Przyroda Świata
3 - 5,  Atlas,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

O rety! Przyroda Świata – wspaniały atlas dla dzieci

Wspaniałe książki, atlasy o przyrodzie goszczą u nas często i nie przestają zachwycać. Zajrzyjcie dziś z nami do książki pod tytułem O rety! Przyroda Świata. To propozycja dla młodszych dzieci, choć… mam wrażenie, że nie do końca. To książka zarówno dla młodszych jak i nieco starszych czytelników. Młodsze dzieci będą zachwycone przyjaznymi ilustracjami ulubionych zwierząt, natomiast starsze przyrodniczą wiedzą spisaną w chmurkach. Podróż po świecie rozpoczyna się, a jakże w Polsce. Potem czytelnicy odwiedzą kilka europejskich zakątków, aby ruszyć dalej i poznać niesamowite miejsca oraz ekosystemy na wszystkich kontynentach świata.

Jakie miejsca na ziemi i pod wodą, odwiedzą mali czytelnicy zobaczcie na spisie treści poniżej:

Przyroda Świata w zasięgu „oka”

Każdy ekosystem zajmuje dwie wielkie stronice i jest krótko, w kilku zdaniach scharakteryzowany. Na kolorowej, pełnej detali „rozkładówce” można w chmurkach przeczytać krótkie teksty, fakty o zwyczajach i środowisku zwierząt. Część tekstów to zabawne komentarze zwierząt. Borsuk mówi, „że norę ma po dziaduniu„; Jak, „że mu przeszkadza grzywka„; a Kozica na szczycie góry rozmyśla o sensie życia.

W atlasie autor pokazał również wiele mniej znanych gatunków: bobroszczur, solnik brązowy, protel, cyweta afrykańska czy galago karłowaty. Tych nowych zadziwiających zwierząt jest oczywiście dużo więcej.

Co przyrodniczo nas zadziwiło? Na przykład to, że:

  • „Najcenniejszy storczyk Borneo zwany jest złotem Kinabalu”;
  • „Kangur olbrzymi potrafi wykonywać skoki o długości 9 metrów”;
  • „Pręgowany ogon lemura katta jest znacznie dłuższy od jego ciała”;
  • „Legwan morski jest jedyną jaszczurką szukającą pożywienia w morzu”;
  • W kanionie Kolorado rosną kaktusy, które osiągają wysokość 20 – stu metrów.
  • „Wiewiórka popielata osiąga imponujące rozmiar. Jej ogon może mierzyć 60 cm” /Ameryka Północna/

Zerknijcie również na filmik, aby lepiej zorientować się w cudowności i bogactwie książki.

Przyroda Świata jest wydana z rozmachem, w wielkim, twardym formacie (27,5 × 37,5 cm). W środku sztywne stronice wypełnione dziesiątkami zwierząt i roślin. Wszechobecny kolor i dobry humor sprawią, że cała rodzina spędzi cudowny czas z tą książka. Sprawdźcie to.

Jeśli wasze dzieci lubią podziwiać cuda natury oraz piękno świata zwierząt, zobaczcie również Którędy do Yellowstone? Dzika Podróż po Parkach Narodowych oraz Atlas Cudów Świata. Oba świetne.

O rety! Przyroda Świata; Tomasz Samojlik, oficyna wydawnicza Multico, 80 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *