Jesień w świecie przyrody
6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Młodzi Przyrodnicy – Jesień w Świecie Przyrody

W serii Młodzi Przyrodnicy czas na Jesień w Świecie Przyrody. Zarówno w książce jak i za oknem możemy cieszyć się tą kolorową i różnorodną porą roku. Lato odchodzi, pozostawiając nam dni coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze. Jednak ta książka o Jesieni zachęci młodych czytelników do spacerów oraz spotkań z przyrodą. Dzieje się teraz mnóstwo w parkach i lasach. Trwają przygotowania do zimy, zwierzęta gromadzą zapasy, ptaki odlatują do ciepłych krajów, drzewa i krzewy zmieniają kolory. Jest pięknie i o tym wszystkim opowiada Jesień w świecie przyrody. Co wyróżnia na plus to wydanie to mnóstwo ciekawych zdjęć.

Jesień w świecie przyrody…

zaczyna się od tego jak w tym czasie przygotować się do wyprawy w naturę. Co zabrać ze sobą, aby obserwacje się udały i w co się ubrać, aby sprostać zmiennej aurze. Dalej, o tym:

  • jakie dary natury można zbierać;
  • jesienne kwiaty;
  • owady i zwierzęta, które można spotkać na wrzosowiskach oraz jagodowiskach;
  • pożegnanie odlatujących ptaków oraz gatunki, które pozostają u nas na zimę. W tym miejscu można odsłuchać głosy wielu znanych i mniej znanych skrzydlatych;
  • sporo o rozsiewaniu się roślin, szyszkach oraz dobre rady jak zasadzić drzewo;
  • zimowe śpiochy, czyli świstaki, orzesznica, popielica, niedźwiedzie;
  • o liściach: zmienności kolorów, opadaniu oraz rozpoznawaniu liści;
  • grzyby oraz grzyby dziwaki;
  • jesienne niebo i chochoły;
  • oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

W książce znalazło się też kilka ciekawych zadań do samodzielnego lub rodzinnego wykonania jak rzeźby z dyni, kukurydziana kukiełka czy kasz taniaki. Jest też zupa z dyni.

Waszej uwadze polecam też Słowniczek, w którym wiele zupełnie nowych pojęć (nawet dla dorosłych czytelników) jak elajosom, zoochoria czy higroskopijność.

Jesień w świecie przyrody to recepta jak nie dać się jesiennej chandrze i spojrzeć na tę porę roku z optymistycznej perspektywy. Autorka przypomina dzieciom, że w tym czasie należy zadbać o swoją odporność i pamiętać o witaminie D.

Bardzo lubimy serię Młodzi Przyrodnicy, a różne jej tytuły towarzyszą nam od dawna. Pomagają i podpowiadają jak mądrze edukować dzieci na temat życia ptaków, zwierząt oraz roślin. Polecam. Wśród wielu tytułów z pewnością znajdziecie taki, który i was zainteresuje.

Jeż

W Serii ukazał się wcześniej tytuł Lato – podejrzyjcie go TUTAJ na stronie wydawcy.

Zajrzyjcie również do mojego wpisu na temat tytułu Ptaki z serii Młodzi Przyrodnicy, oraz innych o których pisałam TUTAJ.

Młodzi Przyrodnicy – Jesień w Świecie Przyrody, Patrycja Zarawska, wydawnictwo Wilga, 112 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 10 =