Antek i Potworki
6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

Antek i Potworki – niestraszne i śmieszne

Antek i Potworki fenomenalnie śmieszna, kolorowa seria dla dzieci do ćwiczenia czytania. Pierwsza część długo czekała na swój moment, przyznam. Nie mniej jednak kiedy Janek ją przeczytał od razu polubił, a ja poszukałam kolejnych części z serii. Jest ich aktualnie sześć. Gotowi na śmieszne potwory?

Potwory w ciemności

To początek tej potwornej historii. Antek boi się ciemności. W nocy słyszy różne szmery i nie chce zasnąć aby przekonać się, że to tylko jego wyobraźnia. Ale… okazuje się, że nie tak dokona. Śmieszny splot zdarzeń demaskuje pięć tycich, zabawnych i kolorowych stworzonek, które zamieszkały w szufladzie ze skarpetkami chłopca. Przywędrowały wraz z nową komodą, którą kupił Antkowi tata. Glutek, Smark, Kłak, Puszek oraz prykający Trębacz okazały się zupełnie inne niż myślał Antek. Co więcej od razu się polubili, a chłopiec pokonał strach przed ciemnością na ciemnych schodach wiodących do piwnicy. Musiał przecież uratować potworki z pralkowej kąpieli, którą zarządziła nieświadoma mama. Po tym zdarzeniu…

„Dziękujemy! W zamian za to, że nas uratowałeś, dajemy ci nasze sekretne włochate smarki-zębate słowo potwora…. Pójdziemy za tobą wszędzie”.

Potworki na wolności

Antek i jego potworki są już dobrze zaprzyjaźnieni. Razem rozrabiają, latają w kosmos, bawią się w chowanego i wiele innych rzeczy, które dzieją się w dziecięcych pokojach. Choć Antek się na to nie zgadza, stworki wskakują do jego szkolnego plecaka, aby pobawić się w szkole. Tam dopiero niesforne potworki narobią bałaganu, z którego oczywiście wyniknie wiele dobrego.

Potwory na ratunek

W książkach też zdarzają się nielubiane przez bohaterów poniedziałki. Taki był właśnie ten dla Antka. Potworki bezskutecznie usiłowały go rozbawić „Glutek żeglował oczami”, a Smark zaśpiewał piosenkę. Wszystko na nic, bo w poniedziałki był basen, którego Antek nie lubił. Można się domyśleć, ze potforki zabrały się na pływalnie razem z chłopcem. I tam się zaczęło!

Potworki w samolocie

Rodzinne wakacje w Hiszpanii – to brzmi doskonale. I choć rodzinie Antka ma towarzyszyć idealny pod każdym względem kuzyn Grześ, wyprawa jawi się wspaniale, a potworki szykują się do podróży. Jak to z potworkami, już na lotnisku pojawią się pewne kłopoty, bo „Glutek i Trębacz zniknęli…” Czy wakacje będą udane, a Antek polubi Grzesia? Hm, nie powiem.

Potworki na urodzinach

W tej części Antek i jego siostra Zuzia idą na urodziny do Franka. Chłopiec nie chce zabrać ze sobą małych przyjaciół, bo wie jak nieznośnie bywają zapamiętując się w zabawie. Jednak potworki zakradają się do torby prezentowej…. Obiecują sobie, że tym razem będą trzymać się razem, ale na nic się to zdaje. Rozbiegają się po całym domu, a Antek po raz kolejny rzuci się im na ratunek. Wdrapuje się na bardzo wysokie drzewo, rozrzuci urodzinową galaretkę, a nawet dojdzie do porozumienia się ze swoją siostrą. To będą burzliwe urodziny, ale do domu wrócą wszyscy.

Potworki w drodze

To historyjka o tym jak rodzina Anka przeprowadza się do nowego domu, a z nim kosmaci przyjaciele. Bardzo się cieszą z przeprowadzki, każdy ma swoje plany, ale Antek nie tak specjalnie. Galimatias zaczyna się szybko ponieważ pudełko z potworkami ginie w transporcie. Za to w nowym biurku Antka, które kupuje tata, pojawia się różowy lokator. To potworkowa dziewczyna Błyskotka. W tym czasie piątka stworków pokonuje drogę do nowego domu brawurowo.

Seria Antek i Potworki jest bardzo kolorowa i jest to super. Urozmaicone ilustracje, mnóstwo dymków oraz śmieszni bohaterzy i ich przypadłości, sprawiają że książkę po prostu chce się czytać. Jest świetna do ćwiczenia czytania i jest świetna na dobry humor. Ma niewielki format i miękkie okładki, aż prosi się o zabranie ze sobą do plecaka. Podsuńcie swoim dzieciom tę przezabawną opowieść. Mam podejrzenie, że dzięki niej mogą pokochać czytanie.

Wszystkie tytuły w serii możecie podejrzeć TUTAJ.

Inne historie, w których mali czytelnicy zajdą potworki: Gutek i Potwory, Hotel Dziwny , Ręcznikowiec.

Antek i Potworki, Zanna Davidson, ilustracje Melanie Williamson, wydawnictwo Zielona Sowa, każda z książek ma 80 stron, mały format 128×198, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *