Biuro Podróży Nosorożki Papti
3 - 5,  Zwierzęta

Biuro Podróży Nosorożki Papti – Papti i góra na horyzoncie

W drugiej części książki Biuro Podróży Nosorożki Papti pod tytułem Papti i góra na horyzoncie mali czytelnicy przeniosą się z dżungli Łubu Dubu w całkiem nowe, równie egzotyczne miejsce. Znajdziemy się bowiem w amazońskim lesie, z którego pochodzi przyjaciel Papti, leniwiec Śpioch. Przedzierająca się przez dżunglę z leniwcem na plecach, Papti w towarzystwie papugi Gagaduły, zostaje zaatakowana przez wielkiego węża Boa dusiciela Wydusiciela, mianującego się królem dżungli. Domaga on się prezentów, których nasza trójka nie ma i wcale nie ma ochoty mu dawać. Na szczęście przyjaciołom udaje się zbiec, zawiązując węża w supełek.

Mimo niezbyt przyjemnego początku, las okazuje się pięknym miejscem, a jego mieszkańcy bardzo przyjaznymi stworzeniami. Biuro Podróży zyskuje klientelę, a Papti zaufanie zwierząt. Tym razem jednak Papti spełnia nie tylko marzenia innych. W niej samej budzi się wielkie marzenie, aby podążyć za przygodą i zdobyć górę, która widnieje na horyzoncie.

Czy wasze maluchy lubią ciekawe przygody ze zwierzakami w roli głównej? Przygody, które dobrze się kończą i sprawiają, że robi się cieplej na sercu? To jest właśnie taka książka, optymistyczna, mądra, z ciekawymi bohaterami i zabiera dzieci w dalekie krainy. Zapraszam do dżungli…

Biuro Podróży Nosorożki Papti

Z wakacyjnej oferty nosorożki korzysta między innymi rodzina tukanów, tapir Trapił, ocelot Oczko, delfin, a także sam leniwiec Śpioch który dołącza do swojej „leniwej” rodziny. Papti rozumie potrzeby zwierząt i pomaga jak potrafi. W zamian zyskuje wdzięczność oraz dobre słowa, które zwierzęta przekazują w wysłanych do Papti pocztówkach z „wakacji”. W dżungli będzie się naprawdę wiele działo, poznacie leśnego listonosza, małpi cyrk, piranie, które też marzą o przygodzie. Dla Papti nie ma rzeczy niemożliwych. Czy jednak uda jej się spełnić własne marzenie? Czy góra na horyzoncie okaże się osiągalna? Jak dalej potoczą się losy Papti, czy to koniec jej przygody, czy przygoda właśnie się zaczyna?

„Nosorożca Papti nie przestawała myśleć o samotnej górze na horyzoncie i pierwsze, co robiła po porannym przybyciu do biura, to wspinała się na czubek drzewa. Tam wyciągała lunetę i długo, długo wpatrywał się w górę…”

Książka jest piękną opowieścią o przyjaźni, okazywaniu sobie wdzięczności, zrozumieniu, dążeniu do celu i realizacji marzeń. Czasami wystarczy komuś pomóc tylko trochę, aby rozwinął skrzydła.

Przygody Papti spisane zostały w krótkich rozdziałach, bardzo bogato i kolorowo zilustrowanych. Zwierzęcy bohaterzy są bardzo sympatyczni, pełni emocji i noszą pocieszne, zabawne imiona. Dzieci będą się dobrze czuły wśród nich, przeżyją przygodę i dowiedzą co nieco o mieszkańcach dżungli. Polecam do wspólnego czytania.

Mam nadzieję, że kolejne przygody w odległej krainie już wkrótce, a zaniesie tam Papti balon.

Z częścią pierwszą książki pod tytułem Przygody w dżungli Łubu-dubu możecie zapoznać się TUTAJ.

Biuro Podróży Nosorożki Papti. Papti i góra na horyzoncie, Marcin Mortka, wydawnictwo Wilga, 96 stron, oprawa twarda, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *