Planeta Ziemia
6 - 8,  Atlas,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Zwierzęta

Planeta Ziemia świat w Twoim zasięgu

Planeta Ziemia to ekscytująca podróż.

Książka Planeta Ziemia to nasz świat w pigułce. W towarzystwie Bena, niesporczyka. Stworzonka o nadspodziewanych zdolnościach ale tycich rozmiarach (ziarenka piasku), przemierzamy i odkrywamy nasza planetę.  Podróż z Benem rozpoczyna krótki wstęp, który zaznajamia czytelników z filozofią książki, a który kończy się zdaniem:

Jedyna zasada brzmi: Pozwólcie, żeby przewodnikiem była Wasza ciekawość„.

To stwierdzenie kupuje mnie całkowicie i pobudza ciekawość do dalszej eksploracji.

Atlas o Planecie Ziemi dla dzieci

Układ Słoneczny i Atmosfera

Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów, począwszy od Planet Układu Słonecznego gdzie poznajemy charakterystykę planet naszego Układu Słonecznego. Następnie nieco dogłebniej opisana jest nasza Planeta Ziemia, błękitna Planeta, „…która powstała około czterech i pół miliarda lat temu…” i jest jedyną zamieszkałą planetą Układu. O Ziemi znajdziecie wiele ciekawych informacji o jej budowie, wielkości i relacjach z Księżycem, a w kolejnym rozdziale Atmosfera dowiedziecie się między innymi czym ona jest,  jakie ma znaczenie dla Ziemi i „…dlaczego człowiek powinien chronić ją z większą starannością…”.

Planeta Ziemia

Królestwo Zwierząt i inne bio światy

Kolejny rozdział Królestwo Zwierząt wprowadza nas w najważniejsze gatunki zwierząt. „Według szacunków na świecie żyje 20 miliardów zwierząt, zaliczanych do 8,7 miliona gatunków. Wiele z nich nie zostało jeszcze odkrytych!…” Potem znajdują się rozdziały dedykowane Górom, Oceanom, Rzekom i Jeziorom, Lasom, Sawannom i Obszarom Trawiastym Strefy Umiarkowanej i Stepom, Pustyniom i Pustyniom Lodowym. W ostatniej, dwunastej części Księdze Rekordów Matki Natury możemy podziwiać wszystko co jest NAJ: najdłuższe, najgłębsze, najszybsze, najsilniejsze, np. Sęp Plamisty wykonuje „…lot na wysokości, na której latają samoloty pasażerskie!..”.

Jesteśmy strażnikami Ziemi. Ziemia jest naszym domem, dlatego musimy się o nią troszczyć„,

taki przekaz niesie Planeta Ziemia.

Przyroda dla dzieci
Układ Słoneczny i Atmosfera

Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów, począwszy od Planet Układu Słonecznego gdzie poznajemy charakterystykę planet naszego Układu Słonecznego. Następnie nieco dogłebniej opisana jest nasza Planeta Ziemia, błękitna Planeta, "...która powstała około czterech i pół miliarda lat temu..." i jest jedyną zamieszkałą planetą Układu. O Ziemi znajdziecie wiele ciekawych informacji o jej budowie, wielkości i relacjach z Księżycem, a w kolejnym rozdziale Atmosfera dowiedziecie się między innymi czym ona jest,  jakie ma znaczenie dla Ziemi i "...dlaczego człowiek powinien chronić ją z większą starannością...".

Królestwo Zwierząt i inne bio światy

Kolejny rozdział Królestwo Zwierząt wprowadza nas w najważniejsze gatunki zwierząt. "Według szacunków na świecie żyje 20 miliardów zwierząt, zaliczanych do 8,7 miliona gatunków. Wiele z nich nie zostało jeszcze odkrytych!..." Potem znajdują się rozdziały dedykowane Górom, Oceanom, Rzekom i Jeziorom, Lasom, Sawannom i Obszarom Trawiastym Strefy Umiarkowanej i Stepom, Pustyniom i Pustyniom Lodowym. W ostatniej, dwunastej części Księdze Rekordów Matki Natury możemy podziwiać wszystko co jest NAJ: najdłuższe, najgłębsze, najszybsze, najsilniejsze, np. Sęp Plamisty wykonuje "...lot na wysokości, na której latają samoloty pasażerskie!..".

"Jesteśmy strażnikami Ziemi. Ziemia jest naszym domem, dlatego musimy się o nią troszczyć",

taki przekaz niesie Planeta Ziemia.

Zaraz potem dzieci dowiedzą się co konkretnie mogą zrobić, aby troszczyć się o nasz świat np. zużywać do końca kredki oraz długopisy, czy zakręcać kran podczas mycia zębów.

Planeta Ziemia jest fenomenalną skarbnicą informacji dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z przyrodą. Wszystkie informacje pokazane są w formie ikonograficznej czyli obrazków, wykresów oraz kształtów. Dzięki prezentacji w obrazach wszytko łatwiej dostrzec, zapamiętać i ułożyć w całość. Grafikę dopełnia stonowana kolorystyka.

Zdecydowanie polecam!

Planeta Ziemia, wydawnictwo Olesiejuk, 72 strony, wiek według mnie 6+ ( ale młodsi Słuchacze też będą zainteresowani)
Planeta Ziemia

Zaraz potem dzieci dowiedzą się co konkretnie mogą zrobić, aby troszczyć się o nasz świat. Na przykład zużywać do końca kredki oraz długopisy, czy zakręcać kran podczas mycia zębów.

Planeta jest fenomenalną skarbnicą informacji dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z przyrodą. Wszystkie informacje pokazane są w formie ikonograficznej czyli obrazków, wykresów oraz kształtów. Dzięki prezentacji w obrazach wszytko łatwiej dostrzec, zapamiętać i ułożyć w całość. Grafikę dopełnia stonowana kolorystyka.

Zdecydowanie polecam!

Planeta Ziemia, wydawnictwo Olesiejuk, 72 strony, wiek według mnie 6+ ale młodsze dzieci również będą zainteresowanie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *