Przewodniki dla dzieci
Dla Rodziców,  Przewodniki

Przewodniki dla dzieci: Ucieczki z Miasta i Nie wszystko o Straszeniu

Przewodniki stworzone z myślą o dzieciach, opiekunach i rodzinnych wyprawach to prawdziwy skarb podczas wakacji, choć nie tylko wtedy. Można z nich przecież korzystać cały rok. Bardzo niedawno było u nas Hop za miasto z przewodnikiem Warszawa Ucieczki z Miasta, natomiast teraz chciałabym wam również pokazać Polska Ucieczki z miasta. Genialny jak swój poprzednik. Opasła książka pełna wiedzy, praktycznych informacji oraz wskazówek i takie też lubię najbardziej. Można w niej znaleść prawdziwe perełki i ruszyć z rodziną w drogę.

Ciekawostką jest również druga książka, o której chcę wam opowiedzieć – To Nie Wszystko o Straszeniu. Przewodnik dla Młodych tropicieli Duchów w Polsce. To książka, która również zaprasza w podróż, choć zupełnie inną. Zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Zresztą kto by nie interesował się choć odrobinę duchami. Z lekką nutą fantazji i gawędziarstwa, odwiedziecie ciekawe miejsca w Polsce, poznacie zamki, twierdze, grody. Zapraszam na wyprawę.

Przewodniki dla dzieci

Polska Ucieczki z Miasta świetny Przewodniki dla dzieci

Ten przewodnik dla dzieci rozpoczyna się od objaśnienia legendy czyli oznaczeń graficznych wykorzystywanych dalej w opisach wędrówek. Następnie mamy spis treści w postaci niekończącej się drogi oraz mapę. Wycieczki podzielono na te na jeden dzień oraz na weekend. Dostępne dla was staną się wycieczki:

 • nad morze np. do Jastrzębiej Góry gdzie odwiedziecie Lisi Jar lub do Władysławowa gdzie odwieziecie lokalny punkt widokowy Dom Rybaka.
 • w góry do źródeł Wisły na Baraniej Górze w Beskidach.
 • nad jezioro Krutyńskie by odwiedzić Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.
 • nad rzekę Brda by popłynąć kajakiem,
 • do lasu na ścieżkę dydaktyczną w Poleskim Parku Narodowym.

Przed wami wiele znanych i nieznanych zakątków Polski. Dla starszych i młodszych podróżników. Lasy, łąki, bagna, jaskinie, mosty, wzgórza i różne budowle do spenetrowania.

Umieszczone w przewodniku miejsca w Polsce są dobrze opisane. Poznacie odrobinę historii, przydatne adresy i namiary. Wskazówki oraz przestrogi. Książka podpowie również jak dotrzeć we wskazane miejsce. Wiele zdjęć, grafik, rysunków prowadzi czytelnika jak po sznurku. Warto mieć ten przewodnik, nawet w dobie informacji dostępnych w internecie. To wielka pomoc i inspiracja. Zaoszczędzi wiele godzin na planowanie wycieczki.

Nie wszystko o Straszeniu. Przewodnik dla młodych tropicieli duchów w Polsce

Jest zupełnie nietypowy ponieważ zaprasza nas do świata duchów, których „… dotknąć nie można. A jednak jest on niezwykle interesujący. Chciałoby się go spotkać, zobaczyć ….”. Tak właśnie jest. Z tej książki czytelnicy dowiedzą się między innymi:

 • gdzie i kiedy można spotkać ducha,
 • jak i dlaczego duchy straszą
 • co zabrać ze sobą na poszukiwania i co zrobić kiedy już się go spotka.

Zaciekawieni? Dalej w kolejnych rozdziałach poznamy historie duchów zamieszkujących zamki, warownie, twierdze, wieże na ziemiach w polskich. Będą to:

 • damskie duchy jak: Halszka z Szamotuł czy Żółta Dama z Liwskiego Zamku;
 • męskie duchy jak: Alchemik z Nowego Sączą czy Zygmunt stróż zamku w Gnieźnie;
 • zwierzęce duchy jak czarny pies na zamku w Ogrodzieńcu, Olsztynie i Ciechanowie.
 • oraz inne przedziwne postacie jak szkielety, skarbnicy…

Wraz z historią każdego z duchów czytelnicy poznają wiele faktów na temat opisywanych miejsc (na końcu książki jest lista miast z duchami) oraz ciekawostek o historycznych postaciach. Zaprezentowana w lekki, czasem humorystyczny sposób wiedza łatwo wchodzi do głowy.

Opowieści świetnie ilustrują grafiki w stonowanych kolorach, ograniczonych do kilku barw. Przewodnik po duchach i historii to świetna lektura na wakacje. Jeśli się gdzieś wybieracie sprawdźcie czy nie ma tam jakiegoś ducha do wytropienia. To z pewnością rozpali wyobraźnię młodego odkrywcy i zaangażuje w przebieg wycieczki.

Zdecydowanie polecam Przewodniki dla dzieci, szczególnie te po Polsce. Można znaleść w nich wiele inspiracji i zaciekawić dziecko bakcylem podróżnika, odkrywcy. Zaoszczędzają nam rodzicom i opiekunom cennego czasu na samodzielne poszukiwania i układania trasy.

W tym roku jeszcze pojawi się kilka przewodników, które was zachwycą. Zaglądajcie do nas i podróżujcie, odkrywając niesamowite miejsca prawie za rogiem.

Kościotrup

Polska Ucieczki z Miasta, Malwina i Artur Flaczyńscy, wydawnictwo Bezdroża, 340 stron, dla rodzin i ciekawych świata

Nie wszystko o Straszeniu. Przewodnik dla młodych tropicieli duchów w Polsce, Anna Jurczyńska, wydawnictwo Bezdroża, 192 strony, dla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *