Dlaczego psy się obwąchują?
6 - 8,  6+,  Dla dzieci,  Pies,  Zwierzęta

Dlaczego psy się obwąchują? odpowiada na psie pytania

Dlaczego psy się obwąchują? to książka o psich zwyczajach. W pewnym sensie poradnik o tym jak czytać psie zachowania. Dzieci znajdą w książce informacje o tym, do czego predysponują psa jego cechy osobnicze. Książka bogato ilustrowana, a w ilustracje wkomponowana jest treść. Każdy z tekstów posiada nagłówek dzięki czemu od razu wiadomo czego dotyczy.

Autor książki Nick Crumptona jest doktorem zoologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie, pracownikiem Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz dziennikarzem BBC. To zwiastuje naprawdę rzetelną wiedzę o psich pupilach. Machanie ogonem? czyli jak mówić po psiemu było dla nas niezwykle odkrywcze. Zwracam teraz baczniejszą uwagę na pozycję ogona naszego psiaka, aby odczytać co czuje.

Dlaczego psy się obwąchują? …

jest nie tylko o obwąchaniu, ale o całej masie innych psich spraw. Poczynając od:

  • historii i spotkania człowieka z dzikim wówczas psem, wilkiem.
  • Przez psią różnorodność gatunkową. Wyróżniania się łącznie 339 ras psów od najmniejszych piesków chihuahua do największych dogów niemieckich – piszę autor.
  • Potem wspomniane przeze mnie psie role wynikające z predyspozycji jaką dała zwierzakom natura. Mamy psy pasterskie, myśliwskie, kopaczy, ratowników.
  • Dalej dzieci poznają kilkoro sławnych psich osobników. Jak Susan, suczkę Królowej Elżbiety II.

W książce znalazło się również kilka kulinarnych wskazówek. Czego nie podawać czworonogom, a co podawać. Jak karmić i o czym pamiętać.

Sięgnijcie po książkę jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kudłatych czworonogach. Choćby dlaczego psy udają martwe? Jak są zbudowane psie łapki? Jaką wiadomość przekazuje psia pupa innemu czworonogowi. Czy też dlaczego Psia Kość psy kopią?

Dlaczego psy się obwąchują? to książka dla dzieci napisana w lekkiej i zabawnej formie. Nie przytłacza teksem, a jednocześnie przekazuje sporo ciekawostek. Przypomina też, że pies to nie tylko przyjemności, ale również obowiązki między innymi sprzątanie psiej kupy.

Spędziliśmy z książką miły czas i dowiedzieliśmy się o kilku ciekawych faktach. Książka z pewnością spodoba się młodszym dzieciom. To będzie bardzo kudłate i merdziate spotkanie.

W serii Dlaczego…? znajdziecie również tytuły Dlaczego konie nie bekają? oraz Dlaczego koty miauczą? Hallo. Czy są tam wielbiciele konie lub kotów? To tytuły wymarzone dla was.

Dlaczego psy się obwąchują?, autor Dr Nick Crumpton, ilustracje Lily Snowden-Fine, wydawnictwo Media Rodzina, 48 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *