Escape Room książki dla dzieci
12+,  9 - 12,  Aktywizujące,  Dla dzieci,  Gra

Escape Room – interaktywne łamigłówki

Książki z serii Escape Room łączą w sobie elementy gry z tradycyjnym czytaniem. Koncept oraz fabuła książek skupia się na rozwiązaniu zagadki w tytule Największa sprawa Sherlocka i powstrzymaniu superagenta w tytule Pościg za Agentem 9. To książki pełne logicznych wyzwań, w których czytelnik wciela się w postać głównego bohatera. Jako Sherlock i Superszpieg czytelnik musi przejść przez serię trudnych sytuacji, rozwiązywać łamigłówki i niezwykle zróżnicowane zadania logiczne. To nieszablonowa forma rozrywki, która pozwala przeżyć angażujące doświadczenie i poczuć dreszcz emocji. Sprawdzić się. Obie książki są ciekawie, klimatycznie wydane w nieco przydymionych odcieniach.

Największa sprawa Sherlocka

Przenosimy się do 1895 roku i wcielamy w postać znanego na całym świecie detektywa Sherlocka Holmesa. Ruszycie w pościg za złoczyńcą, a stawką jest odzyskanie skradzionego brylantu. Sami ocenicie swój kunszt detektywistyczny i wybierzecie czas, w którym wykonacie zadanie. Rozpoczynacie śledztwo w Muzeum Baskerville. Będzie się działo. Odwiedzicie wiele miejsc. Przeprowadzicie wiele rozmów. Odpowiecie na wiele pytań. Będziecie liczyć oraz dedykować jak również mocno kombinować. Czy uda wam się rozwikłać zagadkę?

Największa sprawa Sherlocka

Pościg za Agentem 9

W tej przygodzie chodzi o schwytanie diabolicznego złoczyńcy. Aby tego dokonać odwiedzicie wiele zakątków świata. Złożycie rozsypane układanki w całość. Rozwikłacie zawiłe szyfry, przejrzycie tajne plany. Wszystko to w czasie przez siebie wybranym. Zdecydujecie czy jesteście Amatorem, Wytrawnym Agentem czy też SuperAgentem. Po drodze skorzystacie ze swojej siatki kontaktów. Czekają Was przygody od brzegów jeziora Titicaca, szczytu Machu Picchu, krateru wulkanu Rano Kau aż do wyspy Wielkanocnej na Oceanie Spokojnym. Będziecie podróżować różnymi środkami transportu. Jak prawdziwy Superagent.

Pościg za Agentem 9

Escape Room to wyzwanie

Te dwa fantastyczne tytuły Escape Room`ów dostarczą dzieciom wspaniałej zabawy oraz kilka godzin naprawdę wytężonego główkowania jak również dużą satysfakcję na koniec. Jeśli w waszym domu roszady, zagadki oraz wyzwania to chleb powszedni to książki dla was. Jeśli nie czytaliście do tej porty Escape Roomów to zachęcam. Warto spróbować. To świetna alternatywa dla świata wirtualnych wyzwań oferowanych przez gry. Jestem fanką Escape Roomów. Od zawsze zachęcam i wkręcam syna do takich wyzwań.

Escape Roomy książkowe ćwiczą spostrzegawczość i pamięć, kreatywne oraz logiczne myślenie, a nade wszystko budują pewność siebie dziecka w swoje umiejętności. Polecam Największa sprawę Sherlocka oraz Pościg za Agentem 9.

Escape Room – Ekscytująca interaktywna łamigłówka: Największa sprawa Sherlocka, Pościg za Agentem 9, autorka: Alex Wolf, wydawca Zielona Sowa, każda z książek ma 64 strony, wiek czytelnika 10+

Zajrzyjcie do polecanych przeze mnie książkowych Escape Roomów lub gier:

Znajdź odpowiedź. Uratuj świat,

Klątwa Faraona i Zaginiona wyspa skarbów,

Przygoda w kanałach – czytam i decyduję, Łowczyni Potworów,

Zagadkowa Podróż przez Czas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *