Ogród Meduz
6+,  Atlas,  Dla dzieci,  Przyrodnicze,  Woda

Ogród Meduz – intrygujący podwodny świat

Ogród Meduz to książka ukazująca czytelnikowi fascynujący obraz stworzeń jakby nie z tego świata. A konkretnie Meduz, które żyją pod powierzchnią wody na całym świecie. Ich różnorodność, wygląd oraz cechy osobnicze budzą zaciekawienie ale i respekt. To lektura, którą warto przeczytać i dokladnie obejrzeć, bo zwiera wiele wskazówek na wypadek bliskiego spotkania z przedstawicielem gatunku. Byłam tej książki ciekawa, ale jej wnętrze przerosło moje oczekiwania. Dużo wiedzy, faktów podanych w otoczeniu znakomitych ilustracji. Duży format nadaje wydaniu charakter atlasu. Pokażcie dzieciom piękny świat przyrody z meduzą w roli głównej.

Ogród Meduz…

to taka lekcja biologi, w czasie której czytelnicy dowiedzą się między innymi, o:

  • parasolowatej i symetrycznej budowie ciała stworzenia;
  • ich układzie nerwowym i niechęci do światła;
  • rozwoju i sposobie poruszania się;
  • jadowitych meduzach i o tym, co zrobić w przypadku poparzenia;
  • największych osobnikach jak na przykłąd Bełta festonowa mierząca ok 1O m. Tę jedną z najbardziej jadowitych meduz można spotkać w Morzu Bałtyckiem.
  • innych nietypowościach czyli podwójnej meduzie czy pływającej „do góry nogami”

Dla amatorów i smakoszów jest również przepis na smażone meduzy. Pomóc smakują podobnie jak smażone kalmary.

Jeśli będziecie na wakacjach i spotkacie meduzy możecie przesłać ich zdjęcie w celach naukowych wykorzystując aplikację Meteomeduse, jak podaje autorka książki.

Dowiecie się również jak zmiany klimatu wpływają na meduzy, jak się zachowują i jak to wpływa na inne gatunki zwierząt wodnych.

Jeśli chcecie poznać najstarsze stworzenia na świecie, to książka Ogród Meduzy przedstawi je wam doskonale. Przystępnie, w prosty sposób opisane ilustracje rozwijają wyobraźnię i odkrywają świat przed młodymi ludźmi. Klimatyczne kolory tworzą nastrój podwodnej przestrzeni. To książka z której skorzystają dzieci i dorośli. Ja miałam wielką przyjemność czytania i oglądania. Również Wam polecam.

W kategorii Podwodny świat znajdziecie wiele ciekawych tytułów. Poznajcie na przykład Bałtyckie Zwierzaki lub Wielką Księgę Morskich Zwierząt.

Ogród Meduz, Paola Vitale, Rossana Bossu, wydawnictwo Libra, 48 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *