O Nicestory

Cześć, Witaj na Nicestory,

Mam na imię Sylwia. Jestem mamą Janka oraz wielką miłośniczką literatury dziecięcej. Zamysł stworzenia Nicestory powstawał długo, aż … jeden z moich ulubionych blogów książkowych został zawieszony. Pomyślałam… teraz albo nigdy 🙂

Nicestory

Blog Nicestory pełen inspirujących oraz wartościowych książkach dla dzieci tworzę z pasją od kilku lat. Znajdziesz tu subiektywne recenzje książek dla dzieci, które czytam z Jankiem. Piszę o książkach godnych polecenia. Moje opinie są odzwierciedleniem tego, co czujemy kiedy czytamy lub przeglądamy. Największą frajdę sprawiają nam książki podróżnicze, przyrodnicze oraz przygodowe. Takie, które otwierają cały świat oraz sprawiają, że jest on na wyciągnięcie ręki.

Co u nas znajdziecie?

  • tytuły książek, które inspirują, bawią i edukują młode umysły;
  • przemyślane recenzje książek, które oddają radość z czytania z dzieckiem;
  • różnorodne gatunki rozpalające wyobraźnię;
  • książki dla rodziców, książki na temat rodzicielstwa, rozwoju osobistego, pasji;
  • wywiady oraz rozmowy z autorami książek dla dzieci.

Na stronie nie zamieszczam informacji o rzeczach, do których sama nie jestem przekonana. Możesz mieć pewność, że pokazuję tylko książki, w które naprawdę wierzę.

Nicestory

Poza Nicestory publikuję też swoje teksty w mediach związanych z literaturą dziecięcą, na przykład na portalu qlturka.pl lub dla pisma gaga tutaj.

Poprzez swoje zaangażowanie w krzewienie czytelnictwa oraz wartościowej literatury wśród dzieci, wspieram akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Wierzę w moc książki oraz jej dobry wpływ na rozwój dzieci.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Jestem promotorem idei Design for Change, globalnego ruchu, który wspiera dzieci w odkrywaniu swoich talentów, budowaniu poczucia wartości i odwagi. Wierzę, że każde dziecko ma w sobie siłę zmieniać świat. Wystarczy zbudzić w nim poczucie, TAK, MOGĘ! wszystko.

Dziękujemy za odwiedzenie Nicestory. Zapraszamy do odkrywania, angażowania się i rozpoczęcia z nami literackiej przygody. Pamiętaj, że każda przewrócona strona to odkrywany świat.

Rozgość się, zapraszam serdecznie.

Jestem autorką wszystkich zamieszczonych na blogu tekstów. Zdjęcia książek jak również grafiki wymyślam sama. Nie kopiuj ich bez mojej zgody. Jeśli chcesz skorzystać ze stworzonych przeze mnie treści napisz do mnie na sylwia@nicestory.pl

Udostępniając treść pamiętaj o podaniu bezpośredniego odnośnika do bloga Nicestory.