Książki o Mamie dla Dzieci
3 - 5,  6 - 8,  9 - 12,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Rodzina,  Zestawienia

Książki o Mamie dla Dzieci

Książki o Mamie dla dzieci przydadzą się Wam na zbliżający się Dzień Matki, który przypada na 26 maja. Wspólne czytanie jak również rozmowa o uczuciach może uzmysłowić wam jak wiele dla siebie znaczycie. Przy takich książkach o bliskich relacjach, popłynie nie jedna łezka. Te chwile wzruszeń nie trwają długo, ale są piękne, takie do zapamiętania na zawsze. Porozmawiajcie z dziećmi jak są dla was ważne. Posłuchajcie kochane mamy jak widzą was dzieci. To może być ciekawa rozmowa. Ja się zawsze rozklejam. Na przestrzeni czasu czytaliśmy różne „mamowe” książki. Wybrałam dla was same dobre tytuły dla dzieci w różnym wieku, które sprawdziły się u nas na przestrzeni czasu. Książki, które zaciekawiły oraz uwolniły emocje.

Uśmiech Żabki

To historia o małej żabce, która pewnego dnia patrząc na swoje odbicie, poczuła się samotna i smutna. W tym czasie mama żabka pracowała w leśnym sklepie. Jednak jej serce poczuło, że coś jest nie tak „Coś się stało mojej Żabce” – zaniepokoiła się. Dzięki pomocy oraz życzliwości wielu, leśnych mieszkańców lasu do małej żabki dociera Uśmiech Mamy. I wszystko się zmienia. Wzruszająca opowieść, pięknie i nastrojowo zilustrowana.

Pewnego dnia, niedźwiadku

To historia dla najmłodszych dzieci, o mamie niedźwiedzicy oraz jej synku, który chce być „tak wspaniały…” jak mama. Nastrojowe, przepiękne ilustracje pokazują więź jaka łączy mamę z jej małym niedźwiadkiem. Mama uczy, wspiera i jest blisko swojego malucha. Razem spędzają wspaniałe chwile.

Więcej o książce w recenzji TUTAJ.

Kocham Cię całym sercem

„Nawet gdy będziesz daleko stąd, moja miłość zawsze zostanie przy tobie” – te słowa wypowiada mama Misiowa do swojej Misi. Dzięki takiemu wsparciu i miłości mamy, Misia poradzi sobie nawet kiedy opadnie z sił w trakcie zabawy, przewróci się o kamień, a latawiec odfrunie na wietrze. Mama kocha nawet wtedy, gdy się gniewa oraz wtedy gdy coś Misi nie wychodzi. Dobrze wtulić się w mamę po całym dniu psot.

Więcej o książce w recenzji TUTAJ

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie

Książka pokazuje wszystkie oblicza mamy. Ileż ról przybiera mama, aby sprawić by świat jej dziecka był najlepszy z możliwych. Myślę, że każda mama odnajdzie tu nie jedną, a wiele cząstek siebie, a dzieci będą zaskoczone. Niezwykle ciekawa jest „Torebka dla każdej mamy” i jej zawartość. Rozbawi was natomiast „lista pogróżek”, „pytania”, „lamenty” „Miny i gesty, które zwiastują burzę”. Każda mama może na końcu wykonać test, aby sprawdzić jaką jest mamą.

Nasza mama czarodziejka

To zbiór codziennych, rodzinnych opowieści, w których mama jest zupełnie niezwyczajna, by powiedzieć magiczna. Potrafi każdego zrozumieć, rozmawia z księżycem, poskramia potwory, tropi złodziei – a wszystko jakby niechcący, przypadkiem. Założę się, że każda z czytających mam kiedyś latała na poduszkach ze swoim maluchem. Ta opowieść uzmysławia, że dzieci widzą swoje mamy, jako cudowne czarodziejki. Bądźmy nimi jak najdłużej.

Moja Mama

Bardzo malownicza opowieść o wspólnych, dziecka oraz mamy rytuałach. Podczas zabawy mama staje się lwicą, żabą, a nawet gwiazdą rocka. Do twarzy jej we wszystkich kolorach, a „W niebieskich jesteś piękna! Wyglądasz jak…” mówi chłopiec kiedy po całym dniu zapada noc. Pena uśmiechu, kolorów, pogody opowieść o miłości.

Mama

Książka Mama to wysmakowane ilustracje pokazujące mamy w różnych zakątkach świata oraz w różnych rolach. Każda barwa mama w sobie znany i możliwy sposób troszczy się o swoje dziecko. Mamy tu między innymi eskimoskę, mechaniczne, wielką damę i indiankę. Na stronicy obok zapis refleksji, uczuć, myśli oraz wspomnień matki lub dziecka. Piękne, poetyckie, osobiste, kobiece.

„To właśnie mają robić mamy. Wskazywać drogę, żeby dziecko wiedziało, jak iść”.

Niemal wszystkie pokazane przeze mnie książki o mamie dla dzieci możecie czytać z maluchami. Każdy wybierze coś dla siebie. Są z wielką wrażliwością zilustrowane, przynoszą spokój i dobre emocje.

Dla starszaków polecam również tytuł Nasza Niegrzeczna Mama TUTAj. To genialna książka o codzienności, kłopotach ale również wspaniałej wszystkomogącej mamie.

Uśmiech Żabki, Przemysław Wechterowicz, wydawnictw Ezop, 36 stron, wiek 3+

Kocham cię całym sercem, Jane Chapman, wydawnictwo Wilga, 32 strony, twarda oprawa, wiek 3+

Pewnego dnia niedźwiadku, Stephanie Stansbie, ilustracje Frances Ives, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 3+

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie, Raquel Díaz Reguera, wydawnictwo Debit, 88 str., wiek 6+

Nasza mama czarodziejka, Joanna Papuzińska, wydawnictwo Literatura, 48 str., wiek 3+

Moja mama, Mayana Itoiz, wydawnictwo Babaryba, wiek 3+

Mama, Helenę Delforge, Quentin Greban, wydawnictwo Media Rodzina, 64 str., wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *