Alfred Wiewiór
6 - 8,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Zwierzęta

Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka – nowa seria detektywistyczna

Dziś przedstawiam wam Wiewióra. To główny bohater z książki Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka, która otwiera nową serię detektywistyczną Agnieszki Stelmaszyk. To kryminalna opowieść ze zwierzakami w rolach głównych. Zagadka zupełnie nieoczywista, bo też nie wszystko jest takie na jakie wygląda. W tej opowieści pięknie łączą się świat ludzi i zwierząt. Wiewiór to świetna propozycja dla dzieci, które ćwiczą czytanie. Sympatyczne postacie i zmyślnie zaplanowana fabuła sprawią, że dzieciaki będą czekały na kolejne przygody Alfreda Wiewióra, Stefana Dzika i Maćka Jeża.

Detektyw Alfred Wiewiór

Zanim historia na dobre się zacznie, młodzi czytelnicy poznają przeszłość Alfreda Wiewióra. Jak to się stało, że został niezwykle wykształconą wiewiórką, a potem sprytnym detektywem, który otworzył biuro w Parku Księżycowym. Kiedy już Alfred zacznie tracić wiarę, że trafi mu się trudna wymagająca sprawa, tak owa mu się przytrafi. Od razu oceni, że przydadzą mu się przyjaciele. W rozwikłanie zagadki zaangażują się więc jeż Maciek oraz dzik Stefan. Ich sylwetki też opisano na początku książki. Zupełnie odmienne charaktery, indywidualności, ale jakże się uzupełniające. Każdy ma coś do zaoferowanie drużynie.

Sprawa Pana Andrzeja Pawlika i jego zaginionej walizki, wciągnie Alfreda Wiewióra bez reszty. Będzie nocne skradanie, zbieranie dowodów i mapa „skarbu”, a potem wykopki w ogrodzie. Niby sprawa zakończy się po myśli klienta, ale … „… wciąż nie dawała Alfredowi spokoju”.

Jak widzicie, ilustracje są w ograniczonej kolorystyce acz bardzo trafnie obrazują charakter oraz poczynania bohaterów. Sporo słów wytłuszczonych lub chmurką, aby zaakcentować dźwięk lub zwrócić na coś uwagę. Wygodna, większa czcionka. Sporo dialogów. To wszystko sprawia, że książkę szybko się „połyka”.

Zachęcam do przeczytania książki. Fajnie jest towarzyszyć w przygodzie tej niecodziennej trójce. Miejcie tę serię na oku.

Zapraszam również do innych moich wpisów z kategorii detektywistyczne. Tam znajdziecie dużo, ciekawych propozycji. Nie tak dawno pisałam też o Zagadce Srebrnego Ducha, Agnieszki Stelmaszyk dla trochę starszych dziec. Bardzo ciekawa.

Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka, Agnieszka Stelmaszyk, wydawnictwo Wilga,

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *