Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall
9 - 12,  Dla dzieci,  Przygodowe

Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall

Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall to powieść dla młodszej młodzieży, która zabiera do krainy fantazji i pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Dlaczego naprawdę warto ją przeczytać?

Powieść pod tytułem Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall pozwala wkroczyć czytelnikom do świata młodego Artura Conana Doyle`a. Inteligentnego wrażliwego młodzieńca, który z uwagi na sytuację finansową rodziny, nie ma szans na przyszłość, o której marzy. Co więcej, kondycja zdrowotna ojca sprawia, że właśnie postanawia wziąć na siebie obowiązek utrzymywania rodziny. Jednak w tej historii splot wydarzeń sprawia, że Artur dostaje swoją wielką szansę. Zaproszenie do szkoły innej niż wszystkie. Szkoły, która kształci zamożne i uzdolnione dzieciaki. Pozwól, że uchylę rąbka tajemnicy jak poradzi sobie Artur w świecie, który wydawał się być poza jego zasięgiem.

Jeśli wykluczyć to, co niemożliwe, wszystko, co pozostaje, nawet jeśli jest niezwykle, musi być prawdą” -Sherlock Holmes

cytat pochodzi ze wstępu do Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall
Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall

Zaproszenie które zmienia wszystko

Gdy pojawia się niespodziewany list od dyrektora szkoły Baskerville Hall z zaproszenim do wstąpienia w szeregi jej uczniów, wszyscy w domu wiedzą, że oto pojawiła się szansa na lepsze życie dla Artura. Sam bohater waha się tylko chwilę. A postawa rodziców umacnia go w decyzji. Ani domowy niedostatek, ani postępująca choroba ojce, nie są w stanie go zatrzymać. Chłopak opuszcza dom. Już sama podróż w stronę szkoły zwiastuje rzeczy niebywałe.

Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall

Baskerville Hall

Już na miejscu okazuje się, że szkoła jest miejscem do którego uczęszczają dzieci z najbogatszych angielskich rodzin oraz dzieci.. wyjątkowe. Takie, które mają światu coś do zaoferowania. Mimo lichego okrycia na grzbiecie, Artur szybko nawiązuje pierwsze przyjaźnie. Irene, Kieszonka oraz Jimmie staną mu się najbliżsi. Zasłyszane opowieści szkolnych kolegów sprawiają, że Artur nabiera wiary w to że miejsca i przygody o których kiedyś tylko marzył, staną się jego udziałem.

Już w pierwszych dniach pobytu nowego rocznika w szkole, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. I choć rok szkolny rusza z kopyta to fakty nie umykają Arturowi i jego przyjaciołom.

Po jakimś czasie, Arthur otrzymuje zaproszenie do elitarnego tajnego stowarzyszenia… Czy on i jego przyjaciele przejdą próbę i przystąpią do wpływowej grupy? Jak myślicie? W tej opowieści nic nie jest oczywiste.

Wiedza której można się nauczyć w Baskerville Hall

Jestem pewna, że młodzi czytelnicy chętnie poznają Kręgi nauki, do których mogą wstąpić uczniowie z Baskerville Hall. Spojrzą na świat nauki z innej perspektywy. Zobaczą co oznacza przywilej, ale również odpowiedzialność.

Szkoła, nawet taka jak Baskerville Hall to poligon przetrwania. Wyzwania naukowe, decyzje do podjęcia, sympatie i wręcz przeciwnie. Starcia z pewnymi swojej wyższości rówieśnikami. To wszystko składa się również na dzisiejsze doświadczenia młodych czytelników. Z ciekawością więc będą śledzić poczynania bohaterów.

porywająca powieść o młodym Arthurze Conan Doyle'u

Książka nawiązuje do postaci Arthura Conana Doyle`a twórcy opowiadań o Sherlocku Homsie i doktorze Watsonie. Wychowany w biedzie, kończy szkołę w Lancashire w Anglii. Wiele postaci i wątków które umieszcza później w swej twórczości, czerpie właśnie ze szkolnych doświadczeń.

Książka Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall to wyjątkowa przygoda, która otwiera głowę, zastanawia i dostarcza świetnej rozrywki. Wartościowa książka dla każdego młodego człowieka. Książka, która warto przeczytać.

Niezwykłe Opowieści z Baskerville Hall, Ali Standish, tłumaczenie Sławomir Kowalski, wydawnictwo Kropka, 328 stron, wiek 9+

Być może spodoba wam się również tytuł The Marvellers Cudmistrzowie 

Dziękuję za Lekturę!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *