Billy and the Mini Monsters Go Camping
6+,  Anglojęzyczne,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

Billy and the Mini Monsters

Wakacje to świetny czas, aby zachęcić dzieci do czytania … również po angielsku. Mam dziś dla was świetną propozycję, której nie oprze się absolutnie żadne dziecko. Billy and the Mini Monsters, tytuł Monsters go Camping. Super kolorowa, zabawna, genialnie narysowana, wspierająca lektura dla dzieci, w wieku mniej więcej sześciu lat. Billy and the Monsters to cała seria opowieści, w których tytułowy Billy wraz ze swoją bandą mini potworków radzi sobie z rozmaitymi dziecięcymi wyzwaniami. Są nimi na przykład przeprowadzka, zawody pływackie, wizyta w szpitalu, wycieczka szkolna czy podróż samolotem. Często w historiach pojawia się siostra chłopca oraz inni rówieśnicy ze szkoły czy „podwórka”, są też wspierający mama i tata. Natomiast potwory: Captain Snott (Kapitan Smark), Gloop (Glutek), Fang-Face (Kłak), Trumpet (Trębacz), Peep (Puszek), Sparkle-Bogey (Błyskotka) jak zawsze robią mnóstwo rwetesu, a wszystko to z miłości do Billego.

W części Monsters go Camping, Billy wraz z klasą wybiera się na kamping. Będzie się działo.

Całą serię, ale w języku polskim pokazywałam już jakiś czas temu, zapraszam TUTAJ.

Billy and the Mini Monsters go camping

Pewnego dnia przed Billym pojawia się nowe wyzwanie, szkolny camping. Chłopiec jest przerażony, bo wszystko to co się z nim wiąże ” make him scared”. W rozmowie z tatą wymienia” pająki (spiders), kłopoty z pobiciem namiotu, straszny las (scary woods), czy wilkołaki (werewolves). Powodów do obaw jest mnóstwo. Jak zawsze z pomocą przychodzą mini potworki, które postanawiają przygotować Billego do wyjazdu. Powstaje szczegółowy i konkretny plan jak oswoić wszystkie campingowe strachy.

Aby dowiedzieć się jak uda się wycieczka, jak poradzi sobie Billy i co tym razem spsoci ekwita potworków, zachęcam do czytania.

Jak widzicie na ilustracjach teksty są stosunkowe krótkie, a słownictwo nieskomplikowane. Bajeczne kolorowe i fajne ilustracje zachęcają do przygody. Przygody są naprawdę szalone i jestem prawna że spodobają się dzieciom.

Seria uczy nie tylko języka angielskiego, ale również wzmacnia dzieci i zachęca do działania. Pokazuje, że każdy problem, obawę można pokonać, a przyjaźń w życiu jest bardzo ważna.

Jeśli zainteresował was ten tytuł, a może też szukacie czegoś innego zachęcam do skorzystania ze zniżki w księgarni z anglojęzycznymi tytułami dla dzieci Księgarni Kangurek. Kod: nicesotry2023.

Kod rabatowy

O serii Antek i Potworki czyli wersji polskiej, a w niej aż sześć tytułów, pisałam TUTAJ. Bawiliśmy się doskonale podczas czytania.

Billy and the Mini Monsters, Monsters go Camping, Zanna Davidson, wydawnictwo Usborne Books,

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *