• Ananasy i Gagatki
  3 +,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

  Ananasy i Gagatki – dzieci mają głos

  Ananasy i Gagatki to nowa seria dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mowa w niej o ważnych dziecięcych emocjach oraz o tym, że dzieci nie zawsze są grzeczne. Czasem mają swoje humory, potrzeby, nie zawsze wpisujące się w wizję rodziny o posłusznych dzieciach. W serii Ananasy i Gagatki ukazały się dwa tytuły: Cioci Buzi oraz Grrr... Grzmot. Książki wyróżnia ciekawa stylistyka, bynajmniej nie cukierkowa, za to bardzo wyrazista oraz "potargana".

 • Dziwo
  3 - 5,  Świnka morska,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

  Dziwo to opowieść o tym, że warto być sobą

  Dziwo to zupełnie wyjątkowa książka dla najmłodszych dzieci. Wyjątkowa z kilku powodów Po pierwsze opowiada piękną historię, a jej finał to ważne przesłanie, o tym, że "Życie jest za krótkie, by nie być dziwem..." Po drugie główną jej bohaterką jest świnka morska. A dzieci uwielbiają te zwierzątka. Po trzecie książka jest genialnie zilustrowana. Oddaje wszystkie odcienie emocji na zwierzęcych pyszczkach. I choć zaczyna się milczącą niespodzianką, potem jest dużo zamieszania, dalej odrobina smutku, a potem nasza bohaterka spotyka kogoś... I wszystko się zmienia.

 • niedźwiedź polarny
  9 - 12,  Przygodowe,  Przyrodnicze

  Przyjaciel Północy – pełna przygód pogoń za kłusownikami

  Przyjaciel Północy to powieść, której akcja rozgrywa się w Norwegii, w okolicznościach mroźnej i surowej przyrody "najbardziej północnej wyspy na świecie" Spitsbergen. Dwunastoletni Daniel w czasie wakacji odwiedza swoją Ciotkę, dziennikarkę, na stałe mieszkającą na w Spitsbergen. Planują razem ruszyć śladami ptaków zamieszkujących tereny wyspy. Kiedy ma się dwanaście lat, plany szybko się zmieniają. Na wyspie grasują kłusownicy polujący na niedźwiedzie polarne. Mimo, że znaleziono już czwartego martwego niedźwiedzia, nikt nie kwapi się, aby wyjaśnić sprawę. Ciotka i Daniel ruszają w przygodę, aby rozwiązać zagadkę i ocalić kolejne niedźwiedzie od zguby.

 • Wynalazki Roślin
  3 - 5,  6 - 8,  Przyrodnicze

  Wynalazki Roślin, które inspirują

  Dziś chcę wam pokazać książkę pod tytułem Wynalazki Roślin. Nowość, która ukazała się w serii Akademia Mądrego Dziecka. To seria przeznaczona dla dzieci w różnym wieku, od maluszków, dzieci przedszkolnych, aż do najmłodszych uczniów. Książki przekazują dzieciom wiedzą o otaczającym nas świecie, inspirują do dalszej eksploracji oraz stawiania odważnych pytań. Wynalazki Roślin odkrywają tajemnice roślin, a właściwie superroślin, które "... zasilają nasz świat..." swoimi wyjątkowymi właściwościami.

 • Ogród Meduz
  6+,  Podwodny Świat,  Przyrodnicze

  Ogród Meduz – intrygujący podwodny świat

  Ogród Meduz to książka ukazująca czytelnikowi fascynujący obraz stworzeń jakby nie z tego świata. A konkretnie Meduz, które żyją pod powierzchnią wody na całym świecie. Ich różnorodność, wygląd oraz cechy osobnicze budzą zaciekawienie ale i respekt. To lektura, którą warto przeczytać i dokladnie obejrzeć, bo zwiera wiele wskazówek na wypadek bliskiego spotkania z przedstawicielem gatunku. Byłam tej książki ciekawa, ale jej wnętrze przerosło moje oczekiwania. Dużo wiedzy, faktów podanych w otoczeniu znakomitych ilustracji. Duży format nadaje wydaniu charakter atlasu. Pokażcie dzieciom piękny świat przyrody z meduzą w roli głównej. Ogród Meduz… to taka lekcja biologi, w czasie której czytelnicy dowiedzą się między innymi, o: Dla amatorów i smakoszów jest również…

 • Cuda w Lesie
  3 +,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

  Cuda w Lesie. Opowieści 5 minut przed snem

  Cuda w Lesie to wiosenna nowość dla czytelników w wieku przedszkolnym. Książka zawiera dziewięć niezwykle mądrych, przyrodniczych opowieści. Krótkie historyjki okraszone roześmianymi, barwnymi ilustracjami zajmują nie więcej niż 5 minut. Maluchy będą zachwycone. Już na początku książki dzieci dowiedzą się, że cuda dzieją się w lesie, a "Planeta w kosmosie się kręci co dnia, a wszystko, co żyje, swój dom na niej ma". Zaskoczyła mnie ta książka niezwykle pozytywnie i odkryła kilka nieznanych mi ciekawostek. Naprawdę! Zapraszam dzieci do świata grzybów, żabek oraz zajęcy, sarenek, żuczków oraz wielu innych wspaniałych stworzeń.