Alfred Wiewiór
6 - 8,  Detektywistyczne,  Zwierzęta

Alfred Wiewiór i Posążek Faraona

Alfred Wiewiór powraca w kolejnej pełnej detektywistycznych zagadek przygodzie. Tytuł Posążek Faraona zdradza kierunek śledztwa. I tym razem zwierzęta będą miały łapki pełne roboty, podejmą zupełnie nowe wyzwania. Ciekawa, nieoczywista fabuła wkręci małych czytelników oraz zachęci do samodzielnego czytania. Bohaterzy mimo swoich „niedoskonałości” poradzą sobie doskonale.

Alfred Wiewiór i jego ekipa lecą…

…samolotem. W takim właśnie podróżniczym momencie zastajemy Wiewióra, Maćka, Stefana oraz Panią Jadzię. Biuro Dektywistyczne jest zamknięta do odwołania. Tym razem detektywi zostali zaproszeni przez Panią Manuelę do Kairu, aby rozwiązać zagadkę wielkiej wagi.

Oszołomieni trudami podróży przyjaciele lądują w Egipcie. W upalnym Kairze odbiera ich z lotniska szofer Aleksiej Mintaj. Udają się do hotelu wynajętego przez zleceniodawczynię, Manuelę Szulc. „… elegancką damę w średnim wieku, o bystrych ciemnych oczach i miłym uśmiechu…”. Już wkrótce cel tej podróży stanie się jasny. Sprawa okazuje się niezwykle delikatna. Zaginął cenny posążek władcy starożytnego Egiptu, który pani Szulc dostała na przechowanie od przyjaciela. Ten wyjątkowy okaz był ukryty w sejfie i znikł. Tutaj rozpoczyna się śledztwo. Nielegalne zakupy antyków oraz kradzież z „szafy”, podejrzani, piramidy oraz nieodkryte grobowce, lista podejrzanych. Dzięki metodzie dedukcji Wiewiór dojdzie do prawdy.

Nie zdradzę więcej szczegółów tego drobiazgowego dochodzenia. Zapraszam do przeciekawej lektury. Z dobrych źródeł wiem, że już niebawem „…nowa przygoda pojawia się na horyzoncie”.

Alfred Wiewór i Posążek Faraona to książka dla dzieci, które ćwiczą samodzielne czytanie. Duża czcionka jak również akcenty kolorystyczne w tekście są bardzo pomocne. Zabawne rysunki utrzymane w tej samej konwencji co w pierwszej części przygód oraz w stonowanej kolorystyce, zredukowanej do kilku odcieni. Umieszczenie Wiewióra, jeża oraz dzika w świecie ludzi, dodaje historii nieco absurdu. Ale czyta się fajnie i z przyjemnością. Jeśli szukacie książek detektywistycznych dla dzieci to Alfred Wiewiór oraz jego przyjaciele z pewnością was nie zawiodą.

Pierwszy tom przygód pod tytułem Alfred Wiewiór i Tajemnicza Walizka znajdziecie TUTAJ.

Alfred Wiewiór i Posążek Faraona, Agnieszka Stemaszyk, wydawnictwo Wilga, 176 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *