O NiceStory

Witaj na NiceStory,

Nicestory

mam na imię Sylwia i jestem mamą Janka oraz wielką miłośniczką literatury dziecięcej.

Zamysł stworzenia NiceStory powstawał długo, aż … jeden z moich ulubionych blogów książkowych dla dzieci został zawieszony. Pomyślałam, teraz albo nigdy 🙂

Zamiłowanie do książek i spędzania czasu z synem sprawiło, że zajęłam się również prowadzeniem warsztatów książkowych dla dzieci. Co przynosi mi ogromną frajdę.

Jestem też promotorem idei Design for Change, globalnego ruchu, który wspiera dzieci w odkrywaniu swoich talentów, budowaniu poczucia wartości i odwagi. Wierzę, że każde dziecko ma w sobie siłę zmieniać świat. Wystarczy zbudzić w nim poczucie, TAK, MOGĘ! wszystko.

NiceStory – blog o inspirujących i wartościowych książkach dla dzieci tworzę z pasją od kilku lat.

Znajdziesz tu subiektywne recenzje książek dla dzieci, które czytam z Jankiem. Piszę o książkach, które są godne polecenia. Moje opinie są odzwierciedleniem tego, co czujemy kiedy czytamy lub przeglądamy. Największą frajdę sprawiają nam książki podróżnicze, przyrodnicze, przygodowe. Takie, które otwierają cały świat i sprawiają, że jest on na wyciągnięcie ręki.

Na stronie nie zamieszczam informacji o rzeczach, do których sama nie jestem przekonana.

Poza NiceStory publikuję też swoje teksty w mediach związanych z literaturą dziecięcą, na przykład na portalu qlturka.pl

Poprzez swoje zaangażowanie w krzewienie czytelnictwa i wartościowej literatury wśród dzieci, wspieram akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Wierzę w moc książki i jej dobry wpływ na rozwój dzieci.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Rozgość się, zapraszam serdecznie.

Sylwia, a wraz ze mną mój syn Janek