Atlas Cuda Świata
3 - 5,  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne

Atlas Cudów Świata

Dziś pokażę wam okazały Atlas cudów świata. To dosłownie i w przenośni wielka księga o tym, co na świecie wspaniałe i wyjątkowe. Z Atlasem cudów świata można już dziś odwiedzić najwspanialsze i zachwycające zakątki globu. Co zdaje się być tym cenniejsze, że podróże zostały znacząco ograniczone, a ferie spędzamy w domu. Nie zwlekajcie zatem, chwyćcie razem z dziećmi za Atlas i ruszajcie w daleką drogę. W tej podróży będzie egzotycznie, orientalnie, nowocześnie i dziko zarazem, ale bezpiecznie.

Atlas cudów świata rozpoczyna się mapą świata na wewnętrznych stronach okładki. Następnie przechodzimy do spisu treści, gdzie dowiemy się co nas czeka w tej książkowej podróży. Spis przeprowadza nas przez wszystkie atrakcje w podziale na kontynenty. Dalej dzieci zobaczą wszystkie miejsca, budowle oraz zjawiska również w postaci piktogramów. Bardzo fajny pomysł.

Książka zaprowadzi dzieci kolejno do:

 • Australii i Oceanii, gdzie odwiedzą słynną skałę Urulu, z którą związany jest rdzenny lud Australii, Aborygeni;
 • Europy gdzie opisano zjawisko zorzy polarnej w Norwegii oraz pływów we Francji w okolicy Moni-Saini-Michel; opisano budowle Koloseum w Rzymie, Hagia Sophia w Turcji, zamek Walta Disneya w Niemczech, Wieżę Eiffle w Paryżu, Alhambrę w Hiszpanii, kamienny krąg Stonehenge w Wielkiej Brytanii, Krzywą Wieżę w Pizie we Włoszech, jak rownież katedrę Sagraga Familia w Madrycie w Hiszpanii.
 • Ameryki Północnej, a tam do Doliny Śmierci, aktywnego wulkanu Kilauea, parku Yosemite w USA oraz starożytnego miasta Chichen Itza w Meksyku.
 • Azji, gdzie podziwiać będą najwyższą górę świata Mount Everest, odwiedzą Wielki Chiński Mur, pałac Tadź Mahal w Indiach, miasto Angkor Wat w Kambodży, zakazane Miasto w Chinach i kilka innych miejsc.
 • Ameryki Środkowej i Południowej, a tam między innymi do Machu Picchu w Peru czy Wysp Wielkanocnych.
 • Afryki, gdzie udadzą się do Egiptu, aby zobaczyć Piramidę Cheopsa, do Tanzanii i Wielkiego Meczetu w Dżenne.
 • Antarktyki.

Zerknijcie na kilka wybranych stronic. W Atlasie wszystkie są takie malownicze i narysowane z rozmachem.

Po TAKIEJ podróży dookoła świata na czytelników czeka jeszcze jedno zdanie. Na kartach całego Atlasu trzeba wyszukać fragmenty ilustracji umieszczonych w kółeczkach. Ławo nie będzie, za to ciekawie i z dużą satysfakcją na koniec.

Wyszukaj

Atlas cudów świata zamyka indeks wszystkich odwiedzonych miejsc.

Podsumowując wszystkie zalety Atlasu cudów świata, to przede wszystkim:

 • wiedza na temat 31 wspaniałych miejsc na ziemi,
 • przygoda jaką warto przeżyć i zapamiętać,
 • świadectwo ludzkiego geniuszu,
 • oraz piękno i potęga natury.

Oprawa graficzna

Książka została pięknie wydana, w grubej oprawie oraz jak już wspomiałam w DUŻYM formacie. Duży format to zdecydowanie zaleta Atlasu. Dzięki wilkim stronom poszczególne zagadnienia są dobrze rozplanowane i cieszą oko. Piękne mapy, krajobrazy i budowle zachęcają do dokładnych oględzin każdego z opisanych miejsc. Treści są ciekawe, podzielone na fragmenty jak również dobrze wkomponowane w ilustrację. Mały czytelnik będzie czytał je z chęcią ponieważ nie przytłaczają ilością, za to są ciekawe i wzbogacają widok.

W serii ukazały się również: Atlas Przygód Dinozaurów, Atlas Przygód Zwierząt.

Polecam Atlas cudów świata dla wszytych małych i większych podróżników oraz odkrywców. Spędzicie cudowny czas, będziecie wracać do książki, nie raz, nie dwa. Alas to dobry pomysł na prezent.

Jeśli tak jak my kochacie atlasy i wiedzę o świecie, zajrzyjcie do książek, Najwyższa Góra, Najgłębszy Ocean lub do Atlas miast świata czy Wspaniała Planta Ziemia i jej przyroda. Zapraszam

Atlas Cudów Świata, Ben Handicott, ilustracje Lucy Letherland, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 88 stron, duży format (aż 37 cm wysoki), wiek 0-10 lat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *