Pozytywka
6 - 8,  Fantasy,  Komiks

Pozytywka – baśniowe przygody pełne magii

Pozytywka to baśniowy komiks o Pandorii, zaczarowanym, równoległym świecie, do którego trafia ośmioletnia Nola. W życiu dziewczynki wydarza się tragedia, a wizyty w krainie okażą się oderwaniem od codzienności, odrobiną szaleństwa i wspomnieniem o mamie. Podziwiam lekkość z jaką podjęto temat śmierci osoby bliskiej w tej historii. Według mnie to bardzo ważne, aby takie trudne sprawy pojawiały się w literaturze dziecięcej. Łatwiej się wtedy rozmawia z dzieckiem, łatwiej jest wyjaśnić to, co nieuniknione.

Tutaj kolorowa, baśniowa historia jest pełna osobliwych bohaterów nie z tego świata i innych dziwności. Nola wraz z Andreą i Igorem z odwagą i determinacją będą pokonywać przeciwności losu i niebezpieczne typy, które staną na ich drodze. Komiks pełen emocji, bahhhow, aaahów, trrraków i innych bim bamów. Zajrzyjcie do jego wnętrza.

Witamy w Pandorii

W pierwszej części komiksu poznajemy Nolę, w dniu jej urodzin. Dla dziewczynki nie są to radosne chwile ponieważ zmarła jej mama. Bardzo tęskni i marzy tylko, aby ta wróciła. W prezencie tata wręcza Noli pozytywkę, która należała do jej mamy. Szybko okazuje się, że to nie taka normalna pozytywka. Poprzez meechanizm kluczyka, razem z Nolą mali czytelnicy przeniosą się do Pandorii.

Nieznany świat otworzy przed Nolą swoje tajemnice oraz sekret mamy. Okazuje się, że Anna, mama Noli opiekowała się Pandorią, a teraz ochrona krainy stanie się zadaniem Noli.

Sekret Cypriana

w drugie część razem z przyjaciółmi dziewczynka przeżywa kolejne, jeszcze bardziej zakręcone przygody. Jak się okazuje w bajkowej krainie, nie zawsze wszystko układa się jak w bajce. Tam również pojawiają się złe typy, które próbują zaszkodzić panującemu królowi Hektorianowi.

Powrót do Pandroii

Kiedy tata musi nagle wyjść do pracy, Nola postanawia wykorzystać moment i powrócić do Pandorii. W tłumie mieszkańców śpieszących na paradę, szybko dostrzegają ją przyjaciele: Igor i Andrea. Aby uniknąć zdemaskowania dziewczynki, Anton obsypuje Nolę proszkiem kamuflażu, dzięki któremu na jakiś czas stanie się pandorianką. Tego wieczoru odbywa się wielka parada na cześć króla, a wieczorem zaplanowano sztuczne ognie.

Jednak zanim doczekamy wieczora, trzeba rozwikłać zagadkę i ubiec Wielgaczy przed realizacją nikczemnego planu. Czy Antonowi, Noli, Igorowi oraz Andrei uda się wyciągnąć tajemnice z Cypriana i powstrzymać Wielgaczy? Całą historię poznają młodzi czytelnicy tej arcy ciekawej kominowej opowieści.

Kraina Pandorii jest soczyście zielona i kolorowa, przyjemnie jest zanurzyć się w tej zieleni. Ujęło mnie w komiksie szalone słowotwórstwo. W drugiej części przeczytacie między innymi o Pisklętniku Głodniczaku, Bielaczu Wąsatym, Wielgaczach, Taksochód, a Anton i jego syn Cyprian potrafią zamienić się w drzewa. Podoba mi się koncepcja, że obok naszego świata gdzieś obok, istnieje inny bajkowy. Choć szkoda, że oddziela je tajemne przejście, które musi pozostać w ukryciu, tak dla bezpieczeństwa.

Obie części Pozytywki wydane są w twardej oprawie. Dziecięcy, odważni bohaterzy zdobią kolorowe ilustracje. Jest bardzo nastrojowo, bajkowo oraz niepowtarzalnie. Bardzo fajnie się czyta tę powieść dlatego Zachęcam małych wielbicieli komiksów do tej historii. W przygotowaniu już następna.

Jeśli szukacie kolorowych, ciekawych i zakręconych komiksów dla dzieci to zajrzyjcie TUTAJ. Tam Hotel Dziwny – cudowna seria dla małych czytelników.

Sekret Cypriana, ilustracje Bije scenariusz Carbone, wydawnictwo Egmont, 56 stron, wiek ok. 6+ oraz

Witamy w Pandorii , ilustracje Bije scenariusz Carbone, wydawnictwo Egmont, 56 stron, wiek ok. 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 + 16 =