Basia i nocowanka
3 - 5,  3 +,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje

Basia i nocowanka – seria dla najmłodszych

Basia i nocowanka to jeden z ostatnio wydanych tytułów w serii o przygodach Basi autorstwa Zofii Staneckiej. Seria zaprasza najmłodszych czytelników do świata dziecięcych emocji oraz przygód i oferuje dzieciom dobrze spędzony czas jak również przesłanie edukacyjne.

Główną bohaterką jest mała Basia, której pierwsza nocowanka sprawia, że dzień staje się najlepszy, wyjątkowy. Pełen niespodzianek wieczór spędzony z rowieśnikami Tito i Amelką okaże się niezapomniany. Autorka umiejętnie pokazuje dziecięcy punkt widzenia oraz świat z perspektywy dzieci. To właśnie dzięki temu zabiegowi dzieci tak lubią Basię i czują się jak uczestnicy spisanych historii.

Basia i nocowanka

Nocowanka początkowo planowana w domu Basi zostaje odwołana. Basia i jej przyjaciółka Amelka starannie i długo planowały ten wieczór. Mała bohaterka czuje się bardzo rozczarowana zwłaszcza, że przecież posprzątała pokój! Ogarnia ją złość i gniew. Na szczęście z pomocą przychodzi mama oferując Basi nocowanie u Tito. Będzie się działo. Zabawa trwała tak długo, aż wszyscy trochę się zmęczyli.

Basia i nocowania jest o dziecięcej beztroskiej zabawie i przyjaźni. Pierwszych krokach ku samodzielności, tęsknocie do mamy i taty. Jak również o ciepłych relacjach dzieci ze zwierzakami. Nie brakuje trudnych emocji jakimi są rozczarowanie, poczucie krzywdy czy konieczność czekania na przyjemność. Rodziców na pewno ucieszy poruszony temat sprzątania pokoju.

Ten tytuł jest doskonały nawet dla najmłodszych czytelników. Napisana prostym, dziecięcym językiem. Kolorowe współgrające z tekstem ilustracje, pełne detali uzupełniają historię. A zabawna i przyjazna narracja sprawia, że dzieci łatwo zidentyfikują się z Basią i jej przyjaciółmi. Wspomnę jeszcze, że Basia jest bardzo starannie wydana, w twardej oprawie i zaokrąglonych rogach nawet we wnętrzu książki.

Opowieści z życia Basia bawią, wprowadzają dzieci w świat pozytywnych wartości jak również rozwijają wyobraźnię. Polecam o wspólnego czytania.

Recenzja Basi. Wielka księga psów i kotów TUTAJ.

Basia i nocowanka, Zofia Stanecka, wydawnictwo HarperKids, 24 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *