3 - 5,  6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne

Z naszej wakacyjnej biblioteczki – Rysowanie Krok po Kroku

Czy szukacie fajnych książek, które zajmą dzieci w wakacyjne popołudnia? Ja jak co roku o tej porze, z wolna zaczynam kompletować książkowe pomysły do wykorzystania podczas wakacyjnych wyjazdów i tych dni wakacyjnych, które będziemy spędzać w domu. To nie lada wyzwanie, Wiem, dlatego dziś mam dla was podpowiedź. Seria Rysowanie Krok po Kroku to propozycja dla dzieci, które lubią rysować, oraz dla tych które lubią owszem, ale tylko czasami 🙂 Rysowanie Krok po Kroku jest tak ciekawie pomyślane, że zainteresuje każde dziecko. Sami zobaczcie.

Rysowanie Krok po Kroku. Koty, żaby i inne zwierzęta

Jak sam tytuł wskazuje ta część dedykowana jest zwierzakom. Dzieci znajdą całe mnóstwo zwierzęcych postaci. Po lewej stronie znajdują się wskazówki w jaki sposób krok po kroku narysować wybrane zwierzątko, na przykład hipopotama, kraba, pingwina, krowę, falminga, rekina czy kurę. Po prawej stronie jest miejsce do rysowania. Prawa strona jest skromnie, acz ładnie ozdobiona, tak aby narysowane przez dziecko zwierzątko znalazło się we właściwym dla siebie otoczeniu. Zobaczcie przykłady:

Rysowanie Krok po Kroku. Smoki, roboty i inne różności

W tej części dzieci odkryją nieco inną, różnorodną tematykę, w tej samej konwencji. Lewa strona zawiera, krótką i prostą instrukcję rysowania, natomiast prawa strona to miejsce na dziecięce malunki. Co znajdziemy w tej części? Między innymi: różne pojazdy i maszyny (traktor, koparkę, wyścigówkę, samolot), słodycze, rycerzy, krasnale, smoki, rośliny, robaczki, instrumenty muzyczne. Wybór przeogromny. Jednym słowem można sobie pomalować!

Co sprawia, że Koty, żaby i inne zwierzęta oraz Smoki, roboty i inne różności to wyjątkowe książki?

Obie książki zachwyciły mnie z kilku powodów. Pierwszy i najważniejszy, to to, że spodobały się mojemu Jankowi. Drugi ważny powód to to, że rysowanie okazało się takie proste. Świetne, bardzo urozmaicone dziecięce ilustracje tworzy się łatwo z podanymi instrukcjami. Książki są pełne kolorów, a jednocześnie strony nie są przepełnione i zatłoczone. Jest przestrzeń do rysowania i dodania jeszcze czegoś od siebie. Co również istotne każda z książek to aż 78 ilustracji do narysowania. Myślę, że nam wystarczy na całe wakacje.

Rysowanie Krok po Kroku to według mnie i mojego małego testera, super pomysł na wakacje. Zeszyty w miękkiej okładce nie ważą wiele i zawsze zmieszczą się do bagażu.

Jeśli Wasze dzieci lubią rysować, to zajrzyjcie też do moich wpisach o Grzybach naszych lasów oraz Płazy i Gady naszych lasów. To zeszyty dla starszych dzieci, które uczą i pozwalają rozwijać umiejętności rysowania. Tematy szczególnie ciekawe na wakacje, kiedy wędrujemy i obcujemy z przyrodą.

Rysowanie Krok po Kroku. Koty, żaby i inne zwierzęta, praca zbiorowa, wydawnictwo Wilga, 80 stron, dla każdego

Rysowanie Krok po Kroku. Smoki, roboty i inne różności, praca zbiorowa, wydawnictwo Wilga, 80 stron, dla każdego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

czternaście + trzy =