Stworcio nie lubi swojej pupy
3 - 5,  3 +,  6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Fantasy

Stworcio nie lubi swojej pupy – książka o samoakceptacji

Gościmy dziś książkę pod tytułem Stworcio nie lubi swojej pupy. Piękna, pełna czułości opowieść dla dzieci, która podpowiada jak polubić siebie. Jak się o siebie zatroszczyć oraz jak dobrze czuć się w swojej skórze. Tytułowy Stworcio mieszka pod drugiej stronie lustra i jest wobec siebie niezwykle surowy. Właściwie wszytko w nim samym mu się nie podoba: nosa, dwa zęby, oczy, małe stópki i oczywiście za duża pupa. Na szczęście chłopiec, który jest jego przyjacielem dostrzega w nim ogromne piękno, a stworkowe cechy za niezwykle praktyczne.

Pięknie zilustrowana, ciepła książka o emocjach, które mieszkają w każdym z nas. Nie tylko w dzieciach. W dorosłych, w rodzicach też często czai się barak wiary w siebie. A przecież … dobrze wiemy, że każdy jest jedyny w swoim rodzaju!

Stworcio nie lubi swojej pupy

Stworcio, osobisty potwór małego chłopca widzi w sobie ogrom niedoskonałości. Ale wszystko co wydaje mu się okropne i wstrętne dla jego przyjaciela okazuje się być na drugim krańcu skali. Uznane na defekt na przykład:

  • za duże oczy – mogą zobaczyć więcej, cały swiat
  • tylko dwa zęby – są wystarczające aby smakować, a nie wymagają zbyt długiego mycia
  • sierść na całym ciele – pozwala Stworciowi być ekspertem w mizianiu
  • zbyt niski wzrost – nie przeszkadza robić rzeczy WIELKICH
  • a za duża pupa, która nie mieści się w obowiązujących w świecie dorosłych standardach, jest przecież idealna do siedzenia!

Przyznam, że sama pokochałam Stworcia z całego serca, bo jest po prostu DOSKONAŁY. I uświadomiłam sobie, że za mało zachwycamy się sobą, bliskimi, światem. Dobre i mądre słowa budują naszą tożsamość i dają siłę naszym dzieciom, aby odważnie iść do przodu. Jakie znaczenie mogą mieć małe stopy, skoro dzięki nim można dotrzeć do każdego zakamarka w sercu.

Ta książka daje nam rodzicom pełną humoru lekcję o tym, że nie warto szukać defektów i porównywać się do innych. Naszą rolą jest uczyć dzieci szacunku dla samego siebie – samoakceptacji oraz akceptacji dla innych. Nasz mały człowiek jest przecież dla nas całym światem i powinien o tym wiedzieć.

Stworcio jest doskonały do wspólnego czytania. To książka wspierająca, która zaopiekuje się dzieckiem, ale również dorosłym. Znajdziecie w niej krótkie pełne mocy teksty chwytające za serce oraz zachwycające ilustracje wypełnione emocjami po koniuszki stworkowego ciała. Wasze maluchy pokochają Stworcia.

Stworcio nie lubi swojej pupy to jedna z najcudowniejszych książek jakie przeczytałam. Mam dziś wielki plan, aby mój domowy Stworcio dowiedział się jak jest wspaniały.

Stworcio nie lubi swojej pupy, autorka Antoine Dole, ilustracje Bruno Salamone, wydawnictwo Babaryba, 36 pięknych stron, wiek 3+

Więcej tytułów o emocjach szukajcie w kategorii Emocje i Obyczaje TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *