Seria Zagadkowi Agenci - Sekret nawiedzonego lasu
6 - 8,  9 - 12,  Detektywistyczne,  Przygodowe

Seria Zagadkowi Agenci – Sekret nawiedzonego lasu

Sekret nawiedzonego lasu to pierwszy tytuł z serii Zagadkowi Agenci, który przeczytaliśmy. Szybka akcja zdarzeń wciąga czytelnika aż po sam jej koniec. Każda z części to inna przygoda więc serię można czytać rozłącznie, natomiast we wstępie autor przypomina lub przedstawia nowym czytelnikom bohaterów czyli Zagadkowych agentów. To rodzeństwo Eryk i Roman oraz ich koleżanka Ewa. Czwartym agentem jest pies Toska rasy cane corso. Tym razem agenci wraz z tatą chłopców, panem Deryło wyjeżdżają na trzydniowy biwak. Wszystko jest na tip top przygotowane, szczególnie przez skrupulatnego Eryka. Ekipa wsiada do zabytkowego citroena i rusza w drogę. Czy coś złego lub też dziwnego może się wydarzyć? Owszem…

Zagadkowi Agenci, Zagadkowy las

Nie mówiąc nikomu tata wybiera skrót, który ma doprowadzić wycieczkę do miejsca biwaku. Jak się później okazuje skrót jest dość zapomnianą drogą i zgodnie z informacją na mapie wiedzie przez Nawiedzony Lasu. Robi się dziwnie gdy za autem pojawia się pędzący upiorny kolarz. A uciekający przed „monstrum” stary citroen ulega awarii. Kolarz znika tak nagle, jak się pojawił. Niespodziewanie i nie wiadomo gdzie. Po naradzie, tata wyrusza by sprowadzić pomoc, a dzieciaki mają czekać przy samochodzie. Najbliższe zabudowanie oddalone są od auta o około osiem kilometrów. W Nawiedzonym Lesie, w którego nawiedzenie nikt nie wierzy, wiele się wydarzy. Będzie zaskakująco, trochę strasznie, tak z dreszczykiem. Jesteście ciekawi jakie jeszcze mary i przeciwności staną naszej ekipie na drodze? I jak sobie poradzą?

Oprócz niebanalnej zaskakującej fabuły, w treści czytelnicy znajdą wiele faktów historycznych jak również nowinek technologicznych. Ich pojawienie się związane jest z zainteresowaniami bohaterów.

Tekst książki został podzielony na rozdziały oraz wydrukowany większą czcionką wygodną do czytania dla młodszej młodzieży. Od czasu do czasu pojawiają się czarno białe sugestywne ilustracje. Na końcu książki dzieci znajdą słowniczek wyjaśniający niektóre słowa. Lekko kremowy papier nadaje książce detektywistycznego charakteru.

Sekret nawiedzonego lasu to książka w sam raz do czytania podczas wakacji. Trochę zwariowana i zakręcona. Z ciekawymi bohaterami, z którymi każdy czytelnik chętnie wyruszyłby w przygodę by odkryć tajemnicę Nawiedzonego Lasu. Ta być może pierwsza dla dzieci książka z dreszczykiem sprawi czytelnikom dużo przyjemności. Polecam waszej uwadze.

W serii ukazały się: „Sekret magika”, „Sekret świąt”, „Sekret skarbu”, „Sekret ducha”.

Seria Zagadkowi Agenci Sekret nawiedzonego lasu, Max Czornyj, wydawnictwo Frajda, 170 stron, wiek 6+

Więcej detektywistycznych opowieści dla dzieci znajdziecie TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *