Pola i Piotruś
0 - 3,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Picture book

Pola i Piotruś – nowe tytuły w serii dla maluchów

Seria Pola i Piotruś wraca z nowymi tytułami. Ulubiona przytulanka oraz Urodziny poruszają tematy bliskie małym dzieciom. Pełne optymizmu, uśmiechu oraz kolorowych ilustracje zapraszają do wnętrza. Książki starannie wydane, cieszą oko. Grube i solidne okładki nadają się w sam raz dla małych rączek. Pola i Piotruś to para przyjaciół, która nigdy się nie nudzi. Zawsze mają mnóstwo rzeczy do zrobienia, jak to dzieci. Czasem sytuacja się komplikuje, ale przyjaciele mają dla siebie mnóstwo zrozumienia i życzliwości. Dlatego zawsze wychodzą z „opresji” zwycięsko.

Książeczki pokazują dzieciom jak z uśmiechem i pogodą ducha wędrować przez świat i odkrywać to co nowe. Cieszyć się z drobiazgów i oddawać dziecięcej wyobraźni. Wasze dzieci pokochają Polę i Piotrusia.

Ulubiona przytulanka – Pola i Piotruś

W tej historii Pola będzie nocować u swojego przyjaciela. Pakuje walizkę na tę okazję i nie może się doczekać spotkania, tak jak i Piotruś. Oboje świetnie się razem bawią, wymyślając co rusz nowe zajęcia. W końcu po całym dniu zabaw idą spać. I wtedy … Pola odkrywa, że nie ma jej przytulanki żabki. Jest rozpacz! Jak myślicie co si stanie? Jak Piotruś pomoże przyjaciółce? Czy ta noc będzie spokojna?

Pola i Piotruś

Urodziny Poli

Na urodziny Poli przychodzi Piotruś. Przynosi piękny prezent – czerwony autobus. Są też ukochane przytulani: prosiaczek i żabka. Dzieci bawią się doskonale. Są balony, muzyka, ciuciubabka, poczęstunek. Wszystko układa się cudownie, aż do chwili kiedy „Piotruś potyka się o autobus i … frunie przez pokój. A tort razem z nim!” Mogę zapewnić, że urodziny kończą się bardzo apetycznie i w doskonałych humorach. Pola i Piotruś to prawdziwi przyjaciele, potrafią razem przezwyciężyć trudne chwile.

Uwielbiam tę serię. I choć są w niej trudne dziecięce emocje: obawa, strach, zagubienie, żal i czasem pojawiają się łzy, to Pola i Piotruś potrafią zamienić je w coś dobrego. Tekstu nie jest zbyt wiele, ale doskonale opisuje sytuację pokazaną na ilustracji. Natomiast emocje są doskonale odmalowane na twarzach czy też mordkach bohaterów. Maluchom łatwo skupić się na historii.

Książeczki uczą wzajemnego szacunku i pokazują na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Pola i Piotruś

Wpis o dwóch pierwszych tytułach z serii Pola i Piotruś: Hulajnoga oraz Plama znajdziecie TUTAJ.

Ulubiona przytulanka oraz Urodziny, Camilla Reid, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 0+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *