Minecraft
6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Dla dzieci,  Gra,  Kreatywne,  Minecraft

Minecraft: Rocznik 2023 oraz Niesamowite Projekty oraz Niesamowite Bazy

Jeśli wasze dziecko jest miłośnikiem Minecraft to mam dla was podpowiedź na książkowy i bardzo minecraftowy prezent. Dwa nowe tytuły: Minecraft Rocznik 2023 oraz Minecraft Niesamowite Projekty oraz zeszłoroczne wydanie Niesamowite Bazy zadowolą wszystkich zagorzałych miłośników tej „kwadratowej” gry. Starannie wydane książki, właściwie albumy w sztywnej oprawie. W środku całe mnóstwo informacji, które przydadzą się by wzmocnić umiejętności w grze.

Rocznik 2023…

to oficjalny przegląd wydarzeń oraz przygód jakie miały miejsce w grze w minionym roku. Gracze poznają nowe aktualizacje, nowe zasoby, czy sprytniejsze lub nowe moby (istoty atakujące gracza).

I tak na przykład pojawiły się głębsze jaskinie, można podjąć wyzwanie w świecie Walta Disneya, pojawia się miedź, a także Opuszek, latający mob który przenosi przedmioty.

Nowe lub usprawnione światy są omawiane na dedykowanych rozkładówkach. Takie otrzymały na przykład Lodowe szczyty, Lochy, Mojang Studios, Podwodne Wyzwanie Budowlane.

W Roczniku 2023 jest kilka zadań do wykonania. Między innymi znajdź różnice, quizy o zwierzętach, krzyżówka czy wykreślanka. Jest też sporo ciekawostek, żarty oraz plakat. Jak skutecznie celować z kuszy, jak wydobyć żwir lub piasek, jak uniknąć wysadzenia przez creeperów? – te dylematy rozwieje rozdział Rady i Triki. Kilka zdjęć wnętrza poniżej.

Minecraft: Niesamowite Bazy …

to przewodnik, inspiracja do budowania okazałych budowli w świecie Minecraft. W części Wprowadzenie dzieci poznają Dwunastkę czyli grupę „wytrwanych budowniczych„. Dalej znajdą się „Wskazówki ogólne” jak planowanie, dobór bloków czy zdobienie. Kolejne rozkładówki zajmują już budowle wraz ze stronami poświęconymi technikom budowania. Są tam między innymi: Grobowiec Mumii, Podniebne Laboratorium, Zatopiona Posiadłość, Lodowy Pałac oraz wiele innych fascynujących miejsc. Strony „techniczne” obfitują w wyjaśnienia jak stosować triki, mechanizmy, zaklęcia.

Niesamowite Bazy z pewnością przyniosą natchnienie małym budowniczym. Mój syn nie raz mnie pytał, co ma zbudować. Szczerzenie nie miałam tak otwartej głowy, aby wymyśleć Zamek Feniksa. Zapraszam, popatrzcie na zdjęcia.

Nowość – Niesamowite Projekty …

to Kraina Kreatywności, a w niej budowle pobudzające wyobraźnię. Tak jak w przypadku poprzedniego (zeszłorocznego) tytułu, książka rozpoczyna się Wprowadzeniem, gdzie prezentują się Eksperci. To grupa, która jest w stanie zrobić wszystko. Tym razem rady dotyczą Czerwonego Kamienia. Jakie projekty znajdą miłośnicy Minecrafta we wnętrzu? Zwierzęcy Azyl, Fabrykę Potworów, Saloon na Ośmiu Nogach, Pokój MIniatur. Mnie zachwyciła Świątynia Cudów, okazale prezentująca się skomplikowana budowla. Genialne pomysły rozbudzające w dzieciach chęć do tworzenia własnych projektów. Dla mnie bardzo skomplikowane, ale dla zaangażowanych graczy to prawdziwa gratka.

Jako „nie gracz” starałam się wam opisać te książki jak najlepiej. Myślę, że wiele powiedzą wam też ich zdjęcia. Podsuwając dzieciom inspirujące, minecraftowe lektury macie okazję wesprzeć dzieci w tworzeniu ich kreatywnej przygody z Mincraftem. Pamiętajcie o tym, że ta gra uczy współpracy, nieszablonowego myślenia oraz jest praktycznym wstępem do nauki programowania.

Wszystkie trzy książki to masa wetowania, przeglądania, czytania, by potem pochłoniętą wiedzę przełożyć na praktyczną grę. Jeśli wasze dzieci nie za bardzo czytają, a lubią grać, to taka książka może stać się bramą do świata literatury. Rocznik 2023 oraz Niesamowite Projekty to tytuły, które pojawiły się w listopadzie 2022, natomiast Bazy wydano rok wcześniej.

Te książki to piękny prezent gwiazdkowy dla dzieci „pochłoniętych” Minecraftem. Polecam.

Przeczytajcie również wpis o Minecraft Kroniki Woodsword. To przygoda grupy szkolnych przyjaciół w świecie gry –> TUTAJ.

Niesamowite Bazy, Thomas McBrien, wydawnictwo HarperKids, 96 stron, wiek 8+

Niesamowite Projekty, Thomas McBrien, wydawnictwo HarperKids, 96 stron, wiek 8+

Rocznik 2023, Thomas McBrien, wydawnictwo HarperKids, 72 strony, wiek 8+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *