EscapeBook
9 - 12,  Aktywizujące,  Gra,  Mumia,  Piraci,  Przygodowe

Escape Book: Klątwa Faraona i Zaginiona wyspa skarbów

Czas dzieci podczas marnej pogody można zająć na wiele sposobów. Dla nas strzałem w dziesiątkę okazał się Escape Book. Oba tytuły Klątwa Faraona i Zaginiona wyspa skarbów wciągają w wir wydarzeń, motywują do osiągnięcia celu oraz intensywnego myślenia podczas rozwiązywania zagadek. Przyznam, że niektóre wyzwania są naprawdę wymagające i nie obejdzie się bez solidnego główkowania.

W Escape Book spotyka się fabuła, w której bohaterami są dziećmi z nie lada wyzwaniami logiczno matematycznymi. Aby pomóc bohaterom dotrzeć do celu, czytelnik musi zarówno przeczytać jak i rozwiązać pokaźną porcją zagadek. Szata graficzna jest ciekawa, niebanalna, w stonowanej kolorystyce. Próżno szukać cukierkowej stylistyki, za co duży plus. Podczas wyzwań potrzebny będzie nie tylko ołówek ale też nożyczki do wycinania materiałów zamieszczonych na końcu książki. Są tam też potrzebne naklejki.

Escape Book to już nie tylko łamigłówki, ale ciekawość, zaangażowanie dziecka w akcję i przebieg zdarzeń.

Dzięki formule broszurowej książki można zabrać ze sobą w drogę.

Klątwa Faraona – Escape Book

Splot wydarzeń sprowadza Fatimę i Marka na wykopaliska archeologiczne prowadzone przez profesora Piramidowskiego. Rzeczywistość okazuje się inna niż dzieci oczekiwały. Jest „nuuuuuda”, „mordęga”, nic się nie dzieje. Dzieci szybko same znajdują sobie zajęcie i trafiają … do grobowca faraona Tutanchamona. Obudzona mumia, nie może odejść w zaświaty, bo ktoś skradł z jej pierścienia cenne klejnoty. Dzieci mają za zadanie odnaleźć kamienie, a w zamian za to Tutanchamon pokaże im drogę do wyjścia. Droga jak już wiecie usłania będzie zagadkami.

Zaginiona wyspa skarbów

W tej części Fatima i Mark spędzają czas u cioci pod karaibskimi palmami. Niespodziewanie pojawia się stary Buck z ostrzeżeniem, aby nie zbliżać się do Zatoki Wraków. Można się łatwo domyśleć, że ostrzeżenie to podziała na dzieci zupełnie odwrotnie. Postanawiają sprawdzić czy rzeczywiście Zatoka kryje skarby oraz zatopione statki pirackie. Wyprawa na zakazany teren staje się początkiem przygody na tajemniczej wyspie. Dzieci będą musiały się sporo nagłowić.

Polecam obie przygody dla czytelników w wieku szkolnym, w klasie drugiej, trzeciej, czwartej. Dzieci będą się świetnie bawić. To bardzo umiejętnie zaserwowana nauka przez zabawę.

Inne polecane przeze mnie książki, w których czytelnik poproszony jest o rozwikłanie zagadek znajdziecie TUTAJ. Polecam szczególnie Dziennik: Zagadkowa Podróż oraz Dziennik Zagadkowa Podróż przez Czas czy Panika w Egipcie.

Escape Book: Klątwa Faraona oraz Zaginiona wyspa skarbów, wydawnictwo Book Olika, 56 stron każda, wiek 8+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy + sześć =