Kto to puka
6 - 8,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Sztuka,  Wielcy Ludzie

Kto to puka? Nauka – wprowadza w fascynujący świat nauki

Poszukujecie książek, które zaprezentują dzieciom sylwetki wielkich naukowców? Kto to puka? Nauka nada się idealnie. Książka prezentuje dwudziestu jeden naukowców z całego świata od Arystotelesa do Billa Gates`a. Dzieci dowiedzą się nie tylko o dokonaniach i odkryciach tych wielkich dla świata ludzi, ale również zobaczą jak wyglądali.

Każdy z naukowców otrzymuje rozkładówkę. Jego postać umiejscowiona jest w otoczeniu odpowiadającym jego czasom. Dzieci poznają lata życia oraz kraj pochodzenia uczonych. Sylwetce towarzyszy krótki, choć nie zawsze fortunnie rymowany tekst. Podobają mi się intensywne kolory oraz wyraziste ilustracje, pełne istotnych szczegółów związanych z postacią.

Na zdjęciu poniżej zobaczycie jakie nazwiska uczonych prezentuje książka.

Wśród wielkich oczywiście Mikołaj Kopernik, Karol Darwin czy Stephen Hawking. Są też nazwiska nie kojarzone tak powszechnie, jak na przykład bracia Wilbur i Orville Wright, którzy unieśli samolot w powietrze. Jest też inny polski naukowiec Ignacy Łukasiewicz, który wynalazł lampę naftową.

Ta książka to pomysł na to jak wprowadzić najmłodszych w świat nauki i wielkich wynalazków. Dawka wiedzy nie jest przeogromna, a podana w ciekawy i wpadający w ucho sposób. Tak w sam raz na pierwsze spotkanie z Nauką.

Kto to puka? Nauka to drugi w serii tytuł. Pierwszy, Kto to puka? Sztuka możecie podejrzeć TUTAJ. Pisałam o nim jakiś czas temu.

Kto to puka? Nauka, Katarzyna Vanevska,, wydawnictwo AWM, rok wyd. 2022, 48 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *