Gekon który odkrył echo
3 - 5,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Zwierzęta

Gekon który odkrył echo – picturebook dla dzieci

Gekon, który odkrył echo to rymowany picturebook dla młodszych dzieci z rozśpiewanym gekonem w roli głównej. Atutem książki są wyraziste, pełne barw ilustracje. Bardzo byłam ciekawa tej książki, a konkretnie tego kim okaże się gekon. W jakiej roli zostanie obsadzone to niepozorne, małe stworzonko. Okazało się, że to postać złożona, która ewoluuje w trakcie opowieści. Gekon, który odkrył echo to tekst z pozytywną puentą, ponieważ „Tak gekon wśród bliskich ( a nie w samotności) odkrywa tajniki prawdziwej wielkości„.

Gekon, który odkrył echo…

na początku jest prawdziwą udręką gekoniej społeczności. Uważa się za zjawiskową gwiazdę. Zadręcza swoimi wokalno tanecznymi występami wszystkich wokół. Pewnego dnia „Miarka się przebrała! Wyspa jest zmęczona ciągłymi rewiami Bufona gekon!” Niezrażony Gekon postanawia ruszyć przed siebie i podbić świat. Co z tego wyniknie? Czy „spotkanie” z echem zmieni naszego zapatrzonego w siebie bohatera? Tego dowiecie się z opowieści.

Rymowany, zabawny tekst wpada w ucho i na długo zapada w pamięć. Mam przeczucie, że to może być jedna z TYCH książek, które maluchy chcą czytać po wielokroć.

Książka ma duży, kwadratowy format. Tryska kolorami. Mali czytelnicy poczują się jak w prawdziwej dżungli. Droga do sławy okaże się drogą do odnalezienia prawdziwego szczęścia. Słuchając tej historii czytanej przez mamę lub tatę, dzieci z pewnością zapamiętają, że najważniejsze to kochać się nawzajem.

Autorzy Gekona… są twórcami również innych pięknych tytułów dla dzieci, jak: Wieloryb, który chciał więcej albo Koala, który się trzymał.

Zajrzyjcie również do mojej recenzji książki pod tytułem Dziwo. Tam małym czytelnikom o tym, że warto być sobą opowie świnka morska.

Gekon, który odkrył echo, Rachel Bright, Jim Field, wydawnictwo Zielona Sowa, 32 strony, wiek 4+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *