Godzina Czarów
9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Fantasy

Godzina Czarów – recenzja

Gości dziś u nas powieść fantasy, która trzyma czytelników w napięciu do samego końca – Godzina Czarów, autorstwa Małgorzaty Starosty. To w moim odczuciu historia bardziej dla dziewczyn, w której pełna magii fabuła mówi między wierszami również o tym jak ciekawie się różnimy. Główną bohaterką jest jedenastoletnia Nina, posiadaczka kotki Amber, wielbicielka książek i ekscytujących przygód. Pewnego dnia dziwny telefon przynosi zapowiedź nieoczekiwanych zdarzeń. Rodzinę czeka przeprowadzka! Nie wszyscy są zachwyceni perspektywą zmian, ale dla Niny to spełnienie marzeń. Jakaś magia zaczyna dziać się w jej życiu.

Godzina Czarów zaciekawia ponieważ wraz z Niną odkrywamy tajemnice po malutkim kawałeczku. Właściwie dopiero na końcu książki rzecz się wyjaśnia, choć nie tak do końca… Co daje mi nadzieję na dalsze przygody w Hebanowym Dworku.

Godzina Czarów

Nina i jej starsza siostra Blanca mieszkają z rodzicami Arturem i Idą oraz kotką. Dziewczyny różnią się charakterem, pasjami oraz tym jak spędzają wolny czas. Nina nade wszystko uwielbia książki i … nieustannie fantazjuje o magii, czarach i niezwykłych przygodach. Gdy do rodziny dociera wieść o śmierci ciotki Elizy Kern i spadku, nastroje w domu są podzielone. Aby posiąść spadek, rodzina musi przenieść się do posiadłości zwanej Hebanowy Dworek w miejscowości Miasteczko. Nina oczami wyobraźni widzi już ogród, bibliotekę i wszystko wspaniałe, co może się tam wydarzyć. Blanka wręcz przeciwnie. Jednak decyzja zapada, zmiany nadchodzą.

Tuż przed przeprowadzką Nina dostaje od zaprzyjaźnionego pana Zachariasza z antykwariatu starą książkę. Baśnie, gawędy i legendy z wyrwanym zakończeniem. Książka okażą się później kluczem do zagadki. Czy rodzina zadomowi się w Miasteczku? Jaką tajemnicę skrywa Hebanowy Dworek i biblioteka pełna książek, która zachwyci Ninę?

Godzina Czarów to nie tylko zaskakująca powieść fantasy pełna zagadek do rozwikłania, ale również pełna wyzwań codzienność. To więzi rodzinne, przyjaźnie oraz relacje z rówieśnikami. Po protu wszystko to, co może przynieść życie zatopione w odrobinie magii. Nina jest odważną bohaterką, dąży do celu i nie boi się podjąć ryzyka. Mam dużą nadzieję na kolejne spotkanie z tą zaczytaną dziewczynką.

Jeśli twoje dzieci lubią książki fantasy to zajrzyjcie do O dziewczynce, Która Wpadła w Baśń lub też O chłopcu, który stał się psem. W kategorii Fantasy TUTAJ jeszcze więcej ciekawych tytułów dla dzieci w różnym wieku. Zapraszam.

Godzina Czarów, Małgorzata Starosta, wydawnictwo Dwukropek, 272 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *