Psierlock Bones i Kradzież w Pałacu
9 - 12,  Aktywizujące,  Detektywistyczne,  Dla dzieci

Psierlock Bones i Kradzież w Pałacu – powieść detektywistyczna

Jesteście ciekawi Psierlocka Jonesa oraz jego przyjaciółki Jane Kotson?

Oto przygoda detektywistyczna, która sprawi przyjemność czytelnikom lubiącym zagadki. Psierlock Bones i Kradzież w Pałacu to powieść kryminalna oraz zagadki do rozwiązania wplecione w fabułę. Para znanych na całym świecie detektywów zabiera czytelników do metropolii pełnej zwierzęcych mieszkańców, w której niemal wszystko jest „psie”.

Szukam sprawy, która będzie dla mnie wyzwaniem. Czegoś, co naprawdę da mi w kość” – mówi niestrudzony Bones

Psierlock Bones

Psierlock Bones rusza do akcji

Przenikliwy umysł Bones`a z daleka wyczuwa, że do jego drzwi za chwilę zapuka inspektor Gończy. To znaczy, że stało się coś strasznego. Marzenie Psierlocka się spania. Nadchodzi sprawa najwyższej wagi państwowej. Ktoś skradł klejnoty Jej Wysokości królowej. Detektyw oraz jego partnerka Jane Kotson bez wahania ruszają szukać śladów oraz sprawcy.

Cóż z tego, że podążając za tropami bez problemu rozwiązują inne zagadki. Serię kradzieży na obrzeżach miasta w zamożnym Psimieściu. Matactwa królika Toniego. Cz też nieuczciwości kociego korespondenta Psiexpressu Porannego, Jankinsa. Dla Psierlocka to nic trudnego.

Natomiast czytelnicy rozwiążą całe mnóstwo zadań wpierających śledztwa. Ale czy dzieci poradzą sobie z wymagającymi spostrzegawczości zadaniami? Łamaniem szyfru, szukaniem różnic, rachowaniem, dedukcją, wyszukiwankami …. Jestem pewna, że tak!

Psierlock Bones

W tej skomplikowanej historii najwyższej wagi państwowej pojawia się wiele wątków do sprawdzenia. A detektywi rzucą się w wir pracy, podejmując niemałe ryzyko. Czytelnicy spotkają Królową. Podążą w ciemność ukrytym króliczym tunelem. Spotkają Zjawę z Kanałów.

Ale kogo wskaże Bones jako sprawcę kradzieży klejnotów królowej?

Książki detektywistyczną dla dzieci

Psierlok Bones i Kradzież w Pałacu to pełna zwrotów akcji oraz niuansów powieść detektywistyczna. Nie brakuje w niej deszczyku emocji jak również różnej maści oraz sierści złoczyńców. Ciekawie jest obserwować współpracę Psierloka z Kotson. Postacie różne w każdym calu, a tak wspaniale się uzupełniające.

Powieść detektywistyczną z zadaniami dla dzieci

Powieść, która rozrusza szare komórki

Psierlock Bones i Kradzież w Pałacu to świetna wakacyjna opowieść, która sprawi dzieciom wiele przyjemności. Doskonale zagospodaruje wolny czas. Zachęci młodych ludzi do główkowani. Zabierze w przygodę.

Książka napisana w konwencji czarno białej jak również pełna zabawnych ilustracji.

Zdecydowanie polecam waszej uwadze oraz lekturze. Więcej tytułów z zagadką w tle znajdziecie w kategorii „Detektywistyczne„.

Psierlock Bones i Kradzież w Pałacu, Tim Collins, ilustracje John Bigwood, wydawnictwo Olesiejuk, 192 strony, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *