Szczwany Lis
6 - 8,  Dla dzieci,  Przygodowe,  Zwierzęta

Szczwany Lis – Banda Wełniaków

Dziś u nas Szczwany Lis, trzecia część z serii Banda Wełniaków. Ogromnym atutem tej serii są bohaterzy oraz genialny humor. Ta przezabawna opowieści przypadnie do gustu nie tylko dzieciom (wiek rekomendowany ok. 6+), ale również dorosłym. Będziecie się świetnie bawić razem przy tej lekturze, jestem przekonana. Sama się zastanawiam jak autor Nathan Luff (więcej TUTAJ) wpada na tak komiczne pomysły. Z pozoru banalne, ale jednak, aby je wymyśleć i zapisać tak lekko i śmiesznie, to już wyższa szkoła jazdy. W Bandzie Wełniaków jest jednak nie tylko śmiesznie za sprawą tekstów, ale również za sprawą ilustracji. Brawurowo narysowane postacie, krzyczą do czytelnika emocjami z każdej strony.

Szczwany List odkrywa tajemnice swojej nory

Cześć druga czyli Byczy i Wściekli kończy się uprowadzeniem Berniego Baranka. Jakby nie było głównego bohatera i narratora opowieści. Dlatego tym razem jego rolę przejmuje częściowo piękny Wiluś Koza angorska. Zapatrzony w siebie Wiluś, za namową rezolutnej oraz bezkompromisowej Szamy Lamy Ding Dong rusza na ratunek Bernemu do lisiej nory. Tam, to znaczy w norze, głęboko pod ziemią rozegra się zasadnicza część historii. Nie chcę wam zdradzić co się tam wydarzy, ale z pewnością będzie zaskakująco i bardzo śmiesznie.

Szczwany Lis to historia opowiedziana w dużej mierze obrazami. Jest mnóstwo dymków, wiekach liter, wykrzykników i innych znaków mających na celu przekazać emocje i dźwięki. Losy bohaterów tym razem śledzimy jakby z dwóch perspektyw. Jedna to narrator Wiluś, o którym wspomniałam wyżej. Druga to perspektywa Berniego, który zmaga się z Lisicą (i nie tylko) w jej norze, planując ucieczkę.

Sięgnijcie po tę książkę, aby się przekonać i poznać super zwierzęcych bohaterów z minizoo. Tę przygodę czyta się jednym tchem, od początku do końca.

Banda Wełniaków

Jak widzicie „Ciąg dalszy nastąpi…” Nie możemy się doczekać kolejnej Bandy Wełniaków!

Jak dotychczas każda z trzech części jest tak samo śmieszna i pomysłowa.

Poszczególne części w serii utrzymane są w dedykowanej sobie tonacji kolorystycznej. Pierwsza część była niebieska, druga natomiast czerwona. Jak widzicie powyżej trzecia otrzymała barwę fioletu jako odcień przewodni.

Począwszy od drugiego tomu, na początku książki jest krótkie wprowadzenie dotyczące tego, działo się wcześniej. Tak, aby czytelnik miał rozeznanie i gładko wszedł w toczącą się akcję.

Przeczytajcie również moje recenzje pierwszej części Banda Wełniaków oraz drugiej części Byczy i Wściekli.

Szczwany Lis, Banda Wełniaków, Nathan Luff, Chris Kennett, wydawnictwo Zielona Sowa, 144 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *