W naszym domu pies Ivo pojawił się kilka miesięcy temu, dlatego z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wskazówki podróżników. Podróż do około świata w towarzystwie włochatego przyjaciela, podróżnicy spisali w powieści komiksowej.…

 • Jesień w świecie przyrody
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Młodzi Przyrodnicy – Jesień w Świecie Przyrody

  W serii Młodzi Przyrodnicy czas na Jesień w Świecie Przyrody. Zarówno w książce jak i za oknem możemy cieszyć się tą kolorową i różnorodną porą roku. Lato odchodzi, pozostawiając nam dni coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze. Jednak ta książka o Jesieni zachęci młodych czytelników do spacerów oraz spotkań z przyrodą. Dzieje się teraz mnóstwo w parkach i lasach. Trwają przygotowania do zimy, zwierzęta gromadzą zapasy, ptaki odlatują do ciepłych krajów, drzewa i krzewy zmieniają kolory. Jest pięknie i o tym wszystkim opowiada Jesień w świecie przyrody. Co wyróżnia na plus to wydanie to mnóstwo ciekawych zdjęć.

 • Poławiaczka pereł
  9 - 12,  Podwodny Świat,  Przygodowe

  Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka

  Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka to opowieść, która wciąga nie tylko pod powierzchnię wody, aby wydobyć cenne perły. Tę historię chce się przeczytać do końca, ponieważ jej zakończenie jest nieoczywiste. Możemy się tylko domyślać jak potoczą się losy głównej bohaterki Mirandy, która jest tytułową poławiaczką pereł. To niesłychanie silna postać, która zmierza do celu. Minie trochę czasu zanim zda sobie sprawę, co tak naprawdę jest dla niej ważne. W drodze do tego okrycia będziemy jej towarzyszyć wraz z innymi ciekawymi postaciami będącymi częścią tej przygody.

 • Akademia Mądrego Dziecka
  6 - 8,  Edukacyjne

  Akademia Mądrego Dziecka: Wycieczka po Mózgu oraz Co robimy gdy Śpimy?

  Akademia Mądrego Dziecka tym razem dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Doceniona przez rodziców, lubiana przez małych czytelników seria edukacyjnych książeczek "rośnie" razem z dziećmi. W ramach cyklu Chcę Wiedzieć Więcej pojawiły się dwa tytuły: Co robimy gdy śpimy oraz Wycieczka po Mózgu. Obie propozycje wyróżnia jakość wydania, ciekawa szata graficzna z charyzmatycznymi bohaterami wziętymi z wnętrza naszego ciała jak również wnikliwe omówienie zagadnień.

 • Układ Słoneczny
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Komiks,  Kosmos

  Naukokomiks – Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie

  Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie to zaskakujące połączenie astronomicznej wiedzy z komiksem oraz sporą dawką humoru. Wszystko dzieje się w wyobraźni. Chorą Sarę odwiedza szkolna koleżanka, która postanawia wyleczyć przyjaciółkę z nudy. Wyciąga książkę o kosmosie i tak zaczyna się historia o poszukiwaczach przygód podróżujących przez Układ Słoneczny. Dziewczyny wymyślają kosmiczny pojazd o silnikach napędzanych entuzjazmem jak również kompletują załogę. W jej skład wchodzą kosmiczne, domowe zwierzaki: pies Riley (kapitan), chomik Fortynbras (inżynier pokładowy), kot Mruczek (kosmiczny kociak) oraz wąż Pan Pełzacz (oficer do spraw naukowych). Celem załogi jest odbycie kosmicznej podróży przez Układ Słoneczny oraz dostarczenie informacji o dokonanych odkryciach. Po to, aby chora Sara przestała się nudzić.

 • Totalnie Wszystko o kosmosie
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Kosmos

  Totalnie wszystko o Kosmosie i innych Galaktycznych Faktach

  Totalnie wszystko o Kosmosie ... cóż to za kosmiczna książka. Młodzi miłośnicy zagadnienia przeczytają ją jednym tchem. Z uwagi na zastosowany styl graficzny, trochę komiksowy i zwariowany, tekst właściwie czyta się sam. Jest mnóstwo frajdy podczas wertowania książki. Lekki styl i umiejętne opisanie trudnego bądź co bądź tematu, sprawia że kosmos odkrywamy na nowo. Jest niezwykle kolorowo, niby chaos ale jakże przemyślany.

 • Wisła
  9 +,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Wisła – królowa polskich rzek

  Bardzo byłam ciekawa książki Wisła, jednak zasób informacji przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. "Spotykam się" z Wisłą niemal codziennie, czasem z bliska, czasem z dalek. Z samochodu, roweru i z perspektywy pieszego. O tym, że jest najdłuższą rzeką w Polsce (1047 km) wie pewnie każde dziecko począwszy od przedszkolaka, o tym, że kończy swój bieg u ujścia Bałtyku również. Jak również o tym, że jest pełna niebezpieczeństw. Jednak z książki dowiedziałam się całe mnóstwo nieznanych mi faktów i naprawdę z ogromną przyjemnością posiadłam tę wiedzę. Zachęcam do lektury i starszych i młodszych czytelników. Dzieciom z pewnością książka przyda się do szkoły. Przekazywana wiedza opatrzona jest ilustracjami, dzięki którym łatwiej zapamiętać informacje,…

 • 6 - 8,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt

  Dopiero co zdradzałam wam Dzikie Sposoby na przetrwanie w świecie zwierząt, a teraz pokażę wam książkę Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt. Świat przyrody jest tak niesamowity, że można o nim bez końca. My bardzo lubimy. Zresztą cała ta wiedza przydaje się potem podczas podróży, nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Na samym początku obrazkowy spis treści. Znajdziecie w nim informacje o tym, jakich trzynaście grup stworzeń poznacie za chwilę. Dalej jeszcze odrobinę wprowadzenia i definicje ściśle związane z omawianym trującym zagadnieniem, na przykład trucizny bierne i czynne.

 • Escape Room
  6 - 8,  9 - 12,  Dzieci,  Przygodowe

  Escape Room. Znajdź odpowiedź. Uratuj świat

  Escape Room to przygoda piątki dzieciaków: Ami, Adjoi, Oscara, Ibrahima oraz Min w domu zagadek. Wartka akcja zaczyna się właściwie zaraz od pierwszych kart książki. Dzieci poznają się wchodząc do najtrudniejszego z Escape Room`ów. Ich zadanie brzmi "Ocalić świat". Młodzi gracze są nastawieni niezwykle entuzjastycznie, ale ich optymizm szybko zostanie ostudzony. Wnętrze Escape Roomu okażę się inne, iż oczekiwali. Mroczne i pełne niebezpieczeństw.

 • Przestańcie się kłócić
  3 - 5,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Przestańcie się kłócić!

  Przestańcie się kłócić to prosta historia o uczuciach dla najmłodszych dzieci. Targane emocjami Maluchy często nie radzą sobie z wyrażeniem tego, co jest dla nich ważne. Warto uczyć dzieci od najmłodszych lat, aby potrafiły zadbać o siebie z szacunkiem dla innych. W bohaterów tej opowiastki wcielają się zwierzęta: szakal Feluś, zebra Albert oraz małpka Zyzio. Nas przykładzie ich relacji dzieci zobaczą do czego prowadzi upór, kłótnie, a nawet bójka, zamiast rozmowy. Naszej zwaśnionej trójce przyjdzie z pomocą żyrafa Teresa. Historia skończy się dobrze, a na końcu padnie magiczne słowo Przepraszam. Uważam, że to bardzo pięknie, prosto i mądrze napisana książka, w której "Kłótnia wydala owoc - nazwy się Zgoda".

 • Dziki Poradnik Przetrwania
  6 - 8,  9 - 12,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Dziki Poradnik Przetrwania – mega porcja wiedzy o zwierzętach

  Dziki Poradnik Przetrwania czyli wszystko o tym, jak zwierzęta chronią i przystosowują się do otaczających je warunków, aby przetrwać. W książce zadziwiające fakty na temat stworzeń z całego świata. Od morza, przez lądy, pustynie, lasy, drzewa. Od małych do dużych. To "megaporcja wiedzy o zwierzętach". Autorka wyjaśnia czytelnikom jak to jest, że natura wyposaża stworzenia w konkretne, potrzebne im cechy. Czym są geny, mutacje albo cechy, a co oznacza ewolucja? Między innymi te pojęcia zostaną objaśnione w wstępie. Dziki Poradnik Przetrwania podzielono na sześć lekcji, w tracie których miłośnicy przyrody poznają wszystkie chyba techniki kamuflażu i obrony przed pożarciem. "Przewodnikiem" po książce jest mały robaczek. "Wyobraź sobie, że patrzysz na…

 • 9 - 12,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Przygodowe

  Klub Poszukiwaczy Przygód

  W trakcie wakacyjnego czytania natrafiliśmy na świetną serię Klub Poszukiwaczy Przygód. To seria dla dzieci lubiących przygody i zagadki, wydana już ładnych parę lat temu, a w niej aż pięć tytułów. Nie mniej dla nas była fantastycznym odkryciem. Historia opowiada jest z perspektywy chłopca Przemka Więcławkiego. To główny bohater ale towarzyszą mu koledzy Bazyl, Muffin, Rodzynek tworząc Klub Poszukiwaczy Przygód. W kolejnych przygodach do chłopców dołączają dziewczynki Miśka i Tola.

 • Przyjaźń
  9 - 12,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Przyjaciele na śmierć i życie

  Przyjaciele na śmierć i życie to książka, od której trudno się oderwać. To historia o przyjaźni nastolatków, których inność sprawia, że wśród rówieśników czują się nieswojo. W pojedynkę ciężko udźwignąć ciężar swojej odmienności, dorastania, samotności, kłopotów z rodzicami. Z przyjaciółmi to zupełnie co innego. Wszystko staje się prostsze, a przyjaciele potrafią zrozumieć jak nikt. Historia zaczyna się w szkole w chwili gdy poznajemy Francisa. On natomiast w czasie szkolnej przerwy poznaje Jessicę, dziewczynkę, która okazuje się być duchem. Mimo to, chłopiec nic a nic się nie boi, a rozmowa klei się jak nigdy. Dzieciaki szybko odnajdują nic porozumienia i umawiają się na później. Mimo, że z pozoru nic ich nie…

 • Lasse i Maja
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Komiks

  Biuro detektywistyczne Lassego i Maji na wakacje

  Biuro detektywistyczne oraz Lasse i Maja to bohaterzy, których dziecięcym miłośnikom zagadek detektywistycznych nie trzeba przedstawiać. Chciałabym wam jednak pokazać Wakacje z Lassem i Mają, specjalne wakacyjne wydanie z opowiadaniami i zagadkami oraz jeden z ostatnich komiksów Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. U nas ksiązki jak zawsze przeczytane jednym tchem, nie zawiodły i tym razem. Świetna zabawa dla młodszych czytelników. Znajome postacie czyli przedziwni mieszkańcy miasta. Jestem przekonana, że wielbiciele Lassego i Maji mają swoich ulubionych bohaterów. Charakterystyczne ilustracje, które jednych śmieszą, innych denerwują, ale wszystkim wpadają w oko i zapadają w pamięć.

 • Instrukcja Obsługi Przyszłości
  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Ekologiczne

  Instrukcja Obsługi Przyszłości

  Dziś Instrukcja Obsługi Przyszłości, niezwykle ciekawa lektura dla czytelnika, który stawia sobie pytania o przyszłość naszej planety i nas ludzi. Sporadycznie dzielę się tytułami dla starszych odbiorców, ale ta książka jest niezwykła i warta uwagi. Otwiera oczy na wiele kwestii. Sprawiła, że zaczęłam mocno zastanawiać się nad przyszłością. Autorka, Arleta Szpura prowadzi dyskusję i stawia pytania, na które odpowiadają specjaliści i aktywiście w dziedzinie ochrony środowiska, technologii, miasta przyszłości, odżywiania, psychologii, współpracy czy biznesu. Dowiedziałam się z tej publikacji wiele ciekawych faktów i zmian, które zachodzą na świecie. Trendów, których ze swojej perspektywy nie mogłam dostrzec.

 • Akademia Mądrego Dziecka
  0 - 3,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Podwodny Świat,  Przyrodnicze

  Akademia Mądrego Dziecka – Las oraz Ocean

  Dziś u nas nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka. Dwa przyrodnicze tytuły Niesamowity Spacer Las oraz Niesamowity spacer Ocean. To bardzo dobrej jakości kartkówki dla dzieci. Znajdują się w nich krótkie treści opisujące otaczającą dzieci rzeczywistość, kolorowe ilustracje pełne detali do oglądania oraz śledzenia paluszkiem ale również ciekawe ruchome elementy. Jednym z kolorów, które wykorzystano do wytłoczenia ilustracji jest srebrny, który sprawia że obrazy się mienią i przykuwają uwagę smyków. Las to spotkanie z leśnymi zwierzętami. Ich śmieszne, uśmiechnięte mordki sprawią, że dzieci z pewnością je polubią. Natomiast Ocean to już stworzenia morskie, meduzy, żółwie, oczywiście rybki. W serii Niesamowity spacer są również tytuły: Pod Ziemią, Łąka, Pod gwiazdami oraz…

 • Detektyw na wakacjach
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Na Wakacje

  Detektywi na wakacjach

  Detektywi na wakacjach to seria detektywistyczna, która wciągnie czytelników w świat zagadkowych przygód. Tym razem bohaterzy Tuba (dziewczyna) i Patefon (chłopak) podążają śladem złoczyńców (różnych) w czasie wakacyjnego obozu nad morzem. Mimo wolnego czasu i planowanego relaksu na plaży, zmysł detektywistyczny dzieci nie pozwala im na odpoczynek. Przyjaciele szybko wikłają się w nowe śledztwa.

 • 6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przyrodnicze

  Przewodnik dla dzieci – Dobra Nasza! Polska

  Zastanawiacie się jak zachęcić dzieci do zwiedzenia i do opuszczenia wygodniej kanapy? Z przewodnikiem dla dzieci Dobra Nasza Polska to będzie łatwe. Genialne, pełne ciekawostek wydanie opatrzone mnóstwem kolorowych grafik oraz zróżnicowanych czcionek. Ciekawe jest również to, że miejsca są uporządkowanie tematycznie, a nie geograficznie jak to zwykle bywa. Pierwszy rozdział to wędrówka "Szlakiem zamków i pałaców", potem "W rytmie miast" przez całą Polsce. W dalszej części wpisu poznacie wszystkie tematyczne kategorie. Przewodnik to gruba księga pełna wiedzy o przyrodzie, budowlach, ludziach, legendach oraz konkretnych "namiarach" z adresami do ciekawych miejsc. To źródło inspiracji oraz prawdziwa zachęta do wyruszenia na szlak. I te zaokrąglone rogi...

 • Odkryj swoją wyjątkowość
  6 - 8,  9 - 12,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Odkryj swoją wyjątkowość – książki, które wspierają dzieci

  Jako rodzice lub opiekunowie z pewnością czasami doświadczacie bezsilności, kiedy wasza pociecha ma spadek "mocy" i wiary w siebie. Wtedy wszystko wydaje się być czarne, nie białe, ani nawet lekko szare. Trudno wtedy dobrać odpowiednie słowa, aby wesprzeć dziecko, które w naszych oczach jest najwspanialsze na świecie, a ono samo tego nie widzi. Proponuję dziś kilka książek pod hasłem Odkryj swoją wyjątkowość, które mogą pomóc dziecku przepracować swoje zwątpienie. Płynie z nich dużo pozytywnej energii oraz optymizmu. Wykonując wspierające, kreatywne i zaangażuje zadania dziecko zrozumie, co wpływa na jego gorsze samopoczucie i być może odkryje jak takich sytuacji unikać. Obejrzyjcie ze mną wnętrza książek, być może okażą się wam pomocnym…

 • Ekokomiks
  6 - 8,  9 - 12,  Ekologiczne,  Komiks,  Podwodny Świat,  Przyrodnicze

  Ekokomiks: Po co nam Lasy? Po co nam Oceany?

  Znacie Ekokomiks Po co nam Las? lub Po co nam Ocean? Chciałabym zachęcić dzieci do tej niesamowitej lektury pełnej wiedzy o lesie i jej mieszkańcach oraz bezkresnych oceanach pokrywających ponad 70% naszej planety. Książki, a dokładniej Hubert nasz przewodnik opowiada o złożoności świata przyrody oraz porusza wiele eko tematów. W Ocenach dzieci odbędą podróż aż na samo dno oceanu, natomiast w Lesie poczują, że każda wizyta w lesie jest jak podróż w czasie. Oba tytuły w bardzo przystępny sposób przekazują wiedzę jak również objaśniają zjawiska przyrodnicze. Zaciekawiają, odkrywają świat. Po co nam Lasy? Razem z bohaterami ekokomiksu czytelnicy odbędą wędrówkę przez lasy Ardeny, jednego z najstarszych pasm górskich w Europie.…

 • Przewodniki dla dzieci
  Dla Rodziców,  Przewodniki

  Przewodniki dla dzieci: Ucieczki z Miasta i Nie wszystko o Straszeniu

  Przewodniki stworzone z myślą o dzieciach, opiekunach i rodzinnych wyprawach to prawdziwy skarb podczas wakacji, choć nie tylko wtedy. Można z nich przecież korzystać cały rok. Polska Ucieczki z miasta - opasła książka pełna wiedzy, praktycznych informacji oraz wskazówek i takie też lubię najbardziej. Ciekawostką jest również druga książka, o której chcę wam opowiedzieć - To Nie Wszystko o Straszeniu. Przewodnik dla Młodych tropicieli Duchów w Polsce. To książka, która również zaprasza w podróż, choć nieco inną. Zaskoczyła nas bardzo pozytywnie.

 • Kapitan Fox
  6 - 8,  Piraci,  Przygodowe

  Kapitan Fox pirat z Wyspy Mgieł – niezwykła seria o piratach i przyjaźni

  Kapitan Fox i jego pirackie przygody poruszają dzięcięcą wyobraźnię, prowadzą myśli do odległych, minionych, mrocznych czasów. Lubimy czytać o piratach, również dlatego, że nie wszystko jest tam poprawne. Kapitan Fox to znaleziona historia, która nas zaskoczyła niezwykle pozytywnie. Bohaterami są zwierzaki. Kapitan Fox to szlachetny, odważny lis przewodzący czterdziestu siedmiu śmiałym piratom: myszom, królikom... To saga o tym jak po Wielkiej Wojnie Żółtych Bagien, jaszczurki przejmują władzę nad Portem Rat, w Crocodile City. Cesarstwo Wielkiej Jaszczurki jest bezlitosne, a na czele jego floty stoi bezwzględna admirał Sybilla Snake - postrach siedmiu mórz. Myszy żyją pod jarzmem gadów.

 • Wakacje
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Na Wakacje,  Przyrodnicze

  Książki na wakacje dla dzieci – przyroda

  Oto zapowiadane książki na wakacje z przyrodą. Jeśli wasze dzieci czują się lepiej w tematach związanych z naturą, a mniej w wyzwaniach matematycznych, oto dla nich propozycja. Bardziej artystyczne oraz spokojne dusze znajdą tu coś, co umili im wakacyjny czas. Nuda jest super, ale czasami warto ją dobrze spożytkować i dowiedzieć się czegoś ciekawego. Fajnie jest dobrać lekturę do miejsca, do którego udajemy się z rodziną na wakacje. Czy morze, czy może las, albo po prostu basen lub trawka, warto to wziąć pod uwagę. Przy okazji zabawy z książką, ciekawostki same wejdą do głowy w przyrodniczych okolicznościach.

 • Książki na wakacje
  6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Na Wakacje

  Książki na wakacje dla dzieci – do łamania główki

  Mam dla was kilka propozycji na książki na wakacje "do łamania główki". Takie książki to skarb, gdy czas wolny się dłuży, leżycie na plaży lub gdy pogoda spłata figla. W swoim zestawieniu postawiłam na różnorodność. Znajdziecie tu wszystko: krzyżówki, wyszukiwarki, ciekawostki, bazgranie oraz wyzwanie dla szarych komórek. Jeśli chodzi o format to też jest rozmaicie.

 • Dolina Muminków
  3 - 5,  Aktywizujące,  Bajkowe Stworzenia,  Kreatywne

  Dolina Muminków – książka do wyklejania

  Czy wśród waszych dzieci są miłośnicy Doliny Muminków? Założę się, że tak! Otóż pojawiła się przepiękna książeczka do wyklejania, która dzieci zaskoczy. Dolina Muminków to propozycja dla najmłodszych dzieci, w której znajdą swoich ulubionych muminkowych bohaterów oraz mnóstwo naklejek do wykorzystania. We wnętrzu znajduje się osiem pięknych scen, które dzieci mogą kreatywnie zaprojektować. I to nie raz, bo specjalny papier pozwala na łatwe odklejanie i ponowne naklejanie. Poza tym błyszczący papier sprawia, że wszystko wygląda pięknie i jakby nabiera głębi i kształtu.

 • Mała Nina i Wakacje
  9 - 12,  Dzieci,  Na Wakacje,  Uczucia i Obyczaje

  Mała Nina i wakacje

  Mała Nina i wakacje to kontynuacja opowieści o codzienności małej dziewczynki oraz jej rodziny i przyjaciół. Tym razem spotykamy się z Niną w momencie kiedy rok szkolny właściwie się kończy, dzieci dostają świadectwa i rozpoczyna się najfajniejszy dla dzieci czas roku - wakacje. Nina ma jechać z mamą nad morze, a z tatą w góry. Jej rodzice są rozwiedzeni i dziewczynka dzieli swój czas między oboja rodziców. Urok książki polega na tym, że przedstawia cudowną spontaniczną, dziecięcą szczerość. I oczywiście dziecięcy punkt widzenia, często zasadniczo różniący się od dorosłego. Mała Nina i wakacje sprawiła nam ogromną radość, ponownie przyniosła porcję zdziwienia, kupkę śmiechu i ogólnie dużą przyjemność z czytania. Polecam…

 • Kosmiczne Wyzwania
  9 - 12,  Edukacyjne,  Kosmos

  Kosmiczne Wyzwania – Jak budować statki … i spełniać marzenia

  Kosmiczne Wyzwania to wiedza oraz świetnie opowiedziana historia o spełnianiu marzeń. To również opowieść o wytrwałości w dążeniu do wielkiego celu, aby stać się częścią zespołu, który odkrywa kosmiczne przestworza i buduje kosmiczne maszyny. Autorem książki jest Artur Bartosz Chmielewski, syn Papcia Chmiela stworzyciela Tytusa, Romka i Atomka, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. W Kosmicznych Wyzwaniach razem z kosmicznym inżynierem z Polski, pracownikiem NASA czytelnicy poznają wiele ciekawostek na temat pracy oraz wyzwań jakim muszą sprostać konstruktorzy obiektów oraz urządzeń kosmicznych: lądowników, łazików czy teleskopów. Kosmiczne Wyzwania to taka książka, od której trudno się oderwać, która powinna znaleść się na dziecięcej półce. Inspiruje, uczy i bawi w inteligentny sposób.…

 • Warszawa Ucieczki z Miasta
  Aktywizujące,  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przyrodnicze

  No to hop za miasto – Warszawa Ucieczki z Miasta

  Sezon wakacyjny rozpoczęty, a dla tych co planują wycieczki dalsze i bliższe nim nastąpi upragniony urlop proponuję Warszawa Ucieczki z Miasta. Bogaty, zasobny w propozycje przewodnik prezentujący 64 wycieczki po Mazowszu i nie tylko. Znalazłam w nim wiele inspiracji jak ciekawie, wartościowo spędzić czas na szlaku, nie koniecznie super zatłoczonym. Zalety tego wydania to bardzo czytelna i dobrze zorganizowana przestrzeń i dużo dużo pomysłów. Przewodnik podzielono na trzy części: wycieczki na kilka godzin – na przykład spływ kajakowy Świdrem. na jeden dzień – wrzosowiska w Puszczy Kamienieckiej. na weekend – Łosiostrada w Biebrzańskim Parku Narodowym. Każdy z rozdziałów prezentuje kilkanaście urozmaiconych propozycji. Od obcowania z naturą płynąc na kajaku, czy…

 • Opowieści o niezwykłych budowlach
  6 - 8,  Edukacyjne

  Opowieści o Niezwykłych Budowlach

  Czasem wakacyjne wojaże nie są nam pisane z różnych względów, ale wtedy polecam sięgnąć po inspirującą lekturę, z którą zwiedzimy niemal cały świat. Opowieści o Niezwykłych Budowlach to taka właśnie książka wehikuł. Razem z bocianem Feliksem oraz jego przyjacielem żabą Skoczkiem odwiedzimy odległe oraz bliskie zakątki świata w poszukiwaniu zadziwiających architektonicznych dzieł sztuki. Czytając odwiedzimy wszystkie epoki, niezmiennie doceniając wizję pomysłodawców, kunszt architektów oraz ciężką pracę tysięcy budowniczych. "Raz, dwa, jeden, start"

 • Gry Logiczne
  6 - 8,  9 - 12

  Elektryzujące Gry Logiczne dla dzieci

  Elektryzujące Gry Logiczne to wielkoformatowa książka dla dzieci w wieku 6 - 11 lat skrywająca we wnętrzu 8 ciekawych gier - wyzwań. To świetna wakacyjna alternatywa dla klasycznych gier w zajmujących więcej miejsca pudełkach. Solidne wydanie na twardych stronicach sprawi, że z książki skorzysta nie jedno dziecko. Potrzebne do gry elementy: kostka, pionki, żetony oraz arkusz z naklejkami umieszczono na końcu książki. Doceniam starannie przemyślaną, ciekawą tematykę gier, związaną miedzy innymi z kosmosem, geometrią czy matematyką. Książka oferuje naukę logicznego myślenia, planowania oraz kombinowania. Przed Wami Gry Logiczne. Zajrzyjcie do wnętrza.

 • Dzik Dzikus
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Dzik Dzikus i Świnia Malwina

  Książki Dzik Dzikus i Świnia Malwina pochodzą z serii Zwierzaki wydawnictwa Agora, w której znalazło się dotąd siedem tytułów. Historie o dziku Dzikusie to opowieści ze świata przyrody, wypełnione ciekawostkami. Wartka akcja, w której główną rolę wiodą zwierzęta wciąga. Wiele się można o dzikich nauczyć, ale nie tylko o nich, bo również o innych mieszkańcach lasu. Dzięki Dzikusowi dzieci zbliżą się do natury, będą mogły wczuć się w dziczą skórę oraz przyjrzeć się relacjom jakie panują między różnymi gatunkami. Historie Dzikusa, a następnie Malwiny uczulają czytelnika na los zwierząt. Przekazują niesłychanie ważną prawdę, że wolność i szacunek należą się każdemu żywemu stworzeniu. Podarujcie odrobinę lasu i jego dzikich mieszkańców swoim…

 • Złodziej w Sokole Górskim
  6 - 8,  9 - 12,  Detektywistyczne,  Przygodowe

  Złodziej w Sokole Górskim

  Złodziej w Sokole Górskim to trochę jakby spojrzenie w przeszłość, w której panowały dobre maniery i konwenanse. I choć często tylko na pokaz, przyjemnie jest stać się na chwilę ich obserwatorem. Główny bohater, chłopiec Harrison Beck wyrusza ze swoim wujkiem Natem w czterodniową podróż królewskim pociągiem parowym Sokołem Górskim. Wujek jest pisarzem specjalizujących się w tematyce pociągowej, dlatego też zostaje zaproszony do udziału w ostatniej podróży parowej maszyny. To wyjątkowa podróż ponieważ uczestniczyć ma w niej rodzinna królewska oraz inne ważne osobistości z wyższych sfer. Początkowo Harrison nie jest zachwycony wyjazdem z odrobinę staroświeckim wujkiem, ale w czasie trwania przygody to się zmieni.

 • Krok po Kroku
  0 - 3,  Dzieci,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Zwierzęta

  Krok po kroku książeczki z puzzlami dla najmłodszych dzieci

  Seria sztywnych książeczek Krok po Kroku ujęła mnie pozytywnymi oraz radosnymi emocjami, których dostarcza dzieciom. Teraz stała się bogatsza o dwa nowe tytuły: Zwierzaki oraz Mój Dzień. Książeczki nadal mają formułę zabawnych, krótkich rymowanek łatwo wpadających w ucho malucha. Natomiast we wnętrzu niespodzianka, na dwóch stronach pojawiły się puzzle. Dzięki nim dzieci ćwiczą małą motorykę oraz rozwijają swoje manualne zdolności. Książeczki przyciągają wzrok dziecka kolorowymi ilustracjami, a proste opowiastki pomagają poznawać otaczający świat. Krok po Kroku doskonale sprawdzi się do pierwszego wspólnego czytania z dzieckiem.

 • Bah Bah
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przygodowe,  Przyrodnicze

  Bah Bah – Iran dla dociekliwych

  Bah Bah - Iran dla dociekliwych to siódmy tytuł w serii Świat dla Dociekliwych - wyjątkowych "przewodników" dla dzieci. Książka opowiada o kulturze Iranu, historii, miejscach, ludziach czy zamieszkujących kraj zwierzętach. Opowieść pełna informacji i ciekawostek, napisana prostym językiem. Cudownie się czyta, a dzieci z zainteresowaniem słuchają. Kultura Iranu tak odmienna od naszej intryguje. Berim safar – w drogę! Zachęca czytelników do podróży autor tej wspaniałej książki.

 • Dla Rodziców,  Uczucia i Obyczaje

  The Yes Brain – Mózg na Tak

  The Yes Brain - Mózg na Tak to książka, na którą długo i wytrwale polowałam. Opisuje ona koncepcję Mózgu na tak oraz praktyczne techniki i sposoby przekazania tego życiowego podejścia dzieciom. Ponieważ sama mam z problem z podejściem na "tak", przekazanie takiej postawy dziecku nie jest dla mnie naturalne. Natomiast myślę, że otwarty i radosny umysł w podejmowaniu nowych wyzwań jest w życiu bardzo ważny. Pozwala stać się dzieciom tym kim naprawdę chcą, bez ograniczeń. My rodzice mamy moc obudzenia w dziecku tak zwanej receptywności czyli łatwości przyswajania otoczenia.

 • Co wstrząsa Ziemią
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Co Wstrząsa Ziemią?

  Co Wstrząsa Ziemią to książka pełna żywiołów, których doświadcza nasza planeta Ziemia. Wspaniały, wielkoformatowy atlas pełen wiedzy, infografik oraz ilustracji. Czytelnicy dowiedzą się czym są klęski żywiołowe i jakie konsekwencje za sobą pociągają. Dowiedzą się również o tym, iż człowiek w obliczu potęgi natury staje się bezbronny i najczęściej musi ratować się ucieczką. Niektóre z żywiołów wzmagają się poprzez niekontrolowaną ingerencję człowieka w środowisko. Ważne, aby młodsze pokolenia miały tego świadomość i działały odpowiedzialnie, skoro te minione nie potrafiły zachować umiaru i rozsądku na drodze rozwoju i postępu. Co Wstrząsa Ziemią to zajmująca lektura dla całej rodziny.

 • Lasoterapia dla dzieci
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Lasoterapia dla dzieci – Leśne zabawy na cały rok

  Lasoterapia dla dzieci to niezwykła książka, która dostarcza pomysłów na leśne zabawy o każdej porze roku. Szczególnie fajnie rozpocząć z nią przygodę teraz wiosną, latem kiedy w lesie można odkryć i zrobić tyle ciekawych rzeczy. Autorki zapraszają czytelników na leśne wyprawy, w czasie których dzieci będą odkrywać i bawić się "będąc blisko z naturą". Książka niezwykle kolorowa i angażująca. Na samym początku młodzi czytelnicy znajdą wszystko to, co "w plecaku warto mieć". Czyli bidon, przekąski, lupę ... Następnie objaśnione zostają zasady panujące w lesie. Fajnie, że mowa jest również o zagrożeniu jakim są kleszcze. Książka jest zeszytem, w którym można domalować i dopisać wszystko, co tylko się chce, a zabawę…

 • Wszystkie Kolory Świata
  9 - 12,  Uczucia i Obyczaje

  Wszystkie Kolory Świata i bogactwo różnorodności

  Książka Wszystkie Kolory Świata otula czułością oraz ciepłem już od pierwszych wersetów. To zbiór dwudziestu opowiadań skierowanych do dzieci, które z powodu swojej inności doświadczają przykrości i wykluczenia. Po lekarze książki, uważam że powinny ją przeczytać wszystkie dzieci, aby lepiej zrozumieć różnorodność i jej bogactwo. Książka daje siłę by posiąść odwagę być sobą lub mieć odwagę stanąć w obronie słabszych. Jak pisze we wstępie Przemek Staroń "Naszym celem jest to, aby lękać nie musiał się już nikt".

 • Niedźwiedź w wielkim mieście
  3 - 5,  Zwierzęta

  Niedźwiedź w wielkim mieście

  Niedźwiedź w wielkim mieście to przewrotna historia z humorem dla najmłodszych. Historia pełna zwierząt oraz leśno - miejskich plenerów. To książka, która znalazła się na tak zwanej Liście Białych Kruków (White Ravens), najlepszych książek dziecięcych świata. Lista ta opracowywana jest co roku przez Międzynarodową Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium.

 • Mopsik który chciał zostać wróżką
  6 - 8,  Dzieci,  Pies

  Mopsik który chciał zostać wróżką

  Kontynuujemy przygodę z mopsiczką, czy są tu jej fani? Mopsik który chciał zostać wróżką gości w naszej biblioteczce. To ciepła rodzinna i pozytywna opowieść, o małej suczce Peggi oraz jej rodzinie. Rodzicach oraz trójce rodzeństwa: najstarszej dziewczynki Chleo, młodszej Ruby i chłopca Finna. W kolejnych tomach opowieści, dorastają oraz doświadczają codziennych wyzwań. Zawsze wokół jest wielu rówieśników, a relacje między nimi są równie istotne, co te rodzinne. Tym razem sprawa jest poważna, rodzina angażuje się w ratowanie pobliskiego parku. Dzielnie towarzyszy im Peggy. Jeśli wasze dzieci nie znają jeszcze tej historii, to zapraszam.

 • Matematyka dla dzieci
  6 - 8,  Edukacyjne

  Książki matematyczne dla dzieci

  Dziś chcę wam pokazać Książki Matematyczne dla dzieci. Zebrało nam się kilka wspaniałych książek, które objaśniają krainę liczb, znaków, równań oraz zachęcają do matematycznej zabawy oraz odkrywania królowej nauk. Z książek korzystamy w zależności od potrzeb, wybierając zagadnienia aktualnie przerabiane przez syna w szkole i dostosowane do wieku. Różnorodny sposób prezentacji treści oraz różnorodność omawianych zagadnień sprawi, że każdy młody człowiek znajdzie pośród nich coś dla siebie. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że dziś dzieci mają dostęp do takich wydawnictw. Już jako bardzo młodzi ludzie pogłębiają wiedzę widząc jej szerszy kontekst jak również jej praktyczne zastosowanie. Mogą uczyć się ze świadomością jakie nauka ma znaczenie i do czego wykorzystają ją w…

 • Kaja i Aleks
  9 - 12,  Aktywizujące,  Gra,  Przewodniki,  Przygodowe

  Kaja i Aleks na tropie Profesora Powsinogi – detektywistyczna przygoda

  W naszym domu książki z przygodą i zagadką w tle są szczególnie mile widziane. Taka właśnie jest Kaja i Aleks na tropie Profesora Powsinogi. Akcja rozgrywa się w Peru, co jeszcze bardziej zachęciło mojego syna do tej podróży. Jako miłośnik świnek morskich, wie że te zwierzątka pochodzą właśnie z tego kraju. Wracając jednak do meritum. Kaja i Aleks to para młodych detektywów z miejscowości Komorniki. Kaja to umysł ścisły, ma 11 lat, natomiast Aleks to dziewięcioletni humanista. Wyposażeni w detektywistyczne gadżety oraz w towarzystwie kota Sherlocka podejmą się każdej dostatecznie trudnej ich zdaniem zagadki. To dwie zupełnie różne osobowości, których wiedza i umiejętności uzupełniają się w trakcie misji. Na zlecenie…

 • Lisek Julek
  0 - 3,  Aktywizujące,  Kartonówki,  Zwierzęta

  Lisek Julek – seria dla najmłodszych dzieci

  Lisek Julek to seria kartonowych, kolorowych książeczek dla najmłodszych dzieci, którym to rodzice i opiekunowie czytają do uszka. Bohaterami opowiastek są sympatyczne, leśne zwierzątka. Jest kolorowo, radośnie, a zawarte w książkach treści są bliskie maluchom. Każda książeczka to aż 22 strony, pełne akcji, ponieważ słuchanie tu jest interaktywne. Przewidziano dla dzieci wiele zadań do wykonania jak klaskanie, przyciskanie wskazanego elementu na stronie, zachęta do tańczenia wraz z bohaterem czy poruszanie noskiem wraz z zajączkiem Lucjanem.

 • Stach i śmieci
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Dzieci

  Stach i śmieci – historia eko detektywistyczna

  Dziś pokażę Wam bardzo wyjątkową książkę pod tytułem Stach i śmieci. To opowieść o chłopcu i jego szkolnych oraz pozaszkolnych perypetiach z silnym wątkiem eko - detektywistycznym w tle. Czytanie książki sprawiło dużą radość mojemu synowi. Została napisana i opowiedziana z dziecięcej perspektywy. Z zaskoczeniem obserwowałam jak teksty wypowiadane przez Stacha trafiają do mojego 10 letniego Janka, jak myśli bohatera oraz problemy, z którymi się mierzy są mu bliskie. To było dla mnie bardzo odkrywcze. Dzieci przeczytają tę książkę jednym tchem, zapewniam. Szczerze, to razem z Jankiem czekam na kolejną część tej historii.

 • NikiiTesla
  9 - 12,  Dzieci,  Edukacyjne,  Przygodowe

  Niki i Tesla – przygodowa seria z zagadkami

  Niki i Tesla to seria przygodowa z dziecięcymi bohaterami w rolach głównych. To bardzo sprytne i zgrane rodzeństwo, dla którego zdobywanie wiedzy, majsterkowanie oraz rozwiązywanie zagadek to chleb powszedni. Z przyjemnością czytałam z synem te książki. Śledząc kolejne przygody tych bardzo samodzielnych dzieciaków. W trakcie toczącej się akcji, Niki i Tesla realizują ciekawe projekty jak skonstruowanie rakiety z wyrzutnią czy kociego robota odciągającego psy. Do każdego projektu jest oczywiście instrukcja wraz z listą potrzebnych przedmiotów.

 • Piraci Oceanu Lodowego
  9 - 12,  Piraci,  Przygodowe

  Piraci Oceanu Lodowego – powieść przygodowa dla dzieci

  Piraci Oceanu Lodowego to przygodowa opowieść, która wciąga, fascynuje i odrobinę przeraża zarazem. Miejsce akcji to dokładnie nieopisana daleka północ, na której ludzie w surowych warunkach zamieszkują między wysepkami zwanymi szkierami. Pośród lodu i chłodu, mieszkańcy Niebieskiej Zatoki przekazują sobie mroczne opowieści o okrutnym piracie Białej Głowie. Herszcie pirackiej bandy, który porywa dzieci i zmusza je do pracy w kopalniach, pod ziemią. Porwane dzieci, już nigdy nie wracają do domu i nikt nigdy nie odważył się ich szukać.

 • Self Regulation
  6 - 8,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Self-Regulation Szkolne Wyzwania – O tym, jak działać gdy emocje biorą górę

  Self-Regulation Szkolne Wyzwania to sześć historii, które opisują trudne sytuacje jakie każdego dnia mogą spotkać nasze dzieci. Książka opowiada o troskach dnia codziennego dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz o tym jak my rodzice możemy je mądrze wspierać. Jak pomagać im regulować emocje i redukować napięcie powstałe w wyniku ekspozycji na stres. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej przeczytać, to zdecydowanie polecam. Czasem z pozoru błahe sprawy stają się dla dzieci ogromną trudnością, a dla nas troską na długo. Jestem pewna, że czytający rodzice odnajdą w tych tekstach sceny z życia swojej rodziny. Mnie szczególnie interesował rozdział omawiający kwestie burzliwych emocji wywołanych u dzieci przez gry komputerowe. "Naucz swoje dziecko, jak…

 • Świetnik
  3 - 5,  Przygodowe,  Zwierzęta

  Opowieści ze Świetnika – historyjki o zwierzakach

  Opowieści ze Świetnika to historie o zwierzątkach, które zamieszkują śmietnisko. Grupie przewodzi rezolutny wiewiór Kacper, który wie jak uniknąć zagrożeń i dobrze się urządzić. Do paczki należą również sroka Kraska, jeżowa Antosia (która uwielbia truskawki), szczur Zadymka oraz kilku innych przyjaciół. Działając razem zwierzęta korzystają z dobrodziejstw śmietniska. Przerabiają stare graty na nowe i cieszą się życiem. Jednak na śmietnisku zdarzają się też trudne momenty jak na przykład atak Psujów. Plemienia skrzatów, najbardziej niszczycielskiej bandy na świecie. Mroźne dni w zimie. Kocury. Na Śmietnisku zawsze coś się dzieje...

 • Felcia
  6 - 8,  Dzieci

  Felcia czyli szkice z kichającym berecikiem

  Felcia to sentymentalna podróż do minionych lat, widziana oczami dziewczynki. To zbiór sytuacji, które składają się na kolejne rozdziały. Nie ma tu zapierających dech w piersiach niesamowitych wydarzeń. Są za to wyzwania i psoty dnia codziennego. Z charakterną i rezolutną Felcią oraz wybrykami, doskonale radzi sobie rodzina. Mimo, że ta opowieść sięga wstecz kiedy nie było telefonów albo komputerów, to większości dziecięcych odkryć i ciekawości, doświadczają również dzisiejsi rodzice. Po prostu kiedyś było inaczej.

 • Bajka o bąkach
  3 - 5,  6 - 8,  Przygodowe,  Śmieszne

  Bajka o bąkach i jednym trzmielu śmieszy i zaskakuje

  Bajka o bąkach i jednym trzmielu to zabawna i nieoczywista owadzia przygoda. Przezabawne są imiona bohaterów oraz nazwy miejsc na mapie ich podróży, ale sprawa nader poważna. Łąka, na której mieszkają bąki zaczyna pachnieć chemią pochodzącą z sąsiadujących opryskiwanych terenów rolniczych. Czas znaleść nowy dom dlatego najodważniejsi przedstawiciele bąkowego towarzystwa zamieniają się w ekipę ratowniczą i wyruszają na poszukiwanie nowej "zielonej", "pachnącej", "bez chemii" oraz "bąkowej" łąki. Dzieci z pewnością będą chciały towarzyszyć Tadziowi Bombusowi oraz Józiowi Kwasowi oraz ich przyjaciołom w tej latającej opowieści.

 • Kolekcja Mitów Profesora
  6 - 8,  Komiks,  Przygodowe

  Kolekcja Mitów Profesora Brownstone`a – inspirujący komiks

  Kolekcja Mitów Profesora Brownstone`a to forma komiksowej przygody w nurcie fantasy. Opowieść oparta na mitach, umiejscowiona w magicznych odległych krainach, pełna prastarych artefaktów, gdzie głównymi bohaterami są dzieci. Pokażę wam dwie książki, które dotychczas ukazały się w serii, na naszym rynku: Artur i Złoty Sznur oraz Mary i Zagadka Sfinksa. Mam nadzieję na więcej tytułów napisanych przez autora i ilustratora Joe Tood Statnton. Książki inspirują do działania, dodają odwagi, pokazują co motywuje dzieci do podjęcia wyzwania. Niezwykle kolorowe, piękne ilustracje wciągają do przygody. Sami zobaczcie.

 • Mała Nina
  6 - 8,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Mała Nina pokazuje codzienność z dziecięcej perspektywy

  Mała Nina, ależ ta książka nas pozytywnie zaskoczyła. Główną bohaterką jest dziewczynka, a mimo tego opowieść zaciekawi również chłopców. Książka jest o tym, o czym myślą i co, czują dzieci. O wyzwaniach jakie stawia przed nimi codzienność. W przypadku Niny to szkolna grupa rówieśnicza i odnalezienie się w gronie różnych osobowości. To rodzina, w której mama i tata mieszkają oddzielnie, a na horyzoncie pojawia się nowa znajoma taty i jej córka. Rodzinne i sąsiedzkie relacje. Domowe i dziecięce obowiązki. Sporo tego się nazbiera. Czytając jesteśmy świadkami wnikliwych spostrzeżeń, szczerych odpowiedzi oraz niewypowiedzianych trafnych myśli dziewczynki. Zadziwiające z jak wieloma zgodził się mój syn. Łącznie z tym, że dorośli są dziwni,…

 • 6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Kosmos

  Czy ktoś tam jest? nauka z humorem i rozważania o kosmosie

  Czy ktoś tam jest? to kolejna książka Dara O Briain`a matematyka, fizyka oraz uznanego w Wielkiej Brytanii komika. Książka o kosmosie, jest zbiorem faktów naukowych i rozważań, które mają doprowadzić do odpowiedzi na tytułowe pytanie. To propozycja dla tych, którzy zastanawiają się czasem czy kosmici istnieją. Ja mam głębokie przekonanie, że istnieją na pewno. I choć ludzie zadają sobie to pytanie od tysięcy lat, nadal nie jesteśmy w stanie na nie odpowiedzieć. Książka dostarcza wiedzy z zakresu fizyki, matematyki i astronomii. Jest napisana lekko, w humorystyczny sposób, dzięki czemu w naturalny sposób wiele zostaje w głowie młodego czytelnika.

 • Saga o Ryjówce
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przygodowe,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Saga o Ryjówce – mądry komiks dla dzieci z przyrodą w tle

  Saga o Ryjówce to seria komiksowa, który cieszy młodszych czytelników już od jakiegoś czasu, a dla nas okazała się fajnym odkryciem. Trafiła do nas ostatnio zupełnie przypadkiem. Po pierwszej części Ryjówka Przeznaczenia sięgnęliśmy po kolejne, aby przeczytać wszystkie przygody tytułowej Ryjówki Dobrzyka oraz jego niezwykłych przyjaciół. Przyznam, że bardzo lubię książki Tomasza Samojlika. Niosą niesamowitą wrażliwość na przyrodę jak również zawsze dużą porcję wiedzy przyrodniczej podanej gdzieś między wierszami. Saga o Ryjówce jest zabawna, z pomysłem, opowiada o realnych zagrożeniach i zawiłych relacjach między zwierzętami, w przyrodzie. Niektóre fakty mogą zaskoczyć, a bycie malutką Ryjówka wcale nie jest łatwe. Jednak nawet wśród małych zwierzątek jest bohater, to Dobrzyk. Niezmiernie cenię…

 • Alfred Wiewiór
  6 - 8,  Detektywistyczne,  Zwierzęta

  Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka – nowa seria detektywistyczna

  Dziś przedstawiam wam Wiewióra. To główny bohater z książki Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka, która otwiera nową serię detektywistyczną Agnieszki Stelmaszyk. To kryminalna opowieść ze zwierzakami w rolach głównych. Zagadka zupełnie nieoczywista, bo też nie wszystko jest takie na jakie wygląda. W tej opowieści pięknie łączą się świat ludzi i zwierząt. Wiewiór to świetna propozycja dla dzieci, które ćwiczą czytanie. Sympatyczne postacie i zmyślnie zaplanowana fabuła sprawią, że dzieciaki będą czekały na kolejne przygody Alfreda Wiewióra, Stefana Dzika i Maćka Jeża.

 • Zaklęte drzewo
  6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

  Zaklęty Las – baśń o najniezwyklejszym lesie na świecie

  Zaklęty las okazał się być jednym z najbardziej zaczarowanych miejsc, jakie odwiedziliśmy w książkach. Trafiliśmy tam za sprawą rodzeństwa Joe, Beth oraz Frannie. Dzieci od razu poczuły magię lasu i usłyszały szumiące w konarach "słyszysz - wiesz". Już w trakcie pierwszej wizyty spotkali tajemnicze bajkowe postacie, które przywiodły ich do Niebosiężnego Drzewa. Dalej wiodła ich już dziecięca ciekawość oraz przygoda.

 • Banda Wełniaków
  6 - 8,  Śmieszne,  Zwierzęta

  Banda Wełniaków. Byczy i Wściekli – śmieszna i brawurowa

  Oto jest u nas Banda Wełniaków. Byczy i Wściekli. Druga część super zabawnej historii o "wełnianych" mieszkańcach minizoo. Przyjaciele owca Bernard, lama Szama Lama Ding Dong oraz kózka Wiluś tym razem odważnie zmierzą się ze Stekiem, groźnym bykiem, który zajął ich stodołę. "To nasza stodoła! Bykiem wstęp wzbroniony!" - krzyczą szturmując stodołę oraz byka. Ale... byk jest wielki i wełniaki muszą ratować się ucieczką "bijąc rekordy prędkości". Tak zaczyna się ta opowieść. I tak jak w poprzedniej części pojawią się pies Ringo, Bujna Kicia oraz tłum kur. Będzie się działo.

 • Ja Spokój
  3 - 5,  Uczucia i Obyczaje

  Ja, Spokój – sztuka mindfulness dla najmłodszych

  Jeśli poszukujecie książek w nurcie mindfulness, to mam dla was ciekawą propzycję. Zajrzyjcie ze mną do wnętrza książki pod tytułem Ja, Spokój. To propozycja dla młodszych dzieci. Pięknie, delikatnie zilustrowana i opowiedziana historia o tym jak "pokonać" zmartwienia , uspokoić myśli i poczuć się pewnie. Niewielka ilość tekstu ma tu ogromną moc. Zaciekawia dzieci. Pozwala odnaleźć opisywane emocje w sobie. Pomyśleć chwilę.

 • Zagadka Srebrnego Ducha
  9 - 12,  Detektywistyczne,  Dzieci

  Zagadka Srebrnego Ducha – kryminał dla dzieci

  Zagadka Srebrnego Ducha to nowy, drugi tom kryminalnej serii Klub Przyrodnika. Wielowątkowa, przygodowo - kryminalna opowieść skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Jej bohaterami są nastolatki Julia, Zuzanna, Tymek i Dominik oraz w tej części również koleżanka Daisy. Akcja pełna tajemnic rozgrywa się w Szkocji. W pięknych przyrodniczych okolicznościach otaczających posiadłość goszczącego ich Magnusa Cambella, wielbiciela przyrody i bocianów. Oprócz świetnej, momentami mrocznej i mrożącej krew w żyłam historii, czytelnicy znajdą w książce Biuletyny Przyrodnicze pełne edukacyjnych, ciekawych treści oraz zdjęć opisywanych okazów. To książka, od której trudno się oderwać.

 • Potęga Obecności
  Dla Rodziców,  Uczucia i Obyczaje

  Potęga obecności – Jak obecność rodziców wpływa na dzieci

  Potęga obecności to książka, która przynosi odpowiedź na pytanie Dlaczego niektórzy rodzice są obecni, a inni nie? Uświadamia dorosłym jak duży wpływ wywiera przeszłość na to, co dziś. Daje nadzieję na zmianę oraz realne wskazówki jak budować więź w rodzinie, aby czerpać z niej radość. To wielki kapitał na przyszłość jeśli w domu jest bezpiecznie, a dzieci mogą w spokoju doświadczać swojego dzieciństwa. To absolutnie nie oznacza, że jako rodzice musimy być idealni, ale jak mówi autor powinniśmy "...ułożyć spójną opowieść o swoim życiu, dzięki czemu będziemy w stanie zapewnić dziecku swoją obecność".

 • Światła Północy
  6 - 8,  Fantasy,  Komiks

  Światła Północy: Dolina Troli oraz Uczennica Wyroczni – komiks dla dzieci

  Światła północy to skandynawska baśń o mitycznej krainie Jotundale spisana w formie komiksu. Droga do niej wiedzie przez magiczny portal zamknięty w szyszce. Tak dostaje się tam Sonja. W tym niezwykłym miejscu spotykają się losy Wikingów, Trolli oraz Ludzi Gór. Mieszkają tam również tajemnicze, legendarne stwory jak gobliny drzewne czy morskie węże. Czas pokaże, którzy z mieszkańców są przyjaźni oraz jakie mają nadzwyczajne umiejętności. Piękne nastrojowe ilustracje będą prowadzić młodych czytelników przez tę magiczną opowieść.

 • Młody Matematyk
  6 - 8,  7+,  Edukacyjne

  Młody Matematyk notatnik

  Młody Matematyk to notatnik pełen urozmaiconych, ciekawych, wkręcających zadań matematycznych skierowany do dzieci w wieku powyżej 7 lat. Na początku dzieci dowiedzą się, że "Matematyka to nauka o liczbach, figurach i wzorach. Zajmujesz się nią codziennie, bez przerwy...". Stronę dalej krótka instrukcja jak pracować z notatnikiem i co się w nim znajduje. Jest bardzo kolorowo, optymistycznie. Zadania objaśnione w prosty, precyzyjny sposób. Wskazówki podpowiadają, to co nie jest oczywiste dla młodych matematyków. Młody Matematyk to książka, która pokaże dzieciom nowe, fajne oblicze matematyki.

 • Czy to pierdzi
  13 +,  6 - 8,  9 - 12,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Czy to pierdzi? – Sekretne (gazowe) życie zwierząt

  Dziś bardzo ciekawa książka, choć o nieprzyjemnie brzmiącym i nieco krępującym tytule Czy to pierdzi? - Sekretne (gazowe) życie zwierząt. Ale cóż... Życie. Dwoje naukowców: zoolożka Dani Rabaiotti oraz ekolog Nick Caruso, we przy współpracy z wieloma innymi biologami, postanowili odpowiedzieć na pytania o zwierzęce "bąki". Co, kto i dlaczego pierdzi z naukowego punktu widzenia. Książka odsłania wiele faktów na temat aż 80 gatunków zwierząt, ich pochodzenia, budowy ciała oraz sposobu życia. Wszystkiego tego co sprawia, że puszczają wiatry bądź też nie.

 • 0 - 3,  Uczucia i Obyczaje

  Pola i Piotruś – seria dla najmłodszych

  Kiedy tylko zobaczyłam ilustracje od razu wiedziałam, że ta seria będzie świetna. Pola i Piotruś to opowieści dla najmłodszych dzieci. Z bohaterami, Polą i Piotrusiem będą się bawić, poznawać świat i uczyć nowych umiejętności. Zachwycą was piękne ilustracje Alxela Scjefflera, które z pewnością kojarzycie z przygód Grufalla lub Czarownicy na Miotle oraz wielu innych wspaniałych bohaterów. Wracając jednak do Poli i Piotrusia, to seria która podbiła serca małych czytelników, a raczej słuchaczy w Anglii. Dzieci mogą też obejrzeć filmową adaptację bajki. Zajrzyjcie TUTAj. Opowieści są pełne uroku, a przygody dzieją się w przyjaznym i bezpiecznym dzieciom otoczeniu. Bohaterzy podczas zabawy mają pełno pomysłów. Kolorowe ilustracje podpisane prostym, krótkim tekstem obrazują,…

 • O chłopcu, który zniknął świat
  9 - 12,  Dzieci,  Edukacyjne,  Kosmos,  Uczucia i Obyczaje

  O chłopcu, który zniknął świat – o sprawach bliskich dzieciom

  Dziś chę wam opowiedzieć o książce pod intrygującym tytułem O chłopsku, który zniknął świat. Jej autorem jest Ben Miller, który najpierw porzucił karierę naukową, potem aktorską, aby pisać książki. Pisze dla swojego syna, a fascynację fizyką przemycił w książce O chłopcu.... Czytając historię Harrisona, chłopca "o wielkim sercu", który tu jest głównym bohaterem, wciąż przeżywałam zdziwienie.

 • Brud. Cuchnąca historia higieny - jest arcyciekawą
  9 - 12,  Edukacyjne,  Wielcy Ludzie,  Wydarzenia

  Brud. Cuchnąca historia higieny – jest arcyciekawą

  Dziś zajrzyjcie ze mną do wnętrza książki Brud. Cuchnąca historia higieny. To kompendium wiedzy na temat tego jak to z higieną było na przestrzeni wieków. Jak zmieniały się obyczaje i rytuały związane z czystością, ale też prozaiczną fizjologią. Czy toalety Wielkich minionego świata różniły się od ustronnych miejsc najbiedniejszych? Jak różne cywilizacje radziły sobie z myciem na codzień. Dziś mycie zębów, ciała oraz przyborów toaletowych to norma. Używamy toalet, korzystamy z relaksu w wannie, oraz wonnych mydeł. Ludzkie skupiska mieszkalne połączone są kanalizacją, a ścieki przez nas produkowane są oczyszczane. Jednak kiedyś było zupełnie inaczej. Książka jest pełna ciekawych faktów z przeszłości. Pokazuje nie tylko mało higieniczną przeszłość, ale i…

 • Sklep z Marzeniami Domowej Roboty
  3 - 5,  6 - 8,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Sklep z Marzeniami Domowej Roboty – intrygująca historia

  Sklep z Marzeniami Domowej Roboty to książka, która nas zaskoczyła. Pomysł na rzeczywistość, w której liczą się tylko rzeczy, a sensem życia jest ich podziwianie niemal zmroził nam krew w żyłach. Początek tej historii wyglądał mało optymistycznie. W miasteczku Rzeszowie dzieci właśnie rozpoczęły wakacje, a to oznaczało, że mają teraz duuuuużo czasu na spędzanie go w swoich pokojach pośród wielu, wielu rzeczy. Główny bohater Tomasz Mamwszystko "... był chłopcem, który miał wszystko, co każdy chłopiec mieć powinien", wszystko poza marzeniami.

 • Psy pieski psiaki
  3 - 5,  Pies,  Zwierzęta

  Psy pieski psiaki – historyjki dla małych psich miłośników

  Psy pieszki psiaki to pozytywna książka wypełniona psimi historiami. W nich fikcja miesza się z ciekawymi informacjami na przykład o początkach przyjaźni człowieka z psem, o tym jak powstały pierwsze psie ciasteczka czy jak pracują psy - górscy ratownicy. Książka przeznaczona dla młodszych dzieci, opatrzona miłymi dla oka, "kosmatymi" ilustracjami. Każde opowiadanie to oddzielna przygoda psiego bohatera, a każdy z nich jest odważny, oddany, mądry i ciekawy świata. Jeśli macie w domu psa lub planujecie, ta książeczka doskonale wprowadzi dzieci w czworonożny świat.

 • Rasim i Nietolerancja
  6 - 8,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Rasizm i Nietolerancja NIE! – mała książeczka o wielkiej mocy

  W ostatnim czasie bezustannie szukam inspiracji i wsparcia w książkach, które pomogą mi wyjaśnić dziecku co dzieje się wokół nas. O tym jak "...różnice między ludźmi zadziwiają, przyciągają", "...Wytrącają z równowagi, niepokoją...", a "Czasami nawet dochodzi do wojny" dobrze opowiada książka Rasizm i Nietolerancja NIE!. Ta niepozorna, cienka książeczka opowiada w prosty i mądry sposób o tolerancji i rasizmie...

 • Odyseja po Ludzkim Ciele
  6 - 8,  Ciało,  Edukacyjne

  Odyseja po Ludzkim Ciele z Profesorem Astrokotem

  Odyseja po Ludzkimi Ciele z Profesorem Astrokotem to trzecia część z serii z Astrokotem, która nigdy nie zawodzi, za to zawsze jest interesująca i odkrywcza. Część dedykowana ludzkiemu ciała odsłania wiele tajemnic naszego organizmu w prosty i znakomicie uporządkowany sposób. Niesamowicie jest odkrywać co kryje wnętrze naszego ciała i co sprawia, że funkcjonuje tak doskonale.

 • Księga niezwykłych Zwierząt
  6 - 8,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Księga niezwykłych Zwierząt pełna ciekawostek i zagadek

  Księga niezwykłych Zwierząt to ostatnio podpatrzona i jedna z lubionych książek u nas. Połączenie wiedzy z aktywnością i zaangażowaniem czytelnika uważam za bardzo udane oraz wartościowe. Księga niezwykłych Zwierząt wydana jest jak książka, a można w niej pisać jak w zeszycie. Kreślić, łączyć, dorysowywać, zgadywać, wymyślać. Tak jest zaprojektowana.

 • 6 - 8,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Uczucia i Obyczaje,  Wielcy Ludzie

  Krótka historia Polski oraz Mury – książki, które opowiadają historię

  Dziś chciałabym wam pokazać dwie niezwykle, ciekawe książki o historii: Krótka historia Polski oraz Mury. To wydawnictwa, które wsparły mnie podczas rozmowy z synem o Polsce oraz świecie, w kontekście toczącego się konfliktu militarnego tuż za naszą granicą. Książki bogato ilustrowane, opowiadają o ważnych i trudnych faktach, w sposób prosty i interesujący.

 • Recepa na szczęście
  6 - 8,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Recepta na szczęście. Klinika Doktora Borsuka

  Recepta na szczęście. To książka, w której Doktor Borsuk w swojej klinice leczy strapione serca i dusze. Mali czytelnicy przekonają się, że każdy ma jakiś swój kłopot, swoją piętę achillesową z którą samemu trudno się zmierzyć. Doktor Borsuk podchodzi do każdego pacjenta w zupełnie niekonwencjonalny sposób. Diagnozą i receptą na dolegliwość wprawia w zdziwienie swoich pacjentów, ale też czytelników. Czy zerwanie tataraku pomoże lisicy, a puszczanie latawca dzikowi? Czytając byliśmy ciekawi jakie zmiany wśród zwierząt przyniesie czas.

 • Kocham cię całym sercem
  0 - 3,  3 - 5,  Uczucia i Obyczaje

  Kocham cię całym sercem to opowieść o sile rodzicielskiej miłości

  Dziś chcę wam pokazać książkę pod wiele mówiącym tytułem Kocham cię całym sercem. To propozycja dla najmłodszych czytelników. Opowieść o rodzicielskiej miłości mamy niedźwiedzicy i jej małej Misi, która odkrywa świat, bawi się i psoci. Jednak cokolwiek by się nie zdarzyło mama mówi ..."Pamiętaj o tym. Nawet gdy będziesz daleko stąd, moja miłość zawsze zostanie przy tobie".

 • Tajemnice sieci
  13 +,  9 - 12,  Dzieci,  Edukacyjne

  Tajemnice sieci – czyli o internecie dla dzieci

  Tajemnice sieci to książka, która w przystępny sposób wyjaśnia dzieciom postawy działania internetu. Za sprawą grupy przyjaciół w wieku szkolnym, których codzienność związana jest z nowoczesnymi technologiami, internetem, komunikatorami i urządzeniami jak komputer, telefon czy tablet, poznamy potrzeby i wyzwania jakim muszą sprostać dziś dzieci. Kuba, Aleks i Zosia bohaterzy opowiadania, pokażą w jaki sposób internet wkroczył w ich życie zarówno w domu w czasie wolnym, jak i w szkole. Natomiast Tajemnice sieci pokażą jak mądrze korzystać z internetu, jak znaleść potrzebne informacje w gąszczu sieci, jak postępować, aby być bezpiecznym i w końcu czy warto się uczyć skoro wiedza jest na wyciągnięcie "myszki". To bardzo ważna lektura na czasie,…

 • Stop Plotkom
  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Stop Plotkom. (Ciekawa) Cała Prawda o zwierzętach

  Zapraszam dziś do lektury książki pod tytułem Stop Plotkom. Całą Prawda o zwierzętach, w której wiele gatunków zwierząt opowie o sobie i obali krążące na swój temat mity oraz utarte "nieprawdy". To książka z humorem dla miłośników zwierząt. Wiele w niej kosmatych pyszczków, ryjków, chrapek, dzióbków i innych mordek, które chcą się wypowiedzieć. Jak mówią na wstępie "Nie jesteśmy Złe. Po prostu za mało o nas wiecie".

 • Młodzi Przyrodnicy
  3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Młodzi Przyrodnicy – nowe tytuły

  Śpieszę pokazać wam kolejne tytuły z serii Młodzi Przyrodnicy: Pod ziemią, Jak nie dać się zjeść oraz Domy Zwierząt. Książeczki jak zwykle zachwycają ilustracjami i dostarczają ciekawej przyrodniczej wiedzy. Miękka okładka i niewielki format sprawiają, że książki są wygodne do zabrania ze sobą. To również bardzo fajna propozycja dla dzieci do nauki czytania z uwagi na dużą czcionkę oraz nieprzytłaczające ilości tekstu wkomponowane w całostronicowe ilustracje.

 • Zielona Podwodna Łódź
  3 - 5,  Dzieci,  Fantasy,  Podwodny Świat,  Przygodowe

  Zielona łódź podwodna Przedziadka

  ielona łódź podwodna tym razem zabierze Przedziadka Edwarda Marshall`a oraz czwórkę jego wnuków Lucy, Tom, Em i Bob na poszukiwania Przebabci! Łódź o kształcie wieloryba uniesie się magicznie. Zabierze ich w odległe krainy, a to wszystko za sprawą magicznej busoli "Bum, cyk, świst...". Najmłodsi czytelnicy wraz z bohaterami będą latać po niebie, spływać z prądem rzeki, odwiedzą dżunglę, aby w końcu zatopić się w morskiej kipieli gdzie spotkają morskiego potwora ale też....Przebabcię.

 • Tajemnica Niebieskich Drzwi
  9 - 12,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Tajemnica Niebieskich Drzwi

  Tajemnica Niebieskich Drzwi to historia pełna uczuć i emocji, pytań i niejednoznacznych odpowiedzi. Rodzeństwo Tola i Janek spędzając czas u babci Marianny, odkrywają zamknięte, niebieskie drzwi na strychu. Do drzwi jednak nie ma klucza, babcia go gdzieś zapodziała. Tajemnica jest jednak bardzo kusząca. Pewnego dnia w trakcie porządków w domu babci, Tola odnajduje niebieski klucz. Od razu dzieci orientują się, że to ten zaginiony klucz, do drzwi na strychu. W tym momencie zaczynają dziać się niesamowite rzeczy, które zmienią nie jedno w życiu rodzeństwa.

 • Wszystko o
  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

  Wszystko o … Mrówkach i Sowach

  Wszystko o ... to seria, która zaprasza do przedziwnego świata przyrody. To edukacja przyrodnicza na najwyższym poziomie. Tym razem młodzi czytelnicy odkryją Wszystko o Mrówkach oraz Wszystko o Sowach. Fakty oraz ciekawostki o tych stworzeniach zaprezentowano w jednym miejscu, na wyciągnięcie ręki. Wiedza podana w niezwykle prosty, dostosowany do dzieci sposób. Bogate ilustracje oraz kolorowe jakościowe wydanie z odrobiną humoru, sprawia że książki będzie wartościowym nabytkiem do dziecięcej biblioteczki. Jesteśmy zwierzolubami i miłośnikami natury, tak więc te książki sprawiły nam wyjątkową przyjemność. Przekonajcie się, czy to propozycje również dla wszego domu.