Czy na wyspie grasują duchy szpiedzy?
9 - 12,  9 +,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Dzieci,  Przygodowe

Czy na wyspie grasują Duchy i Szpiedzy? Kuzyni Karlsson na tropie

Kuzyni Karlsson na tropie to świetna seria przygodowa, którą rozpoczyna tytuł Czy na wyspie grasują Duchy i Szpiedzy? Jak wiecie u nas znajdziecie nie tylko nowości. Z równie wielkim zapałem polecamy ciekawe tytuły wydane jakisi czas temu, takie jak ten. Kuzyni Karlsson to książka bardzo wakacyjna. Z pewnością znajdziecie ją w swojej lokalnej bibliotece.

Czworo dzieci, kuzynów Karlssonów nie widziało się od lat. Znają się raczej tylko z mglistych wspomnień. Jednak rodzicie, z różnych względów, postanawiają że dzieci spędzą wakacje u cioci Fridy, na wyspie Perkozów. Wyspa należy do ciotki i jak się okaże będzie pełna niespodzianek.

Kuzyni Karlsson na tropie

Dzieci Julia (lat 12), Daniela zwana Pszczółką (9 lat), George (11 lat) oraz Alex (12 lat) lądują na wyspie Perkozów. Mimo początkowych obaw, dzieci szybko znajdują nić porozumienia. Zupełnie inni, uzupełniają się i czerpią ze swoich umiejętności. Niespodzianki pojawiają się od pierwszej chwili, ponieważ okazuje się, że u cioci nie ma ciepłej wody, prysznica i trzeba rąbać drewno. Ale przede wszystkim nie ma telewizji oraz internetu. Na szczęście ciocia to nie opiekuńcze mamy i daje Karlssonom wiele swobody na zabawę oraz odkrywanie. A to się dzieciakom bardzo podoba.

Właściwie od razu na wyspie zaczynają dziać się dziwne rzeczy, począwszy od ducha na huśtawce, przez znalezioną tenisówkę na plaży. Czy wrażenie cioci, że ktoś podkrada konserwy z piwnicy jest mylne? Zagadkę trzeba rozwikłać, szczególnie że ciocia Frida musi wyjechać z wyspy na kilka dni i dzieci zostają same.

Książka Czy na wyspie grasują Duchy i Szpiedzy? to pełna humoru i trzymająca w napięciu historia sensacyjno-przygodowa dla dzieci. Do łask powracają karty, kamyki na plaży, podziwianie zachodów słońca, wyprawy łodzią. Dni wypełnia czas razem, rozmowy, przygody. Historia uczy samodzielności, zaradności, pobudza ciekawość. Bardzo cenna lektura da młodym czytelnikom do myślenia.

Wartka akcja rekompensuje zupełny brak ilustracji. Wszystko pozostaje w sferze wyobraźni. Książkę bardzo szybko się czyta, szczególnie na wakacjach. Polecam waszej uwadze również dwa kolejne tytuły: Czy na wyspie grasują wikingowie i wampiry? jak również Czy na wyspie grasują dzikie wombaty?

Wiele przygodowych, ciekawych tytułów znajdziecie w kategorii Przygody TUTAJ.

Czy na wyspie grasują Duchy i Szpiedzy? Kuzyni Karlsson na tropie, Katarina Mazetti, wydawnictwo Czarna Owca, 160 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *