Zaklęte drzewo
6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Dzieci i Rodzina,  Fantasy,  Las,  Przygodowe

Zaklęty Las – baśń o najniezwyklejszym lesie na świecie

Zaklęty las okazał się być jednym z najbardziej zaczarowanych miejsc, jakie odwiedziliśmy w książkach. Trafiliśmy tam za sprawą rodzeństwa Joe, Beth oraz Frannie. Dzieci od razu poczuły magię lasu i usłyszały szumiące w konarach „słyszysz – wiesz”. Już w trakcie pierwszej wizyty spotkali tajemnicze bajkowe postacie, które przywiodły ich do Niebosiężnego Drzewa. Dalej wiodła ich już dziecięca ciekawość oraz przygoda.

„Bardzo osobliwe drzewo. Jego korona sięga niedostępnych miejsc w sposób, którego nie pojmujemy. Czasem górne gałęzie przebywają w Krainie Czarnoksiężników, kiedy indziej w różnych cudownych krajach, a czasem w odległych miejscach, o których nikt jeszcze nie słyszał…”

Zajrzyjcie ze mną do pierwszej z trzech części magicznej opowieści pełnej zaskakujących tajemnic.

Zaklęty Las oraz jego mieszkańcy

Dzieci postanawiają jak naszybciej wrócić do lasu, aby wspiąć się na Niebosiężne Drzewo. Planują tylko je zobaczyć, dotrzeć na jego wierzchołek, aby potem wrócić do domu. Jednak szybko orientują się, że drzewo oraz jego mieszkańcy są zupełnie nieprzewidywalni, niesamowici, zwariowani i z pewnością warci odkrycia. Joe, Beth oraz Frannie poznają wróżkę Puszkę częstującą wybuchowymi ciasteczkami, Wściekłego Skrzata, Madam Piorę oraz Pana Jakiegośtam. Potem Pana Księżyca ubóstwiającego toffi, Złotowłosą i niedźwiadki, lekko przygłuchego Pana Rondello, Donne Dryl oraz całe mnóstwo mówiących ludzkiem językiem zwierząt oraz innych magicznych postaci.

W trakcie kolejnych wypraw na najstarsze drzewo świata odwiedzą między innymi:

  • Krainę Skiku Skiku, w której każdy ma skakać na jednej noce, tak jak wszystko wokół oraz
  • Wirującą krainę, która kręci się jak karuzela.
  • Krainę Lodu i Śniegu, gdzie rządzi apodyktyczny Magiczny Bałwan.
  • Jak również pełną łoskotu Krainę Rondli.
  • Cudowną Kraina Proszę Bardzo, z której można zabrać, co tylko się podoba.
  • Piękną Urodzinową Krainę, gdzie zawsze panyje urodzinowa pogoda.

Przemierzając Niebosiężne drzewo dzieci będą korzystać z ogromnej zjeżdżalni w domu pana Księżyca. Pojadą pociągiem, natomiast Joe okaże się świetnym pilotem samolotu. Zyskają wielu przyjaciół i będą uciekać z podtrzaskdów.

Siła wyobraźni

Zaklęty Las to opowieść o tym, że w krainie wyobraźni dzieją się wspaniałe rzeczy i wszystko jest możliwe. Wystarczy sobie wyobrazić, a zaczną działać magiczne zaklęcia, wokół wyrosną muchomory, wiewiórka odezwie się ludzkim głosem, a w górze pojawi się fajerwerkowy spektakl.

To historia o potędze przyjaźni oraz różnorodności i akceptacji. O więzach rodzinnych, trosce i wspieraniu się na wzajem. Również o tym, że razem jest łatwiej pokonywać przeszkody i zmierzać do celu.

W książce jest wiele czarno białych ilustracji, które dyskretnie podsycają płomień dziecięcej wyobraźni. Przygoda to aż 29 opatrzonych tytułami rozdziałów. Akcja wartka, bezustannie się dzieje. Mali czytelnicy jak również słuchacze nie będą się nudzić. Nie ma ani chwili do stracenia.

Polecam Wam Zaklęty Las. Nas zachwycił totalnie.

Drugi oraz trzeci tom serii o Zaklętym Lesie możecie podejrzeć na stronie wydawcy – Niebosiężne Drzewo oraz Mieszkańcy Niebosiężnego Drzewa.

Zaklęty Las, Enid Blyton, znak emotikon, 224 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *